Страница 23 от 88 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 1320
Like Tree121Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #331

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от pakaka Виж публикацията
    Ще ми помогнете ли да си направя настройките на картината на Samsung 40F6400 все ми се струва, че нещо може да се донастрои.В момента съм на режим кино както модератора препоръча.
    Смени на стандартен режим, барни тук-там настройките и ще се чудиш как си могъл да гледаш досега на режим "кино"...
    borislav6405 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    94
    #332

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте, вече съм щастлив собственик на 46F6500 . Пуснах го да намери каналите, но проблема е, че на голяма част от програмите които допреди ги имаше ми изписва КОДИРАН СИГНАЛ. Каква може да е причината ?

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,572
    #333

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Вероятно , защото са кодирани от кабелния оператор ...

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #334

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    vladko33
    Това са кодирани платени канали. За да ги гледаш е нужно, да си вземеш модул и смарт карта от провайдера си.
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%B8%D1%8F.html

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    94
    #335

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте, вече съм щастлив собственик на 46F6500 . Пуснах го да намери каналите, но проблема е, че на голяма част от програмите които допреди ги имаше ми изписва КОДИРАН СИГНАЛ. Каква може да е причината ?

    И още нещо- в един магазин днес ми казаха, че ако актуализирам софтуера на ТВ-то нямало да мога да включвам в него безжична клавиатура Лоджитек. Допреди можело, сега последната версия на софта вече не позволявала . Вярно ли е ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    12
    #336

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте, обръщам се за съвет към всички вас .За по малко от два месеца смених два телевизора и сега съм с трети от Технополис заради изгорели пиксели двата телевизора бяха 40F6670 а сега третият е 40F7000. При него се появиха два пиксела ,на черния фон се виждат две миниатюрни светли точици, трябва да се доближиш до него за да ги забележиш.При предишните два телевизора пикселите се виждаха при зелен и жълт фон ,съответно черна точица при зеления и червена при жълтия
    Прикачен файл 12780
    Прикачен файл 12778
    Прикачен файл 12779
    дефектните пиксели ги забелязах още в първите няколко дни от покупката на телевизорите и нямаше проблем със замяната им с друга бройка, но сега е минал повече от месец и половина и се чудя какво да правя. Ходих до магазина и един от консултантите там с когото говорих за проблема ми каза ,че нямало смисъл да говоря с управителя, било минало много време от покупката ...
    Да допълня ,че този вид пиксели на черен фон не се забелязват толкова колкото при първите два телевизора и не са толкова дразнещи .Също така искам споделя ,че имам още един телевизор Samsung UE40F7000 който е в хола и е купуван доста преди другите и до сега съм нямал такива проблеми с него.Именно за това и реших след покупката на първите два злополучни телевизора 40F6670 да взема като този в хола същия та дано да нямам проблеми ,но...техника всичко се случва...
    Та за това се обръщам за съвет от към ваша страна .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #337

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте, на55ф8000 сложих 2м кабел за да сканирам ефир за БНТ HD но хвана само 8 канала !!! веднага сканирах на брата 6710 и се ужасих, той сканира 15канала!!! от тогава до сага чета форума и не намирам решение. Сравнявах настройките и се оказаха еднакви... кажете къде е заровено кучето?

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #338

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от crash77 Виж публикацията
    Здравейте, обръщам се за съвет към всички вас .За по малко от два месеца смених два телевизора и сега съм с трети от Технополис заради изгорели пиксели двата телевизора бяха 40F6670 а сега третият е 40F7000. При него се появиха два пиксела ,на черния фон се виждат две миниатюрни светли точици, трябва да се доближиш до него за да ги забележиш.При предишните два телевизора пикселите се виждаха при зелен и жълт фон ,съответно черна точица при зеления и червена при жълтия
    Прикачен файл 12780
    Прикачен файл 12778
    Прикачен файл 12779
    дефектните пиксели ги забелязах още в първите няколко дни от покупката на телевизорите и нямаше проблем със замяната им с друга бройка, но сега е минал повече от месец и половина и се чудя какво да правя. Ходих до магазина и един от консултантите там с когото говорих за проблема ми каза ,че нямало смисъл да говоря с управителя, било минало много време от покупката ...
    Да допълня ,че този вид пиксели на черен фон не се забелязват толкова колкото при първите два телевизора и не са толкова дразнещи .Също така искам споделя ,че имам още един телевизор Samsung UE40F7000 който е в хола и е купуван доста преди другите и до сега съм нямал такива проблеми с него.Именно за това и реших след покупката на първите два злополучни телевизора 40F6670 да взема като този в хола същия та дано да нямам проблеми ,но...техника всичко се случва...
    Та за това се обръщам за съвет от към ваша страна .
    Какъв съвет искаш не разбрах много след като са ти отказали да го върнат и е минало повече от месец. Иначе на всеки телевизор може да се случи да има изгорял пиксел, в повечето случай си проличава първите няколко дни. И аз имам един такъв с един заседнал в червен цвят не е болка за умиране и си го гледам така. Цената като го взех беше много добра а и нямаха повече бройки та реших да си го оставя, няма вечни неща. Има програми с който можеш да пробваш да го оправиш но шанса е малък, също понякога при експлоатация може от само себе си да се оправи ако е заседнал, но шанса пак е малък Просто следващия път бъди по-внимателен при покупката и оглеждай на място и после като поработи малко във вас защото моя в магазина като го пуснах му нямаше нищо, забелязах го чак на 2-3 ден у дома.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    12
    #339

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Три телевизора за около два месеца...все дефектни пиксели...не са ми отказали просто разговарях с един от консултантите, та се чудя дали пак да не говоря с управителя или да оставя нещата така, че вече ми е малко неудобно и просто се питах и се двоумя...и реших да се допитам за мнение и тук...

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,572
    #340

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul Виж публикацията
    Здравейте, на55ф8000 сложих 2м кабел за да сканирам ефир за БНТ HD но хвана само 8 канала !!! веднага сканирах на брата 6710 и се ужасих, той сканира 15канала!!! от тогава до сага чета форума и не намирам решение. Сравнявах настройките и се оказаха еднакви... кажете къде е заровено кучето?
    За да са еднакви резултатите трябва тв да са били на едно и също място и импровизираната антена да е в същото положение - купи си една активна стайна антена -
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ONG-SRT-ANT-30

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #341

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    За да са еднакви резултатите трябва тв да са били на едно и също място и импровизираната антена да е в същото положение - купи си една активна стайна антена -
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ONG-SRT-ANT-30
    Двата ТВ са на разстояние 3м един от друг но на различни етажи , оказа се, че само с 2м кабел не стига да намира всички канали та за това залепих края на кабела до една ъглова алуминиева лайсна и така хвана всички налични в ефира.

    Благодаря за съдействието.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #342

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Въпрос към знаещите,възможно ли е да се промени софтуера на телевизор Самсунг от UA40F5500 на UE40F5500 и как.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #343

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Откъде го купи този UA-40F5500 ?
    А - Asia & Africa, Australia

    http://www.samsung.com/africa_en/con...UA40F5500AKXXA
    http://www.samsung.com/ae/consumer/t...UA40F5500ARXZN
    http://www.samsung.com/sa_en/consume...UA40F5500ARXUM


    1. Вариант. Зависи дали Main board-а, е същият като на UE, а това може да се види в Service manual. Прави се в сервиза...
    2. Вариант. Смяна на
    Main board- а, с такъв от UE40F5500.....Купуваш по интернет - около 200 лв. и го заменяш сам - не е сложно.

    3. Вариант - само при условие че е хардуерно същият като
    UE40F5500..
    Смяна на региона в регионалните настройки в сервизното меню.

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-02-14 в 19:20.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    94
    #344

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте отново, взех въпросната карта от оператора и сега телевизора лови всички канали с чудесно качество.

    По втория ми въпрос- вярно ли е че с най-нов софт Самсунг отказвали да разпознаят всякакви чужди безжични клавиатури освен тяхната безумно скъпа?

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #345

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    В Либия съм. В регионалните няма Европа.Как да разбера хардуерната едентичност.

    - - - - - - - - - -

    Забравих моят модел е UA40F5500ARXSK

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 88 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1697
    Последно: Вчера, 21:24
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  5. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе