Страница 52 от 63 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    16
    #766

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Сонито е STR-DB2000. А Ямахата - някоя нова. Да речем RX-V383 или RX-V483,
    Най вече както съм написал, могат да работят на 4 ома и имат добър еквалайзер.
    Този пост е редактиран от SpeedyMan; 14-08-17 в 21:53.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #767

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    не съм капацитет,ма тез ямахи са били нови 1926 година първия срок.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #768

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ямахите са нови модели ама най-нисък клас, трета серия е отпиши веднага , не знам какви чудеса очакваш от еквилайзера , има вероятност старото Сони да свири по хубаво от тези нови чудесий.Ако не ти трябва HDMI и ATMOS съветвам те да си слушаш Сонито, и на Ямахите от този клас 4омовите колони ще са им трудни .Както писах има колеги с по-голям опит и добър слух.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #769

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    @SpeedyMan дай информация за колоните и устройствата (какво входове и изходи са нужни) към които ще го свързваш, целта за подмяната и бюджета. Еквалайзери имат всички от новите до колкото си спомням. Даже за всяка колона по отделно може да си ги настройваш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    16
    #770

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Сонито има корекция BASS и TREBLE, като басите се засилват на около 100 Hz а високите на около 10 kHz по мое осмотрение.
    В случая имам предна линия VERMONA L9106, с добавени трилентови филтри и говорители за високите честоти, както и фазоинвертор. Дават равна характеристика от 30 Hz нагоре. Сонито не може да направи токова нисък бас, иначе от компютъра със софтуерен еквалайзер с усилени 63 Hz и 14 kHz се получава добър звук.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #771

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не ми отговори на въпросите по горе и трудно може да ти помогна?

    Сега щом използваш еквалайзер за да "засилиш" дадена честота може би нещо в колоните ти куца или ти обичаш "напомпен" звук? Сонито (както и всеки друг ресийвер/усилвател) не "прави" нисък бас, то го възпроизвежда (както всеки един усилвател) такъв какъвто е подаден, но проблема е главно дали колоните могат да го възпроизведат.....Повечето марки усилватели имат някакви разлики в звученето/напасването, но предполагам при теб не е това случая. При ресийверите има и допълнителни настройки дали да изпраща ниските честоти под определена честота към предни колони, при липсата на субуфер ще се усети. Предполагам си го настроил това? Ако настройките в ресийвера са правилни то проблема ти по скоро е в колоните/помещението и би следвало да търсиш тяхната корекция/подмяна! Но предни колони слизащи до 30хц ще ти излезнат скъпо, а и тогава адекватния за тях ресийвер също ще скочи.

    Само тези 2 колони ли ще връзваш към него? Колко ома са в момента след модификацията? Ако са все още 4ома на всеки бюджетен ресийвер ще му е трудно да работи с тях особено на високи нива и продължително време.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    16
    #772

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Да, Сонито прави звук с еквалайзера на компютъра.

    Колоните може и да не са с добра характеристика. Обаче и на слушалки не ме кефи звука.

    Ресийвъра е настроен на големи колони. Мислех за допълнителен външен еквалайзер но няма как да стане на повече от един вход а и няма да работи с радиото и с другите канали на изхода, макар че там не ми е фатално, защото говорителите са малки.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #773

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Мисля че не разбра какво съм писал или не прочете всичко?

    Като цяло усещам, че се харесва звук с много бас и високи така ли? А слушалките какви са (по добри от колоните?)? И от тях се очаква да има много бас и високи ли?

    Какви входове, какви еквилайзери на другите канали? Забавлявам се искрено

    Ресийвера не е само до настройка на ГОЛЕМИ колони, но е трудно да се помогне като не даваш информация. Успех в начинанието!

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #774

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Тия 4 омови древни колони с посредствени характеристики вероятно трудно ще ги захраниш с ресивър нисък клас - стерео усилвател за същата сума би дал далеч по-добри резултати (лично проверено с моите също 4 ома дъртаци), но чудеса с тия колони - едва ли ...
    Ония Ямахи най-нисък клас ще са същата работа, че може и по-зле.

    п.п. А защо всъщност се търси ресивър?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    16
    #775
    @svetlio1
    Колоните са древни, но не им трябва много мощност, защото са с голяма чувствителност. Всъщност не искам да ги сменям.

    Търся Ресийвър с добър еквалайзер на 4 ома. Ямахата е с 7 бандов. Ниските са на 63Hz а високите на 16 kHz. За това са ми интересни в момента, иначе няма как да се изтръгне онова, което могат колоните.

    - - - - - - - - - -

    pulsedriverbg

    Нямам намерение да те забавлявам. Слушалките са Сони също.
    Явно ще трябва да пробвам как ще звучи музиката на тях с Ямаха.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #776

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Уж питаш за помощ, а не даваш информацията нужна за да ти се помогне адекватно. Нямам намерение на сила да помагам ...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    16
    #777

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Πpocтo мe интepecyвa ĸoи мapĸи и мoдeли имaт eĸвaлaйзep и paбoтят cтaбилнo нa 4 oмa т.e. ямaxaтa или нeщo дpyгo зa дo 800 максимално дo 1000 лв нoвo или aĸтyaлeн мoдeл нa cтapo. Toвa e. He виждaм нa ĸaĸвo нe cъм oтгoвopил, ocвeн вxoдoвeтe aĸo ca тoлĸoвa вaжни тaм имaм ДBД peĸopдep cъc cĸapт, TB, РС c 5.1 cayнд.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #778

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ямахата 483 е модел 2017 и е много добър избор за много музика с малко пари. Ще свири много по-добре от това което са изредили, като критики колегите по-горе. Почти излишно е да споменавам , че тези модели ресивъри искат по-читави колони. И субуфър задължително. Следи промоциите в Техното - периодично пускат 581 на цената на 483.

  17. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #779

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Колеги, моля някой с ресивър Yamaha да помогне със следните няколко питания:
    1. Може ли на оптичен вход 1 (audio 1) да включа CD или Mini Disk например, въпреки, че на входа пише TV?
    2. В упътването пише, че предварително настроените сцени на бързите бутони са за бързо избиране на определени настройки на звука според предпочитанията на потребителя за определените източници, но когато вляза в настройка на тези сцени - единствено мога да маркирам или не определени опции, но не мога да променям стойностите им.....?! Например искам да увелича баса или високите на определена сцена, но не намирам начина по който това да стане или просто няма такъв?
    3. Явно аз съм любител на по украсеният звук и докато преди слушах старият ресивър със еквилайзер - бях доволен от звука. Обичам мек и плътен бас със максимални високи честоти (затова ги завишавах ма max), но сега това не е възможно. Имам една дузина предварително готови настройки на еквилайзера, които определено са насочени към кино, но нито една от тях не ми допада на 100% и май често го поставям на 2-канално стерео. Избирам си някоя от сцена от бързите бутони (а те са 4 на брой: ТВ, NET радио, Тунер, CD/DVD) и автоматично ми занулява баса и високите, както и избора на корекции и подобрения с еквилайзер. Трябва отново да си ги коригирам по мой вкус.... малко е досадно това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #780

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    1. Да, можеш да включиш каквото си искаш на този вход. Отделно можеш да му смениш името да пише каквото искаш /CD, Kas'tofon.../
    3. Дай си време да свикнеш. Послушай известно време на Direct или Straight режим и ще си изчистиш ухото от грешките в миналото
    svetlio1 и dss харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 52 от 63 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе