Страница 31 от 33 ПърваПърва ... 212930313233 ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 491
Like Tree319Одобрявам

Fuji Electric RSG-12 LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    11
    #451

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Здравейте, при оглед на място ми препоръчаха Fuji 14 lmca за 24кв. помещение 2,60м височина, без изолация, тухла, една външна стена, от което да стои отворена врата към спалня. Аз бях гледала 14 luca и 12 ltca. Кой от трите е най-надеждния климатик? Кой от трите ще запазва мощност за отопление при отрицателни температури? Знам, че и трите са различни класове машини, дали да избера високия клас ltca или и някой от другите 2 ще свършат работа? Помогнете ми в избора, с добри аргументи, плюсове и минуси на различните машини.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #452

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Аз бих заложил на 12Ltc, без да се замислям.
    edi1, necata2, dwrbudr и 2 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #453

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от gerinn Виж публикацията
    Здравейте, при оглед на място ми препоръчаха Fuji 14 lmca за 24кв. помещение 2,60м височина, без изолация, тухла, една външна стена, от което да стои отворена врата към спалня. Аз бях гледала 14 luca и 12 ltca. Кой от трите е най-надеждния климатик? Кой от трите ще запазва мощност за отопление при отрицателни температури? Знам, че и трите са различни класове машини, дали да избера високия клас ltca или и някой от другите 2 ще свършат работа? Помогнете ми в избора, с добри аргументи, плюсове и минуси на различните машини.
    Значи климатика ще стои в 24м2 Х 2,6м стая и ще се очаква да топли и спалня с безизвестен обем така ли?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #454

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Значи климатика ще стои в 24м2 Х 2,6м стая и ще се очаква да топли и спалня с безизвестен обем така ли?
    Всичко е известно , това е тема с продължение .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #455

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Всичко е известно , това е тема с продължение .
    В смисъл?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    11
    #456

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Значи климатика ще стои в 24м2 Х 2,6м стая и ще се очаква да топли и спалня с безизвестен обем така ли?
    Очаква се не да топли спалнята (13-14 кв.), а в нея да стане 18-19 градуса - без да се топли тази зима температурата в спалнята не е падала под 15 градуса.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #457

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Мисля намерих това което си изисквал първо- 24/25гр отопление в 24м2х2,6+14м2х2,6 без изолация и стара дограма (колкото и да е читава ...моята уж беше такава...ако се подмени с добра PVC нещата доста се променят - личен опит!) в различни стаи, икономична и топлеща до -15...

    Прехода към антре има ли врата, трегер? Къде има място да се монтира по точно климатика (много е важно според мен особено ако с един климматик ще се опитваш да топлиш 3 помещения)? То на вън рядко пада под 15гр. тази зима Ами другата ако падне до -15 на вън колко става с спалнята без да се пали? Иначе най надеждния естествено би трбявало да е най високия клас, но в условията които ще се използва предполагам никой не може да каже какво точно ще се случи. Той 12LT e супер и на скоро едни приятел си закупи такъв след като поразровихме из форума, но е в 26м2+5м2 коридор и страхотна изолация+дограма. В твоите условия ако ще да е по топ от топ модел все пак си отстава 12ка в доста голямо не изолирано помещение....Един вид има доста топлинни загуби. Нещо не ми се струва, че ще е ок в студените дни. Аз бих взел по евтина 12 + 09. Добрия аргумент е, че ще имаш 2 климатика с помощта на които ще можеш да си настройваш точно желаната температура във всяко помещение. Ще работят с по добър комфорт, защото няма да се налага да се напъват за да стоплят преходно помещение и ветровете създадени от тях ще са по малко. А в крайна сметка може да излезе и по икономично в сметката за ток. Ако бюджета не стига за сега бих взел 12 за голямото помещение + конвектор(един резервен отоплител никога не е в повече) за спалнята докато събера пари за 09 в спалнята.
    doooon и gerinn харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #458

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от gerinn Виж публикацията
    Очаква се не да топли спалнята (13-14 кв.), а в нея да стане 18-19 градуса - без да се топли тази зима температурата в спалнята не е падала под 15 градуса.

    При такива очаквания ,може и да стане .Аз съм пробвал яка 12 ка ,която по принцип си е в хола 25 кв ,да му отварям към коридор 7 кв и спалня 16 кв ,или общо 48 кв.При външна минус 2 ,в отдалечената спалня беше 18 гр .Това е без напъване на климатика ,при задание 22 гр .
    gerinn одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #459

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Би трябвало да стане.На времето като взех апартамента,три поредни зими (2004,05,06) отоплявах хол и спалня (и двете са по 20 кв.м. преходни) с един Хайер 12.Панел,без изолация,смотана кондензираща алуминиева дограма.В хола държеше макс 22-3 градуса,а в спалнята-18-9.Това когато беше най студено,ама повече не можеше.И това при задание на дистанционното на 26-30 градуса.Затова по - добре два климатика в двете стаи.И между другото разликата между 09 и 12 е 50 лв-затова по-добре 12.
    gerinn одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #460

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Жената каза, че досега е топлила с печка на дърва. Не знам дали осъзнава, че топлината от климатика затопля въздуха и усещането е по-различно от топлене с печка или камина и стаите изстиват мн по-бързо. А и жените принципно са по-зиморничави.
    Отделно стая, с антре, със спалня и с дървена дограма без изолации... не знам дали осъзнава какво сериозно духане и шум я очаква от климатика (особено ако е шумния Fujitsu 12 LMCA)... А и с бюджет 2000 лв. е още по-трудно.
    То сега остава още само 1 седмица зима (до -13 гр.), после ще стане +15 градуса. Според мен най-добре да събере още малко пари и да си купи 2 хубави климатика, с което ще има доста повече комфорт... Може и за PVC дограма да помисли, или вътрешна изолация, така сигурно ще може безпроблемно да се топли с 1 климатик.
    Варианти доста, който разбира от изолации да каже коя комбинация е най-удачна.
    splendor и gerinn харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #461

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Чудя се дали да не преместя климатика от терасата - извън нея, малка е и е много тясно. Тя е отворена, но не го вали сняг зимата. Ще залежда ли по-често, като е на открито. Заслужава ли си и ще трябва ли да се сменят тръбите? От стената ще трябва да се завърти на 90 градуса (това ще е корекцията) и да направят 2 нови чупки.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #462

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    А каква е целта?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #463

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Много е тясно на терасата, а на стената в терасата няма къде да се монтира, защото има прозорец и врата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    10
    #464

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Здравейте колеги.От 15 дена съм с FUJI RSG-12 LMCA и имам няколко въпроса.Има ли въпросната машина подгрев на компресора при температура под 5 гр. и как да разбера дали работи функцията?Сигнализира ли с някаква индикация на вътрешното тяло,че филтрите са за почистване или трябва да се активира чрез влизане в сервизното меню?Ще се пробвам пак чрез сервизното да и задам да държи +2гр. от зададените защото при зададени 23гр на 2 метра от вътрешното температурата е по-ниска с 2гр. при режим HEAT и FAN AUTO.Друг е въпроса дали ще успея да го направя без помощта Ви.Ще Ви помоля ако някой от Вас го е правил да ми посочи последователността защото от инструкциите не ми стана много ясно.Да попитам последно дали според Вас съм се прецакал като съм заложил на по-стария,но доказал се модел LMCA а не съм монтирал LMCE?Машината ще се ползва предимно за отопление на 16 кв.м. хол с пвц дограма,външна изолация,источно изложение 15 етаж.Стаята е вътрешна,но от никъде никой няма да помага на машината.До сега бях с една инверторна Осака ,но милата последните зими започна да издиша.Имам и други питания,но засега тези стигат,че ще стане голям мармалад.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #465

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    А работи ли 24ч./7 климатика?
    Това че държи различна температура може да е поради много фактори. Зависи къде е монтиран, посока на струята, на коя степен, и т.н..
    Ако си по доволен от LMC от колкото от Осака-та ...кое да ти е прецаканото ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 14:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 17:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 16:49
  4. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 11:14
  5. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе