Вижте резултатите от анкетата: Използвате ли MHL възможностите на вашият телевизор ?

Гласували
52. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да - много е удобно

    4 7.69%
  • Не - нямам възможност

    8 15.38%
  • Не съм наясно какво е това

    23 44.23%
  • Достатъчна ми е DLNA

    6 11.54%
  • С флашката е по-просто

    4 7.69%
  • Няма подробна информация

    2 3.85%
  • Не ми е интересно

    5 9.62%
Страница 30 от 49 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 730
Like Tree85Одобрявам

Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    20
    #436

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Благодаря все пак, но...
    Цитат Първоначално публикувано от Mord Виж публикацията
    repair/service manual за 7109
    Кой знае какво къде съм видял и съм дръпнал. Много съм заспал.

    Бърза справка. Т.к. ще калибрирам утре - само това което излиза при избор на ISF Day/Night са ми опциите, нали? Няма гимнастики по сервизни настройки? При калибрация - динамичните контраст и пр. да ги спра или?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,512
    #437

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    При калибрация изключваш всички подобрители.
    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%80%D0%B8.html
    За пипане на настройки в сервизното меню - не те съветвам, тъй като нямаш опит, а и вероятността да оплескаш нещо там е твърде голяма.




    http://www.fwdmagazine.be/fwd/156471...ips-49pus7809/
    превод
    https://translate.google.bg/translat...%2F&edit-text=
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-07-14 в 20:34.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    20
    #438

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    "Подобрителите" са ясни, питах щото четох че динамичния бил за подсветката всъщност. Локал диминг ли нещо такова ще да е.

    Пък за сервизните питах - ако има некой пиниз да го загледам. Не вярвам да оплескам нещо, освен ако некой не ме излъже спИциално. Все пак цял живот с електроника и комуникации се занимавам.

    Благодаря за линковете - изпринтени са отдавна.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    8
    #439

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от metray Виж публикацията
    Здравейте,искам да попитам на какво се дължи следното нещо и дали е проблем за тв-то.Тв е 4007 -37 инча,при стартиране 1 път на 10 пускания/примерно/ се появява надписа PHILIPS с пясъчния часовник.В останалите случай след стартиране от дистанционното директно показва картината,след съответното "мислене" разбира се.Не става въпрос за бързо спиране и пускане и да няма време да реагира,а за пускане като се прибера от работа и не е работил цял ден.Дали има проблем с процесора или нещо друго или е нормално това?Благодаря.
    Идеи някви...

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    2
    #440

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Моят е 32PFL3107H/12,прави същите непонятни неща,обаче вади доста добра картина(при качествен източник),така че не се тревожи.Един път показва начален екран с лого и тръгва за 15 секунди,друг път за около 5 секунди- директно стартира.Като се скапе, взимам друг.Поне днес има телевизори на добри цени.А при лошото качество на сигнала в България,от скъп телевизор-няма нужда...

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,512
    #441

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-07-14 в 19:53.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    5
    #442

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Здравейте, Най сетне се сдобих със очилата за 3Д дето не ми влизат в комплекта. Проблема е следния:
    На телевизор 46PFL4528 пускам 3Д филм със VLC плеър през HDMI кабел (кабела уж е H-Speed). Обаче картината си седи от типа "една до друга". Пробвах ръчно да въведа от настройките, но абсолютно нищо не се случва. Все едно не са активни менютата. Ако пусна филма със флашка - филма става за секунда на два екрана и автоматично картината се смесва като за 3Д. Обаче през лаптоп-а не става. А не искам да ползвам флашка, че плеъра на ТВ-то си е малко капризно
    Понякога и 3Д каналите (на МСАТ) остават на два екрана, ама като сменя канала 1-2 пъти се оправя.
    ЧУдя се от лаптоп-а ли е проблема, някаква настройка на драйвера на лаптопа...?
    Лаптоп-а е HP Elitebook 8730W с видеокарта FIRE GL.
    Благодаря.

    - - - - - - - - - -

    Хм, май се оправиха нещата. ТВ-то има 3 HDMI-а. HDMI1, HDMI2 и HDMI side. ДО сега го мъчих на HDMI side и не ставаше. Превключих на HDMI 1 и менютата вече променят картината. Официално не прочетох някъде кой HDMI трябва да ползвам.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5
    #443

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Здравейте, днес си купих PHILIPS 48PFS6719от Техномаркет, подлъгах се по цената 1049 за 48 инчов и странното беше ,че цената на 40 инчовия беше 1199 лв. В момента не знам да се радвам или да плача, картината въобще не е това което очаквах, много бледа , логото на БТВ HD има сянка да не говорим за СД каналите.Опитах разни настройки но никакво подобрение с КА модул съм на Близу. Моля за някакъв съвет и се надявам причината да е в мен, в това че аз не мога да го настроя а не от самия телевизор. Ще бъда благодарен на всяко едно мнение и съвет.
    Поздрави!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    14
    #444

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Забелязах,че Miracast-а на телевизора не работи при телефон с андроид 4.4.4.Някой от вас с подобни проблеми?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,512
    #445

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от koko28 Виж публикацията
    Здравейте, днес си купих PHILIPS 48PFS6719 от Техномаркет, подлъгах се по цената 1049 за 48 инчов и странното беше ,че цената на 40 инчовия беше 1199 лв. В момента не знам да се радвам или да плача, картината въобще не е това което очаквах, много бледа , логото на БТВ HD има сянка да не говорим за СД каналите.Опитах разни настройки но никакво подобрение с КА модул съм на Близу. Моля за някакъв съвет и се надявам причината да е в мен, в това че аз не мога да го настроя а не от самия телевизор. Ще бъда благодарен на всяко едно мнение и съвет.
    Поздрави!
    За да избегнеш Хало ефекта, изключи функцията Perfect Pixel HD (или както там се нарича в твоят модел Pixel Precise HD, Pixel Plus HD..)
    Sharpness: 0
    Noise reduction: Off
    MPEG artifact reduction: Off
    Perfect Natural Motion Off
    Clear LCD On/off
    Advanced sharpness Off
    Perfect contrast Off
    Dynamic backlight Off
    Light sensor On/Off

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5
    #446

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Благодаря за отговора, но бързо успях да разреша проблема с това недоразумение PHILIPS 48PFS6719 продавано в Техномаркет ,просто го върнах благодарение на съвета на един съфорумец.
    Този пост е редактиран от koko28; 06-07-14 в 19:46.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,512
    #447

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Правилно си постъпил :rolleyes: последните 4 години филипс имат доста софтуерни проблеми. Надявам се, новите модели от 8-ма серия с Андроид най-после да са преодолели тези проблеми.
    http://www.philips.bg/c/8200-series-...FS8209_12/prd/

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    14
    #448

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Окончателно се отказах от Филипс!Със серия 5 съм от 2013г.,толкова проблеми с телевизор не съм имал(най-вече софтуерни),а имам още два телевизора от други известни марки.
    Цветовете му са отвратителни,твърде ярки-няма настройка при този телевизор!Да не говорим,че и вече не са Филипс!След като китайци ги купиха.
    Ако си купите Филипс, все едно си купувате Huawei с надпис Филипс.
    Следващият път като купувам телевизор "по-далеч" от Япония или Ю.Корея не отивам!
    Нещата са толкова зле,че предпочитам в този момент Тошиба пред Филипс!

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,512

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5
    #450

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от Kalin34 Виж публикацията
    Окончателно се отказах от Филипс!Със серия 5 съм от 2013г.,толкова проблеми с телевизор не съм имал(най-вече софтуерни),а имам още два телевизора от други известни марки.
    Цветовете му са отвратителни,твърде ярки-няма настройка при този телевизор!Да не говорим,че и вече не са Филипс!След като китайци ги купиха.
    Ако си купите Филипс, все едно си купувате Huawei с надпис Филипс.
    Следващият път като купувам телевизор "по-далеч" от Япония или Ю.Корея не отивам!
    Нещата са толкова зле,че предпочитам в този момент Тошиба пред Филипс!
    Много точно казано и много хора не знаят ,че Филипс вече не е Филипс и аз в случая до преди ден.Единственото нещо което ми хареса беше Амбилайта , картината беше с по-лошо качество от на баба ми аналоговото НЕО, все едно гледаш през гъста мъгла да не говорим за цветове,сенки и трептенето .Явно тази година са стигнали твърде далече и на пазара се появяват телевизори като описания.Просто се надявам бъдещите купувачи да бъдат много внимателни а не като мен да се хвърлят насляпо полъгвайки се по цената.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 49 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  2. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  3. Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1683
    Последно: 07-01-15, 16:11
  4. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе