Страница 63 от 75 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1119
Like Tree172Одобрявам

SONY телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #931

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Имах предвид, че колегата тества детайлно само върховия модел за миналата година.
    Не всеки може да даде 2000лв. за телевизор.
    От друга страна феновете на определени марки в различни области достигат до фанатизъм. Без да отчитат някои очевидни недостатъци на цели серии или отделни модели/модификации. Просто трябва да се разглеждат нещата реално.
    Аз лично не харесвам тенденциозното представяне на каквaто и да било стока. Предпочитам сравнителни тестове при еднакви условия на продукти от едни и същи клас като качество и възможности. Примерно нека да се сравнят Sony KD-49XF9005 с Philips 49PUS8503/12 и LG 49UK9500. С голяма вероятност в тези модели са инсталирани ако не едни и същи, то със сигурност от една серия матрици на LG.
    Това е така защото във форума на Сони има доста маниаци на темата, освен това е масова практика да се тестват върхови модели. Има някакви сравнения на сайта на rtings но аз не им вярвам много.

    Истина е, че доста от моделите сони, цялата 8ма серия са с матрици на LG, но задълбочени такива сравнения липсват, аз не съм намерил.

    Преди 3 месеца търсех телевизор, и гледах и LG, защото ги харесвам.

    За мен лично:

    - Матрицата не е всичко, най-голямата сила на Сони е в графичните им процесори за обработка на картината.

    За тази година (а и преди това) , LG с IPS матрица не могат да се сравняват със Сони по качество на картината в средния и по-висок клас с IPS и VA матрици.

    Като цена и екстри могат да се сравняват и ги надминават, LG са супер конкурентни както винаги.

    Гледах в магазина и ревюта основно и стигнах до извода, че тази година LG слабеят в средната категория. Те са си силни в олед моделите.

    Ето едно ревю на 49 инча LG : https://youtu.be/XvpRc0QqX6A

    - Така споменатият 49XG90 е много наточен модел, и на някои сайтове ката whathifi го пишат като най-добър в този размер (49 инча).

    За пример, във 49XG90 е вложен X1 Extreme, който е флагмански, а на LG 49SM9000 слагат Алфа 7, който се влага в евтините Олед модели.



    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #932

    Отговор: SONY телевизори 2019

    За матрицата на 49XF9005 - заблудил съм се от размера и не проверих. Вероятно е на AUO.

    Относно графичните процесори - аз нямам конкретна информация кой им е производителя. Както и дали в проектирането на контролерите има участие Sony.
    Някога Sony сами си правеха различните чипове, контролери и др. електронни компоненти. Като бяха основен, а на някои даже и единствен производител по лиценз. За съжаление това вече не е така.
    В проектирането на каквото и да е изделие е важно да се съгласуват използваните компоненти FW по оптимален начин. Целта е да се получи максимално близък резултат до желания. Моето мнение е, че когато съответния производител ползва в голямата си част свои модули, се получават по-добри и евтини ршения. А единствената цел на компаниите е максимална печалба!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 14-12-19 в 10:48.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #933

    Отговор: SONY телевизори 2019

    „Sony не пуска Android TV 9 за редица скорошни телевизори“ (актуализация)
    https://www.homecinemamagazine.nl/20...-nieuwste-tvs/

    https://www.reddit.com/r/bravia/comm..._live/fa4sx0s/

    ]Една от причините, поради които Android 8.0 е толкова бъг и толкова мързелив, колкото е и защо е в края на линията, е безпроблемната и по същество прекъсната поддръжка на драйвери за SoC от Mediatek. Платформата ATV2 никога не е получавала поддръжка на Project Treble и е останала на древното и дълго неподдържано ядро ​​3.10.
    Google изискваше минимална версия на ядрото 3.18 за Android 8 (и 4.4 за нови устройства), но ядрото никога не беше актуализирано, дори когато Android 8 беше внедрен.
    Технически телевизорите не трябва да са преминали сертифициране от Google за актуализацията на Oreo, поне според публикуваните от Google изисквания.

    Доколкото мога да кажа на Android 9 мандатното ядро е ​​4.4 (или най-малко 3.18).

    Въпросът е защо Sony използват 2016 SoC през 2019 г.


    Sony обявиха, че нямат планове за актуализиране на BRAVIA на базата на ATV2/ATV3 (MediaTek MT5891) до Android TV 9.0 Pie. Това включва повечето модели от 2017 и 2018 (като известните XE9005 и XF9005, както и някои от 2019 (като AG8 OLED).

    Телевизионните производители, използващи Android TV, се ангажират с политиката на Google за надграждане, като изискват три основни актуализации за модели, пуснати с Android TV преди версия 10.

    Представете си, че току-що купихте AG8 с предварително инсталиран Android TV 8.0 Oreo, вероятно няма да получите нито една актуализация на Android TV. Така че остарявате деня и датата, в която закупите този много телевизор. Това е голямо бедствие от гледна точка на подкрепа и сигурност.

    Това не е първият път, когато Sony прави това. Последните телевизори, базирани на първата платформа на Sony Android TV HW ATV1 (MediaTek MT5890), бяха пуснати в началото на 2016 г. (XD85, XD93, XD94). Тези телевизори бяха пуснати с 5.0 Lollipop, въпреки че бяха обявени и следователно трябваше да бъдат пуснати с 6.0 Marshmallow. И след като получи 7.0 Nougat, поддръжката на Android TV е спряна. Така че казано истината, споменатите модели получиха една голяма актуализация!

    Наистина трябва да се активизираме за това и да информираме хората за ангажимента на Sony за надграждане на Android TV на BRAVIA, тъй като медиите и рецензенти все още хвалят Sony за това. Те или не го разбират, тъй като Sony непрекъснато пуска димни завеси или е просто голямо лоби, в което рецензентът е на милостта на Sony за получаване на тестови бройки. Всъщност много модели, базирани на ATV1, все още седят на Marshmallow, а повечето ATV2 модели на Nougat, тъй като все още не са получили съответна актуализация на OTA.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-12-19 в 14:18.

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #934

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Това е така защото във форума на Сони има доста маниаци на темата, освен това е масова практика да се тестват върхови модели. Има някакви сравнения на сайта на rtings но аз не им вярвам много.



    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Rtings са перфектен сайт стига да не си фен на нещо и да не искаш да повярваш на реалноста.

    Относно 49XG90 e най добрия модел но за тази година защото 49XF90 като размер не се произвежда тази година.

    Същото е и с XG95 който уж трябваше да замести ZF9 но не само че не го замести ами го свалиха до XF90. На всичкото отгоре му орязаха контраста сравнение с XF90 но му сложиха по-добрия процесор да оправдаят по високата цена, единствената разлика която обаче в реални условия е незабележима.
    Този пост е редактиран от sony 1; 14-12-19 в 11:36.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #935

    Отговор: SONY телевизори 2019

    55XF9005


    - за малкото време, което го тествах :
    - добър контраст и черно гледан централно
    - прилична работа на локалното
    - добър HDR , при повечето тествани беше малко по-добър (гледан централно) о 50ЕХ780, но при файл с HDR10+ на Панасоника изглежда видимо по-добре (Сони-то го чете като обикновен ХДР)
    - всички тествани файлове си тръгнаха с вграденият плеър
    - настройките за субтитри работят за разлика от старото ми Сони 49Х8309С, където работят само на ютютб и други приложения , но не и на вграденият плеър


    - леко встрани - ужас , тъй като беше сложен и ниско гледането странично даже се явява и леко диагонално отгоре - при тъмни сцени веднага цъфват всички прелести на локално/директ с малко зони - избелдняване , хало, петна от неравномерната посветка и т.н. - в това отношение Пансоник-а ми с локално и еджЛЕД подсветка е на светлинни години напред
    - Андроид-а си е Андроид с всички произхождащи от това плюсове и минуси
    - Долби Вижън файловете дето ги имах за тестване нещо не ги отчете като такива
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #936

    Отговор: SONY телевизори 2019

    svetlio1

    Аз ползвах първо 49 инчовия и заради повечето пиксели картината е доста по добра от 55. Сега съм с 55инчовия и картината е по по- постна
    Този пост е редактиран от sony 1; 14-12-19 в 13:21.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #937

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Rtings са перфектен сайт стига да не си фен на нещо и да не искаш да повярваш на реалноста.

    Относно 49XG90 e най добрия модел но за тази година защото 49XF90 като размер не се произвежда тази година.

    Същото е и с XG95 който уж трябваше да замести ZF9 но не само че не го замести ами го свалиха до XF90. На всичкото отгоре му орязаха контраста сравнение с XF90 но му сложиха по-добрия процесор да оправдаят по високата цена, единствената разлика която обаче в реални условия е незабележима.

    Объркал си се нещо за моделите.

    В това видео Винсент Тео ги обяснява в началото, след като е питал Сони.

    https://youtu.be/QUEleyyLow4

    XG95 се води малко по-висок модел от XF90, затова е 95.

    ZF9 ще бъде заменен от AG9 олед серията на Сони.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #938

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Объркал си се нещо за моделите.

    В това видео Винсент Тео ги обяснява в началото, след като е питал Сони.

    https://youtu.be/QUEleyyLow4

    XG95 се води малко по-висок модел от XF90, затова е 95.

    ZF9 ще бъде заменен от AG9 олед серията на Сони.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Ако погледнеш какво си написал отстрани никога повече няма пишеш подобни глупости.

    Чети реална информация. Поради това че не разбираш и си объркан фен никой няма вина. Не ти е първи пост в който пишеш така заслепен. Просто си държиш на някакви твой разбирания.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...-x950g/585/764

    А тая глупост която си написал че AG9 OLED замества ZF9 LCD това не го казвай на никой друг.

    XG95 замества ZF9 това че не го знаеш пак никой няма вина.
    Този пост е редактиран от sony 1; 15-12-19 в 08:06.

  11. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #939

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Ако погледнеш какво си написал отстрани никога повече няма пишеш подобни глупости.

    Чети реална информация. Поради това че не разбираш и си объркан фен никой няма вина.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...-x950g/585/764

    А тая глупост която си написал че AG9 OLED замества ZF9 LCD това не го казвай на никой друг.

    XG95 замества ZF9 това че не го знаеш пак никой няма вина.
    Какво имаш в предвид под реална информация? Параметри?

    Кое е глупост?

    Аз съм написал информацията, която идва от професионален калибратор, известен от години, който казва, че е питал Сони поради неяснотите и са му отговорили.

    Човека си обяснява, кои модели остават, и кои плавно ще ги заменят и аз не мисля, че лъже.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #940

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Какво имаш в предвид под реална информация? Параметри?

    Кое е глупост?

    Аз съм написал информацията, която идва от професионален калибратор, известен от години, който казва, че е питал Сони поради неяснотите и са му отговорили.

    Човека си обяснява, кои модели остават, и кои плавно ще ги заменят и аз не мисля, че лъже.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Ти прочете ли информацията в Rtings или за пореден път продължаваш да си пишеш без да разбираш !

    Говорим за реалните характеристики на моделите а не за това кой какво си е купил. Бъркаш във секи свой пост тази разлика.
    Този пост е редактиран от sony 1; 15-12-19 в 08:22.

  13. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #941

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Ти прочете ли информацията в Rtings или за пореден път продължаваш да си пишеш без да разбираш !
    Линкът ми отваря сравнение на два модела Xf9005 и xg9505. Очевидно не разбирам, обясни ми моля те.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #942

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Линкът ми отваря сравнение на два модела Xf9005 и xg9505. Очевидно не разбирам, обясни ми моля те.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Кое по точно не разбираш ? от това че 'XG95 и XF90 са един и същи клас телевизори.


    Намерих ти го да прочетеш- XG95 заменя ZF9
    https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1551684183

    През втората половина на 2018 г. Sony пусна два нови водещи телевизора. На CES през януари 2019 г. компанията обяви, че тези телевизори ще бъдат прекратени в полза на новите водещи модели. X950G (XG95 в Европа) ще замени Z9F (ZF9),
    Този пост е редактиран от sony 1; 15-12-19 в 08:48.

  16. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #943

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Кое по точно не разбираш ? от това че 'XG95 и XF90 са един и същи клас телевизори.

    Това съм го чел в самото начало когато излезе XG95 че замества ZF9 но немога в момента да нямеря линка, потърси си сам информация, стига с този професионален калибратор.
    Като си чел за ZF9 и кой го заменя, моля да споделиш. Аз съм виждал информация за позиционирането само в това ревю на Винсент Тео, който наистина е професинален калибратор и от години прави ревюта на телевизори. Така като си написал "стига с този.." излиза, че разбираш нещата по-добре от него и от Сони, и че той лъже.

    Не казвам, че XF90 е лош телевизор, тук говорим за позициониране, написал съм го в по-горният пост.

    Да, XF90 и XG95 са с подобни параметри но не са едини същ клас, дори и качеството на картината им да е близко. XG95 е с X1 ultimate, докато XF90 и XG90 са с X1 Extreme.

    Сега ще кажеш,че няма разлика, но дори и малка разлика има, X1 ultimate покзава по-ясна карина и с по-малко артифакти. XG95 e с по-хубаво дистанционно, по-нисък инпут лаг и по-бърз процесор на операционанат система, а това е ключово за Андроид преживяването.

    Ти гледаш две цифри в рейтингс, да параметрите са важни, но трябва да се гледа и реалното представяне, погледни какво е показал на видео за двата модела един до друг и какво обяснява за реалната работа : https://youtu.be/VIE-Tc5JSv0?t=91

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #944

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Чети и в горния пост съм го дал но бързаш да напишеш един чаршаф с глупости
    https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1551684183
    Цитат:
    X950G (XG95 в Европа) ще замени Z9F (ZF9)

    Стига с тия глупости от тубата относно XG95 VS XF90 хората от професионалния сайт Rtings ти казват за какво става на въпрос но ти си знаеш твойто,

    Спри се с глупостите давам ти професионални линкове !!!
    Този пост е редактиран от sony 1; 15-12-19 в 09:20.

  18. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #945

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Чети и в горния пост съм го дал но бързаш да напишеш един чаршаф с глупости
    https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1551684183
    Цитат:
    X950G (XG95 в Европа) ще замени Z9F (ZF9)

    Стига с тия глупости от тубата относно XG95 VS XF90 хората от професионалния сайт Rtings ти казват за какво става на въпрос но ти си знаеш твойто,

    Спри се с глупостите давам ти професионални линкове !!!
    Информацията, която съм споделил е от професионален сайт hdtvtest и от друг avforums. Не съм написал никакви глупости, а само факти, и по-добре си мери приказките, защото си нападателен и писанията ти губят добрият тон.

    Да не ставаме смешни спорейкиза два модела, за които информацията е неизяснена. Горният пост си го редактирал и не съм го видял до като ти пиша. Първо беше писал, че не откриваш линк. Ето ти още един линк където пишат, че не го заменя всъщност : https://www.avforums.com/reviews/son...v-review.16142

    Не оспорвам какво са писали в ratings, просто ти обяснявам защо моделите са различни. Ако искаш отвори си книгата на сони за моделите от тази година, те са отдолу нагоре и ги виж, как са позиционирани.

    Освен всичко, Винсент обяснява в края на ревюто си, че постепенно на върха ще останат само олед панелите, защото са с най-добри характеристики за момента. Това е доста логично, не смяташ ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 63 от 75 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11
  2. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  3. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 06:21
  4. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 17:45
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе