Страница 83 от 88 ПърваПърва ... 33738182838485 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 1320
Like Tree121Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    48
    #1231

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от Malchev Виж публикацията
    Използвах тези настройки на 55 Н 6400, https://www.avforums.com/threads/sam...tings.1876939/, но според мен въобще на са подходящи все едно гледам някое CRT с изхабен кинескоп. Дали има някое предложение с режим на картината естествен? Преди години на 40С650 пак прилагах препоръчани настройки, но отново не ми харесаха въпреки, че и в двата случая използвах различни видове източници на сигнал.
    Пробвай с тези Samsung UN55H6400 picture settings - CNET HDTV picture settings Forums

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1232

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Gena_bs
    Това е масова практика, с цел да се помогне на крайният клиент. За 70% от потребителите, би било объркващо, при опит за сканиране на цифрова ефирна да им даде два избора. Може да си представиш, какво ще се случи ако предаването е в DVB-T, а клиента сканира на DVB-T2...След няколко опита ще изпсува и ще върне телевизора като"дефектен". Затова в настройките за всяка отделна държава, при писането на софтуера се вземат в предвид националните и стандарти(T/T2/C/C2/S/S2, както и стъпката в херци).
    И какво пречи да сложат и избор за експерти...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    60
    #1233

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Модела, който предлагат тука е с AW, тоест според таблицата на христослав няма Т2. Не знам звучи ми абсурдно модел 2014 да няма Т2..... ако пък са го направили така нарочно им признавам гениалната глупост. иначе за мене не е проблем сервизно меню и т.н. ако е до там ще го оправя.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,254
    #1234

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Според мен, щом в моделния индекс на телевизора е написано DVB-T или DVB-S, значи хардуерно не се поддържат T2 и S2 съответно. Икономисали няколко цента на бройка за нас, аборигените. Т2 е обратно съвместим с Т, така, че аз лично не виждам друг смисъл от орязването на тунера!
    Това е извадка от общото упътване за ТВ Samsung. Не знам за кои модели се отнася, обаче. Свалял съм го за H6500, ако не греша.
    When Aerial Source is set to Terrestrial or Cable
    Digital Channel Tuning
    Scans for a digital channel.
    Select the New.
    When selecting Aerial Terrestrial: Channel, Frequency, Bandwidth
    When selecting Aerial Cable: Frequency, Modulation, Symbol Rate

    Никъде не се избира стандарт DVB-T или Т2, както и S > S2!
    Почти аналогично е и при Panasonic TX-xxAS750. При LG не са описали подробно настройките.

    Интересно ми е дали като сложа в първоначалните настройки държава България на примерно Samsung UE-xxH6500 ще получа достъп до DVB-S2? Защото в противен случай връщам телевизора моментално, ако съм го купил де. Не поради повреда, а заради несъответствие със спецификациите. M-tel Sat и Vivacom са на стандарт DVB-S2.
    Откъде-накъде производителят на телевизора ще ми казва какво да гледам и в коя държава?
    Нямам време да проверявам пак за всички марки, но за Panasonic и LG съм сигурен, че от 6-те серии имат T2. За LG и S2, а Panasonic - от 7-ма серия. Малките моделни серии не съм проверявал.
    Само като инфо - ако не греша новите Hitachi xxHZT66 Smart имат DVB-T/T2, което е обяснимо. Турция прие DVB-T2 стандарта.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 12-12-14 в 18:29.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1235

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Всичко с DVB-S поне от 2-3 години насам е с DVB-S2 , въпреки че не е написано в описанието . Лошото е че повечето няма как да тестваме ефирният тунер - някой от Варна с добре антена или селища по сръбската граница ще е добре да пробва и да пише .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #1236

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Момчета 32Н4000 мига диода 6 пъти и не ще да се включи от никъде .Къде може да е причината.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #1237

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Разкачи всичко свързано с него и пробвай пак.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #1238

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Това го направих ще се ходи на доктор явно .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #1239

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте,

    Имам странен проблем с изкарването на звук от компютър към Samsung UE40H5030AW.
    На гърба имам стандартен аудио вход 3,5" , но със кабел стерео към стерео жак не се случва абсолютно нищо,освен че мютва звука на телевизора.
    Съответно взех кабел стерео жак към 2 чинча, и пробвах и на аудио входа на телевизора,но и там е същата греда.
    Стерео изходите и на предния и задния панел на компютъра работят нормалнор входа за слушалки на телевизора също,тествах с външни колонки, сменям на външен източник и звук има.
    Компютъра е с ASUS дъно, с вградено аудио от NVIDIA MCP73 - High Definition Audio Controller има някакъв HD Audio Deck , за настройки,но там освен да детектва какво включваш и някакви еквилайзери друго няма.
    Операционната система е ХР Professional със Сървис пак 3, всякакви идеи и насоки са добре дошли, предварително благодаря.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    59
    #1240

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от korween Виж публикацията
    Здравейте,

    Имам странен проблем с изкарването на звук от компютър към Samsung UE40H5030AW.
    На гърба имам стандартен аудио вход 3,5" , но със кабел стерео към стерео жак не се случва абсолютно нищо,освен че мютва звука на телевизора.
    Да не е стандартен аудио изход?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    121
    #1241

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Привет, на UE40H5030AW от зад е стандартен 3,5мм жак за слушалки/то си е нарисувано даже/, което си е само изход. За връзка с РС най-лесно е с HDMI или DVI-HDMI и само така става. Варианта с компонентен и/или S-video отпада зарди качеството, и не е сигурно дали ще можеш да разпънеш образа на целият екран. В упътванията има едно листче с означение на входове и изходи и кое за какво е. Включи едни слушалки ва мястото им в телевизора за да си сигурен че не си направил някоя беля.

  14.  
     
  15. Don
    Don е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    1
    #1242

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Къде да вляза и да го махна това криптиране

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stennly Виж публикацията
    Колеги, имам едно питане. Телевизор 40H6400 дали ще се върже на 5Ghz банд на рутер. Не намирам инфо дали се поддържа. Благодаря предварително.

    - - - - - - - - - -



    "Телевизора поддържа две честоти 2.4 GHz и 5 GHz (IEEE 802.11 a,b,g,n)
    Внимание!!
    определени криптирания на връзката водят до накъсване. Махнете криптирането и минете на вариант с Accept i Deny по MAC адрес и всичко ще е наред."

    Това го пише на пак на първа страница, но кой да чете - по лесно е да питаме Извинявам се.
    Къде да вляза и да го махна това криптиране

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #1243
    Цитат Първоначално публикувано от Rusin atanasov Виж публикацията
    Привет, на UE40H5030AW от зад е стандартен 3,5мм жак за слушалки/то си е нарисувано даже/, което си е само изход. За връзка с РС най-лесно е с HDMI или DVI-HDMI и само така става. Варианта с компонентен и/или S-video отпада зарди качеството, и не е сигурно дали ще можеш да разпънеш образа на целият екран. В упътванията има едно листче с означение на входове и изходи и кое за какво е. Включи едни слушалки ва мястото им в телевизора за да си сигурен че не си направил някоя беля.
    Проблема ми е докарването на звук от компютъра към телевизора...картина вади като слънце и то на FHD 60Hz.
    Но..ползвам преходник...май отиват нещата към видеокарта с HDMI OUT.

  17. dva
    dva е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    86
    #1244

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от korween Виж публикацията
    Проблема ми е докарването на звук от компютъра към телевизора...картина вади като слънце и то на FHD 60Hz.
    Но..ползвам преходник...май отиват нещата към видеокарта с HDMI OUT.
    При мен на F7000 сигналът на този аудио изход зависи от настройките на звука на телевизора - ако е с изключени подобрения на звука, излиза нормален сигнал. Ако е включена някоя екстра, като усилвне на говора например или подобни, нивото е силно намалено или изобщо липсва сигнал. Прегледай тези настройки.
    ПП. Всъщност на теб ти трябва в обратна посока, към телевизора. Моят пост е извън въпроса, извинявайте.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    121
    #1245

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    По скоро при функцията " усилване на говора" сигнала е в средночестотната част около 2-3KHz там където е говора на човек. С идеятата да чуваш повече него и за това ти се струва че нивото е ниско.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 83 от 88 ПърваПърва ... 33738182838485 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1679
    Последно: 22-04-24, 21:00
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  5. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе