Страница 32 от 33 ПърваПърва ... 2230313233 ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 491

Fuji Electric RSG-12 LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    10
    #466

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Да работи 24/7 на HEAT и FAN AUTO.За прецакването е м/у LMCA и LMCE OSAKATA не я бройм вече.Нали LMCA е все пак 5 год. модел а LMCE му е наследник от 2018 г с друг вид фреон и нов дизайн на вътрешното тяло.То май друго ново няма.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #467

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    А ако си се минал какво ще направиш. Ще те яде от вътре? :D Взел си читав климатик и ще те топли. По добре ...здраве да е.

    LMCE уж бил с по тихо вътрешно, но мисля още не е прекарвал хубави зимни температури ,че да споделят ползватели как се представя. За LMCA има доста писано.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    10
    #468

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    А нещо по другите въпроси някаква идея?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #469

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от CHEFO 1 Виж публикацията
    А нещо по другите въпроси някаква идея?
    Подгрева сработва 30 мин. след стоп на климатика от р-м отопление. Харчи към 25W, няма индикация. Има слаб високочестотен шум близо до външното.
    Заеби тоя фан Ауто- ще изтърва температурата. Ползвай 2-ра или трета степен на фана. Увеличи темп. от ДУ, за кво са ти корекции?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    10
    #470

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Благодаря за съветите.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    10
    #471

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Да изтупам праха на темата.Ще споделя наблюденията ми за машината след 1 месец експлоатация.Климатика успя да изгори 282 kw-55 лв.Среден разход в kw 391 на час.Дефростите са много редки и тихи.Отоплява хол и спалня преходни по 16 кв.м.Не съм го тормозил много.Вътрешното тяло е в хола настроено в повечето време през деня на 24гр.Подържа 23,5 гр. а в спалнята 19-20 гр.И двете стаи са с външна изолация и троен стъклопакет с К стъкло.Никой комшия не помага по никакъв начин.Етажа е 15 отгоре никой отдолу никой и спалнята е крайна за блока.Вечер е на слиип режим и сам си събаря градусите през определено време както му е по алгоритъм.Задал съм му макс време 9 часа и после се самоизключва.Лично на мен този му алгоритъм е малко неприемвлив,но какво да се прави,трябва да се правят компромиси.Снощи умишлено го изгасих и очаквах да видя сутринта консумация от примерно 40w,което означава,че му се е включил подгрева на компресора,но не 3,5 w.Да разбирам ли,че този подгрев не е сработил нещо или трябва по някакъв допълнителен начин да се включва?Ще помоля знаещите да ме светнат.Обаче външното му тяло си е доста шумничко поне за мен.За сравнвние до миналата зима там се мъчеше вече една Осака инверторна 12-ка.Тя на финала сигурно за същите пари не можеше вече да се справи само с отоплението на хола.За мое учудване новата машина се оказа по-шумна,но и по-топлеща.За сега толкова от мен.Ще се радвам ако някой сподели за подгрева как да разбера дали работи.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #472

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    12ка за 32м2, че и 2 помещения ...имаше бая мъгли с температури около и под нулата близките дни. Щом в тези тежки обстоятелства се е справил и оплакванията са ти "само" тези .... Аз бих бил страхотно доволен от машинката на твое място.

    Подгрева не работи 24/7. Активира се при определени условия, а не точно вечер или когато е изключен. Много се занимаваш с него. Оставяй го да работи и се похвали до кога успява да те стопля.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    10
    #473

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    След доста изчетени теми малко се обърках.Искам да попитам тази машина при работа на охлаждане след изключване трябва ли сама да работи известно време на обдухване да се подсуши?Моята направо си спира.Може и за някой друг модел да съм чел.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #474

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    За друг си чел.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #475

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от CHEFO 1 Виж публикацията
    След доста изчетени теми малко се обърках.Искам да попитам тази машина при работа на охлаждане след изключване трябва ли сама да работи известно време на обдухване да се подсуши?Моята направо си спира.Може и за някой друг модел да съм чел.
    Аз моята я оставях да работи поне 30 мин. на вентилация и тогава я гасях.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #476

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от CHEFO 1 Виж публикацията
    След доста изчетени теми малко се обърках.Искам да попитам тази машина при работа на охлаждане след изключване трябва ли сама да работи известно време на обдухване да се подсуши?Моята направо си спира.Може и за някой друг модел да съм чел.
    Решаваш, че ще се спира ....
    1 . Нагласяш темппературата на 30гр.
    2. От FanSpeed избираш една чертичка. Ако не духа така, ще трябва да избереш режим Fan.
    3. От Sleep нагласяш да се изключи след 30 или повече минути.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #477

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Това е по-добър вариант. Само да добавя, че ако е пусната еко функцията, която е по подразбиране вентилатора не върти при достигната температура и трябва да си я спре от сервизните настройки.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #478

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Здравейте , независимо че темата е стара искам да споделя относно едно леко цъкане при ниски обороти от 12LMCA а може би и от други модели , първите 3 години ползване шума го нямаше но преди 3-4 месеца се появи и то доста дразнещ.Мислех че шума е от допир на пластмаса с друга и започнах да кривя самото тяло мъчейки се да разбера дали ще спре. При натиск на страничния ляв капак ако сме срещу климата шума изчезваше но после пак се появяваше , махнах страничния капак и между оребрението и вътрешния корпус сложих един пластмасов клин от дограма , шума изчезна на 100% и вече над 3 месеца се радвам на машинката.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #479

    Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Най-вероятно цъка втулката на турбината. На баджанака LMC-то отдавна се разцъка. На един познат с такова вътрешно, есента му смазах втулката, защото и неговата беше започнала. От тогава не се е оплаквал да се чува отново. Точно там, където сте притиснал, се намира втулката, за това е оказало влияние. Най-добре е да се разглоби и гресира. Самата втулка се разглобява и се пълнят каналчетата й с подходяща грес. Но първо да се погледне/чуе от специалист.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #480

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Щом не се чува вече значи не е от гресиране проблема , по скоро се получава някакъв резонанс или колебание / вибрация . Да попитам как се смазва втулката , какво се разглобява и каква грес е нужна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 33 ПърваПърва ... 2230313233 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 14:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 17:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 16:49
  4. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 11:14
  5. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе