Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 71
Like Tree16Одобрявам

55UF850V-ZB проблем с паметта!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #16

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    Нещата може да се променят с течение на времето. Когато щях да купувам телевизора, за мен най-важното беше 3D функцията. Хванах човек да носи, взех парите и отидохме в магазина подготвен с флашка с филм за тест. Бях харесал TVс Aнdroid и си викам: ”с един куршум – два заека”, но филмът от флашката не тръгна иначе техен рекламен клип на флашка го въртяха на TV-то, Пробвахме с консултанта филми от Нет-а да пуснем. Не ги възприемаше като 3D (неактивна оставаше функцията). Отказах се от покупката, върнах парите и върнах човека. Приятел с друга марка 3D– и той има такива проблеми с разпознаването.

    Като отидох отново да разгледам, този 55UF850V телевизор при проба със същите флашка с филм и от Нет-а клипове, LG-то си ги разпозна както си требе и до сега е точно така.

    Относно ъпдейтите, когато на един изправен, не дефектирал телевизор, му направиш официален ъпдейт, който е за същия модел, същата операционна система, то телевизорът не би трябвало да дефектира. Вероятно има несъвършени ъпдейти, но след тях правят нови които поправят гафовете. Ъпдейта е софтуер, вероятно драйвери управляващи хардуера на съответния телевизор. Значи може да има дефект на софтуер и дефект на хардуер.

    Също така телевизорът не е просто една кутия, която като гледаме и виждаме и чуваме най-различни неща от нея.
    Вътре в тази кутия освен дисплей, има платки, кабели... по платките има запоени елементи, като всеки елемент е нещо завършено със съответно предназначение.Част от тези елементи(компютърната част), разни чипове им трябва програма (софтуер, който и се ъпдейтва), която да ги управлява да си вършат предназначението. Програмите се запаметяват в елементи наречени памет.

    Искам да погледна по-навътре в нещата, затова като съм озаглавил темата "проблем с паметта", не ме интересува дали този телевизор е стар или млад, хубав или не, а как се разбира дали точно тази памет има хардуерен проблем или софтуера, който показва състоянието й, показва грешни данни. Има ли начини за тестване, резетване?


    Колега, благодарим ти за лекцията на тема, що е то телевизор и има ли почва у нас? Хайде по-сериозно - верно ли сте си мислел, че описаното от Вас за hardware и firmware + software никой не го знаеше?
    Не се заяждам.
    А относно gimmick-а наречен 3D? Подведох се след първия LG телевизор с 3D пасивно, да си взема друг такъв 3D 2014-a LG LB700V, когато ерата на 3D gimmick вече беше към края си.
    Та за всички тези години, през които съм имал 3D телевизор да съм изгледал няма и 10 филма за това време, за сметка на interlace ефект филтъра/ презредов филтър, който яко дразни и без 3D-то.

    Ta при 4K може да е по-добре, реално си е нещо като 1080P поради филтъра.
    Иначе за да не е off-topic това може би е решението на проблема.

    https://howardsimpson.blogspot.com/2...t-to-free.html

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #17

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Иначе за да не е off-topic това може би е решението на проблема.

    https://howardsimpson.blogspot.com/2...t-to-free.html
    Благодаря! Прегледах всички отговори. За едни е проработило, за други не, ама не се запитват защо...
    А аз се питам и затова гледам какво показват менютата, които съм показал в първия си пост и там виждам нередност, която ако се поправи, ще се оправи и проблема.
    Там съм писал, че това за мен също не проработи.
    Да цитирам отново себе си:
    "Друго което забелязах е, че дори да изключа за часове захранването от контакта, то след включване, приложенията които съм ползвал последно и са във фонов режим (не съм ги затворил от „х”-чето), все още са си заредени."

    Мисля, че това е равносилно да изключите смартфона си, след това да му махнете батерията, след време пак я поставяте и да включите телефона си.
    Нека който преди това е бил отворил 2-3 приложения и ги е оставил във фонов режим, след горната процедура ако още са му заредени във фонов режим, да вдигне ръка!

    Единственото което ми хареса в отговорите и ще пробвам е следното:
    " Проблемът ми започва с това, че wifi не работи, след това рестартирането на приложението поради грешка в паметта, направих всички горепосочени решения, но не проработиха, но опитах нещо друго и работи добре досега. Отворих задната част на телевизора и извадих всички контакти и почистих всички части от прах, особено wifi и дънната платка и почистих добре всички контакти. Сега wifi отново работи и не се случва рестартиране от седмица. Надявам се, че може да помогне и на вас".
    Нека първо събера още информация, преди да започна да действам и хардуерно.

  4. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #18

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Помисли си върху двете реални решения на твоя проблем. Едното по-евтиното е някое боксче, другото е нов телевизор.
    Иначе щом ти се занимава с 7/8 годишен телевизор, продължавай.
    Dominator одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #19

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    то за това ЛГ не се купува никога
    Dominator одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #20

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Аз казвам: "Боли ме зъб"... казвате ми: "Смени си цялата челюст!"... що да не ми ремонтират просто зъба - пломба ли, коронка ли, изграждане с щифт - което трябва.
    Вие ако искате, щом спре да работи телевизорът ви, го изхвърлете, без значение, че да кажем само предпазителят е изгорял...
    Този пост е редактиран от Potrebite1; 23-07-22 в 21:33.

  7. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #21

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    то за това ЛГ не се купува никога
    И Сони или Филипс да взем с андройд или Google TV е все тая. Никой ама никой не си потдържа софтуера повече от 5 до 6 години и след това се получават такива неща. Все пак ако телевизора не се счупи нещо трябва да ви накара да го смените.
    gurcayy одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #22

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Бате, признавам те.

    Айде успех в начинанието да направиш от тв на , не знам с точност, но поне на 8 години, да работи със софтуери от 2022.
    Dominator одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #23

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    Аз казвам: "Боли ме зъб"... казвате ми: "Смени си цялата челюст!"... що да не ми ремонтират просто зъба - пломба ли, коронка ли, изграждане с щифт - което трябва.
    Вие ако искате, щом спре да работи телевизорът ви, го изхвърлете, без значение, че да кажем само предпазителят е изгорял...
    В друга тема от преди няколко дни на колегата не му се вярва че произвеждат модели с кофти подсветка и той не бил съгласен с това. При теб е същото

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #24

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Ако не пишете относно разрешаването на конкретния проблем, моля спестете си "мъките"! Излишно раздуваме темата.

    Надявам се с упоритост да се достигне до конкретно решение, което да помогне на много други, може и да са милиони.

    Абсолютно последните неща които ще направя е да си взема ТV бокс и вече крайно - смяна на телевизор. Защо трябва тези неща да ми се предлагат като първо решение, че дори и единствено...
    Този пост е редактиран от Potrebite1; 24-07-22 в 01:48.

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #25

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Ако разбираше нямаше да питаш.
    Достатъчно сме в час в тоя форум.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #26

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Защото нито един от нас не е толкова нарцистично упорит като теб да се занимава с глупости.
    Dominator и sony 1 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #27

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    вече ти писаха хората .. махаш отпадъка и взимаш нещо съвременно по възможност с Андроид
    Dominator одобрява това.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #28

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    то за това ЛГ не се купува никога
    Евалата! +1

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #29

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Няма нужда да го хвърля, но просто трябва да се извадят малко кинти за външен бокс, ако иска да ползва "екстри".

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #30

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    Ако не пишете относно разрешаването на конкретния проблем, моля спестете си "мъките"! Излишно раздуваме темата.

    Надявам се с упоритост да се достигне до конкретно решение, което да помогне на много други, може и да са милиони.

    Абсолютно последното нещо което ще направя е първо да си взема ТV бокс и вече крайно - смяна на телевизор. Защо трябва тези неща да ми се предлагат като първо решение, че дори и единствено...
    Колега, бъди сигурен че ще помогне на милиони....
    gurcayy одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Таблет Lenovo a8-50 - проблем с паметта
    От detronik във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-16, 14:00
  2. Проблем с паметта на авто CD Sony gtx 620U
    От zeroslav във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 4
    Последно: 15-05-10, 07:23
  3. Midea MSB-21HR - проблем с паметта
    От juju във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-10, 12:15
  4. Проблем с паметта.
    От NikkO във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-10-05, 09:46
  5. ПРОБЛЕМ С ПАМЕТТА
    От twang във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-05-04, 16:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе