Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 100

43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението [SOLVED].

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #76

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Можеш да пробваш, но ще е много трудно, ако не и невъзможно да докажеш по какъвто и да е начин, че това е "съществен дефект" на стоката.
    Успех!
    „Много трудно“ е доста оптимистичен отговор!
    Ако аз решавам казуса - отговора е категорично „НЕ!“ Защото автора си казва:
    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Телефона се свързва без проблем. На лаптопа иконката не се появява
    Факта, че телевизора „не харесва“ само браузъра на лаптопа - не е дефект на телевизора, а просто ... „Несходство в характерите“!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #77

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    ТВ е устройство, с което се предполага, че се използва с основнаа цел да се гледа телевизия. Не да му излиза "иконката" от определен браузър в определен лаптоп. Авторът сам се вкарва във филми, от които изхода е почти сигурно нови нерви и много усилия на вятъра.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #78

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ТВ е устройство, с което се предполага, че се използва с основна цел да се гледа телевизия.
    Това важеше са по-старите апарати - „тв-приемник + дисплей“!

    Но даже при новите (този е „умен“ - Smart TV) - никой не гарантира всички екстри!
    Да - има ОС, браузър - мога да си „бодна“ USB-клавиатура и да сърфирам направо от него, други приложения - да играя игри онлайн, да гледам IPTV ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #79

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Аз имах предвид желанието му да търси сметка чрез законовите органи, които ми е трудно да повярвам, че в скоро време ще се интересуват от липсата на иконка в точно определен браузър, на точно определено устройство. Това със "смарт"-а е лесно. Има ли ОС - има. Има ли някакви приложения - има. От тук нататък приятна борба.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #80

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Off-topic!

    Това ми напомни вица:
    - Ало, техническата поддръжка ли е?- Да.
    - Кажете ми моля - как да си свържа таблета с телевизора, за да гледам филми?
    - Телевизора ви каква марка е?
    - "Рубин".
    - Със скоч - залепете в центъра на екрана и гледайте!

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #81

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Ъпдейт по темата:

    Разговарях с притежател на 50PUS7805 от Португалия, който има същия проблем като мен и е разговарял с португалския съпорт на Филипс.
    Отговорили са му, че знаят за проблема, работят по отстраняването му и се надяват да го оправят със следващия софтуерен ъпдейт.
    Тоест проблемът е от софтуера на Филипс и по-специално версиите след TPM196E_091.003.166.001.

    Според Вас мога ли да искам някаква компенсация от Филипс заради това?
    Доста главоболия ми създадоха. Скъсах сумати нерви и изгубих доста време да пиша по форуми, за да открия източника на проблема, а БГ съпорта ни лук яли, ни лук мирисали.
    Супер непрофесионално отношение от тяхна страна.
    И 2та проблема, които съм имал с телевизора, съм оправял сам въпреки десетките обаждания и разменени имейли.
    аз ти писах че е от телевизора още преди месец и нещо можеше в тоя момент да прекратиш ровенето и да чакаш ъпдейт .. все пак е Филипс

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #82

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    аз ти писах че е от телевизора още преди месец и нещо можеше в тоя момент да прекратиш ровенето и да чакаш ъпдейт .. все пак е Филипс

    Всъщност се оказа, че тези от Philips Португалия си мислели, че проблемът е свързан с Miracast, така че отново сме на първото стъпало.

    А и наскоро имаше ъпдейт TPM196E_091.003.255.001, но уви - проблема си стои...

    Писах и на UK съпорта - 2пъти. Първият агент си помисли, че проблема е свързан с Миракаст едва след като приключихме чат разговориа и ми прати имейл. Обясних му, че проблема не е свързан с Miracast и повече не ми отговори. На втория агент обясних още в чата, че проблема не е свързан с Miracast и чакам отговор.

    Тези от Philips Португалия са спрели да отговарят на пича, с който се опитваме да разнищим казуса.


    Продължаваме да натискаме...

    Междувременно намерих един пич в reddit, който има Samsung телевизор и изпитва същия проблем.

    Вече не знам какво да си мисля.. от телевизора ли е проблема, от YouTube ли е... ама независимо от това Philips са длъжни да направят нещо по въпроса защото те предлагат YouTube приложението през тяхната SAPHI система. Не е като да съм си го свалил от някъде и да настоявам да оправят проблем на 3-та страна.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #83

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Всъщност се оказа, че тези от Philips Португалия си мислели, че проблемът е свързан с Miracast, така че отново сме на първото стъпало.
    А и наскоро имаше ъпдейт TPM196E_091.003.255.001, но уви - проблема си стои...
    Писах и на UK съпорта - 2пъти. Първият агент си помисли, че проблема е свързан с Миракаст едва след като приключихме чат разговориа и ми прати имейл. Обясних му, че проблема не е свързан с Miracast и повече не ми отговори. На втория агент обясних още в чата, че проблема не е свързан с Miracast и чакам отговор.
    Тези от Philips Португалия са спрели да отговарят на пича, с който се опитваме да разнищим казуса.
    Продължаваме да натискаме...
    Междувременно намерих един пич в reddit, който има Samsung телевизор и изпитва същия проблем.
    Вече не знам какво да си мисля.. от телевизора ли е проблема, от YouTube ли е... ама независимо от това Philips са длъжни да направят нещо по въпроса защото те предлагат YouTube приложението през тяхната SAPHI система. Не е като да съм си го свалил от някъде и да настоявам да оправят проблем на 3-та страна.
    Ей - упорит си! Евала!!!

    Ама нали сам казваш
    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Телефона се свързва без проблем. На лаптопа иконката не се появява
    Отвори си - на лаптопа, в YouTube - клипа, който искаш.
    После - на телефона, в приложението YouTube - го потърси в „историята“ и си го „кастни“ към телевизора.

    Не е най-елегантното решение, но съм сигурен, че ще работи!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #84

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Преди 2 дни получих на моя 6504/12 апдейт но е TPM196E_091.003.210.001

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #85

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Ей - упорит си! Евала!!!

    Ама нали сам казваш
    Отвори си - на лаптопа, в YouTube - клипа, който искаш.
    После - на телефона, в приложението YouTube - го потърси в „историята“ и си го „кастни“ към телевизора.

    Не е най-елегантното решение, но съм сигурен, че ще работи!
    Да, това го правя откакто се появи тоя проблем. Мега грозно.


    Цитат Първоначално публикувано от tntcom Виж публикацията
    Преди 2 дни получих на моя 6504/12 апдейт но е TPM196E_091.003.210.001
    По принцип трябва вече да си на TPM196E_091.003.255.001, защото през януари видях твой коментар, че си на TPM196E_091.003.210.001
    И как е ъпдейтчето? Има ли я иконката?
    P.S. Забравих, че нямаше компютър, с който да пробваш


    Този пост е редактиран от prsnr; 22-02-21 в 14:58.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #86

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Ами преди това имаше 3 упдеита през ден. Предполагам че са върнали крачка назад.
    Но току що ми пуснаха TPM196E_091.003.255.001 струва ми се червеното и жълтото са по-контрастни.
    Нямам лаптоп или комп за да кастна. Успех

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #87

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Колеги, не мога да Ви опиша разочарованието си от Филипс.

    В същото време съм щастлив защото снощи оправих проблема с шибаната иконка.

    Преди известно време в сайта на Toengel помолих админа Алекс да качи upgrade_loader_TPM196E_091.003.166.001, но ме беше страх да направя даунгрейда защото от поддръжката на Филипс казаха, че има ГОЛЯМА ВЕРОЯТНОСТ ТАЗИ ВЕРСИЯ(И ПО-СТАРИ) ДА НЕ БЪДE РАЗПОЗНАТА ОТ ТЕЛЕВИЗОРА. Това ми се стори супер нелепо твърдение при положение, че доста често се случва иммено ъпдейтите да омажат нещо(и е нормално да се върнеш до по-стара версия) и съм се научил, че след като нещо работи, то не е нужно да го ъпдейтваш, само защото има ъпдейт. Това важи с пълна сила и в 2021 година, скъпи приятели. Как е възможно да не се тестват тия ъпдейти на макс? Не ми го побира ума, честно да ви кажа.
    За първи път съобщих за проблема на 3-ти януари 2021 и забележете, че месец по-късно тия не са се сетили сами, че проблема може би идва от софтуера.. За толкова горди ли се имат, че всичко им работи безупречно???



    Умолявах ги сумати време тия от кол центъра да кажат на "специалистите" да направят даунгрейд на тестов телевизор.. Не го направиха повече от месец. Не знам дали изобщо от кол центъра са предавали това, което съм им писал или само са отговаряли "ще предадем информацията на отдел специалисти" или "ще предам информацията на друг отдел", с което да се отърват от мен и да отбият номера. Някой може ли да ми обясни какъв специалист трябва да си, ако не можеш да направиш един прост даунгрейд.. Защо изобщо се наричаш специалист? Та, нали, ако си специалист няма да е нужно клиента да ти казва какво да направиш, а ще го направиш още преди някой да се е замислил. Не ми отговаряйте, отговорът е ясен - никакъв специалист не си. Не мога да си обясня страх ли ги е, какво толкова може да му стане на телевизора дори и да не бъде разпозната по-старата версия от телезиора. Ще му флашнат паметта и ще се оправи.

    Изпитвам меко казано ярост към тях и слабост понеже не мога да направя нищо. Искам всички до един да бъдат уволнени защото това, което ми се случи е просто недопустимо. Имах 2 проблема с телевизора и двата си ги оправих сам чрез търсене в интернет. Тяхните указания НИКОГА ама НИКОГА не ми вършеха работа.
    1. За проблема с каст иконка ми казаха, че проблемът не е от страна на телевизора и че Chrome не позволявал това. Били го пробвали на тестов телевизор. Представяте ли си?
    2. Не можаха да ми обяснят как да запиша лог файлове от телевизора. Мислиха си, че проблема е във файла "enable_log2usb" и ми изпратиха 3 различни файла (макар, че този файл всеки може да го създаде - това е просто текстов ПРАЗЕН документ с име "enable_log2usb" без разширението .txt). Тогава за първи път ми се наложи да питам в сайта Toengel и отново админа Алекс ми даде правилните указания. Не знам какъв му е случая на този човек, но според мен Филипс трябва да плащат на него, а не на тия скапани "специалисти", на които специалността сигурно им е само на хартия.
    3. Относно Miracast проблема се наложи аз да им обяснявам как съм го оправил. Това е толкова тъжно...


    Днес щях ходя в Бургас да нося телевизора в магазин Зора за рекламация и снощи преди да си легна(мечка страх, мен не страх) реших да направя даунгрейда отново след консултация с Алекс от Тоенгел.
    Цялата операция отне не повече от 10мин. и сега освен, че каст иконката се показва почти веднага, не е нужно Ютуб приложението на телевизора да е включено(все едно имам Chromecast).
    Алекс първо ми спести пари за транспорт до магазина и обратно. Второ ми спести евентуални разправии със сервиза, защото не се знае в какво състояние щяха да ми го върнат. Трето ми спести времето, в което щях да съм без телевизор.

    Този проблем го имах от 13-ти Ноември до снощи. Това са 3 месеца и 21 дни или общо 111 дни, от които нямаше и ден, в който да не мисля за този проблем понеже както съм споменавал, тази функция я позлвам всеки ден.
    Благодаря на Филипс за "прекрасните" емоции, които създадоха у мен.

    НИКОГА ПОВЕЧЕ ФИЛИПС. НЕ БИХ ГИ ПРЕПОРЪЧАЛ И НА НАЙ-ГОЛЕМИЯ СИ ВРАГ!!!!



    Сагата приключи! Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от prsnr; 03-03-21 в 11:56.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #88

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Браво, че си си оправил проблема, но какво значи никога повече Филипс?
    Аз пък съм изключително доволен от моя Филипс, за парите, които съм платил, никой друг телевизор не може да ми предложи повече(амбилайт, страхотен звук, много добра картина, много бърз софтуер, много добра сглобка и дизайн, и никакви проблеми до момента, включително и твоя проблем отсъства) просто следващия път си купи по-висока серия.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #89

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Браво, че си си оправил проблема, но какво значи никога повече Филипс?
    Аз пък съм изключително доволен от моя Филипс, за парите, които съм платил, никой друг телевизор не може да ми предложи повече(амбилайт, страхотен звук, много добра картина, много бърз софтуер, много добра сглобка и дизайн, и никакви проблеми до момента, включително и твоя проблем отсъства) просто следващия път си купи по-висока серия.
    Не казвам, че няма доволни. Може да са им много добри продуктите, но аз съм изумен от поддръжката им и най-вече "великите специалисти". Не ми се мисли при един по-сериозен проблем какво размотаване ще падне и какви обяснения ще ти дадат... Първоначално ще те обвиняват теб и никога няма да поставят под съмнение безупречния си продукт.. КОЕТО Е СМЕШНО!!! Видях с очите си за каква некомпетентност става въпрос. Над 25 разговора по телефона, общо 77 разменени имейла(повечето мои) и РЕШЕНИЕ на проблемите от тях НЕ ВИДЯХ.

    Сега след като всичко работи по телевизора, аз също съм доволен, но не бих си купил повече Филипс никога.
    Този пост е редактиран от prsnr; 03-03-21 в 12:37.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #90

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Без да защитавам никого - всички бизнеси следват този "бизнес модел", който ти е приложил Philips.
    Никой вече не се грижи за потребителите, а се въведе терминът потребителско изживяване или вече преживяване (който оцелеле).
    Истината за "перфектното потребителско преживяване" | manager.bg
    Няма значение какви са емоциите за клиента от продукта, Важното е да се предизвикат, като се насочава той към "предимствата и нуждата" от последния. Като старателно се крият недостатъците му, като ненужност, висока цена, малка надеждност, вредност и т.н.
    Важното е да се продаде продукта, пък после всички канали за връзка с купувача се затварят или той просто се оставя "на изчакване", както в твоя случай.
    Руснаците ползват термина "отфутболить" - да те препращат, разкарат, докато сам се откажеш!

    Чудя ти се на издръжливостта - да чакаш 4 месеца някой да реагира адекватно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 43PUS6554/12 Miracast прекъсва през 15мин.
    От prsnr във форум Philips телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 16-11-20, 01:36
  2. Отговори: 4
    Последно: 26-09-16, 07:48
  3. Отговори: 7
    Последно: 03-11-11, 22:34
  4. Отговори: 7
    Последно: 03-12-10, 17:14
  5. Sony Ericson 500i-смъкване на клипове от комп.?
    От dvd във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-08, 09:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе