Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 59 от 135 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 2015
Like Tree155Одобрявам

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #871

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Здравейте. Дойде време за телевизор и искам да се допитам и до Вас за съвет.Търся тв с хубава картина.Не държа да има 3д и там всичките му интернет глезотийки. От всички телевизори, които гледах ,най-много ми харесаха 3 модела.
    Sony 32w650
    Sony 32w600
    Philips 32pfl-4258

    Мисля ,че Сонитo малко надделява, но искам и Вие да изкажете мнение.
    Телевизорът ще се ползва предимно за филми.Ако се гледа телевизия,то няма да е много и ще е с обикновена антена,но все пак ще се пуска и тя по малко. Като гледам спецификациите на Сонитата,не виждам да имат mpeg4 ,което мисля,че е нужно за гледане на тв от антена.
    Другото нещо ,което ме интересува е : кой е най-добрия вариант да си пускам филмите, от начините ,които съм описал по-долу. Имам лаптоп, който обаче няма HDMI изход ,а само VGA.
    Като вариант видях ,че може да се върже с някакъв VGA към HDMI конвертор.Малко скъпичко ми се видя този вариант,а и не знам дали все пак се губи от качеството на картината.
    Като 2ри вариант мисля да си качвам филмите на flash памет и от нея да ги пускам.И веднага идва въпроса:ако е с флашка,трябва ли тя да е usb 3.0
    Като 3ти вариант: имам един стар хард диск 160гб сата. Мога ли да го сложа в една преходна кутия към USB (с отделно захранване) ,и да си пускам филмите направо от харда.
    И като 4ти вариант четох нещо за връзване с някаква dlnа връзка, което ако можете малко да ми поясните как точно работи ще съм ви благодарен.

    Ще съм благодарен на всякаква информация и съвети.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #872

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    От изброените - първият, 32w650. Чете безпроблемно филми и бг субтитри от флашка, поддържа DTS. Отличен на HD канали, задоволителен на SD (има и много по-зле).
    Имам 2 ТБ външен хард диск, но не съм го пробвал дали върви на 32W650, защото го закачам към блурей плеър на друг телевизор с по-голям екран. За DLNA и останалото чети тук.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #873

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от L1892 Виж публикацията
    Не "ще", а "има" - мой приятел преди дни взе W807 с видима VA матрица, то няма и как да ги сбърка човек - превъзходна, смайваща HD картина и тотален срив при SD каналите. А и ъгълът на гледане издава матрицата при всякакви случаи.
    Не съм виждал W805/7 с IPS матрица, предполагам, че ще е далеч по-добре на кофти каналите.
    Не мисля ,че това какъв панел е поставен има общо с представянето на СД - там "играйт" други фактори . Щом е бил зле с VA , ще е зле и с IPS - а може и да не са направени добре настройките за СД - за модели 2013 в повечето ревюта ги хвалят Сони за представянето им със СД материали .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #874

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    От изброените - първият, 32w650. Чете безпроблемно филми и бг субтитри от флашка, поддържа DTS. Отличен на HD канали, задоволителен на SD (има и много по-зле).
    Имам 2 ТБ външен хард диск, но не съм го пробвал дали върви на 32W650, защото го закачам към блурей плеър на друг телевизор с по-голям екран. За DLNA и останалото чети тук.
    А от какво разстояние го гледаш това sony 32w650 и в какъв режим.720p ,1080p или гледаш повече телевизия. Питам те защото от няколко дни не мога да преценя на какъв размер да заложа. Ще гледам предимно филми 720п и 1080п.Сега, не съм някакъв маниак да гледам по цял ден , но пък ме притеснява да не сбъркам с размер 32 инча. Като ги гледах в техномаркет 42ките ми се видяха големички.Ще се гледа от 3.2м най-много.
    Ако пък ще е 42ка има един панасоник ,който доста ми хареса,въпреки,че е 3д на което изобщо не държа. ето го :
    PANASONIC TX-L42ET60E :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    Давайте акъл моля Ви. Също ме интересува този mpeg4 ,който трябвал за гледане на тв от антена (поправете ме ако греша).

  6. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #875

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от L1892 Виж публикацията
    Не "ще", а "има" - мой приятел преди дни взе W807 с видима VA матрица, то няма и как да ги сбърка човек - превъзходна, смайваща HD картина и тотален срив при SD каналите. А и ъгълът на гледане издава матрицата при всякакви случаи.
    Не съм виждал W805/7 с IPS матрица, предполагам, че ще е далеч по-добре на кофти каналите, за качествените е ясно. Сони правят голям удар с моделите си от 2013 г, независимо, че финансовите им резултати сочат друго - все пак връзката между технология и финанси е твърде косвена, тепърва фирмата ще си плаща борчовете за предходната съсипия...
    Ами накарай го да провери със :

    Натиснете следващите бутони при изключен телевизор:


    1. i+
    2. 5
    3. Volume +
    4. Power

    Then an overlay should appear with PNL at the bottom of the left column. Below that there's the panel model number.

    Аз гледам цифрова телевизия на 42W807 а преди това и със 42W650, картината е много добра. Ако картината която се предава е прекалено лоша няма как да станат чудеса.

    Не съм съгласен със непрекъснантите оплаквания за ъглите на видимост, гледам на
    42W807 и на 42W650 и не виждам такава драма.
    Даже на скоро водих един приятел в мола да гледаме KDL-40W905 дали са му толкова лоши ъглите на видимост, няма такава драма, и давмата не забелязахме да има промяна в картината така както е показана на някои ревюта.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mastersku Виж публикацията
    А от какво разстояние го гледаш това sony 32w650 и в какъв режим.720p ,1080p или гледаш повече телевизия. Питам те защото от няколко дни не мога да преценя на какъв размер да заложа. Ще гледам предимно филми 720п и 1080п.Сега, не съм някакъв маниак да гледам по цял ден , но пък ме притеснява да не сбъркам с размер 32 инча. Като ги гледах в техномаркет 42ките ми се видяха големички.Ще се гледа от 3.2м най-много.
    Ако пък ще е 42ка има един панасоник ,който доста ми хареса,въпреки,че е 3д на което изобщо не държа. ето го :
    PANASONIC TX-L42ET60E :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    Давайте акъл моля Ви. Също ме интересува този mpeg4 ,който трябвал за гледане на тв от антена (поправете ме ако греша).
    Препоръчвам ти да заложиш на 42 инча минимум, повечето нови телевизори имат DVB-T/C и може да гледаш ефирна и кабелан цифрова.
    От личен опит мога да кажа, ако не държиш на 3д няма да съжаляваш ако вземеш SONY KDL-42W650.
    mastersku одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #876

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията

    Не съм съгласен със непрекъснантите оплаквания за ъглите на видимост, гледам на
    42W807 и на 42W650 и не виждам такава драма.
    Даже на скоро водих един приятел в мола да гледаме KDL-40W905 дали са му толкова лоши ъглите на видимост, няма такава драма, и давмата не забелязахме да има промяна в картината така както е показана на някои ревюта.
    viewing angle
    http://d37ddz0i31n1wa.cloudfront.net...wing-Angle.jpg
    http://d37ddz0i31n1wa.cloudfront.net...wing-angle.jpg
    http://d37ddz0i31n1wa.cloudfront.net...0a_viewing.jpg
    http://d37ddz0i31n1wa.cloudfront.net...7d/viewing.jpg

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #877

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/


    Не мога да споря с измерванията(А те от къде са ?), нито със това че IPS е със по-широк ъгъл, просто според мен във реалната употреба на телевизорите няма да има такъв проблем. Странно е как Panasonic WT60 e с IPS панел и ъглито му на видимост са по-големи от други модели със IPS.
    Ако гледате телевизорите си от такива големи ъгли нещо не наред, по принцип дори и да се вижда картината при по-голем ъгъл формите стават много различни и едва ли някой си ползва телевизора така.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #878

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Не мога да споря с измерванията(А те от къде са ?), нито със това че IPS е със по-широк ъгъл, просто според мен във реалната употреба на телевизорите няма да има такъв проблем. Странно е как Panasonic WT60 e с IPS панел и ъглито му на видимост са по-големи от други модели със IPS.
    Ако гледате телевизорите си от такива големи ъгли нещо не наред, по принцип дори и да се вижда картината при по-голем ъгъл формите стават много различни и едва ли някой си ползва телевизора така.
    HDTV Television Reviews, Buying Guides and ratings - Reviewed.com Televisions
    1. Избираш марката (кликваш горе в дясно на BRAND)
    2. Избираш ревю на модел от новата страница
    3. На фона на началното изображение (със снимката на модела) в дясно има избор на:
    Product overvew -преглед
    Full Review - пълно ревю
    The Science - научни замервания <- тук трябва да кликнеш
    Specification - спесификации
    Galerry - снимки
    -
    WT60 е с IPS-Pro


    Има за цялата домашна електроника и бяла техника
    Digital Camera Reviews, Ratings and Buying Guides - Reviewed.com Cameras
    Tablet, eReader, eBook, Reviews, Ratings and Buying Guides - Reviewed.com Tablets
    Camcorder Reviews, Ratings and Buying Guides - Reviewed.com Camcorders

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #879

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ... Щом е бил зле с VA , ще е зле и с IPS - а може и да не са направени добре настройките за СД - за модели 2013 в повечето ревюта ги хвалят Сони за представянето им със СД материали .
    Може и така да е, но при всеки вариант ъгълът на гледане ще окаже влияние - най-малкото върху яркостта и/или контраста. Що се отнася до хваленето за SD - може би има основание, особено пък на фона на някои от другите марки. Ако ще се залага на SD канали - мисля, че само 2 марки се справят на ниво - Philips и Panasonic, но това всеки тук го знае. IPS матрицата на LG при LG се държи по-зле отколкото на други марки, но това не е прецедент.
    Гледам всеки ден 32W650 и 42PFL7008 и ми е доста трудно да посоча коя картина повече ми харесва при перпендикулярно (е, приблизително) гледане, но и в двата случая е идеална за скромните ми представи. Но после нещата се раздвояват:
    - ставам да си налея вода (W650 е в кухнята), т.е. нарушавам значително ъгъла на гледане и нещата стават почти трагични, сякаш в помещението има 2 телевизора.
    - пускам SD канал (TV Evropa, Диема, Cinemax или друга) и тичам веднага при 7008 за спасение .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Ами накарай го да провери със :

    Натиснете следващите бутони при изключен телевизор:...
    Това няма как да стане, иди му обяснявай, че няма опасност за телевизора, а и не му пука каква е матрицата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    ... и не виждам такава драма...
    Е, не, не! Никъде не съм използвал такива определения, за никаква драма на става и дума дори. При лично мен проблемът идва от непрекъснатата съпоставимост.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mastersku Виж публикацията
    А от какво разстояние го гледаш това sony 32w650 и в какъв режим.720p ,1080p или гледаш повече телевизия...
    Предимно телевизия от 1,80м максимум, все пак е кухня, не мога да сложа по-голям размер, би било глупво, защото не съм само аз на масата, а съм най-далеч от екрана.
    Филмите са рядкост, но само 1080р, други не гледам...

    - - - - - - - - - -

    Всичко по-горе е мое мнение, не ангажирам никого с нищо по него!

  12. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #880

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от L1892 Виж публикацията
    ...Ако ще се залага на SD канали - мисля, че само 2 марки се справят на ниво - Philips и Panasonic, но това всеки тук го знае. ...
    Това за SD каналите е много пресилено изказаване, при положение че всяка година излизат нови модели и нови процесори за обработка на картината никой не може да глобализира кой се справя най-добре по-принцип. Последното ревю за филипс което четох Philips 55PFL8008S/12 (8000 Series) Review пише че се справя по-зле от миналата година при SD картината.

    Като изключим ъглите на видимост(заради матриците), не е редно да сравняваш картината на 32W650 с 42PFL7008, по добре сравни 32W650 с 5008 модела(по цени изглеждат близки).
    Никоя марка не може да почива само стари лаври, всичко е до време. В последно време Филипс доста западна и при мониторите и при телевизорите и не е същата фирма.

  13. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #881

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от mastersku Виж публикацията
    А от какво разстояние го гледаш това sony 32w650 и в какъв режим.720p ,1080p или гледаш повече телевизия. Питам те защото от няколко дни не мога да преценя на какъв размер да заложа. Ще гледам предимно филми 720п и 1080п.Сега, не съм някакъв маниак да гледам по цял ден , но пък ме притеснява да не сбъркам с размер 32 инча. Като ги гледах в техномаркет 42ките ми се видяха големички.Ще се гледа от 3.2м най-много.
    Ако пък ще е 42ка има един панасоник ,който доста ми хареса,въпреки,че е 3д на което изобщо не държа. ето го :
    PANASONIC TX-L42ET60E :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    Давайте акъл моля Ви. Също ме интересува този mpeg4 ,който трябвал за гледане на тв от антена (поправете ме ако греша).
    Колега преди гледах 32 инча от около 2.80м а сега там имам 40 инча и се чувствам много по добре виж 42 инча вече идват много.Същата 32 сега я ползвам в спалнята на горе долу същотото растояние и ми е добре.Много зависи за къде ще е телевизора за хол е по добре да е по голям понеже го гледат повече хора а за спалнята и 32 е добре.Ако ти е по голям хола скачай на 42 после да не съжаляваш.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #882

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    ...Последното ревю за филипс което четох Philips 55PFL8008S/12 (8000 Series) Review пише че се справя по-зле от миналата година при SD картината...
    Може и да е пресилено, но предпочитам да гледам и сравнявам на живо по собствени възприятия, а не да чета кой какво е написал някъде си - тест в лабораторни условия и картина от BBC едва ли съответстват на нашенската даденост.
    За съпоставката между моделите съм съгласен, защото пред мен стоеше дилемата W650 срещу PFL5008 (цената в случая няма нищо общо) и не взех втория само заради липсата на DTS, което сега, 3 месеца по-късно отчитам като доста сериозна грешка по две причини - ъгълът на гледане при W650 е твърде ограничен, да не говорим за представянето му на SD каналите. Сега имам DTS, който не ползвам за нищо, имам чудесна картина на HD каналите, която обаче губи много от блясъка си с промяната ъгъла на гледане, имам и задоволителна (но не и добра според представите ми и в неизбежната, пък дори и нежелана съпоставка със 7008) работа с SD каналите.
    Този пост е редактиран от L1892; 07-11-13 в 10:07.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #883

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Така, доколкото разбирам доста хора имат 42W650A . Някой може ли да ми каже MotionFlow-а дали се включва допълнително или си го има постоянно.В настройките на картината съм пипал разни опции, ама не съм сигурен дали е за MotionFlow.

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #884

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Мисля, че нямаш регулиране на Motionflow, а само LED Motion Mode, който активира сканиращата подсветка.

  18. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #885

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от isojama Виж публикацията
    Така, доколкото разбирам доста хора имат 42W650A . Някой може ли да ми каже MotionFlow-а дали се включва допълнително или си го има постоянно.В настройките на картината съм пипал разни опции, ама не съм сигурен дали е за MotionFlow.
    Включен си е постоянно, тази настройка не е достъпна в менюто и не може да се променя.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от L1892 Виж публикацията
    Може и да е пресилено, но предпочитам да гледам и сравнявам на живо по собствени възприятия, а не да чета кой какво е написал някъде си - тест в лабораторни условия и картина от BBC едва ли съответстват на нашенската даденост.
    За съпоставката между моделите съм съгласен, защото пред мен стоеше дилемата W650 срещу PFL5008 (цената в случая няма нищо общо) и не взех втория само заради липсата на DTS, което сега, 3 месеца по-късно отчитам като доста сериозна грешка по две причини - ъгълът на гледане при W650 е твърде ограничен, да не говорим за представянето му на SD каналите. Сега имам DTS, който не ползвам за нищо, имам чудесна картина на HD каналите, която обаче губи много от блясъка си с промяната ъгъла на гледане, имам и задоволителна (но не и добра според представите ми и в неизбежната, пък дори и нежелана съпоставка със 7008) работа с SD каналите.
    Колега L1892, стана ми интересно колко по-добра е SD картината на филипса. След като казваш че е много по-добра най-вероятно имаш право. Ще е супер ако можеш да направиш някое клипче или снимки сравнявайки телевизионна картина на някои SD канал на двата модела, за да видим разликата. Аз търсих някакво сравнение между HiDTV Pro-Fusion™ и X-Reality Pro но не открих нищо стойностно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе