Страница 85 от 119 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,261 до 1,275 от общо 1776

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #1261

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Сега въпроса е ,дали този проблем се среща само в комбинация от видеокарта АTI и серия EX400 или го има и при останалите серии на Сони.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    18
    #1262

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Да ви питам нещо, значи както казах телевизора ми е KDL-32EX403. Направи ми впечатление, че може да стартирам DivX през USB, което е супер! Проблема обаче е, че така и не успях да подкарам субтитрите. Писах на Сони по въпроса и ето какво отговориха:

    Благодарим Ви, че избрахте продуктите на Sony.
    Телевизорите от серия EX4xx не поддържат *.sub и *.srt файлове през USB.
    Не знам - но според мен е малко тъпо да поддържаш DivX пък да няма субтитри Все едно - въпроса е имате ли решение на този проблем?
    Между другото става, ако вмъкнем субтитрите директно във филма, но това е един вид заобикаляне на проблема, не решение
    Още нещо, което ми направи впечатление - телевизора статира бавно Сигурно звучи тъпо, но му трябват няколко секунди време, за да зацепи и изкара надписа Sony на екрана. Предполагам при всички е така, ама все пак да питам?

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1263

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от rdx1968
    Още нещо, което ми направи впечатление - телевизора статира бавно Сигурно звучи тъпо, но му трябват няколко секунди време, за да зацепи и изкара надписа Sony на екрана. Предполагам при всички е така, ама все пак да питам?
    При всички е така. Причината е, диагностиката, която си прави телевизора, преди да стартира. Надписа Sony, при новите модели, може да се маха вече, има я опцията в един от новите фърмуери.

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1264

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от rdx1968
    Да ви питам нещо, значи както казах телевизора ми е KDL-32EX403. Направи ми впечатление, че може да стартирам DivX през USB, което е супер! Проблема обаче е, че така и не успях да подкарам субтитрите. Писах на Сони по въпроса и ето какво отговориха:

    Не знам - но според мен е малко тъпо да поддържаш DivX пък да няма субтитри Все едно - въпроса е имате ли решение на този проблем?
    Между другото става, ако вмъкнем субтитрите директно във филма, но това е един вид заобикаляне на проблема, не решение
    Така е при японските марки и Филипс за сега . Само корейските-Самсунг и LG и някои екзотични като Финлукс четат субтитри на български. Не мисля , че ще пуснат нов фърмуер за този проблем.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    18
    #1265

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Само корейските-Самсунг и LG и някои екзотични като Финлукс четат субтитри на български. Не мисля , че ще пуснат нов фърмуер за този проблем.
    Няма какво да добавя осен едно БРАВО! за Самсунг и LG. Това нещо трябва да се отчете като недостатък на Сонито Така или иначе вече съм го купил, ще се борим с проблема по друг начин, а именно "вграждайки" субтитрите във филма. Днес си спретнах четири филма по този начин, довечера ще видя дали всичко е ток и жица ... мисля си, че няма да има проблеми.

  7. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1266

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Добре ,че тазгодишните модели поне четат Divx . Миналата година и това го нямаха в Сони. Иначе ако много се сваля и се гледа по-този начин едно външно медия плеърче за 180лв. решава проблема.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    18
    #1267

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Иначе ако много се сваля и се гледа по-този начин едно външно медия плеърче за 180лв. решава проблема.
    Какво е това решение за 180 лв.? Аз преди време бях гледал ASRock ION 330 HT, но той е към 600-700 лв.

  10. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1268

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Ето нещо такова непретенциозно ,което да върши работа повече от вградените:
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...etailScenario=
    В Хенди цената е 180лв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    22
    #1269

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от rdx1968
    Няма какво да добавя осен едно БРАВО! за Самсунг и LG. Това нещо трябва да се отчете като недостатък на Сонито Така или иначе вече съм го купил, ще се борим с проблема по друг начин, а именно "вграждайки" субтитрите във филма. Днес си спретнах четири филма по този начин, довечера ще видя дали всичко е ток и жица ... мисля си, че няма да има проблеми.
    Имам EX500, който чете субтитри през USB-то, но шрифта е ужасно тънък и нечетим. След 10 мин. гледане очите те заболяват.
    И аз няма да мина без медиаплейър. Пробвах с вграждане, но не си заслужава да се усложнява процеса

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #1270

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Сега въпроса е ,дали този проблем се среща само в комбинация от видеокарта АTI и серия EX400 или го има и при останалите серии на Сони.
    И аз да споделя мнение по темата. Имам 40ЕХ500 от два-три месеца вече. Свързал съм го с DVI-HDMI кабел с видео Ати HD5750 и Windows 7. Честно казано розовия екран съм го виждал само да ми премигва за части от секундата и то не като съм на външен вход а на телевизия. Иначе като цяло съм много доволен от покупката. Страхотен телевизор, за цената си разбира се.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    49
    #1271

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    [quote Така или иначе вече съм го купил, ще се борим с проблема по друг начин, а именно "вграждайки" субтитрите във филма. Днес си спретнах четири филма по този начин, довечера ще видя дали всичко е ток и жица ... мисля си, че няма да има проблеми.
    [/quote]
    Дано ти тръгнат субтитрите като си ги вградил във филма ,но при мен не се получи.Субтитрите излизат в най долния край на ТВ и се вижда само върха на субтитрите и немога да го оправя ,ТВ-то е 32ех302
    Би ли споделил резултата .
    Иначе субтитрите ги вградих с тази програмка AVIAddXSub и се вграждат до 10 мин.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    18
    #1272

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Дано ти тръгнат субтитрите като си ги вградил във филма ,но при мен не се получи.Субтитрите излизат в най долния край на ТВ и се вижда само върха на субтитрите и немога да го оправя ,ТВ-то е 32ех302
    Би ли споделил резултата .
    Иначе субтитрите ги вградих с тази програмка AVIAddXSub и се вграждат до 10 мин.
    Още ги боря за жалост! Вчера направих четири филма и вечерта като ги пуснах на телевизора изкара следното съобщение:

    Скоростта на последователно представяне на видео кадри не се поддържа
    или
    Video framerate not supported
    на англиийски като го пуснах.

    Предполагам, че трябва да му се зададе framerate и тогава ще тръгне. До преди малко вграждах субтитри на един филм и по-късно днес пак ще пробвам да видим какво ще излезе. Иначе ползвам mencoder за целта, а като време пак около 10 минути някъде. Ще пиша по-късно пак, след като тествам.

    Днес забелязах други интересни функции на телевизора, който имам Ето за какво говоря:

    Wi-Fi Ready – add SONY UWA-BR100 USB dongle and you can easily connect to your wireless home network without the clutter of cables
    Някой пробвал и го е това? Само с USB dongle-а на Сони ли работи? Въобще какви са ви впечатленията?


  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1273

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Относно вграждането на субтитри, аз го правя успешно с XviD4PSP и вече достатъчно известната multiAVCHD.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    23
    #1274

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Здравейте! Регистрирах се вчера тук и изчетох почти всичко - бая се обогатих технически .
    Поръчал съм си тия дни SONY KDL40EX500 от магазини "ЗОРА" за 1595 лева. Мостра е и затова малко се притеснявам, защото със сигурност е работил ежедневно в магазина поне 2-3 месеца, нали така? Навсякъде, където се опитах да го поръчам, бяха останали само мостри (Технополис, Техномаркет, разни сайтове пък изобщо го нямаха наличен и не знаеха дали пак ще го имат), затова склоних на поръчка в "ЗОРА", понеже само там цената беше под 1600 лв. и с безплатна доставка.
    Интересува ме има ли нещо, за което трябва да се притеснявам при тая мостра? И друго - какво да пробвам най-напред, като го включа вкъщи, за да разбера дали нещо не му е наред?
    Ще го ползвам за: 1.Телевизия (цифрова и обикновена - абонаментът ми е с аналогови и цифрови канали); 2.Гледане на филми от лаптопа (през VGA кабел); 3.Гледане на Divx филми със субтитри от USB; 4.Ще пробвам и DLNA-то как е (лаптопът и телефонът ми са с DLNA, та затова ми е интересно), но при липса на Divx поддръжка това DLNA ми е само усложнение. Разстоянието до дивана е към 3 метра.
    Та това е. Моля да не ми хвалите по-високите класове СОНИ и други марки, защото знам, че са много по-добри, но те струват повече. За моя бюджет това е върхът на възможностите. Просто питам как да разбера ОК ли ми е телевизорът.
    Мерси!
    P.S.: Тия вградени тунери (DVB-T, DVB-C и т.н.), дето ги пише по рекламите, реално мога ли да ги ползвам - примерно връщам на тези от кабелната техния тунер и си ползвам този от ТВ-то? Чух, че се купувал адаптер за около 100 лв. Има ли смисъл?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    18
    #1275

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    здрвавейте, във връзка с горното и аз да попит: каква е разликата между SONY KDL40EX500 и SONY KDL40NX500. и двата модела са с една цена 1615лв засега. за SONY KDL40NX500 в ени сайтове посочват че е с процесор BRAVIA ENGINE 3 процесор а в други, че е с процесор BRAVIA ENGINE 2 процесор. моля за мнение. за отговорите предварително благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 85 от 119 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 39
    Последно: 02-03-23, 13:28
  2. Blu-Ray Player Sony / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 07-01-15, 08:01
  3. Sony док станции / FAQ на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-12, 19:34
  4. Sony Home Theater System / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-12, 15:10
  5. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе