Страница 13 от 26 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 376
Like Tree306Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #181

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Ами тва ти е вариянта. Моята детска е същата квадратура и изолация , решил съм ако японския фуджак се пенсионира и не намеря друг запазен японски мъник да пробвам една Мирайка. Май имат хубави минимуми.
    Доколкото знам имат и много добро Авто на турбината. Може да слиза на степени под low, с доста ниски дебити. По-скоро защо да не е Шорай? На мен също ми изглеждат обещаващи машинки, ама няма къде да видя как работят наживо. Поне Сузуми да имаше някой приятел, ама не...И дефрост алгоритъмът им е добър, поне на средния клас, за ниския не съм съвсем сигурен.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-09-19 в 22:13.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #182

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Заркич, трака си още. тези дни очаквам да дойдат хората и да го разхвърляме.

    Миг82. Това с Мирайката и аз го мисля, даже го бях написал в предния пост, но го изтрих, че нали темата е за МХИ Мирай, Шорай могат да поддържат доста ниски дебити на авто вентилатор. Не знам колко качествено им е написан софта и дали реално тези дебити са достижими. Ако развърта след офф винаги до 600+ вата като МХИ ми се струва "Кауза Пердута".
    Вече съм решил, че в моята спалня (14м2) тази зима ще топли 20FTXM. С малко по-ниски дебити е на тихите степени. Ще видя. Може пък да остана доволен от Дайкина, това се отнася естествено и за ЗС-а. Времето ще покаже.
    Тракането не е проблем. То ще се оправи, каквото и да ми коства.
    Rafailiev и Mig82 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #183

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Последен офф. Тошибата, определено ми е интересна. 100 пъти рязпитвах из темите за моделите, ама нищо. Само един добър човечец ми отговори на л.с., собственик на предшественика на Mirai. По спомени, каза че е много тих, защото слиза на ниските степени, като темперира. Вдигал си минимума на около 330W, под 2гр. (Не съм сигурен за точната температура) и започвал да прави ненужни дефрости на някакви интервали. За съжаление си изтрих голяма част от съобщенията, иначе щях да ги пейстна. Дайкина и аз съм го мислил, само че в комбинация с подово вътрешно, иначе ми се струва неоснователно висока цената. А и ме разубеди една позната, тя е с 25 и 35ftxm и каза, че под 0-та си дефроствали доста често, а са в изолирани, малки стаи. Това лято взеха за 3-тата, малка стая Хеви 20ZS-W. Ще видим какво ще каже. Имам и приятел също с Профешънъл серията, само че от по-старите модели, но ми каза, че си е часовникар, като застудее. Той е с 42-ка и дори пишеше преди време във форума. На него определено мога да се доверя, защото доста се интересува. Това ме отказа категорично. Сигурно е заради голямата влажност тук. Намерих алгоритъма на дефрост преди време, защото доста се бях мераклисал. Оказа се, че когато работи по-разтоварен компресора, разликата между темп. на топлообменнила и околния въздух трябва да е в порядъка на 3-4 гр., за да влезе в дефрост. Което се случва много бързо, когато влажността е по-висока. Тук, 80% от зимата, влажността е над 70-80%, в комбинация с ниски температури. В много други населени места, може и да не се държи така машината. Но аз си гледам от моята камбанария.
    П.п. Съжалявам за ферманите, ама доста съм се поинтересувал и чел, преди да изказвам някакви мнения. Не са безпочвени. И аз, също като вас, желая максимално комфортна и надеждна машина, независимо от марката. Ако съм сигурен, че си заслужава, и до 2к лева бих дал за малка стая. Но трябва да се убедя преди това, че наистина си заслужава.
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-09-19 в 06:12.
    Phoenix_1, Jack Krauser и Mig82 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #184

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    от rosswen: Дaйĸинa и aз cъм гo миcлил, caмo чe в ĸoмбинaция c пoдoвo вътpeшнo, инaчe ми ce cтpyвa нeocнoвaтeлнo виcoĸa цeнaтa. A и мe paзyбeди eднa пoзнaтa, тя e c 25 и 35ftхm и ĸaзa, чe пoд 0-тa cи дeфpocтвaли дocтa чecтo, a ca в изoлиpaни, мaлĸи cтaи. Toвa лятo взexa зa 3-тaтa, мaлĸa cтaя Xeви 20ZЅ-W. Щe видим ĸaĸвo щe ĸaжe. Имaм и пpиятeл cъщo c Πpoфeшънъл cepиятa, caмo чe oт пo-cтapитe мoдeли, нo ми ĸaзa, чe cи e чacoвниĸap, ĸaтo зacтyдee. Toй e c 42-ĸa и дopи пишeшe пpeди вpeмe във фopyмa. Ha нeгo oпpeдeлeнo мoгa дa ce дoвepя, зaщoтo дocтa ce интepecyвa. Toвa мe oтĸaзa ĸaтeгopичнo. Cигypнo e зapaди гoлямaтa влaжнocт тyĸ. Haмepиx aлгopитъмa нa дeфpocт пpeди вpeмe, зaщoтo дocтa ce бяx мepaĸлиcaл. Oĸaзa ce, чe ĸoгaтo paбoти пo-paзтoвapeн ĸoмпpecopa, paзлиĸaтa мeждy тeмп. нa тoплooбмeннилa и oĸoлния въздyx тpябвa дa e в пopядъĸa нa 3-4 гp., зa дa влeзe в дeфpocт. Koeтo ce cлyчвa мнoгo бъpзo, ĸoгaтo влaжнocттa e пo-виcoĸa. Tyĸ, 80 процента oт зимaтa, влaжнocттa e нaд 70-80процента, в ĸoмбинaция c ниcĸи тeмпepaтypи. B мнoгo дpyги нaceлeни мecтa, мoжe и дa нe ce дъpжи тaĸa мaшинaтa. Ho aз cи глeдaм oт мoятa ĸaмбaнapия.
    Π.п. Cъжaлявaм зa фepмaнитe, aмa дocтa cъм ce пoинтepecyвaл и чeл, пpeди дa изĸaзвaм няĸaĸви мнeния. He ca бeзпoчвeни. И aз, cъщo ĸaтo вac, жeлaя мaĸcимaлнo ĸoмфopтнa и нaдeжднa мaшинa, нeзaвиcимo oт мapĸaтa. Aĸo cъм cигypeн, чe cи зacлyжaвa, и дo 2ĸ лeвa биx дaл зa мaлĸa cтaя. Ho тpябвa дa ce yбeдя пpeди тoвa, чe нaиcтинa cи зacлyжaвa.
    Дoбpe дe. Xeм ĸaзвaш, чe влaжнocттa пpи вac e мнoгo виcoĸa пpeз зимaтa, xeм иcĸaш мaшинaтa дa paзмpaзявa pядĸo. Kaĸ дa cтaнe тoвa? Bиждaл cи няĸaĸвa инфopмaция зa 3-4 гpaдyca paзлиĸa.... Знaчи имa вce пaĸ няĸaĸви ycлoвия пpи ĸoитo дa зaпoчнe paзмpaзявaнeтo нa Дaйĸинитe. И щoм мaшинитe нa твoитe пoзнaти ca дeфpocтвaли чecтo, e мнoгo вepoятнo дa e имaлo нyждa oт тeзи дeфpocти. C тaзи виcoĸa влaжнocт пpeз 80% oт зимaтa.
    Зa дa cъм пo тeмaтa. Bcичĸи видяxмe oт твoитe cнимĸи ĸaĸ излeждaт външнитe нa MXИ в ycлoвия c виcoĸa влaжнocт.
    И ĸaĸвo ce cлyчвa c тaвитe им.

    A вce пaĸ, пpeз зимaтa e дoбpe външния тoплooбмeнниĸ, дa e мaĸcимaлнo чиcт, зa дa cи зacлyжaвa дa ce тoплим c ĸлимaтици.
    Зa мeн, дeфpocтa e нepaздeлнa чacт oт paбoтaтa нa ĸлимaтиĸa в peжим нa oтoплeниe. He би ми пpeчил, cтигa дa e нaпpaвeн c Финec.

    "Oфф Toпoĸ"
    Щoм cи гoтoв и 2ĸ дa дaдeш зa мaлĸaтa cтaя cтигa мaшинaтa дa cи зacлyжaвa cи ce yбил зa eднa Ftхm20N Щoм и дaвaт дo -20 мoжe и пoдгpeв нa тaвaтa дa имa, ĸoeтo би билo дoбpe в твoя cлyчaй.
    A нaй дoбpия нaчин дa ce yбeдиш дaли мaшинaтa cи зacлyжaвa e ĸaтo cи я cлoжиш в cпaлнятa. И aз cи миcлex, чe caмo c чeтeнe щe cи ĸyпя нeщo ĸoeтo дa ми e пo дyшa (тaĸa дa ce ĸaжe) , нo нe cтaнa. Жaлĸo. Ceгa cмeням тaĸтиĸaтa.
    Bcъщнocт имa и пo-eвтин вapиaнт дa paзбepeш дaли FТХМ-N cи зacлyжaвa.
    Изчaĸaй дa изĸapa eднa зимa пpи мeн. Бъди cигypeн, чe нямa дa мy cпecтя нитo пoxвaлa нитo ĸpитиĸa
    Taĸa чe. Aĸo няĸoй мy e xвъpлил oĸo, дa нe бъpзa.
    Aз щe ce жepтвaм.
    Този пост е редактиран от mimojef; 25-09-19 в 22:26.
    Jack Krauser и Rafailiev харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #185

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Жертвай се и сподели. 20ZMX в спалнята, в тежки условия, с мъгли и външна под -5, правеше дефрост, с най-къс интервал от 4 часа. С лека мъгла и -8 външна, задание 25гр. ми прави по един дефрост за 10-12 часа. Това е важно за мен, дефростът си е неприятно събитие и колкото по-рядко се случва докато спя, толкова по-добре. Като цяло, дефростите по време на сън, са 0 на брой при ZMX, в същото време консумацията е перфектна. Сигурно заради големия двуредов топлообменник. Вдигната е летвата доста високо, сеге ме разбираш защо ме страшее. При МЕ дефростът е шумен и го чувам през нощта, за това не ги тача много. С Дайкин допир нямам. Ще се надявам на твоите впечатления, макар че колкото да си чешам пръстите, машината в спалнята няма да я пипам сигурно още 4-5 години. До тогава ще има доста нови модели.
    mimojef, Phoenix_1 и Jack Krauser харесват това.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #186

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Super!
    А при МХИ как е?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #187

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Ами може и със седмичния .
    Напр. климатитите на 22-3С а парното на в 08ч на20С,а в 17ч на 25С.
    През деня си спира котела, а вечер тръгва, а климите сами спират(котела вдига по-висока стайна).
    Обаче като влезеш в банята ако е работил климатика само - не е приятно.
    Имам и духалка в банята,климатици на стъбище-антре ама...
    Кво ли не съм пробвал.Не очаквай кой знае каква разлика в сметките.
    Това всичкото като застудее и в къща!
    Сега е съвсем друго.

    п.с. накрая милото вика “спирай ги тея духалки” и настава тишина.
    Само за Нексурата още не е мрънкала ама знае ли човек .
    mimojef, bobivg и Jack Krauser харесват това.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #188

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Абе вжно е да има алтернативи.
    Аз дори 3 тона въглища съм си оставил в едно ъгълче в котелното.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #189

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Моля, дискусията за въглища и духалки да се премести на съответното място!
    Не е необходимо да се цапа навсякъде...
    mimojef и ccankov73 харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    5
    #190

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Здравейте имам нужда от малко помощ,предстои ми покупка на два климатика за две стаи едната е със размери 3.30м на 3.30м на 2.20м височина със вътрешна излоция от 10см вата и гипскартон,другата стая е със размери 3.20м на 2.80м на 2.20м височина със същата изолация 6 камерна пвц дограма със двойно К стъкло ,стаите са срещуположни и между тях има коридор със размери 3.60м дължина и 2.10м широчина със височина 2.20м. става въпрос за вкопан етаж от къща,като идеята ми е да не се затварят вратите и да се затоплят двете стаи заедно със коридора.Дали биха ми свършили работа примерно две машини Mitsubishi Heavy SRK20ZS-WB-ZRC20ZS-W или едната да е по голяма Mitsubishi Heavy SRK25ZS-/WB-SRC25ZS.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #191

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    И 20ZS-W ще е преоразмерена. Подходящите модели са на друг волтаж...

    Изпратено от моят K9 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #192

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Здравейте, някой може ли да ми даде какви са стойностите на външния въздушен датчик при температури от 0 до 10 градуса. Благодаря..

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #193

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Здравейте, някой може ли да ми даде какви са стойностите на външния въздушен датчик при температури от 0 до 10 градуса. Благодаря..
    Би ли споделил, защо те интересува? Може и на л.с.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #194

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Здравейте, някой може ли да ми даде какви са стойностите на външния въздушен датчик при температури от 0 до 10 градуса. Благодаря..


    От сервизното стр. 65 ЦЪК

    - - - - - - - - - -

    Отпечатваш го на по-голям лист и с линийка си нанасяш градусите и отчиташ по графиката.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    charliii и rosswen харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #195

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Явно колегата иска да смъкне минимума, при температури по-ниски от -2, но няма ли така да се прецака алгоритъма на дефроста?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 26 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе