Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 71
Like Tree16Одобрявам

55UF850V-ZB проблем с паметта!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #46

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    А как може да се обясни, че след изключване на захранването от контакта, кеша ли е, кое е, но приложенията във фонов режим си остават заредени, т.е. рам паметта не се изчиства ?
    При липса на захранване би трябвало да се случва.
    Изтрий кеша.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #47

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Примерно много хора ползват браузъра на телевизора за гледане на клипове в ютуб или други видео платформи, това доста често води до запълване на паметта/ кеша .
    Последните 2 - 3 месеца гледах през браузъра онлайн телевизия на живо, но не съм забелязвал проблеми - или тръгват поначало някои предавания или не. Това би ли довело до проблеми? По навик често чистя кеш, бисквитки на всичките си устройства.


    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Изтрий кеша.
    Изтривам го когато съм в браузъра. В основното меню има и там свързано с бисквитки, но стои изключено... включвам го, дава ми да изтрия бисквитки и пак го изключвам.

    Нещо запаметява приложенията във фонов режим и дори да изключа захранването от контакта, то ги помни. Сякаш има вградена батерия или става някакъв запис на флаш паметта, както се ползва харддиска за виртуална памет, когато рамта се препълни ... и при изключване от контакта си остава така записаното. Сякаш не се изчиства рам паметта. Трябва да има начин за нулирания. Може би със сервизно дистанционно като се прави пълен резет е възможно да се възстановят нещата, но не съм запознат с това.
    От Настройки менютата като правих възстановяване на начални настройки, не видях да се случат след това промени. Може би със сервизното дистанционно резетването прави доста по-дълбоки промени.

    Прави ми впечатление че след тази процедура с връщането на начални настройки, когато първоначално отворя браузъра, ми показва 4 най-посещавани сайтове, показвам ги на снимката, позволява ми да ги изтрия, изтривам и кеша след това, но когато отново отворя браузъра. тези сайтове отново са там. Това ми показва, че изтриването не се изпълнява.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Potrebite1; 24-07-22 в 22:58.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #48

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Да продължа по проблема:
    Най-същественото и очевидното, за което още не съм виждал някъде мнения и коментари за причини, поправки е показанието в менюто HostDiagnostics, че DRAM има стойност 0 KB.

    Моля, ако някой е по-запознат с това или следващите действия, да сподели мнения, препоръки.

    Според мен, възможни причини са:

    1. софтуерна грешка – случайно събитие, свързано с извънредно преплитане на функции от едновременно работещи програми. Примерно: има отворен апп, да кажем YouTubeи е спрян на пауза, няколко апп-а седят във фонов режим, телевизорът е преминал в режим скрийнсейвър и някакво колебание, примерно мигновено спиране на тока от мрежата. Тези грешки обикновено се оправят със рестартиране на устройството. Всички смарт устройства изглежда им е нужно от време на време да се рестартират компютри, телефони, рутери…

    2. софтуерен дефект – дефектен апп, дефектен ъпдейт – това би довело до проблем на огромен брой потребители.

    3. хардуерна грешка – недобър контакт в механичното свързване на кабели, студени спойки между елемент и платка, вътрешен недобър контакт в самия елемент .


    4. хардуерна повреда – повреда на даден елемент от устройство. Ако не може да се ремонтира самият елемент, производителят би трябвало да е предвидил възможност за замяната му. За съжаление за все повече съвременни устройства, производителите не оставят такива възможности.

    5. фабричен дефект - повреда на даден елемент от устройство, но в цяла партида или даден модел.

    Разчитам проблемът ми да е от вид 1. или 3. Ще е най-лошо да е вариант 4. ако не е свързано с повредени кондензатори. Тогава вероятността за оправяне е по-малка, не че е невъзможна, но се прави от доста опитни специалисти. Ще видите след малко.



    Както пише в темата „Сервизно (инженерно) меню в телевизори LG” :

    In-Stop ще нулира всичко освен текущо инсталирания фърмуер (няма фабрично съхранена версия, така че не можете да се върнете).
    IN-STOP НЕ Е СЪЩОТО КАТО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО КЪМ ФАБРИЧНИТЕ НАСТРОЙКИ, КОЕТО Е ДОСТЪПНО ЗА СОБСТВЕНИКА В МЕНЮТО ЗА НАСТРОЙКИ!!!”
    Вероятно трябва да пробвам и такова нулиране, щом е по-различно, след всички тези действия , които съм предприел досега, така като не дават резултат.



    Следващото е да се отвори задния капак и да се пристъпи към хардуера.
    ВНИМАНИЕ има опасност от високо напрежение с риск за живота и незапознатите с техниките на безопасност да не изпълняват това и следващите действия!



    Първото, което ми идва наум, е да се разкачат кабелите между захранването и основната платка, с умисъл ако по някаква причина се запазва напрежение от кондензатори, да не се подава към чиповете.
    Ако няма промяна след това, то следващите неща са нулиране от този вид :






    Ето и клипчето, показващо как помага то. (за съжаление е за друга марка TV, но техниката вероятно е идентична)

    https://www.youtube.com/watch?v=DDzOSdfA41s


    Следващото действие е замяна на RAM-та
    Ето как става:




    И видеото:
    https://www.youtube.com/watch?v=CTsEJ49LLsQ

    Едва след това вече може да се сменя платката, което трябва да поправи проблема.
    Не е нужно да се сменя целия телевизор.

    За мен това е най-скъпата техника в дома и естествено търся решение на проблема чрез възможно по-евтин вариант, вместо драстичното – директно замяна с нов телевизор.

    Все пак видях обява която дава алтернатива и на старите ни телевизори.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #49

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Колега, много се вживяваш с този динозавър.. Купи си нормален телевизор и проблема ще се реши.....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #50

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Ако ще купувам нов телевизор, то задължително искам да е 3D и поне 70 - 80 инча. Предложения?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #51

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #52

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    Ако ще купувам нов телевизор, то задължително искам да е 3D и поне 70 - 80 инча. Предложения?
    Никой не прави 3D телевизори вече. Поне кажи какъв ти е бюджета.
    brave одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #53

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Моят е направен вече да е 3D , само трябва да го пооправя. А и все още почти всички филми ги правят и на 3D, така че има какво да се гледа.

    - - - - - - - - - -

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #54

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Като го подкараш безпроблемно със съвременните версии на приложенията за още 10-на (поне) години, очакваме да се похвалиш след края на периода.
    Dominator и gurcayy харесват това.

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #55

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    Моят е направен вече да е 3D , само трябва да го пооправя. А и все още почти всички филми ги правят и на 3D, така че има какво да се гледа.

    - - - - - - - - - -
    Не разбрах какво точно имаш в предвид, може би логиката ти е щом има нови 3D филми трябва да има нови 3D телевизори !? Ами не .. няма , няма защото така и никой не успя да интегрира добре 3D технологията в телевизор, така че да не се губят цветове, яркост и като цяло качество на картината придружено с добра 3D репродукция, без да причинява главоболия, за това и вече никой не си прави труда да и да опитва. Ако търсим НАЙ добрия 3D телевизор то ще е последния а именно LG Signature OLED 2016-та ,OLED65G6P или LG OLED65E6V, но дори и да искаш едва ли ще успееш да ги закупиш, първо защото вече ги няма.. а и да ги имаше, цените им започват от 6000 до 14000 лв.

    - - - - - - - - - -
    Dominator одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #56

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Толко ли няма един с лг, да пусне клип от тубата и да види в тва меню драм 0 ли е и при него? Аз предполагам, че да, но нямам ЛГ да проверя.
    Ако след връщане на заводски настройки, не изчиства всичко, то сигурно паметта си заминава. При този случай не дава съобщение за грешки в паметта ами всякакви други. Аз мача го играх на моето сони. Правше тези номера, но явно деградира постепенно, с инсталиране на ром (по-нов, че няма вариант за същия) го отложих с около половин година, отдавам го на това, че някой дялове в паметта са били ок и с преинсталиране се оправиха. След това положението стана страшно, не можеше почти никоя настройка да смениш, важаха само тези които се зареждаха в рам-а, след рестарт се връщаше както си беше, заводски настройки минаваше и след рестарт, все едно не съм ги правил. Дмяна на мейн борда реши проблема, понеже паметта била на него и се сменяло цялото, не беше скъпо и се навих.
    На питащия проблема, най-вероятно е от новата версия на ютуб, която е по-алчна. Оправия ... връщане на стара версия, но как - нямам идея.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #57

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    Моят е направен вече да е 3D , само трябва да го пооправя. А и все още почти всички филми ги правят и на 3D, така че има какво да се гледа.

    - - - - - - - - - -
    Колега, хайде стига с вицовете а? От 2016-та НЕ се правят 3D телевизори, това е чист gimmick...Опитвате се с трабант да карате по магистралата с 300.... няма как да Ви се получи!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #58

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Толко ли няма един с лг, да пусне клип от тубата и да види в тва меню драм 0 ли е и при него?
    Благодаря за споделеното от теб! Иска ми се да се намери начин да се поправи, а ако не, ще разчитам на нов мейн борд.
    Само един колега ми прати как е на неговия LG TV. Показанията му са както трябва да са, не както е при мен.
    Ето ги неговите:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #59

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от Potrebite1 Виж публикацията
    Благодаря за споделеното от теб! Иска ми се да се намери начин да се поправи, а ако не, ще разчитам на нов мейн борд.
    Само един колега ми прати как е на неговия LG TV. Показанията му са както трябва да са, не както е при мен.
    Ето ги неговите:

    Честно казано... доста се изписа в тази тема, ти доста си описал но най логичното нещо при подобна ситуация е да се ресетне телевизора/ да се върне към фабрични настройки.... стори ми се абсурдно да ти го казвам защото това е първото нещо което трябва да се направи в подобни ситуации и след толкова писане и лутане си мислих че си го направил ама .. не видях никъде в коментарите да потвърдиш че си направил фабричен ресет на телевизора, признавам може и да съм го препуснал.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 01-08-22 в 00:59.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    29
    #60

    Отговор: 55UF850V-ZB проблем с паметта!

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    най логичното нещо при подобна ситуация е да се ресетне телевизора/ да се върне към фабрични настройки
    Правил съм деинсталиране на всички приложения, изчистване на кеш, бисквитки, възстановяване на фабрични настройки и изключване на кабела на телевизора от контакта за часове.За друго действие незнам.

    Единствено не съм правил следното - In-Stop, което се осъществява чрез сервизно дистанционно (не обикновено), защото не мога да намеря такова:

    In-Stop ще нулира всичко освен текущо инсталирания фърмуер (няма фабрично съхранена версия, така че не можете да се върнете).
    IN-STOP НЕ Е СЪЩОТО КАТО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО КЪМ ФАБРИЧНИТЕ НАСТРОЙКИ, КОЕТО Е ДОСТЪПНО ЗА СОБСТВЕНИКА В МЕНЮТО ЗА НАСТРОЙКИ!!!”

    Друго действие, което може да се извърши без отваряне на задния капак на телевизора, като фирмен софтуер за тестване или въздействие или някакъв на трета страна, примерно, чрез USB или друг начин, ако някой знае, моля да сподели!

    - - - - - - - - - -

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Таблет Lenovo a8-50 - проблем с паметта
    От detronik във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-16, 14:00
  2. Проблем с паметта на авто CD Sony gtx 620U
    От zeroslav във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 4
    Последно: 15-05-10, 07:23
  3. Midea MSB-21HR - проблем с паметта
    От juju във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-10, 12:15
  4. Проблем с паметта.
    От NikkO във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-10-05, 09:46
  5. ПРОБЛЕМ С ПАМЕТТА
    От twang във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-05-04, 16:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе