Страница 6 от 348 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #76

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Аз нямам отговор.
    Съвсем сериозно моля, да напишете с няколко думи защо смятате, че нивото е спаднало.
    Благодаря.
    Защото знаещите и можещите все по-малко пишат ( с право)
    Има 6-7 активни потребители ( на всяка гърне похлупак) с ясни пристрастрия и не приемащи друго
    мнение .
    Не стига ,че не знаят ами и подвеждат питащите.
    Типично по Бългаски като си е купил някои един климатик и край това е топ и друго няма.
    Почва да се плюе по другите марки без значение модела .
    Изобщо няма да говоря ,че повечето дори не са виждали друг климатик освен този на стената вкъщи.
    Хората с повече от един модел или марка изкаващи впечатления биват “оплюти” защото на един или друг от много им клими са посмели да кажат ,че не го бива.
    Какво остава за хората монтиращи и сервизиращи стотици клими .
    За какво да спорят с радио Ереван ?
    Дано си ме разбрал има и още за съжаление
    Gyokov, bobovo, Aleksandars и 7 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #77

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Въпрос , как/могат ли да се превърнат rps (revolution per second) във (W) ватове ? Формула ? Предполагам участва мощноста на компресора ...
    Колега, напиши ни какво точно искаш да пресметнеш, за да помогнем. Не могат да се превръщат rps във W, различни величини са.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    SPSt и stainway харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #78

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Така поставен въпроса е подвеждащ-не може просто да се обръщат RPS във Watt's-може да се напише каквото и да число и ще бъде вярно, ако се вземе под внимание въртящ момент/ момент на сила/натоварване torque.
    Може да има някакви готови таблици, но те са си за определен тип и модел компресор .
    Ако смятате да навлезете след малко и в квантовата механика - повече няма да мога да следя съдържанието

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #79

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Точно така , примерно при 1000w , 6 полюсен компресор и при дадени рпс на номинал , максимал и минимал и темперирано помещение може ли да се съотнесе процентно консумацията при различните rps дадени в табличка в сервизно при различни външни температури. Ясно е че няма да е с тчност ...

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #80

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Колега стейнуей, такава таблица може да се състави само за машина с капилярка, и то при положение, че температурата на средата около изпарителя и тази около кондензатора не се променят! Сам разбираш, че тези условия са неизпълними.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    stainway одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #81

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Ясно-просто се опитвах да мисля логично, но както споменах-така поставена задачата ми се струва неизпълнима.
    Все пак може и някоя потенциална нобелова награда да излезе от форума
    Давайте го по-лижерно господа! Уикенд е!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #82

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Защото знаещите и можещите все по-малко пишат ( с право) .....
    Разбирам и уважавам твоето мнение. Само не съм съгласен че знаещите и можещите с право пишат по малко.
    Три тези имам за това:
    - много е трудно за обикновен потребител като мен (още по-малко за някой който е новорегистриран) да прецени кои са знаещите и можещите и следователно да види дали пишат по-малко
    - разбирам че знаещите и можещите си имат и други задачи в живота, но това не ги ограничава да помагат с коментари ако искат и имат възможност
    - това, че има няколко активни потребители които правят (нека го кажа така) трафик във форума, дава възможност на знаещите и можещите да ги постяват на "място" със техните знания

    Интересно ми беше и мнението на Администратора (мисля че той има какво да каже по въпроса).
    rosswen и Mig82 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #83

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Интересно ми беше и мнението на Администратора (мисля че той има какво да каже по въпроса).



    • И на мен ?



  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #84

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Треотата са голяма сила по морето!


    - - - - - - - - - -

    Иначе моето мнение по темата съм го споделял по време на дискусията за 10те херца на Грии. И единият и 0.1ят...

    - - - - - - - - - -

    При старите инвертори с асинхронни мотори има пряка зависимост между честотата и консумацията - т.нар аналогови инвертори.
    При ''новите' супер цифрови ултра мулти турбо дигитални инвертори такава зависимост няма. Още повече ако освен честотата се променя и коефициента на запълване, амплитудата и т.н.
    Товара и той е динамичен и зависи от степента на отваряне на вентила, температури на изпарител и кондензатор, налягания.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 18-08-18 в 23:03.
    Jack Krauser, Genadi80, Rafailiev и 2 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #85

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    А как може да се измерят оборотите на компресора, ориентировъчно. +/- 10-15%.
    Някое уредче с приемлива цена, по честота на звук/вибрации?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #86

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Ventsislav Negentsov , Благодаря !

    Интересно , как пък Ventsislav Negentsov разбра какво питам от първия път ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #87

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Отговорът на въпроса би следвало да води до обогатяване на опита при употреба или избор на машина. Лично аз, освен че не разбрах въпроса, не улавям и смисъл в отговора.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    djenev одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #88

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Dodo_pv , в някои сервизни е дадена честотата на компресора за 07-09-12-14 при различни условия външна и/или вътр. температура. Само че се ползват различни компресори. Щеше да е интетесно да се види кой компресор как се "товари" спрямо номинала си при различните "условия" от там и "полезното" за потребителя да си прецени г/д коя машина е по читава макар и от една и съща серия. Щото днешните 7-ци .... 14ки и т.н. са много относителни има куцу коне. Сигурно пак няма да ме разберете , здраве да е
    Genadi80 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #89

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Такова заключение е погрешно да се прави на база използван компресор, защото ефективността на съвременните роторни е далеч над 85% в целия им диапазон на работа. Важното е управлението му да позволява ефективна работа при ниски честоти на въртене. Икономично и ефективно работещата машина натоварва изпарителя между 30% и 100% от проектната мощност, която при средния клас е равна на номинала. При нулеви и отрицателни външни температури влияят и други фактори.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    djenev одобрява това.

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #90

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Дефиниция за ад и рай едновременно : да си на първа линия на почивка с две Треота на терасата и да нямаш отверката да надникнеш.
    Сега сериозно : на минимален вентилатор едното монтирано на тухлена стена, другото на гипсокартон. Първото не се чува, второто бичи като кенефен вентилатор. Стената усилва звука като мембрана...
    Статистика от собствениците на два блока, където сме отседнали.
    93 Треота в блока където сме, 30 на 30 на 30 в другия блок - Треота като това, едни по-стари Треота(Мидея) и Нипони (Аукс).
    За 5г нито един отказ - само изгубени и откраднати дистанционни. Счупени решетки, вандализъм в лека форма.
    Genadi80 и stainway харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 348 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе