Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 150
Like Tree9Одобрявам

Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #61

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    За това с ЕПГ-то съм им писал още преди години с плазмата , но те си знаят - проблем няма ... и по принцип на сат. тунера си е наред и си показва -явно нещо с нашите кабеларки не е по стандарт ...
    Часовника не съм забелязал да има проблеми - при мен си е на +2GMT .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #62

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Едва ли е само с нашите кабеларки, както казах и по чужди форуми срещнах да се обсъжда проблема, пък и защо Сонито ми нямаше проблеми с кабеларката.
    Виж това за 10-те минути допускам да е от кабеларката защото се получава само на 7-8 от 250 канала и не съм сигурен дали не го е имало при Сонито

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #63

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Ми подозирам, че просто от Панасоник се придържат прекалено стриктно към някой стандарт и затова само при тях се получава тоя проблем от години . Преди имах проблем с Тошиба-та ми - някои канали и транспондери на кабеларката изобщо не ги отчиташе, докато при Самсунг/ЛГ-тата ми нямаше подобни дертове ... докато накрая кабеларкат си оправи глупостите и всичко си излезе ... някои марки просто са с по-толерантни настройки и поемат част от простотиите на кабеларките . Не случайно излиза все някой и друг "проблем" уж с дадена марка тв и мрежата на някоя кабеларка ..., но външните СТБ и "куче марка" телевизорите обикновено си работят без проблеми в същите мрежи - просто при тях има по-голям толеранс
    Догодина смятам да ги притесня пак - да видим кога се чака ъпдейта за HDR+, а и да си оправят някои правописни грешки дето им седят от години .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #64

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Уви налага се да си възкреся темата.Този път проблемът ми почти сигурно е за сервиз но да питам тук първо дали нямате някаква идея.
    Периодически, обикновено след превключване на канал или приложение телевизорът ми започна да остава с черен екран като интерфейсите на меню, приложения, устроиства продължават да се изобразяват и работят нормално но не и видео съдържание нито през тунера, нито от интернет ресурси, нито от IPTV като звука се възпроизвежда. Прещраквайки канали някой път някой изгрява, но при превключване на следващ пак или почернява, или картината замръзва на последния кадър от предния канал а звука е от новия. Оправя се едва след като го изключа от контакта... до следващата проява на дефекта - за сега веднаж на 3-4 дни. Но дори и когато работи нормално ми се струва че неестествено дълго започна да остава черен екран при превключване на канали. Пуснах му самотестване но когато работеше нормално- проблем не си откри. Не съм пробвал да го върна на фабрични настройки защото не вярвам да реши кардинално проблема, само ще загубя няколко часа за ново конфигуриране но ако мислите че може да помогне или имате някакви други идеи... Или да търся направо сервиза?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #65

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    То друго не ти остава - връщаш заводски с изключване за от захранване за 10мин. и ако пак го има проблема - на сервиз ...

    Всъщност като пишеш IPTV да не би да има включено "дръвце" на Виваком ? Щото при мен на плазмата ми е правило разни мизерии да спре да ми работи нещо и след изключване от захранване на двете у-ва се оправя, сменях и HDMI кабела веднъж . Забелязал съм, че диода на СТБ мига при подаване на команда с дист. на Панасоник-а , така че пробвай без включен СТБ дали ще се прояви проблема.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #66

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Не, не използвам външни устроиства, телевизията ми е кабелна а IPTV ловя през FORK PLAYER. Имам чувство че се получава като попадне на канал с лош или липсващ или временно пропадащ сигнал както от тунера така и от IPTV, като че ли сработва някаква защита, блокировка в самия графичен процесор защото както казах всякакви менюта и приложения продължават да си функционират и да да нвигирам през тях нормално, но видеосъдържание не излиза

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #67

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Нямам и не съм имал никакви проблеми , но и не ползвам кой знае какво - Пс4 през HDMI, кабелна и ютюб - чат-пат и нещо от USB плеъра .

    Виж в
    https://www.avforums.com/threads/pan...hread.2084911/
    Der TX-EXW784 Thread, Panasonic - HIFI-FORUM
    дали има подобни оплаквания и решения .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #68

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Хм, сигурно ще стана експерт по панасоник ако успея да изчета тези форуми но бързия сърч не ме доведе до нищо.
    Вероятно ще изчакам следващата проява на дефекта да видя самотеста дали ще даде нещо, после фабрични настройки (да изкарам световното)и звъня на сервиз, но ме притеснява, че понеже поне засега дефекта се проявява сравнително рядко, ше кажат, че няма проблем и ще има да се убеждаваме.... Впрочем на поддръжка на сайта им гледам само един национален телефон за заявка за ремонт, няма сервизи, няма онлайн заявка, там поне организацията надеждна ли е?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #69

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Не ми се е налагало да го ползвам - плазмата имаше веднъж проблем - просто я занесох в магазина , от който я купих и след седмица и нещо ми се обадиха да си я взема - някакъв кабел бил причината .

    Може просто да се регистрираш в някой от форумите и да питаш - там има много повече продадени бройки и все някой вече може да се е сблъсквал с нещо подобно.

    Ако се гледа само кабелна прави ли подобни проблеми - имаш ли поставена защита/галваничен разделител ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #70

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Не ми се ще да мъкна 50" до магазина.
    Да, прави го и само на кабелна. Снощи го направ както си стоеше. Дори бях излязъл за 2-3 минути от стаята, като се върнах - черен екран и надпис "няма видео". Този канал понякога пропада, предположих че и сега временно е изчезнал (което може да се е случили в отсъствието ми) но като взех да щракам - навсякъде така.
    Имам разделител но не съм го сложил че намалява нивото на сигнала и някои канали почват да насичат, но не мисля че има нещо общo защото ми го е правило и на IP канали

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #71

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Сложи го - много вероятно е кабеларката да е причината за проблемите - мелил ли си за напрежение по кабела им?
    Изключи атенюатора ако е ниско нивото или най-добре извикай техниците да си замерят какви л.йна пускат .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #72

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Е сложих го (макар че с тези странични входове физически не влиза добре) но не виждам как смущение, напрежение на входа на тунера би влияло на IPTV която не минава през тунера и защо ще изчезва видеото но не и звука. Да , и на мен ми прилича на някакво сработване на защита, но на по-късен етап от обработката на сигнала

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #73

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Е ти не го вкарвай разделителя директно в телевизора - режеш някъде коаксиалния кабел и му слагаш две букси. Може и Fork Player-а да прави проблем, все пак не е официално приложение. Според мен: връщаш заводски настройки, отказваш се от Fork Player и слагаш галваничен разделител. И ако пак се появи проблема - сервиз.
    Успех!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #74

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Е то Форка ми е половината телевизор ти да го махам викаш.
    Но докато все пак по кабела да идва някакво смущение което да бъгва телевизора докато съм във Форка все пак е теоретически възможно то обратното - форка да влияе по някакъв начин докато съм на кабелни канали ми се струва съвсем нелогично

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #75

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    По описания начин не бих си инсталирал Fork на телевизора, но ти си знаеш. За експерименти ползвам Андроид ТВ бокс.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC 3D TX-50DS630E - лични впечатления
    От sirgeorge във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 70
    Последно: 10-05-20, 10:25
  2. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 03-11-12, 23:26
  3. Panasonic TX-32LM70-впечатления
    От centurionX във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-07, 17:57
  4. Panasonic CS-227TB - впечатления
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-07, 19:23
  5. Някой има ли впечатления от Panasonic GD-75
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-02, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе