Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 100
Like Tree29Одобрявам

43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението [SOLVED].

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #1

    Question 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението [SOLVED].

    Здравейте,

    От известно време ми прави впечатление, че не мога да каствам клипове от YouTube.com(през Chrome браузър) от лаптопа на ТВ.
    Каст иконката изчезна от видео плейъра.
    Бихте ли проверили дали и при Вас е така?

    Направих тест със Sony Playstation 4 Pro. Конзолата разполага със същата версия YouTube приложение (web_20201208_00_RC04) и каст иконата веднага се появява.
    Reset-нах приложението на ТВ директно от настройките му и даже го изтрих и добавих наново, но уви - каст икона не се появява...
    Идеи как да го оправя?




    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-03-21 в 17:38.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    59
    #2

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Абсолютно същия проблем с PUS7303. Иконата за кастване изчезна, преди около две седмици се появи за 2-3 дни и отново я няма. Между другото имаше ъпдейт и на ТВ и на Windows. От Android устройства няма такъв проблем.
    prsnr одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #3

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от Ka4akow Виж публикацията
    Абсолютно същия проблем с PUS7303. Иконата за кастване изчезна, преди около две седмици се появи за 2-3 дни и отново я няма. Между другото имаше ъпдейт и на ТВ и на Windows. От Android устройства няма такъв проблем.
    Ох, много се радвам, че не съм единствен.. писах в 15 000 форума, Reddit и къде ли още не и никой не може да ми каже какво точно става. Сега поне си мисля, че е проблема е в телевизора или в YouTube приложението на телевизора.

    С телефона и аз нямам проблем, но предполагам това е защото връзката тогава е "от YouTube приложение към YouTube приложение".

    Мисля да звънна на съпорта утре. Предлагам и ти да го направиш, за да се задействат, че са малко бавни...

    +3592 491 6273 им е номера.

    P.S. С коя версия на софуера си? Аз съм с TPM196E_091.003.246.001. Не знам дали е излязла официално. На мен съпорта ми прати предварителна компилация на софтуера, тъй като имам проблем с Miracast.. та им пращах логове, абе дълга история.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от prsnr; 04-01-21 в 22:15.

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #4

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Здравейте, От известно време ми прави впечатление, че не мога да каствам клипове от YouTube.com(през Chrome браузър) от лаптопа на ТВ.
    Цитат Първоначално публикувано от Ka4akow Виж публикацията
    Абсолютно същия проблем с PUS7303. Иконата за кастване изчезна, преди около две седмици се появи за 2-3 дни и отново я няма. Между другото имаше ъпдейт и на ТВ и на Windows. От Android устройства няма такъв проблем.
    Това е услуга на YouTube - не на телевизора.
    На първо време проверете дали телевизора е свързан с Интерне и дали сте логнати на телевизора с вашияакаунт в Google и дали двете устройства (лаптоп и телевизор) са сдвоени.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #5

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Това е услуга на YouTube - не на телевизора.
    На първо време проверете дали телевизора е свързан с Интерне и дали сте логнати на телевизора с вашияакаунт в Google и дали двете устройства (лаптоп и телевизор) са сдвоени.
    Благодаря Ви! Оценявам желанието Ви да помогнете.

    Но...
    1. Както се вижда от 2-та скрийншота, телевизорът и плейстейшъна са свързани към интернет и са логнати. Иначе нямаше да мога да отворя ЮТуб без интернет връзка.
    2. Гугъл акаунт не е необходим, за да работи функцията Play on TV (cast иконката)
    3. Според Вас кое е развалено? При една и съща версия на YouTube приложението на TV и PS4 - на PS4 работи, но не и на ТВ?
    Ако все пак има някаква разлика (въпреки видимо еднаквата версия) в 2-те приложения, то от Филипс ще трябва да се свържат с Ютуб, за да бъде отстранен проблема.
    Двете компании имат вземане-даване между тях си, докато аз имам връзка само с Филипс. Знаете ли колко е трудно да получите какъвто и да е съпорт от Ютуб?

    Когато писах в Reddit преди месец, един колега се отзова и каза, че при него се вижда каст иконката. Неговият телевизор е Toshiba.. Сега чакам да ми каже версията на YouTube приложението.. предполагам, че е същата. Което пак ме навежда на мисълта, че проблема е между Филипс и YouTube...

    Вие с какъв телевизор сте? При вас появява ли се cast иконката?
    Този пост е редактиран от prsnr; 04-01-21 в 23:54.

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #6

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    2. Гугъл акаунт не е необходим, за да работи функцията Play on TV (cast иконката)...
    Хайде да не си толкова сигурен!
    Как YouTube ще знае - какво гледаш на лаптопа и на кой телевизор да го прехвърли?

    В „Ръководството за 6554 series“ го няма, но в „Ръководството за 7303 series“ си пише
    Акаунт в Google
    Влизане
    За да се насладите на пълните възможности на вашияPhilips Android TV, можете да влезете в Google с вашия акаунт в Google.Като влезете, вие ще можете да играете на любимите си игри на телефон, таблет или телевизор. Също така ще получите персонализирани препоръки за видео и музика на екрана на вашия телевизор, както и достъп до YouTube,Google Play и други приложения. Влизане
    Използвайте съществуващия Акаунт в Google, за да влезете в Google от вашия телевизор. Акаунтът в Google се състои от имейл адрес и парола. Ако все още нямате акаунт в Google, използвайте вашия компютър или таблет, за да си създадете (accounts.google.com). За да играете игри с Google Play, вие имате нужда от профил в Google+.Ако не влезете по време на първоначалната инсталация на телевизора, можете винаги да влезете по-късно.
    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Когато писах в Reddit преди месец, един колега се отзова и каза, че при него се вижда каст иконката. Неговият телевизор е Toshiba.. Сега чакам да ми каже версията на YouTube приложението.. предполагам, че е същата. Което пак ме навежда на мисълта, че проблема е между Филипс и YouTube...
    При мен телевизора е Finlux и „иконката“ си я има! Това е в момента!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от jhoro; 05-01-21 в 00:05.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #7

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Хайде да не си толкова сигурен!
    Как YouTube ще знае - какво гледаш на лаптопа и на кой телевизор да го прехвърли?
    Хайде да съм толкова сигурен. Как ще разпознае ли? Нали е смарт.. ето как.. акаунт не ти трябва(само интернет връзка и chrome).. пробвай да си излезеш от акаунта и ще видиш с очите си.. ако не вярваш на следващите 3 скрийншота





    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    При мен телевизора е Finlux и „иконката“ си я има! Това е в момента!
    Отвори YouTube приложението на телевизора и снимай коя версия е.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #8

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Ти правиш ли разлика, между видео стрийминг от сайт и същото, от локално (на твоя машина) съдържание?
    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Отвори YouTube приложението на телевизора и снимай коя версия е.
    Ще, ама следобяд - когато се прибера.
    Пп. Понятието не е „каствам”. Ето определение, за „кастване” - „начин, да накараш компилатора, да третира един тип данни - като друг.”

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #9

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    за да работи кастинга трябва устроиствата да са в една локална мрежа .. няма нужда да си логнат с един и същ акаунт ( примерно у нас всички в семейството могат да кастват на телевизора ,като всеки си има собствен гугъл акаунт ( както се подразбира ) ,а на ТВ е сложен моя )
    prsnr одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #10

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Ти правиш ли разлика, между видео стрийминг от сайт и същото, от локално (на твоя машина) съдържание?
    Да, правя разлика. Стриймвал съм и в YouTube и в Twitch. Предавам съдържанието по интернет и всеки, който иска, може да го гледа, независимо от къде. Нужна е само интернет връзка.

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Ще, ама следобяд - когато се прибера.
    Добре, супер! Предполагам, че ще е същата версия като на моя телевизор и PS4. Колегата с Toshiba-та прати неговата и е същата.

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Пп. Понятието не е „каствам”. Ето определение, за „кастване” - „начин, да накараш компилатора, да третира един тип данни - като друг.”
    Според мен, а и според Гугъл понятието си е точно каствам. Аз го превеждам като "да хвърлиш съдържанието от един на друг приемник" (примерно). Реално ти не стриймваш от компютъра към телевизора, а само му подаваш съдържанието от YouTube, което искаш да гледаш и телевизора продължава да го излъчва през неговото си приложение. Тоест, ако Cast-неш клип от компютъра на ТВ и спреш интернета на компютъра след това - клипът ще продължи да се излъчва на телевизора.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    за да работи кастинга трябва устроиствата да са в една локална мрежа .. няма нужда да си логнат с един и същ акаунт ( примерно у нас всички в семейството могат да кастват на телевизора ,като всеки си има собствен гугъл акаунт ( както се подразбира ) ,а на ТВ е сложен моя )
    Може ли да споделиш модел телевизор и версия на Ютуб приложението?

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #11

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Според мен, а и според Гугъл понятието си е точно каствам. Аз го превеждам като "да хвърлиш съдържанието от един на друг приемник" (примерно). Реално ти не стриймваш от компютъра към телевизора, а само му подаваш съдържанието от YouTube, което искаш да гледаш и телевизора продължава да го излъчва през неговото си приложение. Тоест, ако Cast-неш клип от компютъра на ТВ и спреш интернета на компютъра след това - клипът ще продължи да се излъчва на телевизора.
    Понеже често се получава „изгубени в превода” - предпочитам българския термин „поточно предаване на видео”. И въпроса е - от какъв източник?
    Когато е от Тубата - ти просто „пренасочваш потока”. Когато е от твой стиридж - е друго.

    А дали ще „продължи да се излъчва” или ще спре - зависи от количеството буферирана информация.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #12

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    телевизора е Sony 49xh8596 ,приложението в момента не мога да го видя
    prsnr одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #13

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Понеже често се получава „изгубени в превода” - предпочитам българския термин „поточно предаване на видео”. И въпроса е - от какъв източник?
    Когато е от Тубата - ти просто „пренасочваш потока”. Когато е от твой стиридж - е друго.
    Мисля, че бъркаш "Broadcasting" с "Casting" или Videocasting както още го наричат.

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    А дали ще „продължи да се излъчва” или ще спре - зависи от количеството буферирана информация.
    Пример: от YouTube.com или от приложението на телефона cast-ваш видео към YouTube приложението на телевизора. Убиваш интернета на компютъра/телефона веднага щом видеото тръгне на ТВ и то ще продължи да си върви без да е първоначално заредило.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #14

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Мисля, че бъркаш "Broadcasting" с "Casting" или Videocasting както още го наричат.
    Затова използвам български термини - за да не стават грешки!

    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Пример: от YouTube.com или от приложението на телефона cast-ваш видео към YouTube приложението на телевизора. Убиваш интернета на компютъра/телефона веднага щом видеото тръгне на ТВ и то ще продължи да си върви без да е първоначално заредило.
    Да - защото видеото идва през Интернет от сайта - не от управляващото устройство (компютъра/телефона).
    Я спри нет-а на телевизора? Видеото също ще спре.

    Пп. „Broadcasting“ означава „Излъчване“, в смисъл всякакво „разпространение на аудио или видео съдържание на разпръсната аудитория, чрез който и да е електронен масов комуникационен носител, но обикновено такъв, използващ електромагнитния спектър (радиовълни), в модел един към много.“
    Например - радио- и телевизионните излъчвания.
    „Video Casting“ е само частен случай.
    При „Video streaming“, най-често има „модел един към един“! Тогава има нужда от Video Media Server!


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Може ли да споделиш модел телевизор и версия на Ютуб приложението?
    Сега вече мога!

    Телевизор - Finlux 43-FFD-5600.
    Приложение:

    • Версия - web_20201208_00RC04
    • Устройство - TV(PLATFORM_DETAIL_TV), FINLUX/MB211, Opera(40.0.2207.0), Linux armv7l
    • Клиент - TVHTML5,7.20201208.00.04

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #15

    Отговор: 43PUS6554/12 Не мога да каствам клипове от комп към YouTube приложението..

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Затова използвам български термини - за да не стават грешки!


    Да - защото видеото идва през Интернет от сайта - не от управляващото устройство (компютъра/телефона).
    Я спри нет-а на телевизора? Видеото също ще спре.

    Пп. „Broadcasting“ означава „Излъчване“, в смисъл всякакво „разпространение на аудио или видео съдържание на разпръсната аудитория, чрез който и да е електронен масов комуникационен носител, но обикновено такъв, използващ електромагнитния спектър (радиовълни), в модел един към много.“
    Например - радио- и телевизионните излъчвания.
    „Video Casting“ е само частен случай.
    При „Video streaming“, най-често има „модел един към един“! Тогава има нужда от Video Media Server!

    Брей, страшен многознайко излезе.. Единственото, което направи е да ми осереш темата щото не ти отърва как Гугъл наричат функцията, която аз съм споменал.
    Иди и им кажи колко много са сгрешили.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 43PUS6554/12 Miracast прекъсва през 15мин.
    От prsnr във форум Philips телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 16-11-20, 00:36
  2. Отговори: 4
    Последно: 26-09-16, 06:48
  3. Отговори: 7
    Последно: 03-11-11, 21:34
  4. Отговори: 7
    Последно: 03-12-10, 16:14
  5. Sony Ericson 500i-смъкване на клипове от комп.?
    От dvd във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-08, 08:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе