Страница 40 от 72 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 1080

Samsung телевизори 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #586

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    За разлепящият се заден капак, задължително да се гледа и краят:

    Този пост е редактиран от Creep; 27-04-17 в 10:25.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    82
    #587

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Не, от Те*нома****
    Договорих си по-добра цена.

    Бройката беше запечатана. Прегледах на място самия дисплей за проблеми.

    Благодаря!
    Колега, провери ли производителя на дисплея на твоя 8002? При мен се оказа, че матрицата е от AUO - 55L1MU8QK, което ме разочарова! Мисля си, че като купуваш флагман, то поне там трябва да поставят най-добрите си панели, т.е. техните собствени! Много алчни копелета се оказаха тези от самсунг!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #588

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от djackomo Виж публикацията
    Колега, провери ли производителя на дисплея на твоя 8002? При мен се оказа, че матрицата е от AUO - 55L1MU8QK, което ме разочарова! Мисля си, че като купуваш флагман, то поне там трябва да поставят най-добрите си панели, т.е. техните собствени! Много алчни копелета се оказаха тези от самсунг!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Е ама купуваш го една година и повече след като е излязъл модела на цена със 1500 лева надолу (ако не и повече). Нали от някъде трябва да дойде тази цена. Не защитавам Самсунг разбира се, но за жалост е така. И Сони го правиха (не знам дали още е така при тях)
    Този пост е редактиран от brabusbg; 27-04-17 в 11:12.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #589

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    За разлепящият се заден капак, задължително да се гледа и краят:
    Разлепя се, защото тоя не можа да го направи както трябва. Първо, има достатъчно място, а тоя сложи съвсем мъничко парченце тиксо, и второ, за по-сигурно преди това го намаза с масло, за да се отлепи още по-лесно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    82
    #590

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Е ама купуваш го една година и повече след като е излязъл модела на цена със 1500 лева надолу (ако не и повече). Нали от някъде трябва да дойде тази цена. Не защитавам Самсунг разбира се, но за жалост е така. И Сони го правиха (не знам дали още е така при тях)
    Не ти разбирам довода, нали не мислиш, че разликата между двете матрици е 1500+ лв? А и от самсунг не са ми го подарили този телевизор и едва ли ги продават на загуба! Просто са адски алчни, повече нищо с марката самсунг!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #591

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Едва ли е драма, че матрицата не е Самсунг. Все пак си е вградена във висок модел и съм сигурен, че между двете няма да има разлика като цветопредаване, осветеност и т.н. Аз не бих се притеснявал излишно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #592

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Никъде няма черно на бяло, че AUO матриците при KS7xxxx/8xxx са по-лоши или по-добри от тези на SAMSUNG. Лотарията е от бройка до бройка според мен - може да се падне калпава матрица и от двата производителя.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #593

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Монтирах снощи телевизора и го поразцъках 2-3 часа и вече имам някакви впечатления.

    Като цяло съм доволен. Каквото очаквах го получих, дори една идея повече.

    Първо да се оплача от малоумното дистанционно. Нещо не бях разбрал, че е само с едно орязано и няма пълноразмерно такова. Не знам кой е решил, че това е функционално, но всичко отнема 2-3 пъти повече кликания за да свършиш каквото и да е.
    Не съм го разучил изцяло и се надявам да излязат неразкрити досега функции, които да улеснят ползването. Например да избереш канал 24 без да кликаш 7-8 пъти.
    Отделно, само с ръка и усет не можеш да разбереш къде са бутоните, които търсиш. Има някакви пъпчици, които трябва да си обучен на брайлово четмо за да ги усетиш.
    Не че нямам Logitech Harmony, на което да направя каквото ми е нужно де. Ще го мисля.

    Като начало сложих настройките от ревюто на AV Forums. Мисля, че те са напълно задоволителни. Ще трябва да си поиграя малко с цвета.

    Като контраст съм доволен. Със включен Smart LED /локално затъмняване/ черното е доста добро. Лошото е, че това неминуемо вкарва грозни гледки на определени сцени. Ако имаш светъл обект горе ляво на екрана и около 1/3 от екрана става вертикално по-светъл. Особено си личи на черните ленти при филмите. Също личи и на тъмни сцени със субтитри.
    Хубавото е, че това са доста частни случаи и рядко срещани.

    Друго хубаво е, че SD сигнала от кабелната е съвсем приемлива. Тук очаквах нещата да са доста зле.
    На 55", гледани от 3,5 метра картината е доста добре. Доволен съм.

    Друга приятна изненада беше звука. Спокойно мога да кажа, че звучи по-добре от плазмата, която е с доста по-обемен корпус.

    Втрещен съм от сглобката обаче. Уреда прилича на нещо, закупено в Джъмбо. Не мога да си представя, че е техника от висок клас за 3-4 хиляди лева. След като прибрах плазмата и почнах да вадя новия телевизор направо ме беше страх да не се разпадне в ръцете ми. Все още не мога да разбера каква е идеята един телевизор да е дебел 1 см?! Да не би някой да го носи в джоба си? Какво пречи да е 2-3-5-10 см дълбок и да има усилен корпус?

    По-голямата яркост си казва думата при гледане през деня. В този слънчев ден слънцето напича в стаята и с плазмата нещата бяха ужасни без плътни завеси. Сега няма никакви грижи с отделни настройки за през деня.

    Очакван проблем за мен като ползвател на плазма е motion resolution. Без включен Motion Plus се усеща мазане дори при бавна скорост на камерата. Примерно на тениса като се движи кадъра и таблото с резултата се омазва здраво. Да не говорим за хората в публиката. Със Custom настройки на Motion Plus се оправят нещата до голяма степен и към момента не забелязвам артефакти, но и не съм правил много тестове още.
    Лошото е, че е нужно постоянно да се влиза в менюто и да се сменява Auto Motion Plus между OFF и Custom, което с това дистанционно и меню си е приключение.

    Накрая оставям впечатленията си от 4k HDR сигнала, макар че за всички е ясно, че там му е най-голяма сила.
    Наистина е много впечатляващо, особено на рекламни и демо клипове. Гледал съм на други дисплеи, които им дават 400-500 nits максимум и не е толкова добре като тук. Личи си по-голяма яркост на този модел.
    Не съм гледал още цял филм, предлагащ HDR и се притеснявам, че ще ми дойде прекалено нереалистично, но ще коментирам тогава.

    Като обобщение мога да кажа, че получих почти същото като качество спрямо плазмата при гледане на тъмно /без моушъна и ъглите на виждане/ и осезаемо по-добра картина на дневна светлина.


    Цитат Първоначално публикувано от djackomo Виж публикацията
    Колега, провери ли производителя на дисплея на твоя 8002? При мен се оказа, че матрицата е от AUO - 55L1MU8QK, което ме разочарова! Мисля си, че като купуваш флагман, то поне там трябва да поставят най-добрите си панели, т.е. техните собствени! Много алчни копелета се оказаха тези от самсунг!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    С оригиналното дистанционно мога ли да влезна да видя панела?

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #594

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Първо да се оплача от малоумното дистанционно. Нещо не бях разбрал, че е само с едно орязано и няма пълноразмерно такова. Не знам кой е решил, че това е функционално, но всичко отнема 2-3 пъти повече кликания за да свършиш каквото и да е.
    Още не си свикнал с новото, затова ти се струва малоумно. После като свикнеш, стандартното ще ти се стори неудобно.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #595

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Относно дистанционното, след като "запознах" телевизора с Mtel-ското STB и се родих. Вече всичко командвам само с дистанционното на телевизора.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #596

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от djackomo Виж публикацията
    Не ти разбирам довода, нали не мислиш, че разликата между двете матрици е 1500+ лв? А и от самсунг не са ми го подарили този телевизор и едва ли ги продават на загуба! Просто са адски алчни, повече нищо с марката самсунг!!
    За какво ги купувате тези телевизори, да гледате на тях, или да им сравнявате чарколяците?!
    Гледаш в магазина, щом ти допада картина, цветове, контраст, черно - купуваш. Производители на матрици, номера на дисплеи и тем подобни щуротии кого го интересуват)?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    82
    #597

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    С оригиналното дистанционно мога ли да влезна да видя панела?[/QUOTE]

    С оригиналното аз не успях, ползвах от един стар С650 и стана веднага. Поне не е мостра, имай предвид, че наработеното време на панела го изписва в минути.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #598

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията

    Като обобщение мога да кажа, че получих почти същото като качество спрямо плазмата при гледане на тъмно /без моушъна и ъглите на виждане/ и осезаемо по-добра картина на дневна светлина.
    Ние също сме доволни, особено като го пуснах и настроих (на Дарко повече ми допадат настройките) бях много въодушевен че не е толкова зле колкото очаквах. Но с течение на времето (месец, два) все повече и повече ми прави впечатление разликата в картината. Определено при всички ни има и голяма доза субективизъм - няма как да е по друг начин.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #599

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    То няма как да няма субективизъм. Нали изказваме личното си мнение според личните ни предпочитания.
    Истината е, че LCD технологията достигна върха си много отдавна и всяка година гледаме едно и също. Производителите пълнят джобовете с изплатената технология и чакат OLED.
    Ние също чакаме.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #600

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    lazarus18
    Коя е тази идея в повече?
    Дистанционното ти е TM1680A. Купи си стандартно TM1240A.
    Доволен си от локалното му затъмняване?

    За звука,
    Samsung KS8000 Review (UN49KS8000, UN55KS8000, UN60KS8000, UN65KS8000)
    погледни къде е класиран моделът...
    Sound Quality of TVs
    KS9000 който е с подобно аудио - гледай зелената зона
    http://img1.lesnumeriques.com/test/1...ks9000-son.jpg
    Ти нали имаше AV Marantz... Защо не го ползваш?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-04-17 в 19:35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 72 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Samsung телевизори 2016
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 821
    Последно: 01-01-17, 17:42
  3. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 09:17
  4. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 23:00
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-08-11, 14:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе