Вижте резултатите от анкетата: Използвате ли MHL възможностите на вашият телевизор ?

Гласували
52. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да - много е удобно

    4 7.69%
  • Не - нямам възможност

    8 15.38%
  • Не съм наясно какво е това

    23 44.23%
  • Достатъчна ми е DLNA

    6 11.54%
  • С флашката е по-просто

    4 7.69%
  • Няма подробна информация

    2 3.85%
  • Не ми е интересно

    5 9.62%
Страница 41 от 49 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 730
Like Tree85Одобрявам

Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #601

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от docev Виж публикацията
    Тръгна. Оставих го за 1 час изключен. И друг път го беше правило това с чергата, но след изключване за 5 мин и тръгваше. Сега обаче повече от час.
    Същата работа и при мен, но и 1 час не беше достатъчен, за да тръгне, че цяла нощ седя без кабела.
    Явно е проблем в софтуера, от тези които най-много ми харесват, защото не могат да се докажат и за гаранционно обслужване.
    При мен нямаше черга, а просто черен екран(подсветката ясно си личи че свети) със звук.

    Този номер ми го прави за втори път.
    docev одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    35
    #602

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Благодаря за бързия отговор podredko. Да, настроен е за България, но каналите трябва на друга държава. Както казах Финландия и Германия няма, а от западните има Франция и Обединено кралство. Когато настройвам на тях, каналите са страшно разбъркани и не са всички. Засега го закрепих на Естония )))

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #603

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от Vladimir3177 Виж публикацията
    Благодаря за бързия отговор podredko. Да, настроен е за България, но каналите трябва на друга държава. Както казах Финландия и Германия няма, а от западните има Франция и Обединено кралство. Когато настройвам на тях, каналите са страшно разбъркани и не са всички. Засега го закрепих на Естония )))
    Телевизора хубаво е настроен на "България", но защо каналите трябва да са на друга държава? Ако липсва "България" (в което се съмнявам) е добре да е на държава в същия часови пояс, заради програмния справочник.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    35
    #604

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Има България, но така настроени излизат разбъркани и не всички канали. А, за часовия пояс не се сетих, благодаря за идеята.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    142
    #605

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Идеята е, че честотите в Бг не са стандартизирани на dvb-c и няма да се появят някои канали.
    Vladimir3177 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #606

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от Торанага Виж публикацията
    Идеята е, че честотите в Бг не са стандартизирани на dvb-c и няма да се появят някои канали.
    То допреди няколко години въобще нямаше опция "dvb-c" при избор на "България"
    На моя 5507 от 2012 г. на "България" излизат всички dvb-c канали, но и всички аналогови, без да могат да се изключат при сканирането. Затова съм избрал "Финландия"

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    59
    #607

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Колеги, помагайте ако можете. С два идентични модула към една и съща кабеларка са свързани 5507 и 8008. И двата са настроени на "България" за инсталация и канали. 8008 хваща абсолютно всички канали, а на 5507 каналите на честоти 450.00 и 458.00 MHz не излизат. Опитах всякакви начини - сканиране през 1 MHz, търсене с ръчно задаване на честоти, актуализации - просто не става.
    Този пост е редактиран от Ka4akow; 19-11-14 в 14:17.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #608

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от Ka4akow Виж публикацията
    Колеги, помагайте ако можете. С два идентични модула към една и съща кабеларка са свързани 5507 и 8008. И двата са настроени на "България" за инсталация и канали. 8008 хваща абсолютно всички канали, а на 5507 каналите на честоти 450.00 и 458.00 MHz не излизат. Опитах всякакви начини - сканиране през 1 MHz, търсене с ръчно задавен на честоти, актуализации - просто не става.
    Пробвай сканирането на канали с държава "Финландия" (инсталацията на телевизора няма нищо общо).
    Кой е кабелния оператор? Може да е от по-слаб сигнал.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    59
    #609

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Пробвай сканирането на канали с държава "Финландия" (инсталацията на телевизора няма нищо общо).
    Кой е кабелния оператор? Може да е от по-слаб сигнал.
    Благодаря за съвета. Ще пробвам и ще пиша за резултата, но мисля, че няма да стане- правих проба с "Германия".
    Не мисля, че е слаб сигнала - размествах телевизорите за да пробвам на един и същ извод, тъй като не бях убеден доколко грамотно ми е направена мрежата, т.е. при слаб сигнал и осмицата няма да ги хване. Предполагам, че има някаква настройка в 5507, която ми убягва.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    35
    #610

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Аз направих настройката на Естония, засега нещата се получиха и всичко е ок. Изглежда тези нови модели нямат Финландия и Германия с които сме свикнали.Все пак, благодаря за съветите.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,265
    #611

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Ами защо да имат, след като модификциите се продават само на нас, източните аборигени?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    49
    #612

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Suren Проблемът на 6008 е в кодировката на операторът на HD каналите. Това са установили в сервизът в Русе. Аз не съм го носил дори а си поговорихме на дълго и на широко с техникът. Той каза че и други с 6008 е имал същият проблем. Когато го изключиш на HD канал и после не може да разкодира картината тоеа е с 2 думи. Ако се случи следващ път, ще пробвам първо да превключа на стандартен канал и после да му дръпна кабелът. Всички с този модел предполагам помним проблемът с онзи ъпдейт след който ако телевизорът е настроен на бърз старт и го изключиш , после забравяш да го вкючиш от дистанционното освен ако не дръпнеш кабела за 2 мин.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    41
    #613

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    То на крива ракета космоса и е крив. На други модели защо не го прави този проблем. Още малко и само на БНТ ще трябва да ги изключваме филипсите. Решението на проблема поне за мен е следващия телевизор ще е всякакъв без филипс.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    49
    #614

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от k1kkk Виж публикацията
    То на крива ракета космоса и е крив. На други модели защо не го прави този проблем. Още малко и само на БНТ ще трябва да ги изключваме филипсите. Решението на проблема поне за мен е следващия телевизор ще е всякакъв без филипс.
    Относно последното изречение сме на едно мнение. Колкото до това дали други модели го правят това или нещо друго, просто може да не са попадали на "ПРАВИЛНИЯТ" кабелен оператор

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    35
    #615

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Чакайте малко, да си зададем въпроса какво искаме от даден телевизор, в случая Philips? Това което сме купили устройва ли ни или не. Нали ние сме го избрали като "фенове" на марката. А, за кабелните оператори, не смятам , че телевизорите са виновни. Телевизора е добре направен, а кабеларките дали работят по правилните технически изисквания за да използваме цилия потенциал на телевизора? Със сигурност има и нередности, но все пак да се запитаме защо сме си взели телевизора и какво искаме от него?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 49 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  2. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  3. Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1683
    Последно: 07-01-15, 16:11
  4. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе