Страница 53 от 119 ПърваПърва ... 343515253545563103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1776

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #781

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Всъщност сега всички LCD/PDP телевизори преобразуват нашия interlaced телевизионен сигнал в progressive, нали?
    А има ли CRT телевизори, които могат да работят на прогресивен сигнал, бил той телевизия или DVD през SCART?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #782

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Да, преобразуват го и това ги мъчи много. На практика по-голяма част от тях се провалят в тоя процес и точно затова е кофти образа.
    Има и такива кинескопи, но са много малко и не се наложиха.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #783

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Т.е. на нас най-големият проблем не ни е толкова ниската резолюция, колкото комбинацията от ниска резолюция с интерлейснато видео. Ако, както в Америка, телевизиите излъчваха 576p, вместо сегашните 576i, нещата щяха да са много по-добре. Изобщо i-резолюциите са "native" за CRT-телевизорите.
    576p разпространен ли е в Европа?
    ПП: Сега видях, че пак не си мод... някой мод ако може да ни премести. Имаше една тема "качествен тв сигнал - откъде"...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    15
    #784

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    За какво може да се ползва ЛАН на W5500, мога ли да си вържа NAS хард диск в мрежата
    и да си кача клипове от камера Sony и чрез Lan на телевизора да ги гледам. Да обобщя - телевизора и външния хард са вързани на рутера,
    мога ли да направя вързка през рутера, за да гледам съдържанието от Харда на телевизора.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    90
    #785

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения


  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    10
    #786

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Здравейте, на първа страница на темата е дадено това: През USB тръгват DivX със субтитри-MKV 1080p не ги намира
    Може ли да ми обясните какво значи, защото съм се спряла на едно сони ЕХ500АЕР. А целта е през usb да гледам филми със субтитри на български

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    17
    #787

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от boy77
    здравейте искам да ви помоля за малко помощ от няколко дни си купих sony Z5500 и при свързване с кмпютъра през hdmi картината на телевизора мига ту по светла ту по тъмна цялата носих компютъра у един приятел той има сони w5500 и на неговия мига така и помислих че е от компютъра но после го пробвах у друг приятел на самсун лсд 37 инча и там работи перфектно с моя компютър и с едни и същи кабели съм пробва и на трите места от какво може да е това
    И аз имам същия телевизор,всеки ден гледам филми с висока резолюция през HDMI,но нямам такива проблеми.Картината и звука са перфектни.Занеси ТВ-то във фирмен сервиз,може да ти помогнат.

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #788

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от eliemi
    Здравейте, на първа страница на темата е дадено това: През USB тръгват DivX със субтитри-MKV 1080p не ги намира
    Може ли да ми обясните какво значи, защото съм се спряла на едно сони ЕХ500АЕР. А целта е през usb да гледам филми със субтитри на български
    Ориентирай се към Samsung или LG, ако това ти е основната цел при закупуването на телевизор. Този модел на Сони не плейва MKV, само M2TS с вградени субтитри, ако ще гледаш HD контент. Както казах, по-добре се ориентирай към друга марка от споменатите.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    8
    #789

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    @eliemi
    Ако сте харесали телевизора, нужно е да знаете, че съществуват и отделни устройства за плейване на мултимедия.
    Подходящите за този телевизор са с цени от 140 до 300+ лева. Марки WD, Asus, Diva. За тях си има отделни теми, в този и други форуми.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    69
    #790

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от monti
    При избора ми на телевизор този Local Dimming да ли е от съществено значение при гледане на телевизия от Булсата,или има ефект само за игри,до колкото разбирам от прочетеното до тук

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #791

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Напротив, точно при игри не е толкова важен и даже пречи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #792

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    това са първите ми снимки извинявам се ако нещо не съм направил както трябва

    adtomov ако може коментар
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #793

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Това са матрици на Samsung S-PVA и Sharp така като ги гледам.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #794

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Оня ден ходих до Техномаркет-а да пробвам пак телевизорите 55EX500 i 46HX700 за SD сигнал. Как може да продават ТЕЛЕВИЗОРИ и да не могат да ти демонстрират основната функция на телевизора, а именно един истински телевизионен сигнал. Както и да е, EX500 успя да плейне DivX-a, а HX700 прочете USB-то, но каза че няма нищо за плейване, та от теста нищо не излезна. От Сони ми обясниха, че някаква опция USB Autostart или нещо такова не му била пусната, иначе и той плейвал. Незнам дали е така, но тези в магазина твърдяха, че на тоя модел не са успели да пуснат филм, а и това не ми е толкова важно. В крайна сметка изборът ми в момента е между 46EX500 za 2300лв и 46HX700 за 3099лв. Единствената разлика, която открих е че HX700 има 200Hz и защитно стъкло. Според жената това стъкло ужасно ще отразява и съм склонен да се съглася съдейки от това, което видях в магазина. Остават 200Hz !!! Въпросът е струва ли си да дам 800лв. отгоре за тази опция и толкова ли ще ми липсват тези 100Hz отгоре в сравнение със 100Hz-виа 46EX500. Някой може ли да каже от личен опит, защото това е единственото, което остана като чуденка и като го реша ще съм готов с избора

    Благодаря предварително

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #795

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    повече от 100Hz почти е не възможно да се долови от човешкото око.но разликата в тези два модела не е само 100то Hz.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 39
    Последно: 02-03-23, 13:28
  2. Blu-Ray Player Sony / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 07-01-15, 08:01
  3. Sony док станции / FAQ на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-12, 19:34
  4. Sony Home Theater System / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-12, 15:10
  5. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе