Вижте резултатите от анкетата: Прочетохте ли инструкцията на вашият телевизор Samsung ?

Гласували
34. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    29 85.29%
  • Не

    5 14.71%
Страница 71 от 101 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 1512
Like Tree2Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    68
    #1051

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от bantumi
    Имам проблем със свързването на LCD LED телевизора си към домашната мрежа.Искам да мога да споделям файлове от компютъра ми и да ги пускам на телевизора.Свързал съм го към суич и имам интернет връзка,браузъра си отваря всичко без проблем,но Share Manager-а на pc-тo не открива никакво устройство.Спрял съм firewall.Дайте някакви идеи.
    Чакай сега. Искаш да гледаш файлове от PC-то на ТВ-то, а търсиш устройства от PC-то. Телевизора трябва да открие компютъра, не обратното. За целта трябва да имаш пуснат DLNA сървър на компютъра. И за да изпреваря следващия ти въпрос, прочети повече по темата в този раздел:
    https://forum.setcombg.com/index.php/board,127.0.html

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    41
    #1052

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от djackomo
    Колеги, hristoslav2 - до края на седмицата трябва да избера 46 инчов телевизор. Спрял съм се на тези модели: SONY KDL-46HX850B http://www.technopolis.bg/b2c/detail...D-KDL-46HX850B ; SONY KDL-46HX820 http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NY-KDL-46HX820 и SAMSUNG UE-46ES7000 http://www.technopolis.bg/b2c/detail...G-UE-46ES7000.
    Ако смяташ че 55 инча ще са добре за теб виж тук
    http://www.plesio.bg/televizori-c-69...-p-290905.html
    мисля че е най добрата оферта за момента,поне според ревютата е много добро тв.
    Единственият недостатък в случая е че е с поръчка и идва от Гърция за няколко дни.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    34
    #1053

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Моя дилър го има на склад в София Sony KDL-46HX850 :") имам и добра цена за него и идва с подаръци.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    74
    #1054

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от warstomp
    Чакай сега. Искаш да гледаш файлове от PC-то на ТВ-то, а търсиш устройства от PC-то. Телевизора трябва да открие компютъра, не обратното. За целта трябва да имаш пуснат DLNA сървър на компютъра. И за да изпреваря следващия ти въпрос, прочети повече по темата в този раздел:
    https://forum.setcombg.com/index.php/board,127.0.html
    Аз съм с D550 и AllShare открива телевизора, когато е включен. Съответно може да му цъкнеш от компютъра какво да покаже , както и да нагласяш звука. Не винаги става де, не съм си играл да видя при какви условия се получава. Просто ползвам телевизора, който пък при включването на компютъра си показва, че е открит DLNA сървър.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    7
    #1055

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Здравейте...вчера си взех Samsung UE40D6500 и имам едно питане,значи през определен интервал от време се пуска в горния ляв ъгъл реклама с спецификациите на телевизора и картината автоматично се мести на Динамична,въпреки че съм я направил Стандартна.Гледах в началото на темата и видях,че трябва да направя в Home режим да е но като натисна Plug&Play в началото иска някакъв Пин.Трябва да въведа някакъв произволен пин ли?След като въведа всички настройки ще станат фабрични или ?

    И другото ми питане от къде да видя кои опции на картината да вкл и кои не,че има доста опции които много много не разбирам ?
    Благодаря предварително!!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    77
    #1056

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    пина е 0000
    От къде го купи и за колко?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    7
    #1057

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Само четири 0 така ли ?
    Зора за 1700

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    64
    #1058

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от djackomo
    Колеги, hristoslav2 - до края на седмицата трябва да избера 46 инчов телевизор. Спрял съм се на тези модели: SONY KDL-46HX850B http://www.technopolis.bg/b2c/detail...D-KDL-46HX850B ; SONY KDL-46HX820 http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NY-KDL-46HX820 и SAMSUNG UE-46ES7000 http://www.technopolis.bg/b2c/detail...G-UE-46ES7000. В тема на SONY, hristoslav 2 ми отговори, че матриците на двете сонита са S-PVA, това което разбрах, четейки темата за SAMSUG е, че невъзможно да се определи с каква матрица са моделите от 2012. Моля, ако някой знае с каква матрица е UE-46ES7000 - нека пише, това ще е определящо за избора ми.
    Благодаря на всички!
    Това са най-безумно и безсмислено хвърлените пари на вятъра....освен ако не те пляскат по врата и да се чудиш какво да ги правиш (ти няма да пишеш тук,ако е така). При положение,че има Панасоник плазми 42' за по 1500-1600 лв. и са над среден клас...защо ще даваш двойно?

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1059

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    А ти защо си дал 1300 лв. за твоя като 37-ци за по 800 лв?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #1060

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    (ти няма да пишеш тук,ако е така)


    feikot
    Не знаех, че форума е сaмо за просяци и бедняци...

    И аз смятам да взема 46ES8000 но щом казваш, спирам да пиша тук!!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    10
    #1061

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Здравейте,

    имам Samsung LE40C650. Имам 2 въпроса:

    1) Този модел има ли т.нар. КАМ Модул? (на гърба на тв-то има слот "common interface" - това ли е модула?)
    2) Гледам Булсатком с техен външен HD приемник. Ако премина към ВиваКом и си ползвам приемника на ТВ-то през КАМ Модула (казаха ми че вече предлагат такъв вариант), мога ли да очаквам по-добро качество на катрината отколкото през сегашния ми външен приемник от Булсатком?

    Предварително благодаря!!!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5
    #1062

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Здравей те,
    и аз искам да помоля тези които ползват КАМ модул към Виваком, да споделят впечатления и модела на телевизора.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    50
    #1063

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от vasoka
    Здравейте,

    имам Samsung LE40C650. Имам 2 въпроса:

    1) Този модел има ли т.нар. КАМ Модул? (на гърба на тв-то има слот "common interface" - това ли е модула?)
    2) Гледам Булсатком с техен външен HD приемник. Ако премина към ВиваКом и си ползвам приемника на ТВ-то през КАМ Модула (казаха ми че вече предлагат такъв вариант), мога ли да очаквам по-добро качество на катрината отколкото през сегашния ми външен приемник от Булсатком?

    Предварително благодаря!!!
    1. Тунерът ти е DVB-T/C, а за сателитна ТВ ти трябва DVB-S
    2. Виваком имат само 2 (!) HD канала през сателитната антена. Останалите са през IPTV. Ти си решавай.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #1064

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от vasoka
    Здравейте,

    имам Samsung LE40C650. Имам 2 въпроса:

    1) Този модел има ли т.нар. КАМ Модул? (на гърба на тв-то има слот "common interface" - това ли е модула?)
    2) Гледам Булсатком с техен външен HD приемник. Ако премина към ВиваКом и си ползвам приемника на ТВ-то през КАМ Модула (казаха ми че вече предлагат такъв вариант), мога ли да очаквам по-добро качество на катрината отколкото през сегашния ми външен приемник от Булсатком?

    Предварително благодаря!!!
    1. "common interface" - това е слотът за кам модула. Самият кам модул и картата се купуват отделно.
    2. Телевизорът ти няма сателитен тунер.... поради тази причина се налага да ползваш външният приемник предоставен от оператора.
    http://www.samsung.com/bg/consumer/t...650L1WXXH-spec

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #1065

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Ами, след немалако зададени въпроси тук във форума (благодарности за отговорите) да се похваля и споделя първи впечатления от телевизора, които си взех.

    Samsung 40EH5450
    http://www.technomarket.bg/products/...ng-ue-40eh5450
    Взех го за 929 лв. с карта за остъпка, иначе промоционалната му цена в 999 лв.

    Изчетох една камара ревюта и мнения и отзивите бяха много добри. Първите ми впечатления ги потвърждават. Смятам че в момента е най-добрия 40" телевизор като цена-качество, като уточнявам, нещата които съм търсил (за някой вероятно ще се различни и най-добрия телевизор ще е друг):
    - добра картина
    - качествен звук
    - добър плеър, който да чете и DTS за по-лесно гледане на филми
    - LAN and open internet browser (тук единствено не ми харесва, че няма Flash... но)
    - не исках да има 3D (смятам, че докато не започнат да снимат филми/предавания за 3D, а само телевизора да конвертира сигнал, все още няма смисъл)
    - ЦЕНА - това е всъщност е водещия критерий - нарочно обаче го оставих накрая, та предвид горните неща, не намерих друг 40" телевизор, който да ги покрива и да е на по-ниска цена... най-близкия който ги покриваше беше мисля, че едно LG за 1449 лв.

    Както и да - първи впечатления:
    - все още не съм се занимавал да калиблирам картината, но дори със заводските настройки е супер (поне за HD и съответните филми пуснати на плеъра). Европейското е истинска наслада за окото.
    - плеъра плейва всичко (поне каквото съм пробвал), подкарва DTS звук.
    - звука е много добър. При някой дриги телевизори, които пробвах, като увеличищ над 40-50 % звука и започва нещи като тътнеж, при самсунгчето всичко е супер дори на 100 %.

    Неща, които не ми харесват.
    1.) превъртането на филм с плеъра... доколкото разучих има 3 скорости за превъртане напред и назад, но си е загуба на време и тегаво.... не можеш например да прехвърлиш на 1 ч. от филма бързо или обратно - да върнеш в начален момент. LG-то което пробвах, правеше това доста по-добре, все едно работиш с плеър на компютъра.
    2.) въпреки че както казах картината е супер на HD и филмите на плеъра, на останалите канали е малко кофти... предполагам обаче не е от самия телевизор, а от SD сигнала... малкото пиксели, като се разпънат на 40" не е много красива гледка. Отделно 4:3 канали, като се разтегнат на 16:9, пак малко кофти.... Предполагам, че едва ли при други модели 40",46" и нагоре телевизори се вижда по-добре, дори и да са по-висок клас телевизори... или не е така :rolleyes: ?

    Ако някой има въпроси - да пита, ще отговоря доколкото е възможно (допреди няколко дена и аз бях в такава ситуация - да търся отзиви за този модел и знам какво е

    EDIT: Ако някой може да даде препоръки относно забележките ми е добре дошъл. Например по отношение на SD сингнала - предполагам доколкото не е HD, всички оператори ще има сходно качество на SD или не е така ? Има предвид, че пикселите на всички ще са (приблизително) едни и същи...



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 71 от 101 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе