Страница 5 от 26 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 376
Like Tree306Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #61

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Отново пишете пълни глупости....
    Визирам jack..

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    SPSt и spas.slavchev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #62

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    За писането на пълни глупости аз визирам Сашко.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #63

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Не знам защо мислите, че във Финландия е сух студ и слънчево?...
    Във Финландия не знаем, ама в Зееланд зимата свършила и дошла ветровитата пролет [emoji16][emoji16][emoji16]

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #64

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Малко офф
    И ние бяхме при бабите на гости нали празници идват.
    На моята баба преди вече незнам колко години ( може би около 7 ) и сложих едно МИ ГЕ 25.
    Условията са подобни както на росс. Една стая около 20 кв се топли . Стаята се ползва за хранене и спане .
    Готви се на затворена голяма тераса около 10 кв. Всичко друго в къщата е необитаемо.
    Днес като влезнах вътре топличко и гледам ДУ на 24 и 3 скорост на вента.
    Викам на бабката ,че много топло . Тя се смее и ми вика , че по принцип го държи на 1 или най-много 2 чертички .
    Разбирайте вента. Градусите не ги бара . Но сега идвала пра внучката и да и е топло.
    Дори и на 3 та степен е тих тоя климатик. Външното пък не се разбира че работи.
    Тая година бабката намаза нов хладилник. Догодина живи и здрави може да и сменя климатика.
    Профилактика никаква .Сметки за ток около 50 лв. Ето малко снимки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    stainway одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #65

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Първо - не, не бих взел друга машина, особено предвид цената на която е. Не исках да кажа, че сметките ми са грешни и бих избрал по-мощна машина. Просто едно е ,когато лятото на +30 смяташ, как в съседното помещение е 0гр. и еди какво си и машината на -15 би трябвало да работи около номинал, друго е като отидеш във въпросната съседна стая и тя е ледено студена. Усещаш как тези 0гр., които ги смяташ с лека ръка, в действителност са си една доста ниска и неприятна температура и започваш да си мислиш "леле, как ще се справи машината с тези огромни загуби??!". Хубаво е, когато сметките ти излязат горе-долу верни и машината оправдае очакванията.
    Цанков, напролет ще има интервенция. Ще сложим един нагревател в тавата.
    Stainway, МХИ имат и нордик модели, т.нар. "Kazan" серия. Просто не е толкова популярна. Абревиатурата им завършва на "SA" и цялото им дъно е перфорирано. Финландците имат едни по-старички тестове, в които фигурира и 25ZJX-SA, който е нордик модел на МХИ, но по-стар. В момента от най-високия клас, също има нордик ZSX-SA Kazan, но явно финландците не го тестват. А и като цяло, сравнението ми беше шега. Но моите наблюдения са, че машините се мъчат много повече на -5 и мъгла, отлолкото на -15 и сух студ.
    Джак, няколко пъти съм ти казвал, каква е разликата в консумациите, при 2 от машините ми, когато е силно заскрежен топлообменника. Определено няма как на -8, да топля 40+м2 с немалко загуби, с 800W и COP=1, и да поддържам 24гр.
    Gyokov и stainway харесват това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #66

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Климатиците не са предвидени за работа на отопление при такива тежки условия, няма смисъл да ги мъчите. В такива условия ефективността им е близо до 1. Ще се убедите, че напудрените копове и мощности при -10°,-15°,-20°, написани от производителите в сервизните са само пожелателни - моментни данни изкарани в лабораторни условия при студен и много сух въздух. Нямат нищо общо с действителността.
    Паднат ли температурите под нулата, в комбинация с висока влажност и мъгли, дори най-скъпия климатик запуши ли ламелите на топлообменника със скреж - капацитета му се срива рязко и увисва като прани гащи.

    При мен тази сутрин беше около -3°, над 90% влажност + мъгла, външното цялото беше покрито със скреж, питата тотален блокаж, външният вентилатор въртеше като хеликоптер, консумацията около 940 вата, изходящият въздух на първа степен към 33 градуса, а копа сигурно е бил около 1. След дефроста направо го спрях да не се мъчи. Добре, че времето се стопли изведнъж сега е към 4 градуса, сух въздух...
    Май си падаш малко мазохист-мъчиш и себе си и машината. Ако при тези условия се налага да го спираш, значи имаш климатик само за лятото. Днес до обяд в Пловдив условията бяха същите-мъглата доста гъста. И трите ми машини си вършеха работата, без да се зорят кой знае колко. Дефростваха си, когато заскрежат, след това се набират известно време, ама Тошибата над 700W не е вдигала. Съжалих се над Нео-то, че беше хванало 10 см. леден колан по средата и го окъпах с 2 шишета топла вода и пак юруш. Това дето го пишеш за COP=1 при такива условия едва ли е вярно /може би само за твоя Панасоник/. Ако наистина го спираш, замисли се за к`ъв ти е такъв климатик.
    Gyokov, dodo_pv, Aleksandars и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #67

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Климатиците не са предвидени за работа на отопление при такива тежки условия, няма смисъл да ги мъчите. В такива условия ефективността им е близо до 1. Ще се убедите, че напудрените копове и мощности при -10°,-15°,-20°, написани от производителите в сервизните са само пожелателни - моментни данни изкарани в лабораторни условия при студен и много сух въздух. Нямат нищо общо с действителността.
    Паднат ли температурите под нулата, в комбинация с висока влажност и мъгли, дори най-скъпия климатик запуши ли ламелите на топлообменника със скреж - капацитета му се срива рязко и увисва като прани гащи.

    При мен тази сутрин беше около -3°, над 90% влажност + мъгла, външното цялото беше покрито със скреж, питата тотален блокаж, външният вентилатор въртеше като хеликоптер, консумацията около 940 вата, изходящият въздух на първа степен към 33 градуса, а копа сигурно е бил около 1. След дефроста направо го спрях да не се мъчи. Добре, че времето се стопли изведнъж сега е към 4 градуса, сух въздух...
    Отлично ревю на Панасоник!
    Alexi, Aleksandars, Kasap и 2 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #68

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Руни, не знам какво ревю си скибал сред глупостите на Джак, но най-ниският COP, който съм хващал на етерията в подписа ми беше 2, заедно с дефростите х10 мин. на всеки 40, когато вън беше -17 degC и вятър. 2,5 kW радиатор поддържаше тогава същата температура, каквато и машината с постоянна консумация от 1200W. При всички други условия топли повече и харчи по-малко. В Пловдив.
    Aleksandars, SPSt, mystikalrs и 2 други харесват това.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #69

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    сред глупостите на Джак...
    Минута мълчание...



    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #70

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Май си падаш малко мазохист-мъчиш и себе си и машината. Ако при тези условия се налага да го спираш, значи имаш климатик само за лятото. Днес до обяд в Пловдив условията бяха същите-мъглата доста гъста. И трите ми машини си вършеха работата, без да се зорят кой знае колко. Дефростваха си, когато заскрежат, след това се набират известно време, ама Тошибата над 700W не е вдигала. Съжалих се над Нео-то, че беше хванало 10 см. леден колан по средата и го окъпах с 2 шишета топла вода и пак юруш. Това дето го пишеш за COP=1 при такива условия едва ли е вярно /може би само за твоя Панасоник/. Ако наистина го спираш, замисли се за к`ъв ти е такъв климатик.
    Колко мислиш, че ти е копа при мъгла, минусови температури, с блокиран от скреж топлообменник, когато дебита спадне до ~ 0?
    Добре де, не е единица, може би е някъде около 1,6 - 1,7. Климатикът ти е едно цяло и шест пъти по ефективен от печка с реотан.Голяма далавера, няма що. За кво ти е такъв климатик, да спонсорираш енергото ли?

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #71

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    COP-а изобщо не го мисля. Мислил съм го когато е трябвало. А щом при тези условия климатиците си вършат работата-топлят и то с добра /разбирай ниска за условията/ консумация, значи съм го измислил. Замисли се и ти, вместо да се вторачваш в COP-a. Време е!
    Aleksandars, Kasap, ruuni9 и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #72

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Колко мислиш, че ти е копа при мъгла, минусови температури, с блокиран от скреж топлообменник, когато дебита спадне до ~ 0?
    Добре де, не е единица, може би е някъде около 1,6 - 1,7. Климатикът ти е едно цяло и шест пъти по ефективен от печка с реотан.Голяма далавера, няма що. За кво ти е такъв климатик, да спонсорираш енергото ли?
    Джак, патките мислят, за да станат професори. Аз меря. Цепеницата 09PKE е с кило фреон и двоен изпарител, чиято температура при работа на номинал е доста по-висока от тази на MHI 25ZM-S. При работа в описаните от теб условия го отнася, като бръмбар сламка (както и 25ZS-S, за да сме по темата). При консумация от около 680W при външна -2degC, споменатата етерия топли почти колкото двукиловатов маслен радиатор. Никога не е бил с блокиран от скреж топлообменник, защото има перфектен дефрост при тези условия и тази мощност. Условието за работа при тези условия в моето помещение е да не се спира. Поддържа 22degC

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #73

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    След като няколко човека на предната страница влязоха с бутонките напред относно ефективността на климатиците при работа със запушен от скреж топлообменник, какъв е проблемът същите да докажат с видеоклип нагледно ефективността на техните климатици при същите условия.
    Както се казва - докато не видя не вярвам.
    Един дебитомер с 2 термометъра + ватметър не струват особено много - около педесетина лева.
    Някой от спорещте да даде реални измерени данни за ефективността на неговия климатик при същите условия, в които е мицубишито на Рос и съм склонен да си променя мнението...

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Отлично ревю на Панасоник!
    Не подценявай панасониците. Въпреки, че в този форум панасониците са подценявани. В средния клас по-добро от етереите няма. В студено и сухо време топлят като калорифер, не харчат ток и не си вдигат минимума, за разлика от разни набедени инвертори.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #74

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Ние не мислим а е световно известно, че по-на север е по-сухо. Колко дни при финландците са със 100% влажност силен северен вятър и температура -8. Да са им сладки пастите.
    Наистина съжалявам за офф-а, но не обичам да се говори ангро. Какво значи на север е по-сухо? Не говорим за Сибир. Нито за средна Европа.
    Финландия има много езера (най-много след Канада), много и обилни валежи през цялата година. Да има период, когато сковава и става -20/-30 градуса.Те тогава се радват и на зимата, но докато натрупа много сняг и то при положение, че страната няма планини-се минава през много студено и влажно време. А на въпроса колко са влажните дни примерно в Хелзинки ето ви сравнение с Оряхово:
    Хелзинки:
    https://www.meteoblue.com/bg/времето...дия_658225

    Оряхово:
    https://www.meteoblue.com/bg/времето...lgariya_728565

    Още веднъж се извинявам за офф -топика , но не е честно да се спекулира -така се оформят заблуди и се повтарят...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Rafailiev одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #75

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Доколкото виждам, на графиките са посочени "валежи". Зимата, влагата в Оряхово идва не от валежите, а от река Дунав, до която се намира. Така е и във Видин, и в Русе, и в Лом, и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 26 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе