Страница 30 от 33 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 491
Like Tree319Одобрявам

Fuji Electric RSG-12 LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #436

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Не мога да потвърдя дали на авто пада до децибелите на охлаждане. Не съм мерил. А за приложенията, не са идеални, но за сравнение, дали е по-тихо или шумно, стават. Бях пробвал едно, "звук метър" и беше почти вярно до не много високи нива на звука. След 75-80 децибела грешката ставаше по-голяма и непостоянна. Това зависи и от хардуера естествено, с някои телефони може да е добро, с други не. Пробвах го със Самсунг ноут 4.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #437

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Само да добавя,че дори и стената да е крива?Има начин климатик да се монтира без усукване!

  4. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #438

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Това, което казваш, е точно така. По тази логика, може да вземе и 12-ката, за да топли повече, на въпросната първа степен. Според мен, именно заради тази голяма разлика между 1-ва и 2-ра скорост, Фуджи не се препоръчват за спални и детски. При всичките им машини го има тоя скок. Над 30db са си неприятен шум за малко помещение. Ако няма големи загуби, може и само на 1-ва да си бачка, тогава няма грижи.
    Аз имам в хола,в спалнята и в детската.От как съм ги пуснал на есен-не са спирани.Така всяка година.Стаите са темперирани.Вентилатора е пуснат на макс,но работи на първа,най-много втора степен.На макс работи само когато съм отворил за по-дълго време да се проветрява и му е станало студено на климатика.Това важи и за трите климатика-LGC,LMCA,LTCA.
    GLARYS одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #439
    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    ...Вентилатора е пуснат на макс,но работи на първа,най-много втора степен.На макс работи само когато съм отворил за по-дълго време да се проветрява и му е станало студено на климатика.Това важи и за трите климатика-LGC,LMCA,LTCA.
    Може ли да уточните значението на първа и втора скорост на вентилатора. Имате предвид куайът и лоу, предполагам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #440

    Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Аз имам в хола,в спалнята и в детската.От как съм ги пуснал на есен-не са спирани.Така всяка година.Стаите са темперирани.Вентилатора е пуснат на макс,но работи на първа,най-много втора степен.На макс работи само когато съм отворил за по-дълго време да се проветрява и му е станало студено на климатика.Това важи и за трите климатика-LGC,LMCA,LTCA.
    Да...аз също познавам човек, който процедира по същия начин, със същата машина (12lmca в 19м2). Само че помещението е със супер малко загуби и задание 20гр. При по-големи загуби и задание, например 24-25 (аз моите под 24 рядко ги държа), ще ти отвее шапката, почти съм сигурен и по-ниска степен от 2-ра няма и да помиришеш. И моята машина в хола смъква сама, дори и на по-висока степен на вента да е, но ако е високо заданието, си в окото на бурята.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #441

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    При LMCE , при задание над 21° не сваля сам на quaiet при ръчен режим ... или можеби не съм му дал достатъчно време без да го бъзикам за да го направи
    shener84 и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #442

    Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    При LMCE , при задание над 21° не сваля сам на quaiet при ръчен режим ... или можеби не съм му дал достатъчно време без да го бъзикам за да го направи
    Аз съм експериментирал с на един приятел 14 Lmcb-то. При продължителна работа и задание 26 (той на толкова си го и държи), под 2-ра степен не сваля, да не кажа, че през повечето време е на 3-та. Затова казах, че зависи от заданието и загубите, дали ще слезе на quiet.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #443

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Дръжте си ги на АУТО турбина.
    VeleV.Klima, rosswen и Mig82 харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #444
    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Може ли да уточните значението на първа и втора скорост на вентилатора. Имате предвид куайът и лоу, предполагам.
    Да,точно тези степени имам предвид.Клматиците се държат на 24 градуса,допреди лягане.Нощем и когато няма никой вкъщи на 18.LMCA се намира в 14 кв.м. ,а LGC и LTCA се намират в 20 кв.м.Блока е саниран,панелен,нямам топлещи комшии,последен четвърти етаж.И трите климатика са 12-ки.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #445
    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    Бях пробвал едно, "звук метър" и беше почти вярно до не много високи нива на звука. След 75-80 децибела грешката ставаше по-голяма и непостоянна. Това зависи и от хардуера естествено, с някои телефони може да е добро, с други не. Пробвах го със Самсунг ноут 4.
    Хах , пробвах го преди малко тоя "звук метър" на Note 3. Странна работа ама , на 1м. от Клапите , показанията на приложението съвпадат +-2db с тези дадени по "книга". Пробвах и с телефон някакъв BLU , но дава 10db. разлика надолу.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #446

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Звука се мери точно така на метър напред и 1.5 височина от пода виждал съм някъде в сервизно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #447

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    И аз имам 12 лмца и мога да кажа ,че няма никакви пукания и др такива странични звуци, външното тяпо се чува само при дефрост и не е толкова шумно както се описват тук всички фуджи-та, дефроста му е тих и рядък и почти винаги е породен от често дефростващия над него японски 100 волтов не му знам марката но дефроства често и капе върху лмца-то и до 10 мин и той размразява, иначе и при лмца над 21 гр на топло не сваля на 1 скорост работи си предимно на 2 скорост и потдържа много точно температурата

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Враца
    Мнения
    40
    #448

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Здравейте, имам следният проблем с гореописаният климатик. Лято когато го включа в режим на охлаждане и е много топло навън започва да изхвърля от жалюзите започва да изхвърля капзици с вода. Климатика е нивелиран и изходящата тръба за конденза не е запушена нито задигната. На какво може да се дължи и някой сблъсквал ли се е с този проблем?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #449

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Мисля че не е проблем , предполагам става така когато го ползваш "инцидентно" докато темперира стаята, по неприятно е когато го прави зимата над спалнята ти на всеки час/дефрост Не говоря за конкретния модел.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #450

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Изпарителя засмуква въздух, който повлича отделената влага и турбината я изхвърля. Необходимо е да се махне капака и отгоре където има една пластмасова лента по дължина на изпарителя да се сложи по широка лента от материя непропускаща въздух.
    dodo_pv, mtvachev и Mig82 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 33 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 13:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 16:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  4. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  5. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 10:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе