Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият плазмен телевизор Panasonic ?

Гласували
174. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    114 65.52%
  • Много добра

    53 30.46%
  • Добра

    3 1.72%
  • Средна

    1 0.57%
  • Задоволителна

    1 0.57%
  • Слаба

    2 1.15%
Страница 54 от 116 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1726
Like Tree148Одобрявам

Panasonic Plasma телевизори - част 4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    162
    #796

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от suna Виж публикацията
    извинявам се за разводняването на темата с въпроса за доставчика
    и аз съм фен на плазмата единственото ми притеснение е че понякога телевизора работи дълго време на една и съща програма
    Когато гледаш по дълго време една програма можеш да му дадеш ZOOM1, аз така гледам и няма проблем

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #797

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Staykov Виж публикацията
    Нещо нямам късмет, има останали само два броя ZT60 в Технополис, ще ходя да ги гледам, на колко часове са.
    Хич не ми се купува мостра.....
    Направо си мисля да прегледам 4К телевизорите, нищо че са малко по-скъпи.
    Някой има ли предложение за по-добър телевизор от ZT60 в ценовия диапазон, около 10 000?
    Двата ZT60 едва ли са мостри. Обикновенно такива скъпи модели стоят в кашоните и се отварят само пред клиент да ги пробва, а на стелажа стои само табелка с характеристиките.


    Цитат Първоначално публикувано от bossorange Виж публикацията
    Ако взема мостра, която е работила, освен прогарянето има ли нещо, което трябва да ме притеснява? Няма ли поне да е разработена плазмата и директно да го настройвам както искам?
    Разработена, но неправилно.
    Притеснението идва от там, че продавачите в магазина ги пускат в режим Shop, който е близък до Динамичен. От друга страна са свързани с блу-рей плейър и когато свърши дискът се появява менюто което понякога стои с часове поради липса на внимание и заинтересованност,от страна на консултантите. Така се получават прогаряния и затова, съветвам при покупка на плазмен телевизор мостра - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се провери с цветни заливки.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #798

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Значи като пусна цветни заливки и се установи, че няма прогаряне, мога да я взема?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #799

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Ако няма проблеми - да , а и като договориш съответната отстъпка за мостра ...

  6. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #800

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Koлеги от вчера съм си горд и много доволен (за сега) притежател на 42ST60. За сега с всичко с справих, освен с пускане на субтитри откъдето и да е( флашка, външен хард, DLNA). Дайте малко съпорт. Софтуера на ТВ-то съм го ъпдейтнал.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    113
    #801

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    За проблем със субтитрите виж на 1-ва страница на темата.

    Лично аз предпочитам външен плеър, защото иначе е голяма играчка всеки път да избирам кодиране, ТВто не запомня настройките.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #802

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    2013 Optional Accessories | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global

    Panasonic TY-TP10E (U- Америка)
    Запазвате скици и снимки в паметта на SD карта или USB HDD, и после може да ги изпращате на приятелите си. Как работи: Отделните пиксели на плазмените телевизори предават данните за позицията на писалката.
    Съвместима с модели от серии VT60, GT60 и ST60(с Bluetooth adaptor)

    Panasonic TY-TP10 (Stylus) - Specifications
    ..............................................................................................................................................

    Battery Requirement
    1pc of Panasonic AAA or R03 manganese battery or LR03 alkaline battery
    Battery Duration When using Panasonic AAA or R03 manganese battery: Approx. 8 hours / When using Panasonic AAA or LR03 alkaline battery: Approx. 30 hours
    Materials Main body: Resin
    Communication system 2.4 GHz band FH-SS (Frequency Hopping Spread Spectrum)
    Dimensions (Width x Height x Overall Length) 186.7 mm x 18.0 mm x 18.2 mm (7.35" x 0.71" x 0.72")
    Weight Approx. 30 g (1.07 oz) (excluding battery)
    Usage Temperature Range 0°C - 40°C (32°F - 104°F)
    TV to Be Applied Only Panasonic Plasma TV to which application for Touch Pen operation has been installed



    Страницата на Panasonic има нов дизайн и...са осрали всичко - липсват подробни спесификации за продуктите
    http://www.panasonic.com/bg/consumer/

    http://www.panasonic.com/my/support/...rtainment.html
    http://www.panasonic.com/my/consumer.html

    http://www.panasonic.com/my/support/...ma-lcd-tv.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-11-13 в 11:11.

  10. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #803

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от drpetar Виж публикацията
    За проблем със субтитрите виж на 1-ва страница на темата.

    Лично аз предпочитам външен плеър, защото иначе е голяма играчка всеки път да избирам кодиране, ТВто не запомня настройките.
    А вграждането важи ли и за субтитри на 3D филми?? И още едно въпросче - от целия ми външен хард (където има около 50 филма), само 2 от тях се виждат! Защо другите не ги виждам (всички са *.MKV).
    При DLNA субтитрите също ли трябва да са вградени!
    И едnа молба към hristoslav2:
    Oт поясненията във 1-ва страница за субтитрите и работата с програмката vieraSRT липсва първата картинка, която пояснява какво се прави при отваряне на субтитрите. Ще можеш ли да я добавиш?
    Този пост е редактиран от brabusbg; 24-11-13 в 11:28.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #804

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    А вграждането важи ли и за субтитри на 3D филми?? И още едно въпросче - от целия ми външен хард (където има около 50 филма), само 2 от тях се виждат! Защо другите не ги виждам (всички са *.MKV).
    При DLNA субтитрите също ли трябва да са вградени!
    И едnа молба към hristoslav2:
    Oт поясненията във 1-ва страница за субтитрите и работата с програмката vieraSRT липсва първата картинка, която пояснява какво се прави при отваряне на субтитрите. Ще можеш ли да я добавиш?
    mkv е контейнер и вътре може да има всичко - виж съдържанието и поддържаните формати.
    Не - може и да са в отделен файл.
    Картинката не мога да я намеря, за да я добавя.



    Ето EPG при руснаците - най-долната програма е с пълен списък
    http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=at...305:3635:1.jpg
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-11-13 в 18:36.

  12. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #805

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ето EPG при руснаците - най-долната програма е с пълен списък
    http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=at...305:3635:1.jpg
    Добре изглежда ама , при мен няма Timer prog. , има само View. Аз поне 15 пъти "преинсталирах " телевизора си на поне 10 различни държави и това Timer prog. не се появи. Обаче винаги от начало задавах български език, сега се чудя ако бях задал английски дали щеше да има разлика. На руската снимка гледам ,че ТВ е на английски език, това дали е случайно или на руски език, не работи коректно? Говоря за Panasonic TX-L42E6E. А дали ще показва само now and next, има значение май 64 или 128 QAM. На група програми с 128 QAM, се показват и програмите след next, поне за 48 часа. Но има и програми на 64QAM , като AXN White или руската ОРТ и сръбската DM SAT където също показва след next , но само за около 17 часа напред. Засега май не съм попадал на програма със 128QAM, която има EPG и да не го показва след next. Като гледам руската снимка , май става дума за DVB-T , съдя по D в началото на реда. Това го има и при нашия DVB-T.
    Този пост е редактиран от ivando; 24-11-13 в 21:40.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    64
    #806

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Здравейте, имам нови три въпроса. Забелязях, че когато Пиксел орбитър е включен, картината се мести в дясно и в ляво и оставя за известно време малки черни ленти отстрани, с 2,3 мм. Това фатално ли е при разработването? Втория ми въпрос е, защо при гледане на филми от лаптоп се получава насичане на картината при движение на камерата във филма? Опитах да пусна 3Д филм от лаптопа, но излиза разделен на две хоризонтално на екрана. Благодаря.
    Този пост е редактиран от idyulgerov; 25-11-13 в 00:44.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    43
    #807

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    1. Вече споменахме, че при разработването, е добре да спреш пиксел орбитала.
    2. Пробвай да зададеш от видеодрайвера, когато гледаш филми, предпочитан дисплей да е плазмата и виж ще имаш ли трептенията пак. Виж как е и като пуснеш вертикална синхронизация в драйвера. До настройки и хардуер на лаптопа си е...
    3. С какъв HDMI кабел правиш връзката, за да открива и работи коректно 3D, кабелът трябва да е със спецификация 1.4. Пробвай ръчно да включиш от бутон 3D на дистанционното и веднага след това червен бутон и задай видът на 3D - отгоре-отдолу или ляво-дясно, в зависимост как е филма. Виж в менюто на ТВ-то, включено ли ти е да открива автоматично 3D сигнал.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    64
    #808

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Той Виж публикацията
    1. Вече споменахме, че при разработването, е добре да спреш пиксел орбитала.
    2. Пробвай да зададеш от видеодрайвера, когато гледаш филми, предпочитан дисплей да е плазмата и виж ще имаш ли трептенията пак. Виж как е и като пуснеш вертикална синхронизация в драйвера. До настройки и хардуер на лаптопа си е...
    3. С какъв HDMI кабел правиш връзката, за да открива и работи коректно 3D, кабелът трябва да е със спецификация 1.4. Пробвай ръчно да включиш от бутон 3D на дистанционното и веднага след това червен бутон и задай видът на 3D - отгоре-отдолу или ляво-дясно, в зависимост как е филма. Виж в менюто на ТВ-то, включено ли ти е да открива автоматично 3D сигнал.
    Мерси, що се отнася до пиксел орбитала, той има 2 опции: Включен и Ауто.

  17. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #809

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Здравейте,
    от снощи забелязах една черна рамка около картината (около 5мм) и то не на всички програми - на повечето я има. Някъде преди като бях чел форума четох за това, но не го намирам сега. Освен тези черни рамки в горната част след рамката има и една бяла линия (само на някои канали). Не знам дали така си мисля, но почти съм убеден че преди вчера я намаше нито чертата, нито черната рамка. Дали съм бутнал някоя настройка която не трябва?!?!
    Ето две снимки:
    https://www.dropbox.com/s/3g4co6y67dlti66/IMAG0368.jpg
    https://www.dropbox.com/s/5sbf8w39d32xch5/IMAG0369.jpg

    P.S. Оправих се! Като превключа Aspect Ratio на ТОЧЕН ЕКРАН и изчезва рамката !
    Този пост е редактиран от brabusbg; 26-11-13 в 15:20.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #810

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Здравейте!

    Вече съм на около 230 часа съм с 50ST60 и го разработвам според препоръките - гледам ТВ с намалени стойности (контраст, яркост, цвят, рязкост) и въртя слайдовете по около 8 часа на ден (вечер като си легнем и сутрин при излизане за работа - по 4 часа с таймера).

    Преди около 5-6 дни забелязах, че в горния десен ъгъл се появиха 4 тъмни пиксела (разположени по двойки на два съседни реда - като четворката от зар), които са видими единствено при синия цвят от слайда - най-контрастиращи са на тъмно синия фон и избледняват при по-светлите тонове на синьото.
    Не се виждат при нито един от другите цветове от слайда - нито на черно и бяло при пуснат Scrollbar, нито при гледане на ТВ-съдържание. Намират се на около 20 см. от десния край екрана и на около 7-8 см. от горния.

    Не го намирам за фатално - поне за момента, а и за тези 5-6 дни не виждам да се развива в една или друга посока - но моля да споделите дали някой е забелязал подобно нещо и дали е поправимо.

    Поздрави,

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  5. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе