Страница 9 от 37 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #121

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    ~320m3/h си е абсолютно нормален, даже малък дебит за отопление.
    Сравнявам с Quiet LGC - 310m3/h, не ми стигаше в 16м2, 2ет., апартамент със загуби.
    За отопление и на 2-рата стая може би ще трябва 2-ра на отопление, поне при начално затопляне.
    То ще си обади, като дойде сезона.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #122

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    човека споделя ,че от 3та нагоре е ветрилник на охлаждане .. е ,на отопление няма как да не е ветрилник в такъв случай ,първа степен е между 3 и 4 на охлаждане

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #123

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Привет, хора! Благодаря за дискусията и по-дийп инфото с което ме запознавате. Аз идвам да споделя инфо относно консумацията през последните 3 дни, когато климатикът не е изключван. Навън е наистина мръсна жега - 40+ гр. е. Излизането на терасата за кафе, цигара (каквото се сетите) в периметър 12:00 - 19:00 часа е едно отвратително начинание. Очевидно тия жеги ще бъдат бойното кръщене на Soyal-а в режим охлаждане. Работя само през мобилното приложение (ТУК писах как да си го активирате бързо и безболезнено) и честно казано, степените там, не знам на кои отговарят върху ДУ. Видео - https://youtu.be/8adRfXGEIGI

    През деня на жегата го държа на Medium-Hight. Ватметърът врътка 250-300 вата. След 19:00 часа му задавам Low. Кара-вара, отива на 200 вата към 20:00 - 21:00 часа. И така до лягане, когато му пускам "безшумния/слушалки" режим - не може да падне под 180 вата. Очевидно бори нагрятите, излъчващи топлина стени на къщата. Не знам какво значат всички тези цифри като икономичност, но аз съм доволен от охлаждането на климатика. Това е в общи линии. Поздрави на всички!

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #124

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    бойно кръщене на 300 вата явно не вижда никакъв зор да охлади
    mimojef одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,281
    #125

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    бойно кръщене на 300 вата явно не вижда никакъв зор да охлади
    Тъкмо това щях да напиша.
    Бойно кръщене на такъв хардуер се прави на (-15)~(-20)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    30
    #126

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте и от мен ......Бойно кръщене на такъв хардуер( а бих казал ,че и софтуера му е на ниво при този модел) се прави (е прав колегата на -15 поне) ама сега му се прави лятно кръщение , зимното декември ще е а за икономията- явно доста се бори с нагрятите стени на къщата които пречат да се разкрие икономичността , любопитно ми е как ще се справя зимата ( какви ще са минимумите) ,че ако съдим по техн. данни тряя да е много добре .. ама в действителност ......

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #127

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Kiril30, доволен ли си от короната? Дай някакви отзиви, че в края на седмицата съм намислил да ми монтират три броя 12 btu от новите. Някакви забележки?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #128

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Колега,още не се живее в апартамента,но след месец мога да дам,пускал съм го само за 10-15 мин . То лятото трудно ще има забележки . То интересното ще е зимата точно колко ще е "шумен",че из сервизното го мернах,че спрямо охлаждането ще има разлика в шумът. Един познат и той покрай мен си го поръча и тея дни ще му го слагат(3 стаи смята да отоплява зимата с него),аз смятам 2 стаи(38кв общо) да отоплявам зимата. Монтажниците при мен казаха,че няма да види грам зор(все пак съм в Пловдив . Та зимата ще са реалните отзиви от мен. В неговата тема,принципно няма грам отрицателно мнение,та дано теорията съвпадне с действителността . Сега гледам, цената му е едно 200лв отгоре от преди 2-3 месеца

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #129

    Re: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Повечето време ще работи като конвенционална он офф по добре за Пловдив новия модел soyal или едно fuji jeneral 12 ltca

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #130

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Добър вечер и от мен! Аз пак се включвам с впечатления от Soyal-a...

    Най-после видях OFF в режим охлаждане. Както си седях в хола с леко завити крака (става ми студено), изведнъж спирам да усещам стандартния хлад, идващ от климатика. Поглеждам термометъра в стаята - 25 гр., толкова, колкото му съм задал. Викам си тук има нещо гнило. Поглеждам ватметъра - 16 вата. Климатикът беше на скорост Medium-Hight. В това си състояние, климатикът духаше по един и същи начин. Останал бях с впечатление, че в режим OFF, климатикът вдига перките и спира да духа... или го прави много леко. Поне така правеше злополучният Самсунг, когато дефростваше в режим отпопление. Очаквах, че и при охлаждането е нещо подобно. С климатик в режим охлаждане Soyal-a ми е първи опит, който забелязвам. Нормално ли е в това положение вътрешното тяло да си духа, загубила обаче хлада си? Така стоя около 15 минути и после отиде на 250-350 вата и хладът се завърна.



    В най-големите жеги тук, максимумът който удари беше 550 вата. Около час работи така. Основно работеше в периметър 250-350 вата. След като се скрие слънцето пада на 170-190 вата. В момента работи точно така в Hight режим на духане. Да ви кажа, не била толкова страшна тая скорост на духане. Единственият проблем, който засичам е отчетливият шум от силата на духане (дебита). В Medium режимите определено е доста по-тихо вътрешното тяло. След малко обаче лягаме и ще отиде точно на някоя от тях.



    Друг интересен феномен в режим AUTO. Стоя на 70 вата повече от 20 минути в един ден, като си духаше сравнително хладничко в Hight режим. Отворих вратата на терасата за 5 секунди. Нахлу топлото и веднага хвръкна на 300 вата.



    Другото, което забелязвам при този климатик. Сигурно се отнася за всички климатици, но... все пак съм лаик. В най-големите жеги пробвах всички скоростите на духане на вътрешното тяло. В режим Hight, климатикът падаше най-бързо до 250-350 вата, тръгвайки от макс 600 вата. В Medium режимите - стои доста повече време на 450-550 вата. Предполагам, че на Low-а ще е още по-зле положението. Тази неделя направих една кардинална грешка - изключих климатика. На етажа беше някакъв същински мор. Повече тази грешка не я допускам.

    ЕДИТ: Само за информация - с климатика охлаждам 50-60 кв. м. от етажа. Да сме точни - 57 кв.м Това е почти целия етаж, без баня и сравнително голяма кухня, която е най-хладното помещение по принцип. В хола, където е климатикът, зададената температура се достига за 30-40 минути, а по останалите места е с 2 градуса плюс за около 2-3 часа работа. Затова по-горе бях писал, че в неделя ни нямаше и го бях изключил и бая трябваше да навакса. Грешка... голяма грешка.
    Този пост е редактиран от presen; 04-08-21 в 21:37.
    mystikalrs одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #131

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Лека полека стигнахме и до перлата в короната на климатици GREE. Да, става въпрос за модела U-Crown. Той е най-високият клас климатик на GREE и съчетава мощността на Amber Nordic с много ниско ниво на шум. С размер 18, който е най-големият за модела U-Crown, можете да климатизирате помещение до 50 м2. С по-малкия размер – 12, площта трябва да е до 35 м2, а деветката е перфектна за стаи с размер 25-28 квадрата.

    Време е да поговорим и за най-новия премиум модел на GREЕ. Soyal е премиерният за тази година модел. Той впечатлява както на външен вид, така и с технически характеристики, на които завиждат редица премиум модели от конкурентни брандове. Със Soyal с размер 9 можете да климатизирате помещения с площ 26-27 квадрата. Средният размер – 12 е подходящ за помещения с квадратура около 30-32 квадратни метра. А най-големият размер на модела Soyal ви позволява да климатизирате помещение с площ до 48-50 м2.
    https://gree-bulgaria.com/koy-klimat...tWDP_PxyX4AXF4

    Специално за тази тема - ясно се вижда зверското преоразмеряване, което много хора правят при тези модели, после защо им работи он оф, защо духа, не е икономичен и т.н.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #132

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    като тръгва/спира Сояла има ли шумове от фреон ,пукане на пластмаси ? тества ли минимума на охлаждане сега като захладня ( примерно със затваряне на вратата към другите помещения )

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #133

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Привет, @Alexi ... Не съм чувал до този момент никакви шумове от климатика. Нито при включване, нито при изключване. Лепил съм се за вътрешното тяло, за да чуя, но нищо не хващам. Единственото нещо, което се чува е дебита, като дам Hight режим на духане. Пусна ли телевизора - и това не чувам. Да не го хваля, но аз и съпругата сме много доволни. За охлаждане е топ отвсякъде. Писал съм и преди - взехме този модел за отопление. Там искам да се очаровам от работата му. Живи и здрави, като му дойде времето, пак ще пиша впечатления. Силно се надявам и тогава да работи по същия начин, както на охлаждане. Да, тогава няма да топли 57 кв.м етаж, а 30 кв.м, тъй че имам надеждата, че ще се справи, предвид и факта, че сме без никаква изолация и три отворени стени.

    От седмица и половина (откакто захладня) климатикът е изключен. Най-ниският минимум съм го посочил в предния пост - 70 вата. Пак казвам - в най-големите жеги стоеше на 250-350 вата. След като залезеше слънцето съм го виждал от 180 до 140 вата. Няколко сутрини, когато работеше, съм го заварвал на 100-120 вата. Това е в общи линии. Сметката за охлаждането по лични сметки (с кръчмаро/фактура от ЧЕЗ) за юли и август месец - 17 лв., сложи го и 20 лв. Вие ще кажете дали е много. Аз лично съм много ок. Трябва да се има предвид, че го ползвахме и супер неадекватно - вечер изключване и включване час преди да се приберем от работа от мобилното приложение, когато трябва да бори фурната вътре.

    Колкото до това да измервам минимумите в момента, когато вън е 28-макс 30 гр. (в момента е 22 гр. и вали) - няма шанс да стане. Прозорците са отворени и етажът е в перфектно темперирано състояние. Де, така да беше целогодишно! И горе го бях писал - да се затворя със Сояла в 18-19 кв. хол (демек да затворя вратите) - пак не бих се навил. Предполагам, че ще проимам сибирски вайб. Не мисля, че е здравословно да си го причиняваме. Поздрави и хубава вечер!
    Alexi, bobivg, mystikalrs и 1 други харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #134

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте. Прочетох темата оттук-оттам. И аз като вас съм от Пловдив и мисля да взема Gree GWH 12 AKS.Ще бъде в стая 25 кв метра хол с кухня. Това, което ме спира е, че климатикът по проект трябва да бъде монтиран точно срещу дивана и съответно над тв. Оттогава непрестанно мисля само къде да го поставя другаде, но навсякъде другаде пък е свързано с други недостатъци. Искам да попитам и се нуждая спешно от мнение, понеже разбрах че някой от пишещите тук го имат, дали това фотооко върши работа и наистина ли сензорът когато усети човек настройва въздушния поток на друга страна.Също така ме увериха, че този климатик имал големи лувъри, които се въртят на 180 градуса и благодарение на всичко това няма да е толкова фатално че климатикът ще е точно срещу мен, когато съм на дивана и гледам тв, тъй като за мен това си е проблем понеже съм и със синозит. Надявам се да получа съвет, тъй като климатикът е в промоция до понеделник.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    258
    #135

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    От Gree-тата за 25 кв.м. се слага Короната. Soyal ще е доста по-ветровит и е много вероятно да няма необходимия комфорт, който очаквате.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 37 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 11:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 01:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 18:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 11:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе