Страница 24 от 35 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 511
Like Tree72Одобрявам

Коди, настройки и добавки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #346

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Май не е точно така.Зависи къде си държиш медията.При мен всичко е на D:/download и за всичко му даваш да търси в тази директория.След това Плекса сам си ги подрежда.Имената трябва да са както оригиналните иначе не знае какво прави.Например"The Blacklist" , а не "Черният списък".

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #347

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Обикновено,проблема не е в телевизора,нито в КОДИ,а в скоростта на нета или в "задкормилното устройство"...
    Не се сещам на флашката ми да и влияе интернета
    Нямам проблем и с телевизора
    Изчезналите бутони ги има и при други потребители , все да са ни са се счупили тв или всички сме малоумни ?

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #348

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Като гледам цените на този NAS Cloud Server, те започват от половината на телевизора ми и стигат до около два пъти цената му. Не бих инвестирал в нещо подобно. По скоро ще си търся обикновен преносим хард диск и ще се занимавам с прехвърляне само за 4К UHD филмите. Всичко друго си върви гладко по DLNA.
    А вместо да прехвърляш, пробва ли да гледаш 4К филм с КОДИ по DLNA? То даже не съм сигурен дали е по DLNA или просто си го чете по мрежата като обикновен файл от споделената папка (не е нужен работещ DLNA сървър), поне аз така гледам като го ползвам. В момента имам свален само It: Chapter Two (4К) и върви еднакво добре както по мрежата, така и от флашка директно на телевизора. Сега го пробвах за 10 минути гледане по мрежата - прекъсна 2-3 пъти и буферира за по 2 секунди, но не съм сигурен дали проблемът не е от суича, който е един ултра-китайски от най-евтините възможни. Ако за момент е ударил много висок бит-рейт, може суичът да не е могъл да се справи, де да знам... На не-4К филми няма никакво прекъсване и буфериране.

    Искам да кажа, че в зависимост от наличните ти компютри, мрежово оборудване и дискове, може дори да не е нужно да купуваш нов диск, а да си гледаш сваленото директно от компютъра по межата чрез КОДИ.

  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #349

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    А вместо да прехвърляш, пробва ли да гледаш 4К филм с КОДИ по DLNA? То даже не съм сигурен дали е по DLNA или просто си го чете по мрежата като обикновен файл от споделената папка (не е нужен работещ DLNA сървър), поне аз така гледам като го ползвам. В момента имам свален само It: Chapter Two (4К) и върви еднакво добре както по мрежата, така и от флашка директно на телевизора. Сега го пробвах за 10 минути гледане по мрежата - прекъсна 2-3 пъти и буферира за по 2 секунди, но не съм сигурен дали проблемът не е от суича, който е един ултра-китайски от най-евтините възможни. Ако за момент е ударил много висок бит-рейт, може суичът да не е могъл да се справи, де да знам... На не-4К филми няма никакво прекъсване и буфериране.

    Искам да кажа, че в зависимост от наличните ти компютри, мрежово оборудване и дискове, може дори да не е нужно да купуваш нов диск, а да си гледаш сваленото директно от компютъра по межата чрез КОДИ.
    Здравей! Точно това се опитвам да направя. Искам да гледам филм по домашната мрежа и телевизора да го чете от хард диска на лаптопа ми е. Не ми е задължително ги стриймвам директно от торент тракерите. Ти как споделяш папката с филмите, за да е видима в KODI?

  6. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #350

    Отговор: Коди, настройки и добавки


  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #351

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    По мрежата става само до 10-15 гб, нагоре замръзва. Интернета ми е 5гц и рутера е в стаята на телевизора.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #352

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    По "мрежата" по-често се подразбира с Лан кабел свързаност, а не безжична такава.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #353

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Не знаех мислех, че мрежа е мрежа , а кабела - кабел. Макар , че ако ще уточняваме и двете са мрежа , едната безжична , другата жична , ама все тая. Имах предвид безжичната. В хола имам сумарно 100 м кабели .... Стигат ми.

  11. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #354

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Не знаех мислех, че мрежа е мрежа , а кабела - кабел. Макар , че ако ще уточняваме и двете са мрежа , едната безжична , другата жична , ама все тая. Имах предвид безжичната. В хола имам сумарно 100 м кабели .... Стигат ми.
    Експерта пак мисли ... експертно..особено когато " Интернета ми е 5гц"

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #355

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Може да ме обиждаш на ЛС , няма нужда форума ти чете личните мнения за мен.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #356

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Здравей! Точно това се опитвам да направя. Искам да гледам филм по домашната мрежа и телевизора да го чете от хард диска на лаптопа ми е. Не ми е задължително ги стриймвам директно от торент тракерите. Ти как споделяш папката с филмите, за да е видима в KODI?
    Споделям папката от компютъра, както се споделя папка да си я виждаш мрежово. Ако не си го правил досега - добре е да поглднеш ръководствата за споделяне в сайта на майкрософт за поддръжка, или пък в ютюб има много клипове. Аз съм споделил папката така че може да я вижда всяко устройство без да иска потребителско име и парола за логване. Имаше някаква особеност за Уин 10 как да му се активира версия на самба-сървъра 1.0 / 1.1, защото при него май по подразбиране беше активна само 2.0, а КОДИ не вижда 2.0. За това може и да съм в грешка и да си види папката от първия път без проблем. След това в самото КОДИ трябва да влезеш в настройките на LIBRARY и там да добавиш нов източник, за който избираш споделената папка както ѝ е името. Мисля, че нязад по страниците имаше описано, а също и във форума на КОДИ май имаше инструкции.

    Не е нещо сложно, малко е особено докато схванеш идеята, но после ще ти е лесно. В крайна сметка ако не се справиш - пиши, пък ще помагаме.

    А аз под мрежа имам предвид домашната компютърна мрежа, без значение дали е свързано по кабел или е безжично. При мен е по кабел през един китайски гигабитов суич. Компа също е с гигабитова карта и връзка, така че ако има ограничение - то е откъм телевизора.

    --------
    Ред.: SMB 1.1 на Уин 10 - сетих се, че ми трябваше на друг компютър за нещо друго. На домашния съм с Уин 7 и КОДИто си вижда папките веднага. Вече ако наистина при 10-ката не я вижда - пиши, пък колегите ще помагат, вярвам че те са на по-модерни Уин-ове и знаят какво е нужно.

    Искаш ли да ти направя едно бързо клипче да видиш как го ползвам тва КОДИ с мрежово гледане и да си прецениш дали тази функционалност те устройва?
    Този пост е редактиран от ogi28b; 23-02-20 в 23:17.

  14.  
     
  15. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #357

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Как се активира smb1 в win 10, с едно бързо търсене:
    https://bg.admininfo.info/c-mo-activ...protocolo-smb1

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Може да ме обиждаш на ЛС , няма нужда форума ти чете личните мнения за мен.
    Не целя обиди, а да не подвеждаш хората с неверните си твърдения. Личното мнение няма нищо общо.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #358

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    В някои дистрибуции на Коди има настройка за задаване на минимална и максимална версия на SMB протокола, който да се търси от сървъра. Хубаво е да не се ползва SMB 1/1.1 ако има такава възможност. Ако няма, за Уиндоус 10 трябва да се активират на ръка от "Add Windows Features" менюто. Трябва да се добавят и двете опции. Една под друга са.

    Коди може да пуска и файлове през DLNA сървър, между другото. Трябва само да се добави като източник. Така му се губи цялата идея обаче, защото не сканира DLNA източника и не създава библиотека с наличните файлове. При това положение се използва единствено като плейър.

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #359

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    NeRoX
    Гледай клипа всичко е обяснено и работи.. Единственото допълнително което трябва да направиш е да влезеш във настройките на KODI > Service Setings > SMB client и там да активираш SMBv1 протокола.
    https://www.youtube.com/watch?v=2dsihEx68u0&t=3s

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    54
    #360

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Тази препратка към българския форум на Kodi дава пълна и ясна информация дори и за начинаещи: https://kodibg.org/forum/thread-532.html. Инсталирай само Elementum, Elementum Burst BG и имаш достъп до Замунда, а ако инсталираш Elementum Burst ще имаш достъп и до други торент доставчици. Аз съм Андроид ТВ Сони и има посочените добавки от около 2 години. Нямам проблеми с дистанционни и гледане на 4К филми директно от торент доставчици. Имах проблеми със звука към Receiver, но с поелдната версия 18.5 и тези проблеми се поизчистиха. Съжалявам, че има хора, които имат проблеми с Kodi. Проблемите започват, когато се инсталират твърде много добавки.
    legaltk одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 35 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Има ли смисъл от Андроид ТВ с Коди
    От orlincho във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 31-08-19, 11:56
  2. Настройки на Grundig P 37- 071
    От cipollini във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-11, 16:34
  3. Продавам: Хранителни добавки
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-04-10, 02:11
  4. Startup настройки
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 17-05-09, 10:27
  5. Настройки на TV-OUT
    От Niko-6 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-06, 22:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе