Страница 36 от 72 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 1080
Like Tree203Одобрявам

Samsung телевизори 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #527

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    След като пробвах по няколко пъти повечето настройки посочени в разни сайтове нищо не ми хареса достатъчно, на Дарко настройките при мен работят много зле.

    - - - - - - - - - -
    Как определяш, че работят много зле?
    Като цяло слагането на готови настройки е безсмислено, но са добре за отправна точка или лек компромис от идеалната калибрация.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #528

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    На тоя Дарко са му смотани настройките. Прави картината жълтеникава и замазана.

    След като доста време си играх неуспешно да наглася що-годе нормални цветове на тв-то на бащата, накрая взех самсунга и го занесох редом до един евтин китайски телевизор за 200 лева, който вади страхотни цветове, настроих цветовете по него и най-после тъпия самсунг изкара приемлива картина с нормални цветове.
    На самсунга фабрично беше много засилен червеният оттенък и изкарваше хората розово-червени като варени раци.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #529

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Работят зле защото слагам до телевизора до два различни монитора калибрирани с калибратор и цветовете на същия филм нямат нищо общо с тези на мониторите. Другото е лично мнение цветовете не ми харесват особено, на Дарко при мен не изглежда добре, а за реално или естествено не може да се говори. При самсунг лично на мен ми харесва повече warm1, но warm 2 се доближава повече до стандарта за калибрирани цветове, макар пак да е доста по зле от тях - някак леко са измити цветове и жълтеят повече от колкото на мониторите /различни марки и класове са мониторите, но калибрирани по еднакъв начин цветовете са много сходни/.
    При ползване на телевизора като монитор и след калибриране и създаване на icc профил картината е почти същата като на мониторите, но с настройките на картината от менюто на телевизора не можах да ги докарам с подобно качество.
    brabusbg одобрява това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #530

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Много е важно по какъв стандарт са калибрирани мониторите. Много рядко се настройват на 6500К, което е референтната стойности филмите.

    Питам защото масовия потребител рядко е виждал през живота си калибриран образ и винаги се оплаква от правилните настройки.

    Няма да казвам колко пъти ми се е случвало преди да загубя часове за калибрация на скъпия телевизор на някой познат и той на другия ден да си върне Standard/Normal или Dynamic.
    stenly, Creep, svetlio1 и 1 други харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    98
    #531

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Може ли някой да каже телевизорите със смарт дистанционно от новите модели имат ли движещ се по екрана курсор , командван от дистанционното.
    Имат когато си отворил браузера за нета.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    35
    #532

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На тоя Дарко са му смотани настройките. Прави картината жълтеникава и замазана.

    След като доста време си играх неуспешно да наглася що-годе нормални цветове на тв-то на бащата, накрая взех самсунга и го занесох редом до един евтин китайски телевизор за 200 лева, който вади страхотни цветове, настроих цветовете по него и най-после тъпия самсунг изкара приемлива картина с нормални цветове.
    На самсунга фабрично беше много засилен червеният оттенък и изкарваше хората розово-червени като варени раци.
    С тези настройки ли си го калибрирал https://forum.setcombg.com/ремонт-се...tml#post728520 или ако е с други дай да ги видим

  10. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #533

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    При ползване на телевизора като монитор и след калибриране и създаване на icc профил картината е почти същата като на мониторите, но с настройките на картината от менюто на телевизора не можах да ги докарам с подобно качество.
    Сподели ги да тестваме ?

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #534

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от zieek Виж публикацията
    С тези настройки ли си го калибрирал https://forum.setcombg.com/ремонт-се...tml#post728520 или ако е с други дай да ги видим
    DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файлове
    zieek одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #535

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Настройките, с които гледам тв или филми от usb са тези посочени от мен на предишната страница /34 - #513/, а тези който са калиблирани, то самия калибратор като го свържа ги измерва за около 5-10 мин. и създва icc профил в windows и ги зарежда на видео картата. Задавам за желана цел при калибилиране - sRGB 6500k и гама 2.2. Както бях написал по-горе такова качество не можах да постигна с ръчните настройки на телевизора.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #536

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Има нещо сбъркано във постановката ти или аз нещо не разбирам. Ще трябва по-подробно да опишеш кое как е свързано, от къде се подава сигнала и тн.
    Иначе постигането на 2 абсолютно еднакво предаващи дисплея рядко е постижимо.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #537

    Отговор: Samsung телевизори 2017


  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    98
    #538

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Имам следния проблем.Сложих на телевизора външен HDD за запис.Телевизора си го форматира и си записва на него.Сега искам да го ползвам отново на PC но харда не се вижда.Или по-точно се вижда но нямам достъп до него и не мога да го форматирам.Има ли нещо лесно или трябва на по-ниско ниво да го пипна

    П.С.Оправих го.Отпада въпроса
    Този пост е редактиран от tenev; 22-04-17 в 22:14.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #539

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Samsung иска QLED да стане новото общо наименование за всички технологии с квантови точки.
    Samsung sætter QLED-navnet fri - recordere.dk
    В бъдеще ще се появят
    QLED-PL - Photo Luminance
    QLED-EL - Electric Light


    source photo: recordere.dk
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #540

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Някой знае ли какво означава този символ, който се появява в лентата с информация? На някои програми е само единична черта, на други липсва изобщо.





    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 72 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Samsung телевизори 2016
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 821
    Последно: 01-01-17, 16:42
  3. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  4. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-08-11, 13:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе