Страница 119 от 119 ПърваПърва ... 69109117118119
Резултати от 1,771 до 1,784 от общо 1784
Like Tree1252Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    7
    #1771

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте,

    Имам 4 MHI Diamond (1x12, 1x9, 2x7) вече 1г. При всички наблюдавам следния проблем:
    https://www.youtube.com/watch?v=hWvKolBoFsc

    Като при този от клипа (едната 7-ца), шума е най-силен. При останалите 3 пак го има, но е по-слаб. Не съм сигурен какво причинява шума, защото понякога въобще го няма. Шума не се променя с оборотите на перката от дистанционното.

    Ще съм благодарен за насоки.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    91
    #1772

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    шума е от турбината даже на по висока скорост ще е още по осезаем,възможно е да искат гресиране втулките,макар че при този модел не страдат от това!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    47
    #1773

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    И моята двайска си протраква, само като скимира на куул, ама толкова ме е спечелила, че даже не ми се викат майстори :D . Очарователна машина. Иначе ги оправят, казват. Смазване, смяна на втулка, ще се реши проблемът Поздрави!
    HRS9 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    5,006
    #1774

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Само с разглобяване и смазване става в повечето случаи. Няма нужда от смяна на втулки.
    Boooom одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,190
    #1775

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Трябва ми мапко помощ - от упътването не разбрах точно как се включва функцията зя самопочистване - в смисъл след като се включи трябва ли да се изключи климатика или се остава включен.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    668
    #1776

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Трябва ми мапко помощ - от упътването не разбрах точно как се включва функцията зя самопочистване - в смисъл след като се включи трябва ли да се изключи климатика или се остава включен.
    След като направите настройката, описана много подробно в сервизното, на екрана на ДУ се появява иконка с мехурчета и след като натиснете OFF, започва самопочистването за 2 часа с обратно броене през половин час на ДУ.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2024
    Мнения
    72
    #1777

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Само е включвате.
    Тя се изпълнява автоматично при спиране след работа на охлаждане.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,190
    #1778

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Благодаря.
    Ivanskin одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    7
    #1779

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Другото, което забелязах е, че от климатиците идва една миризма на застояло, но не зная от къде е. Филтрите са чисти, не се виждат плесени или мръсотия никъде по климатика, но все пак миризмата я има. Прави впечатление, че миризмата я има САМО, когато външната температура е близка до вътрешната и климатика не духа топло/студено, а само превърта въздуха. В помещенията няма неприятни миризми или влага, за да си помисли човек, че тях ги превърта. Като цяло помещенията са със стерилна чистота. Прочетох сега за опцията за самопочистване в отговорите отгоре и не знам, дали би оправила нещата. Отделно, не съм слагал и тези оранжевите филтри за миризми, не знам и с тях как ще е.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,122
    #1780

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от arislan Виж публикацията
    Другото, което забелязах е, че от климатиците идва една миризма на застояло, но не зная от къде е. Филтрите са чисти, не се виждат плесени или мръсотия никъде по климатика, но все пак миризмата я има. Прави впечатление, че миризмата я има САМО, когато външната температура е близка до вътрешната и климатика не духа топло/студено, а само превърта въздуха. В помещенията няма неприятни миризми или влага, за да си помисли човек, че тях ги превърта. Като цяло помещенията са със стерилна чистота. Прочетох сега за опцията за самопочистване в отговорите отгоре и не знам, дали би оправила нещата. Отделно, не съм слагал и тези оранжевите филтри за миризми, не знам и с тях как ще е.
    Миризмата идва от влагата останала след режим охлаждане,за да го предотвратиш след охаждане пускай машината да работи в режим само вентилатор минимум 2 часа.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    5,006
    #1781

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    На подовия ми Дайкин самопочистването е 2ч, при това на висока степен на вента. Въпреки това, жената се оплака, че й замирисало преди няколко дена. Това е положението при климатиците. Аз нямам обоняние и мирис почти целогодишно, та...радвайте се, че ви мирише.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2024
    Мнения
    72
    #1782

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от arislan Виж публикацията
    Другото, което забелязах е, че от климатиците идва една миризма на застояло, но не зная от къде е. Филтрите са чисти, не се виждат плесени или мръсотия никъде по климатика, но все пак миризмата я има. Прави впечатление, че миризмата я има САМО, когато външната температура е близка до вътрешната и климатика не духа топло/студено, а само превърта въздуха. В помещенията няма неприятни миризми или влага, за да си помисли човек, че тях ги превърта. Като цяло помещенията са със стерилна чистота. Прочетох сега за опцията за самопочистване в отговорите отгоре и не знам, дали би оправила нещата. Отделно, не съм слагал и тези оранжевите филтри за миризми, не знам и с тях как ще е.
    Понякога се получва миризма на влага когато комрпесора е работил прекалено кратко време и не се е кондензирала достатъчно вода за да се оттече, а само се е намокрил топлообменика. Климатика минава на рекуперация и вкарва цялата влага обратно вътре. При работа на кратки "On" и дълги "Off" понякога има миризма на влага, в такива случай в режим изушаване се получава по-добре.
    Включете си режима на самопочистване и използвате функцията "Аllergen clear" от време на време(сложете допълнителните филтри)
    Този пост е редактиран от Ivanskin; 05-08-24 в 09:40.

  16. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    448
    #1783

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте, съфорумци.
    Сложих 25-ца в 17 квадрата хол. Всичко е 6+ когато е на еко и вратата към коридора е отворена. Работи си на 130-160 вата. Температурата която поддържа е 27 градуса. В самата стая прави 26.8 и коридора си е добре охладен. Ако затворя обаче му идва малко и почва да влиза в он-оф често. По-голямата консумация е когато бе отворено към спалнята. Спалнята и хола са преходни и ако зимата е като предната ще мина с един климатик определено.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2024
    Мнения
    2
    #1784

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте!

    От около месец в спалнята ползваме климатик Diamond на Mitsubishi Heavy Industries - модел SRK/SRC 20 ZSX-WB
    Спалнята е малка, но идеята бе спокойно да се отоплява/охлаждане и коридорът навън, както и банята - общо около 22 м2
    Трябва да призная, че съм изключително впечатлен от машината, особено когато имам почва за сравнение с друга солидна марка - Fujitsu General 12ка, монтиран в хола
    Голямо вътрешно и огромно външно тяло. Момчетата от монтажната група бая се озориха докато го изкарах през прозореца навън.
    Разликата в работата на компресора, сравнено с Fujitsu General в хола, е осезаема.
    В началото МХИ развърта до максимални обороти компресора - виждал съм максимална консумация около 750-800 вата. След това започва постепенно да намалява , за по-дълъг период се застоява около номинала - 300/350 вата, след което продължава да спада, достигайки минимума си, на който се остава цяла нощ - 120/130 вата
    Трябва да кажа, че този начин на постигане на желаната температура ми се нрави далеч повече, отколкото при Fujitsu, който държи доста по-ниски обороти още от началото, но усещането е за по-топло при него. Средната дневна консумацията на Diamond за изминалите 8 дни е 2.75 кВ. Машината работа в около 2/3 от денонощието (тук в Петрич си е доста топло и през септември)
    Нивата на шум от машината са много ниски (визирам вентилатора). При он/офф се чува и шум от фреона, на който свикнах и вече не ми прави особено впечатление (спя точно под климатика). Насочването на въздушния поток е много по-добро от всички останали машини, които сме имали.
    Обикновено държа климатика на режим Eco, при който се използва сензорът за движение. Трябва да призная, че от доста места ме съветваха на де купувам Diamond за спалня, най-вече заради шума от клапите зимно време (особено при чести он/офф цикли), но както казах вратата към коридора и банята е почти винаги отворена, а климатикът се справя повече от чудесно с охлаждането.
    Ако имате някакви въпроси за машината, можете да ми пишете

    Поздрави!
    Aleksandars, rosswen, Genadi80 и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 119 от 119 ПърваПърва ... 69109117118119

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2828
    Последно: 28-08-24, 14:25
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 657
    Последно: 30-07-24, 09:58
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе