Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 150
Like Tree9Одобрявам

Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,497
    #46

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    kamen2

    Бутонът My App не става ли да го програмираш да изпълнява директно някоя функция от менюто ?
    В серията EX780 се използва стандартно инфрачервено дистанционно управление, което все още не е претърпяло някаква значителна промяна, а това според мен трябваше да стане още миналата година. Дизайнът му леко се различава от стандартите на XXI век. Предният му панел е изработен от пластмаса, имитираща полиран метал като рамката на телевизора, докато панела на гърба е направен от черна пластмаса(отново като телевизора отзад). Бутонното оформление не се е променило, с изключение на една подробност - в долния ляв ъгъл е добавен бутон "моят ап", с който можете да стартирате избрано то вас приложение. Това е много добро решение, което позволява на потребителя да спести време, ако често използвате някои услуги (напр. плеър).

    Дистанционното е дълго 21cm дълго и заедно с две батерии АА тежи около 145 грама. Батериите са поставени зад друга, при което центърът на тежестта се намира в центъра. Това дистанционно, приляга удобно в ръката ви. Двете вдлъбнатини на гърба, дават допълнително сцепление. Освен това, е направен канал за показалеца на гърба, което кара палеца естествено да застава над G-бутона. Гумираните бутони имат ясно осезаем "щрак" и отчетлив печат.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #47

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Цитат Първоначално публикувано от drakano Виж публикацията
    И това със субтитрите......все едно не знаят че има DLNA сървъри и че хората ги ползват.
    Напротив, Панасоник работи много добре с DLNA. Препоръчвам ти "Домашний медиа сервер", който при малко по-подробни настройки може да се настрои така, че да транскодира само тогава, когато има DTS звук (или друг неподдържан формат) - директно отваряш сървъра от ТВ и плейваш желания файл. А ако не ти се занимава, в настройки слагаш отметка на "Всегда выполнят транскодирование если найдены субтитри", настройваш приоритетни езици за субтитри (bg,bul) и си готов. Пробвано на EX780.
    Може да погледнеш и тази тема:
    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%BD%D0%B5.html

    При Самсунг нещата са по-лесни, защото вградения плеър чете почти всичко - само някой трябва да му го "сервира".

    kamen2:
    Най- вероятно филмите които си пробвал са с вградени субтитри.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #48

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    hristoslav2,

    Имаш предвид да вкарам 3D в MY APPS ли? Не, не става само приложения могат да се вкарват, не и функции или устройства, а и в момента съм вкарал FORK PLAYER там което ми е още по-необходимо.

    Frogst,

    Не, всичко за което съм писал се отнася за външни субтитри но това за "Всегда выполнят транскодирование если найдены субтитри" май наистина работи
    Този пост е редактиран от kamen2; 01-12-17 в 19:43.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #49

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Цитат Първоначално публикувано от kamen2 Виж публикацията

    Не, всичко за което съм писал се отнася за външни субтитри
    В такъв случай DLNA сървъра, който ползваш, транскодира филмите и "вгражда" субтитрите. Настройките за големина, шрифт, разположение и т.н. на субтитрите трябва да ги направиш от настройките на сървъра.
    Този пост е редактиран от Frogst; 01-12-17 в 20:45.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #50

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    И аз така си помислих, макар че не съм се занимавал,затова и казах че поне от телевизора не могат да се регулират

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #51

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Значи пробвах с Transcoding off на Serviio-то но нямаше ефект. Филма си тръгва и се плейва без проблеми, но субтитри ---йок. Същото е и с влючен транскодинг. Ще пробвам с домашний медия сървър пък да видим.
    Пробвах с домашний медия сървър, резултата е че има субтитри на повечето филми. Обаче пък повечето филми не се отварят особено тези с формат MPEG2-TS. Класики като pulp fiction или heat също не се отварят. Може би трябва да си поиграя с настройките на самия сървър, но интерфейса на руски е доста объркващ и дразнещ нищо че съм учил руски едно време.
    При всички положения за мен плеъра на панасоник спрямо този на самсунг е години назад. Аз на UE40D7000 съм търкалял по wi-fi филм 40ГБ без проблем без драми със субтитрите а ТВ-то е със 800MHz процесор което за 2011г. беше супер много. Много рядко съм имал проблеми с плейване при Самсунг-а.
    Продължавам борбата....
    Този пост е редактиран от drakano; 02-12-17 в 16:17.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #52

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Добре се справя домашния, при мен отваря всичко а за субтитрите да излизат автоматично наистина трябва да се чекне "Всегда выполнят транскодирование если найдены субтитри". Но си е играчка, и аз не съм много доволен от ллеъра, доста IPTV канали например излизат без звук без да са DTS (ако може да се вярва на media info) макар че ги мъча и на вградения и на HTML5 и на всички възможни в FORK PLAYER

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    26
    #53

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Здравейте,

    Честита Коледа! Бъдете здрави!
    Имам няколко въпроса относно тази серия телевизори на Панасоник.

    1. Има ли как да се пускат директно IPTV M3U плейлисти с HTTP потоци от вида:
    Код:
    #EXTM3U
    #EXTINF:-1,Das Erste HD
    http://192.168.1.10:9981/stream/channelid/875925143?ticket=6FD71E44D473FD860F9C3170AA0705437C7155DA&profile=pass
    #EXTINF:-1,ZDF HD
    http://192.168.1.10:9981/stream/channelid/1216905013?ticket=BD886343E4C55E193C5ACE75D96700D95D5F1388&profile=pass
    .
    .
    .
    Ако да, то в какъв формат трябва да е списъкът (.m3u, .m3u8 и прочие) и какви са стъпките по добавяне?
    Четох варианти с DVB по IP и SAT по IP, но не се справих със зареждането на списъка.

    2. Има ли начин да се добавят аналогови радио предавания (FM модулация), освен ефирните телевизионни програми (DVB-T стандарт)? Ако да, как се получава? При автоматична настройка на аналогово предаване, не постигнах успех - вероятно се касае само за аналогова телевизия.

    Благодаря Ви!

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,578
    #54

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    1. с вградените сървър и клиент мисля няма как да стане - освен с някое приложение в магазина ... ама скоро не съм влизал да видя дали има такива
    2. няма как - само телевизии

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    26
    #55

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    svetlio1, благодаря ти за отговора!

    По точка 2 е странно, че в упътването пише:
    Радио режим
    Настройва таймера автоматично да изключи екрана, когато бъде избран радио канал.
    Може би се отнася за DAB канали.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,497
    #56

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Отнася се за радио канали при DVB-C или DVB-S/S2

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #57

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Аз ползвам основно Forkplayer за гледане на IPTV. Работи не само със стандартни M3U листи, но дори и с такива като от torrent-tv които не тръгват на други плеъри (или поне аз не мога да ги подкарам). На първата страница в тази тема има клип който обяснява как да се пренасочи WOWTV към Forkplayer

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #58

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Изчетох цялата тема и съм леко притеснен (но все още леко), тъй като смятам след месец-два да взимам и аз 780, който в бъдеще да бъде свързан с DLNA. Идеята ми е да го направя възможно най-опростено, защото а) обичам простите неща, б) искам и нежната половинка да се справя да пусне филм/концерт/ютюб, когато ме няма.
    Светльо по-скоро не е срещал проблеми, докато камен – е. Дано (не ме разбирай погрешно, камене) да е от бройката на камен или да е нещо друго, което няма да се дупликира при мен.

    П.п. На мен ли ми се струва, или с всяка година вместо да се улесняват нещата, те се усложняват (нови технологии, версии, кодеци, какво ли не)???

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,578
    #59

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Не ти се струва - така е ... нали уж ги правят "умни"

    Редно е да уточним, че аз го ползвам като телевизори и монитор на ПС4про - много рядко ползвам нещо от "смарт"-а и то главно youtube, така че проблеми от тоя род не мога да коментирам ... просто няма кога да се сблъскам с тях. Има си странности като при всеки софтуер - може да прочетеш темата за модела в avforums примерно.
    За картината обаче нямам какво да искам повече - много доволен дори и (все) още само със стандартните настройки - най-доброто LCD, което съм купувал ... след има-няма 7-8 години вече имам по-добро от 40B750
    ronnie72 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #60

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    То и аз вече го ползвам изключително като телевизор и за IPTV и филми онлайн ама в началото нали исках всичко да му пробвам и разуча...
    Сега най-много остана да ме дразни това EPG - показване само на 2 програми при това едва след няколко секунди след като си минал на канала , четох и чужди форуми, това изглежда е проблем при Панасоник поне от десетилетие при това при по-стари модели се е решавал чрез подмяна на някакъв mainboard A, което ми звучи налудничаво - значи десетилетие пускат телевизори с дефектни компоненти. Не знам дали и при моя това е проблема, не ми се праща на ремонт само заради него но явно шансовете да се оправи при някой firmware update са почти илюзорни.
    Друга дразнеща чудатост е часовника му - ако го оставя на автоматична часова зона незнайно защо решава че съм в централна Европа макар че навсякъде съм задал България и български, но дори когато е на ръчно на няколко канала които са без EPG часовника се връща 10мин. назад в момента когато трябва да смени минутата - съвсем необяснима щуротия

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC 3D TX-50DS630E - лични впечатления
    От sirgeorge във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 70
    Последно: 10-05-20, 10:25
  2. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 03-11-12, 23:26
  3. Panasonic TX-32LM70-впечатления
    От centurionX във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-07, 17:57
  4. Panasonic CS-227TB - впечатления
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-07, 19:23
  5. Някой има ли впечатления от Panasonic GD-75
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-02, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе