Страница 9 от 18 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 270
Like Tree45Одобрявам

55QN95A или 65QN90A

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    79
    #121

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Преди всичко трябва да се уважаваме!


    Утре чакам доставката на Q90A 55" за доста скромна цена и ще го тествам на същия филм.

    Хубаво е преди да се хвали или критикува нещо първо да ни е минало през ръцете.
    Ще си дам мнението за този ads панел съвсем скоро.
    CubanLinx одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #122

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Да За тебе ли е доставката.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #123

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Трима човека са за бан...
    Няма да го направя, защото гледам втори сезон на The Witcher и... не ми се занимава в момента.
    Ако продължите с глупостите... ще намеря време да го направя.
    CubanLinx одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    79
    #124

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от Mirobota Виж публикацията
    Да За тебе ли е доставката.
    Поръчах го разопакован миналата седмица от Емаг.
    Дано имам късмет, че веднъж бяха изпратили Q90R 55" с захранващ кабел от Q9FN и естествено не бяха съвместими..

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #125

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Надявам се панела на 55та да е какъвто трябва,но риска съществува,по горе каза че телевизор Самсунг не би си взел никога,Аз ли не съм разбрал.
    Този пост е редактиран от Mirobota; 09-03-22 в 10:52.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    79
    #126

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    99.9% ще е ads произведен в Унгария, но искам да тествам дали все пак дали става за гледане (всички други телевизори са ми с VA но са по-ниски класове)
    отделно платих под 1600лв и не виждам друга алтернатива за тези пари

    п.с. не съм бил аз (това ще ми е четвърти Самсунг за къщата)
    Този пост е редактиран от hiloallstars; 08-03-22 в 22:06.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #127

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    За тия пари, не виждам какво по-добро може да се вземе. Ако всичко е наред, най-вече с панела, няма какво да го мислиш. Огледай добре панелът с тестови таблици и цветни фонове, първо стандартни настройки после на максимална яркост. На мен ми трябваха два дни на намеря петанцето.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    79
    #128

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Телевизора пристигна пълен комплект с вакумираното фолио на екрана.
    След няколко теста не намирам някакви дефекти по дисплея и проблема с локалнито димиране го няма при мен (не играя игри и знам, че там също са възможни бъгове)

    Реших да го задържа за една година и полсе ще го оставя на баща ми (понеже много го хареса) ще се оглеждам за нещо смислено пак на изгодна цена от новите модели 2022г (Q80T 55" ще си го оставя за втори телевизор в другата стая, а Q6FN 49" ще бъде обявен за продажба)

    Инфо за хорара, които ги интересува мнението ми за Q90A 55" ADS панел и OLED C1 55" (вече съм ги тествал и двата)
    1. Звука на LG e класа над Самсунга
    2. За ъгъла на виждане и черния цвят всички си знаем че OLED отново го бие и то доста (м-у другото Q90A ADS се справя много по-добре с ъгъла на виждане спрямо Q80T VA, но под определен ъгъл черния цвят вече става тъмно сиво жълт) Бях подготвен за този проблем и не ме дразни особено този blooming, понеже не гледам екрана от толкова голям ъгъл
    3. Като дизайн Самсунга е по-тънък и изглежда по-красиво монтиран на стена (отделно стойката също повече ми хареса от LG C1)
    4. WiFi сигнала при LG e по-добър (през 2 етажа достигах връзка от 300mbps към рутер Tp-Link Archer AX73 по вътрехната мрежа а Самсунга се закачи на 110 - 130 mbps)
    5. НАЙ-ВАЖНОТО : При SDR и HDR филми на Самсунга виждам неща, които при LG ги нямаше просто защото няма достатъчна яркост и не съжалявам, че го върнах!

    Цените от 2500 - 3000лв за Q90A 55" които държеше през миналата година са меко казано смешни (след време бих отделил едни (+ -) 2000лв за Q90B - стига да бъде с VA панел, да има по-добър звук и дано това приложение за калибриране директно с приложение от телефона даде някакъв положителен ефект)

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #129

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Перфектна покупка особено за тези пари,незнам С1имали настройка за виждане на детайли в тъмните зони, Самсунг има 3степени.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #130

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Поздрави! Със здрава де се ползва много години!
    Фактът, че могат да възстановяват вакумираното фолио на ползван телевизор, у мен лично буди много теми за размисъл... Като примерно, дали всички пробвани и върнати телевизори се продават като разопаковани, или се преопаковат и пак се пробутват за нови.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    79
    #131

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Благодаря колеги!

    Чакам с голям интерес новите модели и ревютата за тях!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #132

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Стартовите цени, са два пъти по-високи спрямо тези на настоящите модели. След 8-9 месеца по време на ЧП, може да станат по-нормални. Сега не се пипат.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #133

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Здравейте, някой може ли да ми каже дали се оправя седния проблем. На Samsung 50qn90a като гледаш мач и когато камерата се движи наляво или надясно по средата се забелязва една леко мъглива черна лента. Като се гледа под лек ъгъл се вижда още повече. Става въпрос за много леко замърсяване на картината,но явно имам чувствителни очи и ме дразни.Това оправя ли се и според вас дали ще мога да имам претенции към севриза на Самсунг, защото е в гаранция.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    79
    #134

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Влез в Expert Settings и търси "Picture Clarity Settings" (опцията се намира над опцията за локалното димиране) там избери опцията "по избор" и разцъкай от 0 до 10 за blur reduction или от 0 до 10 за judder reduction (отделно има опция и за noise reduction)

    При мен САМО на сцените в близък кадър се получава дигитализация около иконката горе в ляво където пише резултата и около футболистите. Ако имате инфо помагайте колеги.
    При кабеларката, youtube или hdr филми това дигитализаране около обектите го нямам
    Този пост е редактиран от hiloallstars; 15-03-22 в 16:39.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,585
    #135

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Така описано най-вероятно става въпрос за т.н. DSE - ефект на мръсния екран. Няма как да се оправи - така се е получило при сглобка , транспорт или неправилно съхранение. Има и вероятност самата подсветка да е дефектна и/или с намалена яркост в тая зона.


    Тия артефакти около обекти обикновено може да се дължат на
    - калпаво излъчване
    - твърде много обработка, обикновено от зададени големи стойности на разните там подобрители за ъпскейл до 4К и "размазване"-то (което добавя и т.н. ефект на "сапунена опера"
    - твърде голяма стойност на "остротата"
    Този пост е редактиран от svetlio1; 15-03-22 в 17:48.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 18 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе