Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият LCD телевизор Panasonic ?

Гласували
342. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 19''

    0 0%
  • 26''

    2 0.58%
  • 32''

    78 22.81%
  • 37''

    35 10.23%
  • 42''

    153 44.74%
  • 47''

    59 17.25%
  • 55''

    15 4.39%
Страница 110 от 113 ПърваПърва ... 60100108109110111112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,636 до 1,650 от общо 1684
Like Tree88Одобрявам

Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    Pavlikeni, Bulgaria
    Мнения
    7
    #1636

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте приятели, Весела Коледа на всички. Днес най-накрая си закупих нов ТВ Панасоник 47AS650E 3D . За сега не съм влезнал още в час, все още го човъркам, но нещо ми направи впечатление. След като свържа лаптопа с телевизорса посредством HDMI кабел , всичко е ОК , но не се вижда пълната картина. Сякаш покрая е изрязано , долната лента на уиндоус не се вижда както и крайните икони са наполовина отрязани. Може би трябва настройка, нямам представа. Бих бил благодарен за някакъв съевет.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #1637

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Изключи оверскан-а от настройките на картината .

  4. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    9
    #1638

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от stefanobx Виж публикацията
    Весела Коледа на всички и поздрави за полезната информация. Благодарение на форума и препоръките вчера купихме 42AS650 от Технополис, а преди 4 години купих пак ТВ след съвети от тук Изчетох внимателно темата с постове от 2014 година и чужди форуми за "проблемът" ми. Kъм момента си мисля че става дума за Intelligent Frame Creation или т.нар. "Soap opera effect", но след многократни настройки в менюто вече не съм сигурен дали е от тях и съм дори леко отчаян.
    Още в първия ден забелязах "размазване" и "blur" на картината при движение (музикални клипове и спорт) и при SD и при HD сигнал. SD приемника е свързан по SCART и картинката беше от Булсатком, а вторият HD приемник е от личния сателит от Хотбърд 13 градуса по HDMI в порт 3 на ТВ (1080i (1920x1080). И при МИН или OFF или МАКС настройки на IFC, разлика почти няма, което е странно..... Имам стар модел LCD на Панасоник, но там при спорт и футбол включвам IFC, а при филми го махам и разликата се усеща веднага, т.е. работи функцията. Моля за съвет и идея да не би друга настройка от менюто да бъзика IFC, въпреки че си играх доста и нищо не помогна .......
    Днес си поиграх още с менюто на новия 42AS650 за моят проблем и оставам с впечатление, че старият ми Панасоник 37 инчов TX-L37G20 просто изкарва по-добра картина и на SD и на HD сигнал. IFC там работи видимо и няма "размазване" на картината след бързо движение на ръце например, както е на новият модел. Да не би в новите телевизори това да е слабост или ? Или може би от толкова гледане на HD съдържание моето око просто е станало по-чувствително и виждам разни дефекти? Не е ли по-важно да няма "blur" от колкото някой нюанс в червено или зелено да е подобрен в новите телевизори............. Ще се радвам на съвет как да реша казуса си, ако бъркам някъде или греша с впечатленията си. Благодаря предварително

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,518
    #1639

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Пробва ли на друг HDMI порт на телевизора?

  6. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    9
    #1640

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Пробва ли на друг HDMI порт на телевизора?
    Пробвах да, даже смених и HDMI кабела. Тествах и с друг HD приемник, но разлика нямаше. Друго може ли да пробвам в самото меню или по скоро има някакъв хардуерен проблем?

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    Pavlikeni, Bulgaria
    Мнения
    7
    #1641

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Изключи оверскан-а от настройките на картината .
    Mного много благодаря, всичко се оправи

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    1
    #1642

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от PEPY86 Виж публикацията
    Днес опитах и аз в къщи следвайки инструкциите и стана (на 47AS650E) ))))) , утре докато съм на работа и опитам дали ще се получи ????? Възможно ли е ? Ще тествам утре задължително! Благодаря на Frogst много за поста по-горе.

    - - - - - - - - - -

    Днес тествах и от работата и отново се получи. Само че се свърза като пуснах на wi-fi. С мобилните данни не стана, нз може и тук нета да не е толкова добър. Хубавото е че си има опция да избираш с какво качество да гледаш каналите. Просто кеф голям. Само се чудя ако човек ползва карта за разкодиране на сигнала на телевизора от рода на Конакс или друга подбна дали ще се получи? Защото моя кабелен оператор предлага свободно своите канали.!
    свободните канали вървят,платените/кодирани-не(ползвам CA модул за тях)
    Имам друг въпрос.Нямам HDMI изход на лаптопа,имам DVI-D,дали ще вървят 3д филми и субтитри през него?А звук?
    Ако да,отивам да купя кабел,че по никакъв начин не успявам да подкарам субтитри.Инсталирах повечето DLNA сървъри,картина има,суб-не
    През флашка иначе няма проблеми,намира си файла със суб,през DLNA сървър -не
    Този пост е редактиран от vgb_; 26-12-14 в 11:29.
    Frogst одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #1643

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Честита Коледа на всички и здрава и щастлива Нова година!

    Цитат Първоначално публикувано от vgb_ Виж публикацията
    свободните канали вървят,платените/кодирани-не(ползвам CA модул за тях)
    Значи може да обобщим за "TV Anywhere":
    1.Могат да се гледат свободните канали от цифровата ефирна (DVB-T) и цифровата кабелна (DVB-C) телевизия, до които имаме достъп в дома си чрез вградения цифров тунер на телевизора (допълнителните канали за които ползваме CA модул не могат да се гледат)
    2.Може да работи и при включен телевизор стига да не се използва вградения тунер (т.е. ако гледаме през някой от другите входове - HDMI 1, HDMI 2 и т.н.)

    Цитат Първоначално публикувано от vgb_ Виж публикацията
    .Нямам HDMI изход на лаптопа,имам DVI-D,дали ще вървят 3д филми и субтитри през него?А звук?
    През DVI най-вероятно няма да върви звук. Повече информация може да намериш в тази тема:https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%86%D0%B0.html
    Този пост е редактиран от Frogst; 26-12-14 в 12:53.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,518
    #1644

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от stefanobx Виж публикацията
    Пробвах да, даже смених и HDMI кабела. Тествах и с друг HD приемник, но разлика нямаше. Друго може ли да пробвам в самото меню или по скоро има някакъв хардуерен проблем?
    За съжаление, няма други опции в менюто като при Самсунг например. Чудя се дали IFC не работи заради някакви настройки на външният приемник(i/p, 50/60Hz).
    Другото, което ми идва наум е, че старият ти 37G20 е с IPS-Pro панел с гланцов екран, докато сегашният ти AS650 е с S-IPS матрица към която е залепен поляризиращ филтър заради 3D-то.....а това каквото и да твърдят производителите се отразява на картината.
    Второто е свързано с по-големият диагонал, колкото по-голям толкова повече се забелязват артефактите в картината при LCD.
    Трето - старият ти ТВ работи само с интерполиране на кадри, а новият е 50/50% интерполиране и сканираща подсветка(1200Hz BLS).

    P.S.
    Поради оплакванията за ефект на сапунена опера, доста от производителите промениха схемата за подобряване възприеманата резолюция на картината.
    Панасоник, за да омекотят и намалят гореописаният ефект при 100% интерполиране на междинни кадри, решиха да добавят и сканираща подсветка. Затова има разлика спрямо старият ти телевизор.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-12-14 в 21:46.
    muraveia одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    9
    #1645

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    За съжаление, няма други опции в менюто като при Самсунг например. Чудя се дали IFC не работи заради някакви настройки на външният приемник(i/p, 50/60Hz).
    Другото, което ми идва наум е, че старият ти 37G20 е с IPS-Pro панел с гланцов екран, докато сегашният ти AS650 е с S-IPS матрица към която е залепен поляризиращ филтър заради 3D-то.....а това каквото и да твърдят производителите се отразява на картината.
    Второто е свързано с по-големият диагонал, колкото по-голям толкова повече се забелязват артефактите в картината при LCD.
    Трето - старият ти ТВ работи само с интерполиране на кадри, а новият е 50/50% интерполиране и сканираща подсветка(1200Hz BLS).
    Благодаря ти за отговора. Сигналът от приемника със сигурност е 1080i50, а само от лаптопа имам ядове с 60Hz и насичане на филми, но с настройки на дисплея от лаптопа се оправям някак си. Днес продължих с пробите и след цъкане по настройки се подобри малко положението, но си прав, че на по-големите диагонали се виждат тези артефакти с бързите кадри по-ясно. Пък и аз имам по-чувствително око за това може би . Това IFC за по-новите модели на Панасоник, заради нещата които казваш, явно действа някак си (ако мога да се изразя така) "по-различно и с по-малкък ефект" от по-старите LCD. Тъпото е, че дори 3D не използвам много и само заради цената и добрите отзиви за модела AS650 го купихме. Сега се чудя дали за още 200 или 300 лева не трябваше да взема Самсунг някакъв в същия клас, но бюджетът беше проблем ...... Ако някой има впечатления като моите за IFC на AS650 ще се радвам да сподели, поздрави за хубавия форум

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #1646

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от stefanobx Виж публикацията
    Днес си поиграх още с менюто на новия 42AS650 за моят проблем и оставам с впечатление, че старият ми Панасоник 37 инчов TX-L37G20 просто изкарва по-добра картина и на SD и на HD сигнал. IFC там работи видимо и няма "размазване" на картината след бързо движение на ръце например, както е на новият модел. Да не би в новите телевизори това да е слабост или ?
    Не мога да си обясня как виждаш приятел размазване при бързите сцени на този телевизор. Още повече не схващам как картината на стария може да изглежда по добра!? У нас съм с 2 броя LG 24 инча и 32 инча (100Hz CMR), нисък клас са, но пък модели 2014г. , 1 брой PHILIPS с VA панел , активно 3Д (200Hz PMR) модел от 2013 г. - 40 инча и един стар Шарп LCD 32" от 2009г. Човече на всичките гледам както SD така и HD сигнал. То въобще даже няма база за сравнение на бързите сцени или в каквото щеш друго отношение с въпросния Панасоник. А моя даже е модела 47AS650E - демек още по голям диагонал. На бързи сцени разликата е огромна с останалите телевизори. Ефекта , съпунена опера се вижда само на някои SD канали с найстина гадно качество , но и там като махна или дам на мин. IFC проблема изчезва напълно ,а не до някъде.
    Може би единствено Филипса в известна степен прави конкуренция по качество на картината както на SD така и на HD заради добрата контрастност на панела , но при бързи сцени на "футболен мач" например на HD сигнал веднага се вижда разлика. А при 3D-то отново Панасоника е по-добър от Филипса независимо ,че е с пасивно. Там вече се вижда предимството на реалния 100 Hz панел и по - доброто опресняване дори в малките детайли от филма на по заден фон. Найстина идея си нямам какъв е случая при теб и се чудя дали, ако имаш външен приемник не е*ава той работата ????? В моя случай аз не ползвам приемник , а директно кабела в ТВ-то и гледам !!! Найстина не вдявам какво се случва при теб, честно !!!!!
    Що се късае до Самсунга от същия клас , аз лично видях Н6400 на SD как се справя и се съмнявам ,че щеше да си по-доволен, ако бе взел него. Не казвам ,че е по - зле , но определено не беше и по - добър.
    Успех все пак, дано оправиш проблема

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    9
    #1647

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от PEPY86 Виж публикацията
    ......... Човече на всичките гледам както SD така и HD сигнал. То въобще даже няма база за сравнение на бързите сцени или в каквото щеш друго отношение с въпросния Панасоник. А моя даже е модела 47AS650E - демек още по голям диагонал. На бързи сцени разликата е огромна с останалите телевизори. Ефекта , съпунена опера се вижда само на някои SD канали с найстина гадно качество , но и там като махна или дам на мин. IFC проблема изчезва напълно ,а не до някъде......Найстина идея си нямам какъв е случая при теб и се чудя дали, ако имаш външен приемник не е*ава той работата ????? В моя случай аз не ползвам приемник , а директно кабела в ТВ-то и гледам....... Успех все пак, дано оправиш проблема
    Приемникът е dreambox500HD, тествах и с други HD приемници и с друг HDMI порт и кабели, но не е от тях със сигурност. И при всички тестове го има това "размазване" на бързи кадри, каквато слабост всъщност си имат всички LCD телевизори по принцип. Смятам, че това което ми написа Христослав по-горе за диагонала и малките разлики в технологията на ТВ-ата между старият и новия ми модел Панасоник е отговорът на моят "казус". Интересно е, че след много четене по чуждите форуми и разни технически статии е отбелязано, че различните хора и техните очи по различен начин възприемат motion blur-a. Едни го виждат и ги дразни, други виждат и не ги, трети не го забелязват и т.н. Иначе за Samsung-a явно там има повече настройки като Judder reduction и може да прави custom на Auto motion plus (в случая с Панасоника за IFC нямам такава опиция) и затова се замислих дали нямаше да е по-добре.......... Иначе картината на 42AS650 си ми харесва много

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #1648

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Ъпдейтван ли е до последна версия ? Може да пробваш и връщане на заводски настройки - май не се сещам за други подобни оплаквания - възможно е да е бъг или проблем с конкретната бройка - може да отидеш до някой магазин и да пробваш други бройки от същия модел как се държат .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #1649
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ъпдейтван ли е до последна версия ? Може да пробваш и връщане на заводски настройки - май не се сещам за други подобни оплаквания - възможно е да е бъг или проблем с конкретната бройка - може да отидеш до някой магазин и да пробваш други бройки от същия модел как се държат .
    Подкрепям поста на Svetlio..... опитай с с друга бройка, да не би да си извадил мал шанс с тази бройка!? Просто иди в техно*****....... и пробвай друг модел да видиш как е ще е на него.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #1650

    Отговор: Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от PEPY86 Виж публикацията
    Не мога да си обясня как виждаш приятел размазване при бързите сцени на този телевизор. Още повече не схващам как картината на стария може да изглежда по добра!? У нас съм с 2 броя LG 24 инча и 32 инча (100Hz CMR), нисък клас са, но пък модели 2014г. , 1 брой PHILIPS с VA панел , активно 3Д (200Hz PMR) модел от 2013 г. - 40 инча и един стар Шарп LCD 32" от 2009г. Човече на всичките гледам както SD така и HD сигнал. То въобще даже няма база за сравнение на бързите сцени или в каквото щеш друго отношение с въпросния Панасоник. А моя даже е модела 47AS650E - демек още по голям диагонал. На бързи сцени разликата е огромна с останалите телевизори. Ефекта , съпунена опера се вижда само на някои SD канали с найстина гадно качество , но и там като махна или дам на мин. IFC проблема изчезва напълно ,а не до някъде.
    Може би единствено Филипса в известна степен прави конкуренция по качество на картината както на SD така и на HD заради добрата контрастност на панела , но при бързи сцени на "футболен мач" например на HD сигнал веднага се вижда разлика. А при 3D-то отново Панасоника е по-добър от Филипса независимо ,че е с пасивно. Там вече се вижда предимството на реалния 100 Hz панел и по - доброто опресняване дори в малките детайли от филма на по заден фон. Найстина идея си нямам какъв е случая при теб и се чудя дали, ако имаш външен приемник не е*ава той работата ????? В моя случай аз не ползвам приемник , а директно кабела в ТВ-то и гледам !!! Найстина не вдявам какво се случва при теб, честно !!!!!
    Що се късае до Самсунга от същия клас , аз лично видях Н6400 на SD как се справя и се съмнявам ,че щеше да си по-доволен, ако бе взел него. Не казвам ,че е по - зле , но определено не беше и по - добър.
    Успех все пак, дано оправиш проблема
    Абе баш си е възможно. Родителите ми имат Panasonic (първият, който излезе в България с LED дисплей, тогава нито Philips имаха, а Самсунг тепърва започваха).
    Този телевизор още си работи и дава прекрасна картина у тях на телевизията на Мтел, 42 инчов е. Взехме и нов Philips модел 2014, без 3Д (понеже не гледат), 50 инча. Предава 1 идея по - гадно от стария им.
    Аз имам Panasonic 42 AS650 - някъде по средата между двата се пада (напрвил съм допълнителните настройки). Просто в този първия Панасоник от преди 3-4 години какво са слагали не знам, но картината е направо идеална, дори на скапаните канали. До тук говорим само за цифрова телевизия. Имам още по - стар телевизор 32 инчов тумбест дето на аналогова дава страхотна картина, при цифровата е пълна трагедия, та затова и не го пускам на цифрова.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  3. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  4. Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 729
    Последно: 15-01-15, 19:03
  5. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе