Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 29 от 103 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #421

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Уж трябваше да е със Самсунг матрица, а сега има съмнение за Шарп.

    Мда, явно си е писал ..... Ларсен, ще правим сравнение на място...
    Абе тоя Ларс, като се зачетох в ревюто му на Samsung ES8000.... и там е понаписал някои...Къде го видя тоя "сравнително" широк ъгъл на виждане?
    Този пост е редактиран от pilot; 30-10-12 в 20:04.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    5
    #422

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от soon Виж публикацията
    И при мен някой от SD програмите като примерно NovaTV когато е през HDMI има горе бяла пунктирана линия, но през SCART-а я няма. Проблема не е от телевизора ти, а от начина по който излъчват някои телевизии. Тая бяла лента съдържа служебна информация, която по принцип трябва да е извън полизрението, но така е с PAL сигнала 576 и ъпскела към 1080.
    P.S.Говоря за изключително тънка линия.
    Ивицата я има при всички канали, а също така при менютата на приемник. Ясно, че не е от телевизора, но дразни. Може да се скрие ако се разтегне картината в рещим широк екран и се премести цялат акартина на горе, но тогава се реже и част от картината, защото самата ивица е върху картината и е широка половин сантиметър. Надявах се, че ако се реши проблемът с ивицата ще мога да си пусна приемника през ресийвъра - по-удобно е от едно дистанционно да превключваш видео и аудио - както беше със стария телевизор.

    Ето тук личи по-добре - канала е филм+ СД : https://www.dropbox.com/s/tn5shkiwqt...2013.16.16.jpg

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #423

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Това е нещо друго и най-вероятно е от тв , при мен имаше нещо такова на Тошиба-та ,но се появи един-два пъти и повече не съм ги виждал . Пробвай с рестарт на ТВ , а нищо чудно и кабела да е причината.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    5
    #424

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Това е нещо друго и най-вероятно е от тв , при мен имаше нещо такова на Тошиба-та ,но се появи един-два пъти и повече не съм ги виждал . Пробвай с рестарт на ТВ , а нищо чудно и кабела да е причината.
    Пробвах с няколко кабела, включително и филипс за 30лв, но резултатът е един и същи. А с медиа плеъра я няма тази ивица.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #425

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Ревю на Philips 46pfl5507h
    Philips 46PFL5507H: Full Review

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    4
    #426

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Подкарах 3д филмите през USB , картината е много добра. Другото което искам да попитам е как да си направя най-добре настройките на картината на PHILIPS 42PFL6007K.
    В момента са така:

    стил на картината - персонален
    контраст backlight - 60
    цвят - 50
    острота - 3
    шумопотискане - изкл.
    намаляване на MPEG артефакт - средно
    HD Natural Motion - изкл.
    Clear LCD - вкл.
    разширена рязкост - вкл.
    динамичен контраст - изкл.
    динамична подсветка - най-добра консумация
    подчертаване на цвета - изкл.
    светлинен сензор - вкл.
    гама - +1
    цветова температура - топло
    видео контраст - 90
    яркост - 47

    Не съм много запознат как е най-добре да се направят настройките , затова ако може някой да сподели , ако трябва да направя някакви промени за още по добра картина.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #427

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    При всички случаи спри сензора, имай в предвид че контраста при Филипс действа на подсветката! При мен например при контраст 65 се получава по-добро черно защото намалява интензитета на лампите - пробвай и ти. Яркоста мисля че може да я вдигнеш до 50-55. Разширената рязкост също е ненужна.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #428

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от soon Виж публикацията
    Ревю на Philips 46pfl5507h
    Philips 46PFL5507H: Full Review
    Мдааа...неприятна изненада. Това на термоснимката хич не ми харесва.
    http://img1.lesnumeriques.com/test/6...L5507H_LED.jpg
    Подсветката е само в дясната част на рамката, като си личат 3 вертикални блока на отражателите/или дифузъорите.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-11-12 в 17:33.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #429

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от sent1nel Виж публикацията
    Подкарах 3д филмите през USB , картината е много добра. Другото което искам да попитам е как да си направя най-добре настройките на картината на PHILIPS 42PFL6007K.
    В момента са така:

    стил на картината - персонален
    контраст backlight - 60
    цвят - 50
    острота - 3
    шумопотискане - изкл.
    намаляване на MPEG артефакт - средно
    HD Natural Motion - изкл.
    Clear LCD - вкл.
    разширена рязкост - вкл.
    динамичен контраст - изкл.
    динамична подсветка - най-добра консумация
    подчертаване на цвета - изкл.
    светлинен сензор - вкл.
    гама - +1
    цветова температура - топло
    видео контраст - 90
    яркост - 47

    Не съм много запознат как е най-добре да се направят настройките , затова ако може някой да сподели , ако трябва да направя някакви промени за още по добра картина.
    намаляване на MPEG артефакт - ИЗКЛ.
    Clear LCD - ИЗКЛ.
    и намали контраста малко :-)
    Успех и сподели как е !

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    5
    #430

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    здравейте,наскоро си взех филипс PFL 5507K/12,имам питане относно настройването на цифровия тунер,да кажа че съм на кабелна,и приемам около 35 канала,проблема е че мои познати са на съшия оператор,но те хващат над 100 канала,казаха че нещо са настроили на финландия,но и те не са мн сиг понеже други хора да им ги правили.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #431

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Мдааа...неприятна изненада. Това на термоснимката хич не ми харесва.
    http://img1.lesnumeriques.com/test/6...L5507H_LED.jpg
    Посдсветката е само в дясната част на рамката, като си личат 3 вертикални блока на отражателите/или дифузъорите.
    Но пък казват, че като цяло резултата е много добър като за едж лед - само 9% разсейка по екрана - "You'd think this would make the panel less homogeneously lit across the screen... But you would be wrong! The end result is surprisingly good for Edge LED (a technology in which the screen is lit with LEDs lining the edges of the screen), with only 9% variation in light across the panel."

    Изобщо тази година 5 та серия си е безпоредн хит - осебенно големите екрани са супер оферта.
    Този пост е редактиран от koleto; 02-11-12 в 09:55.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #432

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от 100qn Виж публикацията
    здравейте,наскоро си взех филипс PFL 5507K/12,имам питане относно настройването на цифровия тунер,да кажа че съм на кабелна,и приемам около 35 канала,проблема е че мои познати са на съшия оператор,но те хващат над 100 канала,казаха че нещо са настроили на финландия,но и те не са мн сиг понеже други хора да им ги правили.
    Явно вместо за цифрови (кабел - DVB-C), си сканирал за аналогови програми.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    5
    #433

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Явно вместо за цифрови (кабел - DVB-C), си сканирал за аналогови програми.
    сканирам и за цифрови,появява се скалата в Mhz уж търси но си стои на 0 тая скала,казаха ми че трябвало да се настрои на повече държави,в търсене на канали ана аналогови има западна източна европа,франция и англия,а на цифрови няма никакви.

  17. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #434

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Хора... след таз сутрешното рандеву с изключването на тока, сега имам проблем с ТВ-то 40" 5507 ! Дали е от тока или не, не зная, но ми няма програмите и след даване на търсене, резултата е 0 програми и гледане йок! Давам му повторно сканиране на каналите, стъпка 1Mhz и държава Финландия, и тъпото ТВ ми намира едвам 54 канала цифрови и 8 аналогови, като БТВ, Канал1,Нова, ТВ7, 7 дни и всички български канали просто липсват! Изключение прави само БТВ Lady!!! Какъв е този кошмар? Що за ТВ е това и какво сега трябва да направя? Изпадам в неистова ярост!!!

    - - - Обновено - - -

    Нещата се влошиха още повече. Едвам намира 38 канала цифрови и 8 аналогови, но нищичко не може да се гледа - изписва няма сигнал. Според мен тунера си е заминал. Проверих кабела и сплитера - всичко си е наред.

  18. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #435

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте колеги, Моят телевизор PHILIPS 42PFL5405 изведнъж спря да работи и сега мига постоянно червения светодиод - какво да направя , в инструкцията пише при тази индикация да се обърна към сервиза .Какво може да е станало , нямаше токови удари , а и още е гаранционен до 21,01,2013 г.Моля за помощта Ви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 103 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе