Страница 33 от 88 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 1320
Like Tree121Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #481

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от askomar Виж публикацията
    Колега,относно ъпдейта на фърмуера тук сме изписали доста и ако се върнеш назад в този раздел,мисля,че ще намериш отговор на дилемата ЗА или ПРОТИВ ъпдейт!Но ако искаш да си спестиш малко четене и приемеш моят съвет,то аз бих те посъветвал ДА НЕ ПИПАШ ФЪРМУЕРА,АКО ТЕЛЕВИЗОРА ТИ РАБОТИ ДОБРЕ!Относно свързването на лаптопа с ТВ-то не би трябвало да имаш проблем със споделянето на съдържание от компютъра към телевизора,но при условие,че правиш всичко правилно.А правилното е,най-напред да си инсталираш приложението Samsung link на компютъра,след което да направиш настройки на програмата,а именно да зададеш папки от компа,които да се споделят с телевизора.Можеш да споделиш до 15 папки!Естествено,за да правиш каквото и да било с тази програма ти е необходим акаунт в самсунг,така,че ако нямаш си създай,защото без него нищо не правиш.И последно,за да се споделят посочените от теб папки на Тв-то е необходимо да ти е включен уайърлеса на компютъра.Надявам се да съм ти бил полезен,ръчкай техниката смело(но не безотговорно,че да не омажеш нещата) и ще се научиш бързо!
    Благодаря колега! Не ме мързи да чета, а дори напротив, изчел съм почти всичко още преди да купя ТВ-то и си зададох тук въпросите защото нещо не се получаваше. Но се оказа, че проблема не е в мен, а в ТВ-то. Имам си добър телевизор, но не и умен, понеже повечето смарт икони не са ми активни, а тези които са активни като се опитам да ги стартирам и става черен екран и нищо. Другото е, че когато се опитвам да създам акаунт или да вляза в него(след като си направих такъв през компа) ме изхвърля и греда. Или някои менюта в даден момент са активни, а в друг не са. Абе луда работа. Вече проведох няколко разговора с call центъра на Самсунг и оттам се опитаха да ми помогнат дистанционно, но нищо не стана дори и след връщане към фабричните настройки. Обещаха, че ще ми пратят техник на място, но не знам кога ще е това. Моля ако някой има идеи къде може да и проблема и как да се справя с него, нека сподели.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #482

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    34
    #483

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте!
    Искам да попитам някой знае ли, как става номера при два тунера и два гледани канал в момента да превключваш звука от едната картина към другата с клавишна комбинация, а не през менюто защото е изнервящо през него да цъкам 100 пъти докато стигна до опцията?
    kaloman одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #484

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    От 2014г. моделите - самсунг ли е единствения производител с 4 ядрени процесори?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #485

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/


  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #486

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Новите модели от 2014г. вече са налични в ТМ. Ето и броушарата им.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #487

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    ......
    The Samsung SEK-2000 is the 2014 Evolution kit for all 2013 Samsung HD televisions. If you have an Ultra HD TV (F9000 or S9 series) then you'll need the SEK-2500U instead. However, if your TV is an HD Elite model from 2012 onwards then this kit should work for you. Compatible models include:
    2012 LED TV's ES7000 and above
    2012 Plasma TV's E8000 and above
    2013 LED TV's F7000 and above
    2013 Plasma TV's F8500 and above
    If you are unsure with your televisions compatibility then feel free to get in touch and we'll be happy to advise you.

    The Evolution kit is Samsungs clever way of ensuring your TV is never out of date. By attaching this kit to the back of your set it will upgrade both hardware and software to the latest specifications.


    This kit will upgrade the following:
    New Samsung Smart Hub and Multi Link Screen
    Upgrade existing processors to the latest Quad Core Plus processors, improving TV's speed
    Latest version of Voice & Motion control, including motion control with just one finger
    Latest version of face recognition
    Latest 2014 Smart remote control also included

    These great upgrades will bring your TV right up to spec, so why delay, upgrade your TV today!
    Also known as: SEK2000, SEK-2000/XC
    The Samsung SEK-2500U is the 2014 Evolution kit for all 2013 Samsung Ultra HD televisions. This will include your television if it is either an S9 or a F9000 television. Check with us if you are unsure as to whether it is compatible with your television.

    The Evolution kit is Samsungs clever way of ensuring your TV is never out of date. By attaching this kit to the back of your set it will upgrade both hardware and software to the latest specifications.

    This kit will upgrade the following:
    New Ultra High Definition standards for 2014, including new standards for HDMI 2.0, the HEVC codec and HDCP 2.2
    New Samsung Smart Hub and Multi Link Screen
    Upgrade existing processors to the latest Quad Core Plus processors, improving TV's speed
    Latest version of Voice & Motion control, including motion control with just one finger
    Latest version of face recognition
    Latest 2014 Smart remote control also included
    These great upgrades will bring your TV right up to spec, so why delay, upgrade your TV today!

    Also known as: SEK-2500, SEK2500, SEK2500U, SEK-2500U/XC

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    69
    #488

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Това е шум от електрическия източник, и е нормално, а не дефект.

    Цитат Първоначално публикувано от potrebitel321 Виж публикацията
    Да попитам нормално ли е, когато звукът на телевизора е намален, да се чува едно леко бръмчене от самия телевизор? Трябва да се заслушаш, за да го чуеш, но все пак е дразнещо. Иначе моделчето е UE-40F5000.
    - - - - - - - - - -

    Можете да се свържете с директен WI FI, но лаптопа трябва да бъде и той Samsung.

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov Виж публикацията
    Най-после се реших и от вчера съм горд собственик на Samsung 46f6500. До тук всичко добре, но нещо не ми харесва картината на никой от предварително настроените режими. Особено като пусна някой мач и някак си образите на футболистите стоят размазани, когато камерата ги дава отдалече. При близък план е що годе добре. Моля някой ако може да ми даде добри настройки за ТВ-то. Освен това може ли да ми кажете как да свържа ТВ-то с лаптопа ми безжично. Пробвах както ме съветва телевизора с link.samsung.com, но нещо не се получава. Също така не мога да подкарам приложенията като you tube, facebook и т.н. Дава ми ги като неактивни. Предварително благодаря и се извинявам ако някои въпроси ви се сторят тъпи, но това е първият ми такъв телевизор и съм малко лаик така да се каже.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #489

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    От 2014г. моделите - самсунг ли е единствения производител с 4 ядрени процесори?
    + може би Panasonic това е . Но още няма много информация за повече ще се чакат service manual-ите...
    Този пост е редактиран от augata; 31-03-14 в 04:46.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #490

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    hristoslav2 и augata харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #491

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Реални 120Хц панел в американския H6400 и процесор MStar X14, дано и в Европа да са със същите характеристики. Изглежда супер

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    5
    #493

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте. Днес забелязах при черен фон ярко червена точка, която си стои постоянно и вече само там гледам :D. Предполагам е изгорял пиксел/субпиксел. Телевизорът е UE-46ES6530. Какви са вариантите? Покрива ли се от гаранцията?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #494

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Не, над определен брой. 3-5-7 ... зависи от производителя и от размера на екрана и дали са субпиксели или цели ... , разрови се за повече информация, май тук съм мяркал и таблица за различните производители

    Това открих на бързо:

    За справка: Samsung Electronics Pixel Policy и ISO 13406-2. В диагонали от 26"> не се допускат ярки субпиксели и допускат до 8 тъмни субпиксела
    Този пост е редактиран от Петър Младенов; 03-04-14 в 21:04.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #495

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 88 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1703
    Последно: 07-05-24, 21:16
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  5. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе