Страница 19 от 92 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 1379

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #271

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Първи отзиви за 40EX720
    http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1311054


    Sony will increase the percentage of panels it buys from Taiwan manufacturers AU Optronics Corp. and Chimei Innolux Corp. from the current 30 percent to around 50 percent. It will not purchase more from Sharp for a while.
    http://www.avsforum.com/avs-vb/showt...4#post19839044

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #272

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    ... и ревюто на Sony 55EX723 (съответно 55EX720):
    http://www.digitalversus.com/sony-br..._10659_16.html

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #273

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте собственици на SONY
    Искам да попитам, при положение, че ТВ-то (KDL-46EX500) си работи нормално има ли смисъл да обновявам софтуера му (чрез USB-то) с по-новата версия? Дали ще се подобри картината? И в кой режим е по-добре да се гледа 16:9 или 4:3? Скоро си смених SD приемника на Булсат с предлагания от тях HD ZHD100, въпреки, че само отрицателни мнения бях чел за този приемник аз съм много доволен. Картината се подобри значително, както и звука! В настройките на ZHD100 има по отделно настройка на SD и HD каналите, има ли оптимална настройка или там не може да се пипа?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #274

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте, днес си купих от Зора 46EX402AEP за 1299лв! Преди 2 дни беше 1499лв. Направиха две намаления по 100лв за два дни и при тази цена реших да го взема.
    Проблемът ми навярно е лесно разрешим, но аз не успях да се оправя. Как да изключа ДЕМО-то на Сони, което излиза отгоре или отдолу на картината? Има ли нещо важно, което трябва да знам за този модел?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    21
    #275

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    moni74, DEMO режима се изключва от бутона home (натискаш и задържаш) отзад вдясно на тв. Честито и дълго да го ползваш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #276

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Мерси много, аз видях в началните постове какво пише, но ... не знаех къде се намира бутона. Сега вече го оправих. Но забелязах друг проблем - гледам телевизия през цифров приемник, кабелен на вход 1. Като изгася ТВ и включа отново, тръгва автоматично на Цифрова телевизия и трябва аз да превключвам всеки път на вход 1.

  8.  
     
  9. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #277

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    MАТРИЦИ
    _________________________________________________

    LCD панелите поставяни в Sony може да проверите по няколко начина
    1. Погледнете за буква в серииният номер
    # K = Samsung (S-PVA panel)
    # S = Sharp (ASV panel)
    # A = AUO (A-MVA panel)
    # C = CMO (S-MVA panel)
    # L = LG (S-IPS panel)
    # H = Hitachi? (IPS Alpha panel)

    Mного съм разочарован! Днес си купих 32EX500 като гледах серийния номер и в него имаше буква 'К'. Нямаше как да проверя на място телевизора защото ми го изпращаха. След проверка в сервизното меню се оказа че матрицата е АUO.
    Супер съм разочарован - от един месец чета за да направя най-правилния избор при покупка и накрая..... едно голямо НИЩО!!!

    Нека hristoslav да изтрие поне тази информация в началото на темата за буквите в серийния номер, за да няма поне и други прецакани!
    И все пак благодаря за цялата останала информация - дано на други места няма такива грешки!

    P.S. Kaк може да се изключи напълно звука в менюто (когато натискаш всеки клавиш от дистанционното) - много дразни!

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #278

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg
    Mного съм разочарован! Днес си купих 32EX500 като гледах серийния номер и в него имаше буква 'К'. Нямаше как да проверя на място телевизора защото ми го изпращаха. След проверка в сервизното меню се оказа че матрицата е АUO.
    Супер съм разочарован - от един месец чета за да направя най-правилния избор при покупка и накрая..... едно голямо НИЩО!!!

    Нека hristoslav да изтрие поне тази информация в началото на темата за буквите в серийния номер, за да няма поне и други прецакани!
    И все пак благодаря за цялата останала информация - дано на други места няма такива грешки!

    P.S. Kaк може да се изключи напълно звука в менюто (когато натискаш всеки клавиш от дистанционното) - много дразни!
    В 7 дневен срок може да го върнете без да обяснявате защо.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #279

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg
    Mного съм разочарован!................................

    P.S. Kaк може да се изключи напълно звука в менюто (когато натискаш всеки клавиш от дистанционното) - много дразни!
    А за всеки случай, погледна ли през решетката на гърба на телевизора, съответния етикет, за да видиш какво пише и на него?

    Относно изключването на тона на бутоните: Home-->Sound-->Key Tone-->Off

  12. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #280

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil
    А за всеки случай, погледна ли през решетката на гърба на телевизора, съответния етикет, за да видиш какво пише и на него?

    Относно изключването на тона на бутоните: Home-->Sound-->Key Tone-->Off
    Не съм го купувал от някоя от веригите за техника - изпращаха ми го и освен по сериен номер нямаше как да го проверят! Ще се пробвам да го сменя , само че за съжаление едва ли ще имат друг 32ЕХ500 с различна от тази матрица!
    P.S. A понеже съм с Булсатком, някой може ли да ми каже как да настроя ТВ-то да стартира в AV режим??

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    21
    #281

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Моля ви кажете с какъв LCD панел е моя телевизор SONY EX40-508.Tова което виждам през задната решетка е LTY-400HF06A03 и SER. NO-S01-9305403-A.Кажете добър или лош.

  14.  
     
  15. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #282

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от vadzari
    Моля ви кажете с какъв LCD панел е моя телевизор SONY EX40-508.Tова което виждам през задната решетка е LTY-400HF06A03 и SER. NO-S01-9305403-A.Кажете добър или лош.
    Такава каквато трябва ти е матрицата ти - Samsung!

  16. AIV
    AIV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    23
    #283

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Brabusbg, добре дошъл в клуба... Не е толкова зле, даже има и някои предимства според специалистите тук.
    Мисля,че ще е добре да се поправи на първа страница, че и за 32EX500 също има карамбол при матриците, защото досега се предполагаше, че при него са си винаги Самсунг матрици, поне доколкото съм запознат аз. Ако греша нека някой ме поправи.

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #284

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    brabusbg, основно разликата е в ъгъла на гледане - при AUO е по-малък от този на Самсунг (който от своя страна също не е много добър) За да те успокоя ще ти кажа ,че според мен и матриците на Шарп(UV2A) не са по-добри поне по този показател. При 32" обикновенно се гледа отблизо и ъгъла не е толкова голям по принцип.

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #285

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg
    Не съм го купувал от някоя от веригите за техника - изпращаха ми го и освен по сериен номер нямаше как да го проверят! Ще се пробвам да го сменя , само че за съжаление едва ли ще имат друг 32ЕХ500 с различна от тази матрица!
    Нещо не си ме разбрал, явно. Имах предвид, дали си погледнал стикера, който може да се види през решетката на задния капак, след като си получил телевизора. Просто ми е интересно, какво пише там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 92 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе