Страница 83 от 119 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 1776

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    42
    #1231

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Няма как процесора на телевизора да се тормози от 1080р ако това се опитваш да кажеш. На телевизора му е все едно дали компютър или плеър му ги подава.
    Ами те и от демонстрационните HD генератори по същия начин става като поработят известно време,затова им се намаля резолюцията на 720р или на 1080i.И май не му е все тая на процесора защото на blu-ray 1080р работи без проблем,но като се включи на лаптоп,PC или HD генератор стават странни работи.От лаптоп картината след 20-ина минути изчезва ,а на генератор, само половината екран работи това при Сони(ниския клас, миналата година бяха P,S,U моделите тази година ВХ300,ЕХ302,ВХ400,ЕХ402 същата работа те са и предполагам със същото шаси).При Панасоник слабите модели с blu-ray и HD генератор на 1080р няма проблеми от лаптоп изобщо не излиза картина местиш кабела на LG2100 и работи без проблеми и не спира след време,предполагам и със Самсунг няма да има проблем.Иначе при V,Е,W,Z,X и т.н модели от мин.година и от EX500 нагоре от тази никакви грижи.Изпробвано е няколко пъти,отделно и оплаквания от хора.Сигурно сигнала е различен от комп. защото и в спецификациите на някой тв-та има със каква РС резолюция и честота работи телевизора през HDMI входа,и при някой модели липсва 1080р.Така беше и при Филипс преди 2г.3и5 серия,сега никой не се е оплакал от тях та не съм ровил да видя.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1232

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    То затова са телевизори, а не монитори. Какво става като им се закачи компютър си е проблем на компютъра. Щом с Блу-рей на 1080р работи значи определено не е в телевизора. Пък може и някакво ограничение пак да са сложили в телевизора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    42
    #1233

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    То затова са телевизори, а не монитори. Какво става като им се закачи компютър си е проблем на компютъра.
    Еми така е,и аз не разбирам защо трябва да си вържеш тв-то с компютър ама има и такива хора,а има и такива който питат как да си върже кинескопа с РС не че няма начини просто няма смисъл,ама нали сме "техническа нация" . Като искаш да гледаш филми има DVD,BLU RAY - качеството им е по добро от всякакви формати качени в интернет.Даваш 1000,2000,3000 лв за тв и нестига че телевизиите са ни скапани ами и да не си пуснеш 1 филм да му се накефиш максимално,защото каквито и mkv-та и тем подобни формати да пуснеш не може да се сравни с оригинален BLU RAY.А цените им са такива защото всички си пиратстват и няма как да им паднат цените толкова бързо колкото се очакваше.Няма как търговеца да получи добра цена от производителя след като зарежда мизерни количества.Това е БГ. купуваш си S-класа и и слагаш газова уредба.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #1234

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Здравейте. Проблема с розовия цвят през HDMI продължава. Приятел ми услужи с неговият Hama 5 м златен, или позлатен кабел, който бе 2,5 пъти по-дебел от моя - направо се учудих и за който преди 5-6 месеца го купихме за 50-60 лв. Сложих неговия но за съжаление на 3-тата минута отново розовия цвят. Деинсталирах старите драйвъри дошли с видеото и изтеглих последния Catalyst от страницата на ATI. Проблема си остана, дори и тогава когато демонтирах и пах сложих в слота видео картата да не би да не е давала хубав контакт.
    Когато обаче свързах телевизора чрез стария кабел VGA-VGA не се появи проблема. Болно ми е в случая че съм купил специално нова видео карта за 100 лв да има HDMI, като можех и с по-малко пари да се размина за каква да е обикновенна. Чувал съм обаче, а и се убедих че по този начин на свързване картината някъде е на около 80 % от истинското качество, ако мога така да се изразя (звука тогава си го вадя през колонки). Имам и преходник DVI-->VGA на телевизора, пак посредством същия обикновен кабел. Мислите ли че картината за обикновенно човешко око ще бъде различна? В краен случай така ще гледам (пак пише че е 1980/1080), но ми се искаше да е през HDMI. Много са променливите в случая. Нямам как да подам от друг източник сигнал на HDMI входа на TV за да видя дали след 3-тата минута ще порозовее. Ако знам точно от какво е, примерно да връщам видео карата. Ще пробвам и да намаля разделителната способност на монитора, но експериментите стават бавно, правя нещата едно по едно за да знам от къде се влошава или оправят нещата, и ще споделя с вас. Благодаря за съветите.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1235

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от icogen
    Даваш 1000,2000,3000 лв за тв и нестига че телевизиите са ни скапани ами и да не си пуснеш 1 филм да му се накефиш максимално,защото каквито и mkv-та и тем подобни формати да пуснеш не може да се сравни с оригинален BLU RAY.А цените им са такива защото всички си пиратстват и няма как да им паднат цените толкова бързо колкото се очакваше.Няма как търговеца да получи добра цена от производителя след като зарежда мизерни количества.Това е БГ. купуваш си S-класа и и слагаш газова уредба.
    Хубавото Mkv си е достатъчно добро. Разликите с оригинала са незабележими за нетренирано око и екрани под 50-60 инча.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    42
    #1236

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Хубавото Mkv си е достатъчно добро. Разликите с оригинала са незабележими за нетренирано око и екрани под 50-60 инча.
    Е чак пък толкова незабележими,личи си компресииката и на 32" а и филма не е само картина има и звук все пак за тези който държат и на звука.С Mkv-то не върви и DTS-HD,Dolby True HD.То за не тренираното ухо също няма значение ама всеки решава сам за себе си,няма смисъл да спорим за неща който 90% от хората няма да разберат.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #1237

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от icogen
    Даваш 1000,2000,3000 лв за тв и нестига че телевизиите са ни скапани ами и да не си пуснеш 1 филм да му се накефиш максимално,защото каквито и mkv-та и тем подобни формати да пуснеш не може да се сравни с оригинален BLU RAY.
    MKV е само контейнер не е формат. H264 е формата който обикновенно е в MKV контейнер. И не знам защо си останал с впечатлението, че Blu-ray е перфектен. Той също има някаква компресия и не е raw видео сигнал. В повечето случаи е mpg2, който освен че е тлъст разликата с добре компресиран h264 е минимална. Ще я видиш само при голямо увеличение. Естествено има и други формати в Blu-ray: VC1, MPEG4, AVC, дори и h264. Както предполагам вече се досещаш нито един от тези формати не е lossless, при всички има загуба на качеството спрямо оригиналния материал.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1238

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от icogen
    Е чак пък толкова незабележими,личи си компресииката и на 32" а и филма не е само картина има и звук все пак за тези който държат и на звука.С Mkv-то не върви и DTS-HD,Dolby True HD.То за не тренираното ухо също няма значение ама всеки решава сам за себе си,няма смисъл да спорим за неща който 90% от хората няма да разберат.
    За звука си прав. Не че не може да сложат и некомпресирания звук, но не го правят с цел намаляване на обема. Пък и много малък процент от хората разполагат с техниката и ухото да хванат разликата.
    За видеото смятам, че на хубавите 1080р рипове разлика не се хваща. Има няколко групи, които правят перфектни рипове с енкодинг 1:1 с оригинала и много малко орязване на битрейта, което не са хваща и на 50 инча. Да не кажа, че повечето хора не хващат и разликата с 720р рип.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #1239

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    И за повечето хора няма значение какво ще гледат DVD,BLU RAY или DivX.По-скъпите продукти ,са за тези които правят разлика.А има и такива,които си купуват просто най-скъпото.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,513
    #1240

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Pioneer след смяната на логото си през 1997 също промениха стратегията си, като миналата година даже се оттеглиха от TV пазара, а бяха безспорен No1 за качеството на плазмите.
    Изглежда че това стана под натиска на Sharp. През 2007 година Sharp купиха контролния пакет акции в Pioneer.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Pioneer_Corporation
    На 25 юни 2009 г. се сляха с Pioneer в бизнеса с оптика под името Pioneer Digital Design and Manufacturing Corporation.
    http://sharp-world.com/corporate/ir/...pdf/090625.pdf
    Не случайно миналата година LCD телевизорите Pioneer бяха с матрци на Sharp ,а тазгодишните модели телевизори на Sharp имат озвучаване разработка на Pioneer /същото важи и за слушалките на Sharp/.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    42
    #1241

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Ами на теория сте прави ,BLU RAY диска е само един носител съдържанието може да се запише и на друг носител с по голям капацитет, но на практика BLU RAY е свързан с доста сериозни технологии и от един компютър без значение колко скъп и какви карти(аудио,видео) има, няма как да извлечеш качество на картина и звук като от техника предназначена за тази цел.Звучи несериозно от хора с претенции да обясняват как няма разлика,най-малко не само битрейта е орязан ами информацията за контрола над цветовете при някой заглавия(x.v.color)и т.н.Прави сте че на един 32ЕХ402 няма да се види разликата,ама когато искаш да си добър в дадена област съответно е добре и да се подплатиш с нужната техника, не само теория.Разликата може да се демонстрира не с 50" а с 40"Х3500 ,ресивър SC-LX71,плеър BDP-LX71 и цялата серия на Jamo фронтални,съраунд,център и суббас тонколони- Concert 11,D 8sur,D 8cen,D 8sub и това е среден клас система но е достатъчна да се види и чуе разликата даже и на по слаба ще има голяма.Според мен тук е мястото да се научат хората че има значение какво ще гледат и на какво да гледат нали това е целта на този и на подобни форуми да се споделят опит и знания и да се научат хората с липса на такива.Тук е и мястото да се възпитават хората да хващат разликата и не да ходят по магазините и с овчи поглед да питат "каква е разликата между LCD и Plasma""кое е по добро"и да си купи LCD и да казва "купих си плазмичка".Затова повечето си купуват телефони за по 1000лв и гледат филмчета на компютъра или на системака за дом.кино за 4-500лв даже и много им се струва на някой,естествено филма е DivX или някакъв рип,за тях няма значение как го гледат важното е да го гледат,защото хората който знаят и разбират казват : "че на хубавите 1080р рипове разлика не се хваща","И за повечето хора няма значение какво ще гледат DVD,BLU RAY или DivX".

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #1242

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от icogen
    Ами на теория сте прави ,BLU RAY диска е само един носител съдържанието може да се запише и на друг носител с по голям капацитет, но на практика BLU RAY е свързан с доста сериозни технологии и от един компютър без значение колко скъп и какви карти(аудио,видео) има, няма как да извлечеш качество на картина и звук като от техника предназначена за тази цел.
    Хехе, ама не се отказваш Blu-ray та blu-ray Нали установихме, че Blu-ray е само носител, също като MKV и AVI.

    Битрейта не определя качеството (поне не е еднозначно). Компресията го определя. MPEG2 се нуждае от голям бит рейт за да има сносно качество, което не важи за по-новите формати, като h264 и MPEG4 / AVC, който са в пъти по-добра компресия от въпросния MPEG2.

    Предполагам всеки се досеща, че с техника за 20-30 хиляди се "виждат и чуват по-добре" филмите.

    До колкото за хардуерните vs софтуерните плейари и тук не съм съгласен, че хардуерните имат някакво огромно предимство. Софтуерните доста бързо се развиват и им се добавят екстри. Аз примерно си харесвам KMPlayer и Pot Player, имат купища настройки за картината, звука и субтитрите.

    Май бая се отплеснахме Ама така е всичко тръгна тоя калашник

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1243

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    icogen, аз наистина се смятам за ценител на качеството, но съм правил доста тестове и затова стоя зад думите си.
    Правил съм постановки веднъж за да се убедя за себе си и няколко пъти за да докажа тезата си срещу други хора.
    Като казвам качествени рипове имам предвид наистина качествени. Хората ги рипват без никаква разлика в детайлността или отместване на цветовете. Компресия на битрейт-а има и обикновено тя е което се забелязва. Колкото е по-голям екрана толкова по-лесно се вижда тя. На малък екран /под 50 инча/, трябва да пускаш/спираш/пускаш/спираш няколко пъти определени сцени за да видиш разлика. Аз на 40 инча от 2,50-3 метра разлика и между 720/1080р не виждам. Говоря за резолюцията. То и няма как да се види с нормално зрение.
    За звука си прав. На подобна система ще се чуе. Имай предвид, че 90% от хората, свалящи HD го гледа на монитори и звука от слушалки/евтини компютърни колонки.
    Ти хубаво призоваващ за оценяване на качеството, но дай първо да ги научим да не гледам CAM/R5/DVDSCR релийзи, после нищо SD и чак тогава евентуално без допълнителна компресия. В тоя свят, в който доминира mp3, каузата ти е обречена.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    42
    #1244

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от portokala123
    Хехе, ама не се отказваш Blu-ray та blu-ray Нали установихме, че Blu-ray е само носител, също като MKV и AVI.

    Битрейта не определя качеството (поне не е еднозначно). Компресията го определя. MPEG2 се нуждае от голям бит рейт за да има сносно качество, което не важи за по-новите формати, като h264 и MPEG4 / AVC, който са в пъти по-добра компресия от въпросния MPEG2.

    Предполагам всеки се досеща, че с техника за 20-30 хиляди се "виждат и чуват по-добре" филмите.

    До колкото за хардуерните vs софтуерните плейари и тук не съм съгласен, че хардуерните имат някакво огромно предимство. Софтуерните доста бързо се развиват и им се добавят екстри. Аз примерно си харесвам KMPlayer и Pot Player, имат купища настройки за картината, звука и субтитрите.

    Май бая се отплеснахме Ама така е всичко тръгна тоя калашник
    Така или иначе и до утре да спорим до никъде няма да стигнем ,ти разбираш от компютри и софт.,аз от аудио видео техника.Всеки си има своя идеал но аз лично нито съм чувал нито виждал сериозна A/V или HI-FI техника, центъра на която да е PC ,лаптоп или медия плеър.Сигурно няма и да видя.Преди около месец си бях пуснал на работата музика от качествени матрични дискове на не претенциозни но качествени компоненти,един колега който бая години се е занимавал с такава техника послуша малко и каза "такъв звук в къщи не мога да постигна" въпреки че има добър ресивър и колони и аудио карта по неговите думи една от най-добрите купена за 390 или 400лв нещо такова,не мога сега да ти кажа каква е защото както казах не ме интересува подобен род техника.Помещението не е най подходящо за слушане на музика,разликата както и той се убеди дойде от хардуеърното огромно предимство което имаше CD плеър MARANTZ CD5003 купен малко преди това от медия маркет в германия за 200 евро на промоция и качествения диск и видя и чу за горе долу еднаква сума какво е да чуеш "музикална сцена" от не толкова добра система но с качествен източник,това което с неговата прехвалена аудио карта никога няма да чуе,той си го и призна така или иначе,то и със видеото нещата са по подобен начин,така че виж и чуй качествена система събрана от някой който знае,никой не пречи да си ги гледаш тези "KMPlayer и Pot Player"плеъри просто направи разликата защото на теория може и да няма ама "чуй за да видиш".

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #1245

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Здравейте. Проблема с розовия цвят се премахна като намалих резолюцията на SONY LCD от 1920 х 1080 с една стъпка по-надолу на 1776 х 1000. Все още са изписани числата 1080p. Кой варианта ще е по-качествен на картина и образ според вас за Ful HD:
    1. HDMI-HDMI кабел на 1776 х 1000, или
    2. VGA-VGA кабел на 1920 х 1080

    Знае ли се изобщо с приблизителна точност 2-рия вариант на колко % хубост е, ако приемем 1-вия за 100 %.
    Благодаря
    Светломир

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 83 от 119 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 44
    Последно: 20-05-24, 17:12
  2. Blu-Ray Player Sony / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 07-01-15, 08:01
  3. Sony док станции / FAQ на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-12, 19:34
  4. Sony Home Theater System / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-12, 15:10
  5. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе