Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият плазмен телевизор Panasonic ?

Гласували
174. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    114 65.52%
  • Много добра

    53 30.46%
  • Добра

    3 1.72%
  • Средна

    1 0.57%
  • Задоволителна

    1 0.57%
  • Слаба

    2 1.15%
Страница 66 от 116 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 1726
Like Tree148Одобрявам

Panasonic Plasma телевизори - част 4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #976

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Всичко изглежда нормално, явно такъв сигнал си се подава от Мсат - говоря за 3д канала им, не е ясно как пускат сателитен канал по кабела си.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,506
    #977

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от koleto Виж публикацията
    Когато гледаш презредов сигнал - 1080i или side by side 3d, e нормално на един безкрайно бърз панел като плазмата да видиш ефекта от липсата на пълния кадър. С пускането на IFC на практика оставяш телевизора да допълни кадъра до 1080p, oставяйки чувство на прекалена плавност или сапунка с което се свиква стига да погледаш. За истинско 3д ти трябва блу рей копие, там вече сигнала е 1080р, но съответно кадрите са двойни 1080р/48 и си трябва съответен 3д плеър.
    Коле...плазмата е по-бавна от старото ти CRT и малко четене няма да ти е излишно. :rolleyes:
    Опция за 24p
    24p Smooth Film и IFC
    Това е едно и също, просто различни названия на една и съща функция. 24p Smooth Film - работи само за съдържание с честота 24Hz, IFC - за всичко останало(50i и 50p).

    При американските модели има pulldown на 24Hz(23,976) и може да се избира - 48Hz/60Hz/96Hz, докато при нас има само 24 smooth on, off, low, mid.
    Европейският 24p Smooth Film - това е само уплавнител и не е аналог на американският 24p Direct In

    1080 pure direct
    "Включва подръжка на цифров сигнал във формат 4:4:4. Използва се само с източник на сигнал 4:4:4.
    Забележка: тази функция е възможна само за HDMI вход 1080р. Не работи, когато отсътства сигнал, при входен сигнал YCbCr 4:2:2 и в режим 3D." The 1,080p Pure Direct function transmits and outputs high-quality YUV 4:4:4 30-bit video signals directly to the TV. This reproduces colors that are highly faithful to the original.
    Изводът се набива сам - в сегашните условия - безполезна, при отсъстствие на такова съдържание. При Блу-Рей и всичкото останало видео - просто не работи - все едно, че е изключена.

    При 25Hz в Advanced picture принудително се включва 3:2 pulldown (може да се избере On или Auto, Off е недостъпен).
    Ако сложите на плейъра 1080p 24Hz, а на телевизора 24p smooth на mid /low (така се оправя картината), но казват че е по-добре да сложите плейъра на 1080p 60hz да си направи сам 3:2 пулдауна и така да го подаде на телевизора ,който да е на 60Hz.
    За жалост при нас няма това меню, което е при американските модели, да си избера сам херците на 24p на телевизора. Също така отвъд океана имат и още едни херци за избиране при 3Д (96hz), ние имаме само 100, 120hz или Ауто.
    Advanced picture settings са налични само на True cinema или custom, което ще рече че кино режима няма да може да го ползвате ако искате да копирате на някои друг по-детайлни настроики.

    За интереса сравних настройките на картината по eHelp за "американски" и "европейски" (VT60E):
    - US версия има 1 режим Picture mode повече (Home Theatre);
    - US версия има 2 режима Color Mode повече (EU: Cold/Normal/Warm, US: по два режима Cold и Warm);
    - EU версия има режим Reversal Film Effect (без понятие, какво е това);
    - US версия има режим Photo Enhancement;
    - US версия има 2 режима Resolution Remaster повече (Auto и Medium);
    - US версия има режим Black Level (превключване между опорни нива на черното 0 и 7,5 IRE);
    - EU версия има режими AV Colour System (PAL / SECAM / NTSC) и 3D-COMB (прави статичните или бавно движещи се картинки по живи - за сигнал по антена или композитен вход)


    А 600Hz Sub-field Drive - това е друго. Смисъла на тези 600Hz е в това, че при извода на всеки кадър на екрана, в плазмената клетка става не един разряд, а серия от няколко разряда:
    http://www.ixbt.com/dvd/panasonic/tx-pr54z11/600-hz.gif
    Подробно четете тук
    Плазменный телевизор Panasonic VIERA TX-PR54Z11
    (раздел "Работа с источниками видеосигнала" и "Определение времени отклика и задержки вывода").

    3000, 2500, 2000, 1600 Focused Field Drive - /не ги бъркайте с Screen Refresh Rate при LCD!!/
    Panasonic 2012 Plasma - 2500Hz FFD Explanation Attempt | Pay The Rant
    Teil 3/9 - 2500Hz FFD Technologie - Panasonic VT50-Serie (2012) - YouTube

    Всички панели Панасоник и на други фирми /2012г/ работят с честота за формиране на субполетата 600Hz, точка. Ако свържите осциллограф в тракта на сигнала, вървящ на панела - ще видите точно толкова импулса на екрана, не повече. Всички тези хиляди - са изсмукани от палците на маркетолозите. Нямат нищо общо с плазмата. Изобретена в средата на миналият век и след толкова десетилетия експерименти, са стигнали именно до тази цифра, не просто така. Видимоста на мигането - е индивидуална особенност и толкоз.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #978

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    5-те години гаранция до кога са в промоция? До 31/12/2013?

    От дълго лутане и трошене на нерви по оглеждане на LCD-та може да се насоча към плазма, като в една голяма част от времето си ще се ползва гледане на филми по HDMI. Нали субтитрите няма шанс да се отпечатат? Сега забелязвам и, че някои сериали, които следя - имат статични логота, това проблем ли ще е?

    Пример:
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 29-12-13 в 01:10.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    23
    #979

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Щом ще гледаш предимно филми, плазмата е твоят телевизор. С отпечатъците не би следвало да имаш проблеми, освен ако не гледаш нещо твърде дълго време. Примерно 3-4 часа.

  6. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #980

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    5-те години гаранция до кога са в промоция? До 31/12/2013?

    От дълго лутане и трошене на нерви по оглеждане на LCD-та може да се насоча към плазма, като в една голяма част от времето си ще се ползва гледане на филми по HDMI. Нали субтитрите няма шанс да се отпечатат? Сега забелязвам и, че някои сериали, които следя - имат статични логота, това проблем ли ще е?

    Пример:
    Няма проблем, особено с логото на NBC , ТОВА ОТ КОЙ СЕРИАЛ Е?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #981

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    5-те години гаранция до кога са в промоция? До 31/12/2013?

    От дълго лутане и трошене на нерви по оглеждане на LCD-та може да се насоча към плазма, като в една голяма част от времето си ще се ползва гледане на филми по HDMI. Нали субтитрите няма шанс да се отпечатат? Сега забелязвам и, че някои сериали, които следя - имат статични логота, това проблем ли ще е?
    Аз лично не съм виждал отпечатък на субтитри върху плазма, но съм чел оплаквания за следи. По принцип логото може да се опечата и за по-малко от 1 час, особено докато е нов панела.
    Промоцията с 5-те години гаранция е още 3 дни.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    12
    #982

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Само ми е чудно-до кога ще се халосвате с тези отпечатаци...Аз попаднах на този форум,защото исках прост да си подобря картината (а дори и да си калибрирам тивитата-надали ще усетя нещо)............Та тук се регистрирах,след 2 месеца от покупката,без въобще да съм чувал за разни разработки и т.н....Започва да ми става смешно,като чета назад всякакви изцепки....явно никой неможе вече да разбере,че Панасоник от сумати години назад са държали на златната среда цена-качество....и продължават да правят може би-най-добрите телевизори....повтарям-телевизори....Който иска да си разбива очите с игри и тем подобни глупости,като виси по цял ден пред някакъв светещ панел...проблемът си е негов...Но да се изказват всякакви неосъзнати желания и мнения-просто звучи несериозно и наивно....За да чуеш музика,не ти трябва само добра система,трябва и добър запис...а друг е въпроса,дали въобще искаш да ЧУВАШ или да ВИЖДАШ....Извинявам се ако съм засегнал някой !!!

  10. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #983

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Коко, явно си късметлия с някоя наготово разработена бройка. Другият вариант е да няма у вас кой да държи телевизора постоянно на определен канал и да си ангажиран с целевото превключване , поне в началото. Ами логично е хората да обсъждат нещо , което смятат за проблем. При теб като всичко е наред не се обаждай излишно, по-добре изобщо не влизай в темата щом те дразни. Няма какво да научиш може би от другите. НО, бъди сигурен ,че винаги има какво да се научи и не само тук , а навсякъде около нас .
    sotneron одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #984

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    И според мен малко пресилвате нещата, майка ми цял ден гледа един и същи канал-сапунки, а вечер друг-пак подобен.За 2 седмици навъртя 200 часа и на VT 60 няма нищо отпечатано.

  12. krm
    krm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #985

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Аз лично не съм виждал отпечатък на субтитри върху плазма, но съм чел оплаквания за следи. По принцип логото може да се опечата и за по-малко от 1 час, особено докато е нов панела.
    Промоцията с 5-те години гаранция е още 3 дни.
    Субтитрите също се отпечатват.Те са статичен образ като логото.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от krm Виж публикацията
    Субтитрите също се отпечатват.Те са статичен образ като логото.
    Не само,че се отпечатват ами и нагарят панела.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    5-те години гаранция до кога са в промоция? До 31/12/2013?

    От дълго лутане и трошене на нерви по оглеждане на LCD-та може да се насоча към плазма, като в една голяма част от времето си ще се ползва гледане на филми по HDMI. Нали субтитрите няма шанс да се отпечатат? Сега забелязвам и, че някои сериали, които следя - имат статични логота, това проблем ли ще е?

    Пример:
    При неразработен панел и субтитрите и логотата са проблем.През първите 200 до 300 ч. на екрана на плазмата не трябва да има нищо твърде бяло или твърде черно,което стои неподвижно там за повече от един час.
    Този пост е редактиран от krm; 30-12-13 в 17:36.
    Той одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    43
    #986

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от kiko70 Виж публикацията
    ...Извинявам се ако съм засегнал някой !!!
    Ей, много ме засегна, 'начи! Бъзикам се... От 2007 година насам, все съм с плазма за основно ТВ... На старият ми PV70, като се погледнеше леко отстрани, се виждаха тъмни петна отдолу, където са нормално субтитрите и горе в ляво имаше, от множеството логота през годините. Това не пречеше на гледаемостта на панела в никакъв случай, не ме разбирайте погрешно, просто, там беше остарял фосфора повече. Маса филми съм прекарал от РС-то през него. Сега, при новия, съм настроил субтитрите да са полупрозрачни и в по-сив шрифт.

    Какво стана колегите, дето имахте като мен отпечатъци и писахме по-назад в темата, изчистиха ли се? Гледам, от когато се оплаках на 15-12-13, 18:25 до днес, са изминали точно 15 дни. От тогава, се старая да съм на Zoom, когато има логота в ляво и въртях за по няколко часа Image retention FIX заливки. Сега 130 часа гледане по-късно, почти напълно се е изчистила следата. Явно бях попрекалил с "National Geographic HD" в първите дни и за това...
    Весела Нова Година на всички! Хо-хо-хо!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    30
    #987

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Той Виж публикацията

    Какво стана колегите, дето имахте като мен отпечатъци и писахме по-назад в темата, изчистиха ли се? Гледам, от когато се оплаках на 15-12-13, 18:25 до днес, са изминали точно 15 дни. От тогава, се старая да съм на Zoom, когато има логота в ляво и въртях за по няколко часа Image retention FIX заливки. Сега 130 часа гледане по-късно, почти напълно се е изчистила следата. Явно бях попрекалил с "National Geographic HD" в първите дни и за това...
    Весела Нова Година на всички! Хо-хо-хо!
    Привет на всички. Честита Нова Година
    Колега какви заливки си използвал, защото аз от няколко дена се боря с отпечатък на NatGeoWild Пускам заливките за разработка на панела, както и Scrolling Bar-а, гледам само на Zoom телевизията (това от 1 седмица по 3-4 часа на ден), но не виждам резултат :S Повечко ли трябва да ги оставя... Помагайте !

  16. krm
    krm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #988

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Didko1984 Виж публикацията
    Привет на всички. Честита Нова Година
    Колега какви заливки си използвал, защото аз от няколко дена се боря с отпечатък на NatGeoWild Пускам заливките за разработка на панела, както и Scrolling Bar-а, гледам само на Zoom телевизията (това от 1 седмица по 3-4 часа на ден), но не виждам резултат :S Повечко ли трябва да ги оставя... Помагайте !
    На бял фон вижда ли се отпечатъка?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    30
    #989

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Мхм вижда се. Ще продължавам пък к'вото стане, явно трябва да минат няколко дни редовно "чистене".

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    162
    #990

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Didko1984 Виж публикацията
    Мхм вижда се. Ще продължавам пък к'вото стане, явно трябва да минат няколко дни редовно "чистене".
    Ако е по явен отпечатъка гледай на ZOOM1 две три седмици и ще почне да изчезва не си играй със заливки При мен положението беше същото но се оправи с времето

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 66 от 116 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  5. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе