Страница 3 от 26 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 376
Like Tree306Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #31

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #32

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Добре де ама и на мен ми стана интересно
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #33

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Вече има тема "ME MSZ-SF Впечатления" там съм копнал комуникацията

    - - - - - - - - - -

    Как да добавям линк от телефона?
    alextk69 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #34

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Мhi 20zs-s работи по следния начин в 15 кв. м. вътрешна стая с ПВЦ и мебели за около 7 куб. м.: Външна температура 1 гр., влажност на въздуха 68%, зададена темп. 21 гр. и сайлънт режим, в стаята- 23 в далечния край на 1. 20 височина / не знам защо е така/, вентилатор - ЛО, но и на УЛО е пак същото, може би 0. 5 гр. надолу. Работи он- офф в съотношение 10 / 20 мин. При он развърта към 750 вата, след което плавно смъква до 360 и изключва. Тогава консумацията е 25 вата за вентилатора, който се върти при ОФФ. Работи изключително безшумно вън и вътре. Дефрост досега не съм засичал да прави, но допускам, че може и да се е случвало. Монтиран е на 15 см. от тавана. Вътрешното, отвреме навреме, пука леко след като се включи компресора, но не е дразнещо / субективно е/.
    boiski и rosswen харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #35

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    360W , това при каква външна е. +2°...+3°?

    - - - - - - - - - -

    А, видях. +1°. Сори.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #36

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Работи изключително безшумно вън и вътре
    Ами честито

  8.  
     
  9. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #37

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    На мен също едното хеви е монтирано в 15кв,вчера откакто се прибрах го вдигнах на 24 и до тази сутрин не е изключвал.Работи предимно на 200-220вата,свалил си е на най-ниската степен и буквално е незабележим.Към колегата kantonaa1 мога да ти препоръчам да пробваш да му зададеш 24 и 3та степен на вентилатора,после той сам си сваля до първа степен,аз моя в такова време така го лъжа да не он-офва.
    boiski, milanov, rosswen и 1 други харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #38

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Мhi 20zs-s работи по следния начин в 15 кв. м. вътрешна стая с ПВЦ и мебели за около 7 куб. м.: Външна температура 1 гр., влажност на въздуха 68%, зададена темп. 21 гр. и сайлънт режим, в стаята- 23 в далечния край на 1. 20 височина / не знам защо е така/, вентилатор - ЛО, но и на УЛО е пак същото, може би 0. 5 гр. надолу. Работи он- офф в съотношение 10 / 20 мин. При он развърта към 750 вата, след което плавно смъква до 360 и изключва. Тогава консумацията е 25 вата за вентилатора, който се върти при ОФФ. Работи изключително безшумно вън и вътре. Дефрост досега не съм засичал да прави, но допускам, че може и да се е случвало. Монтиран е на 15 см. от тавана. Вътрешното, отвреме навреме, пука леко след като се включи компресора, но не е дразнещо / субективно е/.
    От снощи, по това време, до сега- 5 кВ. Температурата варираше между 0 и 3 гр. Вдигнах вента на трета степен и в стаята стана 25 гр. и пак го върнах, че много топло. Ако увелича градусите ще стане още по- топло. Да не би да ги подминава, защото е монтиран малко по- ниско от обичайните 10 см?

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #39

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    В крайна сметка разхода ти пак е около 200W колкото при JOKVN. За какво ти е да се печеш на 25С. Дръж си го както ти е комфортно. Какво като офф-и? Нали го прави интелигентно и незабележимо.
    rosswen одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #40

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Наистина климатикът работи незабележимо и не ме бърка он– оф, важното е ,че размразяването е по необходимост. Преди в същата стая имах стар Дайкин, много стар, който при температури под нулата размразяваше на всеки 40 мин. Размразяването продължаваше 5–6 мин. Но иначе си работеше прилично и при –28 гр. Беше на стария Р22 фреон и си поддържаше зададените градуси точно. Когато му се скапа компресора и трябваше да се сменя основното ми изискване бе новия да е с интелигентен дефрост, да е сравнително тих и при смъкнати надолу клапи да не духа пред себе си, защото е срещу леглото. ЗС–С изпълни и трите условия. За сега съм доволен. Разходът не ме интересува толкова, защото между топ моделите и тия от по– ниския клас разликата едва ли е повече от 5– 10 лв. средно на месец.
    pulsedriverbg и rosswen харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #41

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    За последните 50 часа- 13 кВт.
    rosswen и pap1918 харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #42

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Добре се държеше и при -10 дефроуз не сум засичал да прави но аз не стоя в тази стая.
    Имам няколко интересни момента за които имам нужда от разяснение ако може.
    Когато детето е на училище аз го правя на 20° и когато вляза в стаята усещам че е доста топличко, когато се върне от училище го правя на 23° и като вляза след да речем 2 часа не ми се струва толкова топло.
    На 24 пак е добре.
    Другото което ми е странно е защо пти смяна на градусите издава единичен сигнал, единствено и само на 24° сигнала е двоен?
    Между другото не ми е ясно като казвате он- офи или че офи климатика какво се има в предвид, това че се успива на дадени драдуси ли?
    Ако съм изял някоя буква простете, пиша от телефона и понякога става така.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #43

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Не се успива. Под определени градуси, минималната мощност на климатика се покачва, с цел струята да е по-топла. Когато помещението е с по-малки загуби, това води до включи/изключи или on/off, защото машината ще подмине зададената температура. Като цяло, оплакванията от он/офф, са от хора, непритежаващи тази машина, защото при повечето клими, е свързано с паразитни шумове на клапи, фреони, смяна степени на тирбината, пукане на пластмаси и т.н. При този модел всичко това е сведено до минимум и е буквално неразличим процес. Не се вторачвайте толкова във форума, щом сте доволен от машината. Има хора, на които им допада това, че струята е винаги по-топла.
    boiski и djerami харесват това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #44

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    ... и при 24С ти писка два пъти за да ти покаже, че това е заводската настройка за режим отопление.
    boiski и Sir John харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #45

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    ... и при 24С ти писка два пъти за да ти покаже, че това е заводската настройка за режим отопление.
    Има резон. Така предполагах и аз, но не бях сигурен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 26 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе