Страница 71 от 92 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 1379

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    6
    #1051

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Наскоро се сдобих с Sony 3D KDL-37EX720 но нещо не мога да схвана как да гледам 3D, пробвах с 5-6 филма 3D, един от тях Аватар и не се вижда много добре. Да не би да трябва да тегля Blu Ray 3D филмите които са по 25ГБ, да ги пека на Блу Рай диск и тогава да работят ? Като пусна 3D опцията от дистанционното картината се обединява и замазва, но като сложа очилата образа не ми изкача пред мен, може би на определени моменти се усеща леко, но искам да я усиля тая работа... ??? Благодаря предварително !!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #1052

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Nikolay35
    Като стана дума за подсветка и аз да попитам нещо. Днес отидох да си купя 3D Телевизор SONY KDL-40HX720 ,но до него имаше
    SONY KDL-40NX720 ,който ми хареса повече на външен вид ,защото беше целия черен. Разликата в картината за мен беше съвсем малка в полза на HX720 ,но мен ме влече дизайна на другия. HX720 нямаше проблеми с подсветка ,докато на NX720 при липса на сигнал дисплея стои на светли петна. Като се пусне картина ,обаче си работи добре и не виждам проблеми. Може ли тази неравномерна подсветка при NX720 в бъдеще да ми донесе неприятности и задължително ли е в моя случай да взема HX720 ?
    Проблематичната подсветка определено ще те дразни повече отколкото ще ти харесва дизайна на телевизора (впрочем и аз съм голям фен на дизайна на NX серията). Ако си сигурен, че НX ги е нямал тези проблеми (аз не съм, просто са били по-слабо изразени), мисля че определно трябва да се фокусираш върху HX.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    35
    #1053

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    В препоръчителните настройки MotionFlow е даден On. При мен има Standard, Smooth, Clear, Clear Plus, Off. Кое трябва да се избере за максимално реалистична картина?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1054

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    За съжаление само когато се изключат абсолютно всички екстри и подобрители в един нов и модерен телевизор ......... чак тогава картината започва да прилича на реалистична.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1055

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Да, за съжаление това е вярно. Производителите се опитват чрез софтуерни врътки да си решат хардуерните недостатъци, а това почти никога не работи.
    Потребителите обаче масово свикват с този нереалистичен образ само и само да си ползват всичките екстри, за които са платили.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #1056

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Има ли смисъл да свържа ТВ-то с Компа чрез HDMI кабел но ще бъде някъде 10m. ?Защото сега гледам филмите чрез обикновен ЛАН кабел (чрез модем) е направена връзката.Чувал съм ,че имало значение колко дълъг ще бъде кабела при пренос на такива данни....?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    35
    #1057

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Т.е. да разбирам че MotionFlow трябва да е Off? Защо тогава в препоръчителните настройки на 1-ва страница е даден On?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #1058

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Препоръчвам ти сам да си избереш настройката, която на теб ти харесва. За да избегнеш ефекта сапунена опера, но да ползваш някои от предимствата на функцията, избери Ръчен режим на MotionPlus и задай стойности Blur Reduction = 10, Judder Reduction = 0 (може и да беше обратното, т.е. 0,10).

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #1059

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    CES 2012: NEW Sony's Crystal LED Display Technology

    https://www.youtube.com/watch?v=yZfbwPof33I#ws

    А може би олед моделите ще имат неочакван конкурент...

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #1060

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Да попитам някой да ли знае колко е вярно това и как точно става...Гледам,че в сайта на Сони ми дава някаква опция да си удължа гаранцията нз как си... ?В магазин на Сони,или по някакъв друг начин ли ?

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1061

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Да, за съжаление това е вярно. Производителите се опитват чрез софтуерни врътки да си решат хардуерните недостатъци, а това почти никога не работи.
    Потребителите обаче масово свикват с този нереалистичен образ само и само да си ползват всичките екстри, за които са платили.
    Какво разбирате по реалистичен и нереалистичен образ и какво общо има с motion flow и други подобни екстри? Не намесвам динамичния контраст?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    28
    #1062

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от dbitzepsa
    Да попитам някой да ли знае колко е вярно това и как точно става...Гледам,че в сайта на Сони ми дава някаква опция да си удължа гаранцията нз как си... ?В магазин на Сони,или по някакъв друг начин ли ?
    Срещу 119 лв получаваш още 3 години гаранция

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1063

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Какво разбирате по реалистичен и нереалистичен образ и какво общо има с motion flow и други подобни екстри? Не намесвам динамичния контраст?
    Под реалистичен образ имам предвид най-вече такъв, който максимално се доближава до записания такъв на носителя.
    Екстрите като динамичен контраст и подсветка, разни шумоподтискащи филтри, разширени цветове, острота и подобни, се опитват да "подобрят" образа като го изменят от оригинала като го "напудрят" и направят по-привлекателен за потребителя.
    Motion Flow и подобните алгоритми пък променят начина на движения на обектите като гиправи по-плавни. Факт е, че при филмите 24 кадъра са малко за плавност на образа, но така сме свикнали да ги гледаме, така се снимат, така се записват. Като пуснеш тези т.нар. 100/200/400/800Hz, се добавят излишни/несъществуващи кадри, образа става по-ясен и плавен, но целия кино ефект се губи - образа е нереалистичен.
    Лошоте е, че много модели като им се изключат тези "екстри" се представят повече от посредствено - черния цвят се губи и от там дълбочината и контраста на картина пада, почват да губят резолюция и да мажат при движение.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1064

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Под реалистичен образ имам предвид най-вече такъв, който максимално се доближава до записания такъв на носителя.
    Екстрите като динамичен контраст и подсветка, разни шумоподтискащи филтри, разширени цветове, острота и подобни, се опитват да "подобрят" образа като го изменят от оригинала като го "напудрят" и направят по-привлекателен за потребителя.
    Motion Flow и подобните алгоритми пък променят начина на движения на обектите като гиправи по-плавни. Факт е, че при филмите 24 кадъра са малко за плавност на образа, но така сме свикнали да ги гледаме, така се снимат, така се записват. Като пуснеш тези т.нар. 100/200/400/800Hz, се добавят излишни/несъществуващи кадри, образа става по-ясен и плавен, но целия кино ефект се губи - образа е нереалистичен.
    Лошоте е, че много модели като им се изключат тези "екстри" се представят повече от посредствено - черния цвят се губи и от там дълбочината и контраста на картина пада, почват да губят резолюция и да мажат при движение.
    На телевизора в подписа, маже на поразия с или без truemotion on, а телевизора е 100Hz това на какво се дължи? Даже ми се искаше да има въпросната "нереалистична" картина.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1065

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    То има и мазане от лош сигнал - нисък битрейт. За това няма спасение.
    За TrueMotion трябва да имаш няколко степени, включително ръчно да променяш Judder и Blur елиминирането.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 71 от 92 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе