Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият плазмен телевизор Panasonic ?

Гласували
174. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    114 65.52%
  • Много добра

    53 30.46%
  • Добра

    3 1.72%
  • Средна

    1 0.57%
  • Задоволителна

    1 0.57%
  • Слаба

    2 1.15%
Страница 44 от 116 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1726
Like Tree148Одобрявам

Panasonic Plasma телевизори - част 4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #646

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Тези сиви хоризонтално ленти ми мязат на ШИМ, или се бъркам?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #647

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Той Виж публикацията
    Ето образно, избиващото червено и синьото в ляво, без значение дали е включено 1080р Pixel Direct-а:

    Тестовата снимка, която ако всичко е ОК с монитора или ТВ-то, трябва да се виждат нива на сивото от най-светло отгоре, да тъмно в долната част, без доловими градиенти - плавно преливащи нива:
    imgur: the simple image sharer

    И как се вижда на плазмодия (игнорирайте сивите хоризонтални ленти от камерата, разбира се...и сори за качеството):
    imgur: the simple image sharer
    Ако това виждате това, то определено баланса е грешен

    1. Пускате си диска от поста ми по-горе, зарежда се дирекно ISO файла в HMS и тръгва от воле, за целта телевизора се задава като панасоник blue ray плеър.
    2.Пуска се режим реалистично кино, ресет на фабричните настройки, промяна на дву точковия баланс спрямо тези основни настройки:

    Viewing mode: True Cinema
    Contrast 60
    Brightness 0
    Colour: 50
    Sharpness: 0
    Color temperature: Warm
    Vivid Color: Off
    Ambient sensor On/Off
    Noise reduction Off
    Mpeg Noise reduction Off
    Intelligent Frame Creation Off
    Panal luminance setting Low
    Adaptive gamma control 0
    Black expander 0
    Gamma 2.2
    16:9 Overscan Off
    R-Gain -2
    G-Gain -3
    B-Gain +3
    R-Cutoff 0
    G-Cutoff -1
    B-Cutoff +1

    3. Зарежда се тестовия патерн с 10 те сиви полета - тука веднага лъсват дефектите, корегираш където сивото не е сиво! При мен се наложи корекция само на определени нива, като червения цвят трябваше да се намали. Резултата от операцията е перфектна сива таблица (не променяйте зеленото и синьото за тях си трябва уред, човешкото око е чуствително спрямо червения цвят и може да го различи).
    4. Записвате си настройките и се наслаждавате на страхотната картина на която е способен телевизора . Довечера ще си пусна мойте настройки за сравнение.
    Този пост е редактиран от koleto; 07-11-13 в 13:31.
    svetlio1 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    13
    #648

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Здравейте,

    Какво се случва с този панел според вас, на 12 часа е. Дефект или ...


  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #649

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Test Panasonic ST60 : une référence pour le Blu-ray ! | HDfever Настройки за европейските модели - моля пробвайте ги и споделете. Би трябвало да са по-добри от предишните- отзивите от руснаците са добри. Вижда се залитане в червеното при високи нива, такива бяха и мойте впечатления.
    Този пост е редактиран от koleto; 07-11-13 в 14:20.
    Той одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #650

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от juzen Виж публикацията
    Здравейте,

    Какво се случва с този панел според вас, на 12 часа е. Дефект или ...

    Зелените вертикални ивици....руснаците коментираха, че са причинени от прегряване на панела в тези области. Причината - лошото охлаждане на местата отзад, където са монтирани Main board-а и захранващият блок. Помня само, че монтираха дистанциращи шайби на захващащите болтове на платките - с цел да ги отдалечат от плазменият панел.
    Занеси го в сервиза и пиши какво са ти казали.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    13
    #651

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Да спирам ли с разработката тогава? Да не вземе да прогори така.
    Иначе като намаля контраста и те намалят осезаемо... луда работа, нов телевизор.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #652

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Няма да прогори. Проблема рядко се среща - има няколко десетки оплаквания от него по форумите. Съветвам те, да го занесеш в сервиза и там на място да преценят какво ще правят.


    http://reviews.cnet.com/8301-33199_7...ustry-experts/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-11-13 в 22:55.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    43
    #653

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Тези сиви хоризонтално ленти ми мязат на ШИМ, или се бъркам?
    Може и ШИМ да е, знам ли...

    Искам да се извиня на колегите! В предният си поуст - "И как се вижда на плазмодия (игнорирайте сивите хоризонтални ленти от камерата, разбира се...и сори за качеството): imgur: the simple image sharer ", съм допуснал грешка. Екзето което ползвам за калибриране, на този екран дава възможност, като кликнеш и да сменя RGB градации в сивият фон и това синьото в ляво на снимката е грешка по мое невнимание.

    Колега, koleto, благодара ви за линка! Направих тези настройки преди малко и сивият екран, е почти перфектно сив в този режим вече, с леееко избиващ жълто-зеленикав отенък. С настройките на D-Nice, както вече казахме - избива червеното.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #654

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Днес влизах в 3D настройки и се оказа, че имам активни само първите два реда от горе - 3D откриване и 3D сигнал съобщение, останалите 3D честота обновяване, 2D-3D Дълбочина, 3D регулиране, Размяна Ляв/Десен образ, Плавни движения - не мога да ги избирам и променям, активни са само и Предпазни мерки? Какво трябва да включа/изключа за да мога да ги променям?

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #655

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от koleto Виж публикацията
    Test Panasonic ST60 : une référence pour le Blu-ray ! | HDfever Настройки за европейските модели - моля пробвайте ги и споделете. Би трябвало да са по-добри от предишните- отзивите от руснаците са добри. Вижда се залитане в червеното при високи нива, такива бяха и мойте впечатления.
    Може би най-точното ревю ,което съм чел - без "рекламни" изцепки и без спестяване на проблемите - а USB плеъра най-вероятно работи на 60хц (а не на 24 , както предполагат франсетата) и това едва ли е случайно , с оглед проблемното 24хц изобразяване .

    bekata , 3Д настройките са активни , като подадеш 3Д сигнал .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 08-11-13 в 22:50.

  13. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #656

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Panasonic спира производството на плазмени телевизори

    Panasonic спира производството на плазмени телевизори | Мениджър News

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #657

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Не че нещо, ама видя ли от коя дата е статията?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    14
    #658

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Здравейте, присъединих се към листа на собствениците на TX-P50ST60E . За сега разработвам, но по нататък ще участвам активно.
    Хареса ми, че има доста информация за модела и дори примерни настройки в темата.

  17. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #659

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от loudnes Виж публикацията
    Здравейте, присъединих се към листа на собствениците на TX-P50ST60E . За сега разработвам, но по нататък ще участвам активно.
    Хареса ми, че има доста информация за модела и дори примерни настройки в темата.
    Честито, със здраве да ползваш плазмата . Аз също от тази вечер се сдобих със същия модел . Мога да сравнявам спрямо стария 42pv80 и първите впечатления от новия тв са доста положителни. Не ми прави впечатление за зененеене или друг проблем с образа. Първоначално ми се стори много нисък контраста , но му намерих цаката като изключих сензора за светлина в помещението . Просто старата ми плазма има доста засилен контраст и цветове в Normal настройка в сравнение с TX-P50ST60E . Разбира се ще направя и собствени настройки на картината . За момента още цъкам по телевизора и не мога да му се нарадвам . Тези момченца от Технополис Младост се опитаха най нахално да ми пробутат мостра докарана от друг магазин. И то при наличието на 4 бр в склада им . То беше разкъсан яко кашона от едната страна , вътре всичко беще " наопаки". Внимавайте с тези псевдо консултанти . При пускане на ТВто не видях България като страна и зададох "ДРУГИ" . Наредиха ми се каналите от 1 нататък , но пък изкочиха най отпред HD каналите. Би трябвало да са последни по схемата на оператора . На Net1 съм . Забелязах,че много слабо е нагрят панела след вече 6-7 часа работа . Старата плазма направо си е като радиатор. Да не са ми пробутали LED в кутията та на плазмата... майтап... та грее така слабо. В Технополис като че повечко са топли , явно работят нон стоп. Хайде със здраве и дано повече колеги да хванат последния влак на качеството . PS: Има нов фърм от 2 дни насам с несъществени подобрения. Sorry, фърма е от преди месец , не съм видял точно.
    Този пост е редактиран от ceco7; 10-11-13 в 09:05.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #660

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Честито и на двамата
    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    PS: Има нов фърм от 2 дни насам с несъществени подобрения
    Download Information of VIERA for Europe/ UK and Ireland/ CIS | Download | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 116 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  5. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе