Страница 16 от 348 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #226

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Джак, пак не четеш какво съм написал. Знаеш ли къде точно е и какво е Япония?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #227
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    През зимата става много бързо, а свежия студен въздух се загрява за минутка от стени и под.
    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    АлоооУ , От стените и пода ще се ЗАГРЕЕ ама кога имаш източник на топлина вграден в тях ... аз бих казал , че ги ОХЛАЖДАШ за сметка на въздуха след което ще ти се наложи да ги загрееш наново. Именно това предотвратява "ГОЛЯМАТА ГЛУПОСТ" за което определение , аз аргументи не видях днес ... просто си стоя "далеч от истината" и се забавлявам

    И ти ли сънуваш акомулиращи печки в "дувара" Не ... той ти е чиста загуба !
    Този пост е редактиран от Mig82; 23-08-18 в 17:24.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #228

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Това с изолацията и Япония откъде ви дойде наум? Ходили ли сте в Япония и отсядали в нормални фамилни къщи? Аз съм 2 пъти и си е студено и влажно (през есента), затова и ползват климатици. Стените са много тънки..
    https://www.rethinktokyo.com/2018/01...ter/1516790884

    Не им пука за изолацията-гледат да оцелеят при земетресения.
    dodo_pv одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #229

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    АлоооУ , От стените и пода ще се ЗАГРЕЕ ама кога имаш източник на топлина вграден в тях ... аз бих казал , че ги ОХЛАЖДАШ за сметка на въздуха след което ще ти се наложи да ги загрееш наново. Именно това предотвратява "ГОЛЯМАТА ГЛУПОСТ" за което определение , аз аргументи не видях днес ... просто си стоя "далеч от истината" и се забавлявам [emoji14]

    И ти ли сънуваш акомулиращи печки в "дувара" Не ... той ти е чиста загуба !
    Аз бих казал, че си нямаш никакво понятие от отопление и климатизация, но ще се въздържа. Може би си пропуснал да прочетеш какво съм написал по-горе, чукча писатель. Любезно мога да ти обясня какво се случва с въздух, охладен на -5°С или по-студен, влизайки в контакт с десетки кубици тухли, загряни на +21°С. За другото, след затварянето на прозорците, няма да пиша, щото е станало доста по-сложно за нивото в темата. ГОЛЯМАТА ГЛУПОСТ само допринася за осирането на пейзажа, ако липсва дебелата външна изолация.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #230

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    За мен външна изолация е все едно през зимата да си обуеш обувките на бос крак и след това да си нахлузиш чорапите отгоре върху обувките. Или да си облечеш балтона на голо, а ризата или пуловера да ги навлечеш отгоре върху балтона. Дали ще топли така?
    Но, както казах, това е само лично мнение... може и да греша.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #231

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Аз мисля, че намерих компромисно решение. Много икономично и няма да натоварва сметките за електричество
    Ta-Da!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    dodo_pv одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #232

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Сеизмичните сили са пропорционални на масата на конструкцията (реално е по-сложно, защото се включва и реагиране на конструкцията и други особености). Поради тази причина в Япония голяма част от жилищните сгради са от леки конструкции. Там и външен тухлен слой няма, тъй че е сложно да се каже от коя страна е изолацията. В общи линии е или във външните панели или между облицовката и вътрешните стенни панели. Там е изключително влажно и за отопление и охлаждане се ползват климатици. Това са лични впечатления, а не един ми каза.
    tony34al и stainway харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #233

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Някои "фенове" на вътрешната изолация без налична външна такава погрешно мислят, че термина "не става" се отнася предимно до изолационните свойства. Не, основният недостатък е друг - често зад вътрешната (най-често вата под картон) е пълно с мухъл и всякакви други мизерии. Имаше по Дискавъри едно предаване за едни, които правеха нещо като "саниране" на американски къщи (масово картон и вата) и показваха страшни чудесии зад стари такива конструкции.
    dodo_pv, SPSt и tony34al харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #234

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Дам, хората като не го виждат, си мислят че го няма.
    dodo_pv и tony34al харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #235

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Ами то и гама-лъчите не се виждат, ама....
    Може да се разнасят спори и да се вдишват-не е много здравословно. Не говорим за петно от мухъл или плесен избило на стената-тогава сте наистина мухлясали

    Не знам-ще кажете пак-при теб климата е различен и т.н., но съвета е да не се избягва вътрешната изолация и ако се прави-става на практика пак с малко разстояние между двете стени, за да не се задържа евентуалният конденз в самите стени.
    Този пост е редактиран от stainway; 23-08-18 в 18:38.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #236

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Там и външен тухлен слой няма, тъй че е сложно да се каже от коя страна е изолацията. В общи линии е или във външните панели или между облицовката и вътрешните стенни панели. Там е изключително влажно и за отопление и охлаждане се ползват климатици. Това са лични впечатления, а не един ми каза.
    Да, там нямат тухлен слой, използват декоративен сайдинг, а отвътре изолационна вата + гипсокартон. Леко, здраво и ефективно. Така топлят само въздуха и в повечето случаи един климатик им стига за цялото жилище, и без това нямат място за повече.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #237

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Моите лични наблюдения в Япония са- всяка стая си има климатик Може и да не съм видял достатъчно за двете ми посещения
    П.П. Говоря за фамилни къщи. В някоя боксониера с климатик на терасата-може и да става
    Този пост е редактиран от stainway; 23-08-18 в 18:54.
    SPSt одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #238

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Някои "фенове" на вътрешната изолация без налична външна такава погрешно мислят, че термина "не става" се отнася предимно до изолационните свойства. Не, основният недостатък е друг - често зад вътрешната (най-често вата под картон) е пълно с мухъл и всякакви други мизерии. Имаше по Дискавъри едно предаване за едни, които правеха нещо като "саниране" на американски къщи (масово картон и вата) и показваха страшни чудесии зад стари такива конструкции.
    Колега, включих се в тъпата тема, само защото глупостите станаха прекалено много и престана да бъзе забавна Поинтересувах се, поразпитах и попрочетох някои неща за вътрешната изолация преди десетина години, ето някои от по-важните доводи за нея:
    - полага се в сгради, които са добре изолирани отвън и в студените дни имат стаи, които не се обитават. Служи, за да поддържа носещата конструкция на сградата топла (стените), намалявайки топлопреноса от тях към студените необитаеми помещения;
    - помага за по-бързото загряване на въздуха в необитаема стая, когато очаква посещение, запазвайки комфорта, без необходимост от ударна доза топлинна енергия. Прилага се масово в алпийски многостайни сгради, отоплявани предимно с радиатори;
    - Не се прилага в мокри помещения;
    - полагането на вътрешна изолация в сгради, на които липсва външна такава, а температурите отвън стават отрицателни, води до разрушаване на конструкцията. Плесените изобщо не ги коментирам
    @джак, дълго още има да ходиш гол и бос, докато схванеш смисъла на външната дреха и обувката
    Aleksandars одобрява това.

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #239

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Додо е прав:
    при наличие на вътрешна изолация без външна се скъсява драматично живота на сградата.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #240
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Аз бих казал, че си нямаш никакво понятие от отопление и климатизация, но ще се въздържа. Може би си пропуснал да прочетеш какво съм написал по-горе, чукча писатель. Любезно мога да ти обясня какво се случва с въздух, охладен на -5°С или по-студен, влизайки в контакт с десетки кубици тухли, загряни на +21°С. За другото, след затварянето на прозорците, няма да пиша, щото е станало доста по-сложно за нивото в темата. ГОЛЯМАТА ГЛУПОСТ само допринася за осирането на пейзажа, ако липсва дебелата външна изолация.
    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    А ти прочете ли ПП , на пост 220. Цял ден питам защо при наличие на дебела външна , наличието на вътрешна било голяма глупост и цял ден ми се носи вода от 9 кладенеца ..... какво било или щяло да стане ако няма хубава външна Под нивото ми е да давам характеристики , човек сам говори за себе си.

    Лично аз не познавам някой да си е направил вътрешна изолация на къщата , без да има външна...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 348 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе