Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 60 от 135 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 2015
Like Tree155Одобрявам

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #886

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    ...Колега L1892, стана ми интересно колко по-добра е SD картината на филипса...
    Колега, "колко" предполага количество, как да го измеря? Ами много по-добра е, измерено по възприятия. С клипчета тая работа няма да стане, нямам с какво толкова качествено да го запиша, че да се различава поне малко от най-лаишки домашен клип. По тази причина ще ти го разтълкувам така - представи си два DVDRip-а на един и същ филм, само че единият да е 1,36 ГБ, а другият - 700 МБ. Предполагам, че това е достатъчно като отправна точка. А и по всяко време можеш сам да си направиш проба в магазина и да видиш с очите си. Винаги тествам телевизори по тоя начин - с подобни файлове, а не с HD. От началото на 2011 г обикалям веригите винаги, когато мога и смея да твърдя, че имам прекалено много тествани модели зад гърба си, та да мога да преценявам без да се интересувам от характеристиките на процесори, панели и прочие. Но това е и си остава лично мнение, а тук не е прието да се искат доказателства за по-добър модел, нали? Поне аз не намирам такива в коментарите за препоръки.
    Има и друга информация, написана е тук . Не е посочен източникът й, но никой не търси произход, аз също. Дали я приемаме за вярна или не, това е личен избор.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #887

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от L1892 Виж публикацията
    Колега, "колко" предполага количество, как да го измеря? Ами много по-добра е, измерено по възприятия. С клипчета тая работа няма да стане, нямам с какво толкова качествено да го запиша, че да се различава поне малко от най-лаишки домашен клип. По тази причина ще ти го разтълкувам така - представи си два DVDRip-а на един и същ филм, само че единият да е 1,36 ГБ, а другият - 700 МБ. Предполагам, че това е достатъчно като отправна точка. А и по всяко време можеш сам да си направиш проба в магазина и да видиш с очите си. Винаги тествам телевизори по тоя начин - с подобни файлове, а не с HD.
    Съгласен съм че тудно да се види в клип и снимка, чудех се има ли някой канал или част от картина или ситуация в които си забелязал тази разлика.
    Не искам никакви доказателства от теб, просто ми е много чудно колко лоша може да е SD картината на сонито при положение че изпозлва същият процесор като на топ моделите в серията. Със сигурност ще има разлика в плавността на движенията и в някои по-бързи сцени филипса ще е по-добре.
    А колкото до насоките и препоръките във форума, те са хубаво нещо но аз винаги ги гледам с малко недоверие, най-много гледам спецификацията. Сега като погледна тази препоръка Сони все едно никога не е правила телевизори и не е в нито една класация.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #888

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    ...просто ми е много чудно колко лоша може да е SD картината на сонито при положение че изпозлва същият процесор като на топ моделите в серията...
    Аз не случайно акцентирам върху личните впечатления - "лошата" картина на SD каналите е в резултат на съпоставка със 7008, колкото и да не искам да я правя. Бих отишъл и по-нататък, но не е коректно да навлизам в ненужни спорове.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,481
    #889

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Не искам никакви доказателства от теб, просто ми е много чудно колко лоша може да е SD картината на сонито при положение че изпозлва същият процесор като на топ моделите в серията.
    Това, че ползват един и същи процесор не е гаранция, че се справят еднакво добре с даден сигнал. Производителите прилагат следната техника - едни и същи процесори в няколко модела от високият и средният клас, но заредени с различен(орязан в по-ниският клас модели) софтуер. Целта е, да има някакво разграничение между моделите от различни класове.

    Затова са тестовете. Пробвай как е мащабирането с една картинка в SD резолюция и аспект 4:3, но с наложена мрежа (на квадрати). Ако телевизора ти мащабира правилно от 4:3 до 16:9, то на екрана на тивито пак ще имаш картина с правилни квадрати, а не разтегнати по хоризонтала или вертикала - може част от картината да е орязана по вертикала.


    What is upconverting? | Crave - CNET
    Is Your HDTV Under Performing? Here’s a Fix | HD Guru

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    9
    #890

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Здравейте,

    Бихте ли споделили мнение за SONY KDL-40R471ABAEP?

  7. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #891

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Rosenrot Виж публикацията
    Здравейте,

    Бихте ли споделили мнение за SONY KDL-40R471ABAEP?
    Нямам личен опит.
    По ревютата пишат че картината е с добри нива на черният цвят, и не е лоша, но иначе не го хвалят особено по-скоро са негативни :
    Google Translate

    Google Translate

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това, че ползват един и същи процесор не е гаранция, че се справят еднакво добре с даден сигнал. Производителите прилагат следната техника - едни и същи процесори в няколко модела от високият и средният клас, но заредени с различен(орязан в по-ниският клас модели) софтуер. Целта е, да има някакво разграничение между моделите от различни класове..
    Съгласен съм с теб hristoslav2, но за мен колегата L1892 е прекалено предубеден и негативно настроен към сони модела.

    Все пак това не са равнопоставени модели, филипса e по-висок модел, бързите сцени се обработват по-добре (това не е малко), ъгъла на вдимост е по-голям(това е важно за хората които гледат под голям ъгъл).

    Всеки си има мнение и прав за себе си, аз до като не видя сравнение не вярвам в това колко по-добра е SD картината на този филипс.

    Аз като цяло харесвам филипс от едно време, интересен ми е, днес се отбих в технополис и разгледах 42PFL7008K.

    Ето моите лични впечатления.

    1. За картината нищо не мога да кажа, добре изглежда и нищо повече, в магазина всичко е HD сигнал
    2. Корпуса му е много тънък отгоре до долу, много по-тънък сравнен с 42W807, 42W650 също е толкова тънък но се удебелява в долният край.
    3. Дистанционното му е дебело, заоблено, никак не ми хареса и не може да се сравнява с това на сони.
    4. Менюто му е супер бавно(дразнещо бавно за мен) и с икони които изглеждат доста зле. Не може да се сравнява със това на сони, нито със самсунг UE40F6500. Ако е толков бавен и при смяна на канaлите е трагедия. Дано да го оправят с някой ъпдейт.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    1
    #892

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Здравейте!От скоро имам нов тв 47W805.Моля някой да даде настройки за добра картина.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #893

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    ... но за мен колегата L1892 е прекалено предубеден и негативно настроен към сони модела
    Съжалявам, опитах се да съм ясен, ама май нещо не ми се получава, та затова и ще опитам да поясня за последно, че се натрупа доста спам - имам всички основания да съм доволен от 32W650, и съм! Това бе и за момента си остава (мое мнение) най-доброто, което може да се купи при бюджет до 1000 лв и 32". Има тук доста спорове какъв панел е сложен (според писанията варира от 50 до 120 Хц), но телевизорът се справя със задачата си. И не мога да кажа, че съм разочарован от покупката, защото знаех какво да очаквам след 3 проби с всевъзможни файлове. Друг е въпросът, че 32PFL5008 ми харесва повече (IPS, 3Д и двустранният му Амбилайт, колкото и последните две да са неприложими в кухненски условия), но бе (през август) извън бюджета ми.

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    3. Дистанционното му е дебело, заоблено, никак не ми хареса и не може да се сравнява с това на сони.
    4. Менюто му е супер бавно(дразнещо бавно за мен) и с икони които изглеждат доста зле. Не може да се сравнява със това на сони, нито със самсунг UE40F6500. Ако е толков бавен и при смяна на канaлите е трагедия. Дано да го оправят с някой ъпдейт.
    3. Дистанционното на Sony е с 3-4 мм по-дебело и с 12-13 мм по-късо от това на Philips. Наполовина (не съм го теглил) е по-леко от холандското, но пък да не забравяме, че "вафлата" на Philips е и с QWERTY клавиатура - изключително удобна, ако на някой му щукне щурата идея да ползва телевизора си за интернет.
    4. Менюто на Philips (не само при 7008) е тромаво, стартира бавно, но пък е структурирано по перфектен начин - мислено е сериозно при проектирането му; в това отношение Sony се представя доста по-зле, но пък много по-добре от някои други марки. Смяната на каналите е друга тема, защото зависи и от начина на представяне на каналите при модела на Sony - дали да се появят в дясната част на екрана и да си ги избирам с + или - (нагоре-надолу) или да не се появяват, а сменат само с +/-. Първият вариант (по моему) е далеч по-практичен, защото дава много по-бърз достъп до по-отдалечени по номерация канали (200+), докато при втория няма общ поглед и не се знае какво точно се търси. Докато при Philips има екрани от по 14 канала съдържащи логото на всеки канал - зарежда по-бавно, но после работи приемливо, въпрос на навик все пак, аз ползвам Philips от 2011 г (имам и 6606).

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,481
    #894

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    На сайта може да намерите всички ТВ приложения за телефони :rolleyes: (горе вдясно на сайта може да смените езика, но няма български)
    Entertainment Lifestyle Guide - Sony

    TV SideView | Entertainment Lifestyle Guide - Sony



    Network Media Player Help Guide
    Help Guide

  12. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #895

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от capi_cap Виж публикацията
    Здравейте!От скоро имам нов тв 47W805.Моля някой да даде настройки за добра картина.
    Аз точно за модела не съм видял, имаше някъде по сайтовете едни настройки за цялта серия W6/W8/W9 но аз не им вярвам нещо.

    По ревютата казват че е най-добре да ползваш "Избор на сцена" - "Кино".

    Аз лично си го гледам на "Автоматичен", и като гледам филми автоматично си преминава на режим "Кино".

    И разбира се съм ъпдейтнал софтуера.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от L1892 Виж публикацията
    ... Друг е въпросът, че 32PFL5008 ми харесва повече (IPS, 3Д и двустранният му Амбилайт, колкото и последните две да са неприложими в кухненски условия), но бе (през август) извън бюджета ми.
    ......
    3. Дистанционното на Sony е с 3-4 мм по-дебело и с 12-13 мм по-късо от това на Philips. Наполовина (не съм го теглил) е по-леко от холандското, но пък да не забравяме, че "вафлата" на Philips е и с QWERTY клавиатура - изключително удобна, ако на някой му щукне щурата идея да ползва телевизора си за интернет.....
    Възможно е в магазина да са ми дали по старо дистанционно, но дизайна на дистанционото на филипс никак не ми хареса.

    Имай в предвид че 32PFL5008 също е 50Hz и е с процесор на MediaTek, според мен едва ли е по добър от W650 с изключение на ъглите на видимост.
    В крайна сметка е важно човек да е доволен, различни хора и различни вкусове има.
    L1892 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    12
    #896

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Здравейте,
    Колебаех се между 55 инчови Панасоник/Филипс/ЛГ и в крайна сметка при реално сравняване на картината в магазина, купих Sony KDL-55W805A - до момента съм доволен от избора си, макар да не можах да сравня всички модели реално. Kонкуренцията беше основно Panasonic TX-L55DT60E
    Имам няколко въпроса: Консултантът постоянно ми говореше за triluminos дисплей, а като гледам спецификациите на тези модели, май те не са с такива - може ли някой да каже дали посочения модел е с triluminos дисплей? При плейване на mkv x264 /независимо по какъв начин и през кой външен източник/ ми изписва съобщение на български, че "съдържанието не се поддържа - в същото време го плейва и филмът си върви, но каквото и да правя, не мога да махна този надпис "съдържанието не се поддържа", който стои постоянно и закрива субтитрите. Нямам бутон display на дистанционното, а и защо го плейва, като съдържанието не се поддържа - да не би да има нещо общо с авторски права/филмът ест. е от замунда/
    С цифрова тв на мтел/мегалан съм - на 720p или на 1080i е по-добре да се гледа - според доставчика на 720p
    Има ли значение през кой HDMI вход да включвам различните източници/4 на брой HDMI порта/?
    Благодаря на всички предварително!
    Този пост е редактиран от zdraveigp; 14-11-13 в 12:21.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    76
    #897

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Rosenrot Виж публикацията
    Здравейте,

    Бихте ли споделили мнение за SONY KDL-40R471ABAEP?
    Aко ми видиш темата, колебаех се между R и W650 серия, за мен безспорен избора след като ги видях двата на живо един до друг - технополис ги има
    Р има шумове, очевидни за мен, замазването при клипове от състезание на писта е доста по-осезаемо
    Не го препоръчвам въобще

    - - - - - - - - - -

    Като стана въпрос за картината, аз гледам 42W650 на автоматичен, Киното ми е много приглушено
    ДАже не харесвам много цветовата гама neutral и съм сложил warm 1
    Яркостта е единственото нещо,което от 50 го смъкнах на 45, и то не защото виждам някаква разлика с 5 по-малко, не знам защо реших, че щадя подсветката, има ли нещо вярно или е глупост това, при новите Телевизори

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #898

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    А каква е разликата между подсветка и яркост. Какво регулира едното и какво другото.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,481
    #899

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от zdraveigp Виж публикацията
    Здравейте,
    Колебаех се между 55 инчови Панасоник/Филипс/ЛГ и в крайна сметка при реално сравняване на картината в магазина, купих Sony KDL-55W805A - до момента съм доволен от избора си, макар да не можах да сравня всички модели реално. Kонкуренцията беше основно Panasonic TX-L55DT60E
    Имам няколко въпроса: Консултантът постоянно ми говореше за triluminos дисплей, а като гледам спецификациите на тези модели, май те не са с такива - може ли някой да каже дали посочения модел е с triluminos дисплей? При плейване на mkv x264 /независимо по какъв начин и през кой външен източник/ ми изписва съобщение на български, че "съдържанието не се поддържа - в същото време го плейва и филмът си върви, но каквото и да правя, не мога да махна този надпис "съдържанието не се поддържа", който стои постоянно и закрива субтитрите. Нямам бутон display на дистанционното, а и защо го плейва, като съдържанието не се поддържа - да не би да има нещо общо с авторски права/филмът ест. е от замунда/
    С цифрова тв на мтел/мегалан съм - на 720p или на 1080i е по-добре да се гледа - според доставчика на 720p
    Има ли значение през кой HDMI вход да включвам различните източници/4 на брой HDMI порта/?
    Благодаря на всички предварително!
    Triluminos е само 9-та серия, но всички специалисти при ревютата си препоръчват да се изключва тази функция, защото изкривява картината.
    За съобщението - направи ъпдейт и пробвай отново..Все пак имай едно на ум, че Сони са яростен привърженик на авторските права и нищо чудно да са внедрили нещо от рода на Cinavia в телевизора си.
    720р!! Все пак тествай и на двата режима как се справя телевизора ти.


    Едно ревю на sony-kdl-42w605
    Google Преводач

    на sony-kdl-46r474
    http://translate.google.bg/translate...-kdl-46r474%2F

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #900

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Нещо не можах да схвана това ревю.W605 и W650 са два различни модела?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе