Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият плазмен телевизор Panasonic ?

Гласували
501. Не можете да гласувате в тази анкета
  • PDP 37"

    29 5.79%
  • PDP 42"

    301 60.08%
  • PDP 46"

    33 6.59%
  • PDP 50"

    121 24.15%
  • PDP 55"

    8 1.60%
  • PDP 65"

    4 0.80%
  • PDP 85"

    0 0%
  • PDP 103"

    5 1.00%
  • PDP 145"

    0 0%
  • PDP 152"

    0 0%
Страница 2 от 102 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1523
Like Tree14Одобрявам

Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #16

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Имам познати в Илиенци Техномаркета и бях решил от там да си взема 50-ка VT 30. Убеждаваха ме да взема G серията понеже нямало разлика в качеството. Аз обаче не съм съгласен с това твърдение и след разговор с една позната която работи при продажбите ме посъветва да го взема онлайн с 5% отстъпка. И понеже разликата между 50" и 55" не беше чак толкова осезателна предпочетох по голямият. Заявих при поръчката че го искам неразпечатван. Записаха го. С голямо притеснение получих доставката. Кашона беше разпечатван, като товарачите ми обясниха че е бил отворен за да запишат серийният номер който стои отзад. Казах им да го връщат и че им плащам 10те лева за доставката. Работата ми е свързана с хора и видях че бяха искрено удивени от моята реакция. Реших да приема поръчката. Внимателно го огледах след това за прикрити следи от предишна употреба. По всичко изглеждаше че ТВ-то е нов. Въпреки това докато не влязох в сервизното меню бях на тръни.
    Телевизора се оказа на 16мин и 2 включвания.
    Това беше на 16 Декември, София.
    Пожелавам на всички да имат моя късмет и естествено Весела Коледа и Щастлива Нова Година

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #17

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    На Коледа стават чудеса ! Честито !!!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #18

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от jullk
    Имам познати в Илиенци Техномаркета и бях решил от там да си взема 50-ка VT 30. Убеждаваха ме да взема G серията понеже нямало разлика в качеството. Аз обаче не съм съгласен с това твърдение и след разговор с една позната която работи при продажбите ме посъветва да го взема онлайн с 5% отстъпка. И понеже разликата между 50" и 55" не беше чак толкова осезателна предпочетох по голямият. Заявих при поръчката че го искам неразпечатван. Записаха го. С голямо притеснение получих доставката. Кашона беше разпечатван, като товарачите ми обясниха че е бил отворен за да запишат серийният номер който стои отзад. Казах им да го връщат и че им плащам 10те лева за доставката. Работата ми е свързана с хора и видях че бяха искрено удивени от моята реакция. Реших да приема поръчката. Внимателно го огледах след това за прикрити следи от предишна употреба. По всичко изглеждаше че ТВ-то е нов. Въпреки това докато не влязох в сервизното меню бях на тръни.
    Телевизора се оказа на 16мин и 2 включвания.
    Това беше на 16 Декември, София.
    Пожелавам на всички да имат моя късмет и естествено Весела Коледа и Щастлива Нова Година
    Честито и дълго да му се радваш
    Да уточня - в магазините задължително отварят кашона и вадят телевизора. Това се прави с две цели.
    1. Да се види и да се запише серийният номер на гаранционната карта /трябва да бъде правилно попълнена/.
    2. Да се провери окомлектовката и да се види дали работи /за 5 минути/. Никой не иска да го включи у дома и да се разочарова от някой дефект...

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #19

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Тези притеснения дали е разпечтван или не, са голяма веселба при моделите на Панасоник от 50 инча нагоре.
    Нашият 50VT30 например, от 22 дни ни радва в хола, а кашона му си стои все така неразпечатан.
    Ако, не дай си боже, се наложи да опирам до сервиз, ще им го занеса в същият вид, в който ми го извадиха от склада, с изключение на фолиото на дисплея му, разбира се.


  6. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #20

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Така е при теб,но в голям процент от случаите телевизора се отваря отгоре през тиксото,а не през дръжките на кашона,както си направил ти!

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #21

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Направи го продавач-консултанта в магазина.
    От което пък ми стана пределно ясно, че както може да не е бил отварян, така може и да е ваден много пъти.
    Все едно. По-важното за мен е, че картината е идеална и на различните цветови заливки, които съм му пускал всичко е перфектно, както и съраунда и басите, обаждани от колоните му при канали с долби 5.1 звук.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #22

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    hristoslav2 : Първо благодаря за този прекрасен форум дето поддържаш и искам да подчертая че точно от тука и благодарение на тебе съм собственик на този Телевизор.
    На много хора казвам да посещават този форум и го цитирам. За съжаление огромната част от хората които познавам робуват на LED-ове и на марки (Sony, Samsung, Sharp-заради допълнителнилното жълто) и изказаха учудване че ще купувам плазма. Предишния ми телевизор е LCD 42" LG

    Tези дето ми донесоха TV-то точно така ми казаха : че е разпечатан в склада за да се види серийният номер, за да се попълни и подпечата гаранционната карта която държаха готова в ръка.
    А що се отнася до разпечатването: мене не ме бърка и вярно е малко пресилено, ама доста се изписа тука във форума за различни случаи. Кашона вярно е много голям, още го държа, ама скоро ще го изхвърля и каквото ми е писано.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #23

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Кашонът ти е неделима част от гаранцията... Ако го изхвърлиш, все едно хвърляш нея, защото няма да ти я признаят!

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #24

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от botev4o
    Кашонът ти е неделима част от гаранцията... Ако го изхвърлиш, все едно хвърляш нея, защото няма да ти я признаят!
    Това пише ли го в гаранционната карта?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #25

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Весела Коледа на всички!
    Дали е възможно някой от собствениците на модели ST30, GT30, VT30 да направи малко тестове с медийния плеър чрез външен HDD и да постне по-детайлна информация, FAT32,NTFS, audio ' DTS, AC3, video - mkv, avi, кодеци, профили, битрейт, 3D - halfSBS, fullSBS, over-under, .ts. Болшинството рипове имат samples, които са по 50-100 МБ и може да се тестват много формати за кратко време.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #26

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    От сега ще ти кажа какъв ще е резултата (все пак имам същия плеър - без 3Дто) = Провал.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    71
    #27

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Mean
    От сега ще ти кажа какъв ще е резултата (все пак имам същия плеър - без 3Дто) = Провал.
    По-конкретно може ли? Все пак в спецификациите на плеъра са описани като поддържани доста формати за аудио и видео.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #28

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Аз не ползвам вграденият плеар на моя VT30, но за твоя информация експериментирах малко с различни формати картина, звук и субтитри, които поддържа и ето резултатите:

    Видео в .mkv, .avi, .mp4, възпроизвежда в резолюции до 1080p без проблеми. В .mov - не.

    Аудио пътеки в AC3 (5.1), DTS (5.1) - ОК! В DTS HD-MA - не!

    Субтитри възпроизвежда само ако са вградени. Включително български.
    Файлове за субтитри като .srt .sub .txt, без значение какъв е енкодинга им, не се разпознават като налични в папките, нито се възпроизвеждат.

    3D филмите, както вероятно знаеш, не могат да се възпроизвеждат през USB.
    Видео файлове във вида side by side и over-under се представят в една 3D картина от телевизора след натискане на бутонът "3D" както следва:
    1.за side by side -едно натискане на "3D"-то
    2.за over-under - повече от едно натискане.
    Предполагам "логиката" на телевизора приема, че щом се натиска "3D" повече от веднъж, явно не е side by side, а over-under картината на даденият видео файл.

    Файлове с разширение .ts налични в DVD структурата и .m2ts - в Blu Rey структурата, не се поддържат.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #29

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Честито и дълго да му се радваш
    Да уточня - в магазините задължително отварят кашона и вадят телевизора. Това се прави с две цели.
    1. Да се види и да се запише серийният номер на гаранционната карта /трябва да бъде правилно попълнена/.
    2. Да се провери окомлектовката и да се види дали работи /за 5 минути/. Никой не иска да го включи у дома и да се разочарова от някой дефект...
    Това се прави при покупка на място. При онлайн поръчки всичко тръгва от склада и там никой не го отваря. Веднага си проличава ако оригиналната лепенка е махана. Моя след като върнах първия защото беше на 20-30 часа/ дойде запечатан с оригиналната /единствена/ лепенка. Няма никаква логика да се отваря кашона да се запише серийния номер защото го има на кашона. Това са евтини трикове да си пробутват мострите.
    Реално на jullk са му дали мостра, но за щастие изключително малко работила, което едва ли е проблем.

    raziel66, това за DTS поддръжката не го знаех, мерси. Опитвал ли си за външните субтитри с VieraSRT? При LCD Panasonic 37E30 става, но са адски дребни.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #30

    Re:Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от prince
    Това пише ли го в гаранционната карта?
    Редовна практика е да го пише в гаранционните карти в частта, където е описано кой сервиз поема гаранционното обслужване и в какъв вид трябва да постъпи при тях стоката. Магазините всячески се опитват да се измъкнат от отговорност, чрез подобни удобни за тях "вратички".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 102 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе