Страница 26 от 35 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 511
Like Tree72Одобрявам

Коди, настройки и добавки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #376

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Добре е да се направи анализ на безжичната мрежа, да се види какво и защо се случва у вас. Сваляш някой вифи анализатор от гугъл плей на хандроид телефон а може и на телевизора и гледаш какво се случва. Положението може и да е трагично За справка добавям една две снимки какво е положението при мен. Двете снимки на 2.4 г за от двата края на апартамента. За да избегнем излишни постове ще кажа, че канала вече съм го сменил и моята мрежа не е там където е на снимките И да допълня, не разчитайте на 5 гхз мрежи през втора стена...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    625
    #377

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Според мен 100mbit са напълно достатъчни за гледане на 4К филм по локална мрежа.
    не са - много време изгубих да тествам и смених няколко гигабитни суича (при това са 24 портови профи а не за домашна/офис употреба), както и гигабитна карта на хоум сървъра ми- само картата на телевизора не мога да я сменя и имам буфериране при гледане на филми от 15Гб и по-големи

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #378

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Аз съм на 150 и е същото.

  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #379

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Вчера взех от колега за проба преносим хард диск. Стар модел на ADATA, 320GB - нищо особено. Качих двата въпросни филма и ги пуснах през KODI. Най-края да ги видя да вървят гладко и без да забиват и буферират! Първите 2-3 минути и на двата филма ги научих вече наизуст от проби най-различни. Изгледах го с кеф тоя Жокер снощи. Качеството наистина е скандално доброа, а и филми си заслужаваше. За сметка на това пък звука ми се чуваше само на два канала, но пълно щастие няма... Само за пробата, след това, реших да махна LAN кабела и да пробвам изцяло на Wi-Fi връзка. Положението стана трагично. Започна да буферира още по често и то за доооста по-дълго време. Проблема очевидно е в скоростта на връзка. Не знам изобщо дали имам някаква възможност да я подобря с наличния хардуер

    Цитат Първоначално публикувано от TUISTERa Виж публикацията
    Добре е да се направи анализ на безжичната мрежа, да се види какво и защо се случва у вас. Сваляш някой вифи анализатор от гугъл плей на хандроид телефон а може и на телевизора и гледаш какво се случва. Положението може и да е трагично ...
    От показано от теб виждам само сила на сигнал. А как мога да тествам скоростта?

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    625
    #380

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Аз съм на 150 и е същото.
    кое е 150?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #381

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията

    От показано от теб виждам само сила на сигнал. А как мога да тествам скоростта?
    Скорост тестваш със спийдест - https://kodicommunity.com/install-sp...t-kodi-device/

    Скоростта до рутера е прякозависима от силата на сигнала и чистотата на ефира. Пускаш приложението, гледаш какво се случва с каналите и си сменяш канала на безжичната мрежа на най-чистия , възможностите са 1, 6 и 11 канал. Също така има и широчина на канала - 20 или 40 мегахерца, колкото е по чист ефира толкова по-широка лента избираш. На снимките се вижда, как на 5 гхз няма никаква конкуренция, докато на 2.4 гхз проблем имам голям. За полезен сигнал можеш да вземе разликата между другите рутери и твоя, а не общата сила на твоя . Тоест ако всички около теб са на -60, а ти си на -50 ще имаш проблем. Ако другите са на -80, а ти си на -60 ще си ок. Не забравяй, че интернета е двупосочен и освен рутер имаш и телевизор който също трябва да изпраща и приема. Иначе би трябвало скоростта през вифи да е по-добра от тази през лан кабел -поне 150 мегабита срещу 100 на лан, но другите рутери биха могли да я сведат до под 30 мегабита дори

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #382

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Линка ти не работи

  10. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #383

    Отговор: Коди, настройки и добавки


  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #384

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    не са - много време изгубих да тествам и смених няколко гигабитни суича (при това са 24 портови профи а не за домашна/офис употреба), както и гигабитна карта на хоум сървъра ми- само картата на телевизора не мога да я сменя и имам буфериране при гледане на филми от 15Гб и по-големи
    Току що и аз направих тест.

    Само няколко уточнения, които не би трябвало да имат значение в случая.

    Нямам 4К телевизор и не използвам телевизора, за да пускам файловете.

    Свалих най-големия релийс на Avengers: Infinity War, 4K, True HD, Atmos. 52GB.

    Намалих скоростта на мрежовия адаптер на компютъра до 100mbit Full Duplex.

    Файлът вървя 5 минути без да спре да буферира дори и за секунда.
    100мбит са си напълно достатъчни за проиграване на 50ГБ файлове. Проблемът при вас явно е някъде другаде. Възможно при процесора на рутера. Може да се затормозява с трансфера на големите файлове.
    Веднаха щом отново пуснах торент клиента обаче - започна да буферира.
    Трябва мрежата да е изчистена от всякакъв друг сериозен трафик, за да върви на 100мбит без проблем. Явно е на ръба на капацитета.

    Рутерът ми е Netgear R7000P.
    Плейърът ми е nVidia Shield (2017).
    Свързани са с кабел.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #385

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Преди няколко дни намерих една добавка за Коди на Рутракер, препоръчвам я, разкош :D
    Има си разглеждане на тракера както е структуриран, може при намерен файл да се види 3 вида инфо за него. Може при намерен филм (примерно) да се ттрси подобен т.е. вади ти същото или подобно заглавие с различно качество. Може филма директно да се пусне с elementum, torrserve, tam ... или да го подхвърлиш към торент клиент, който може да ти е на бокса, на компа, на сървър, на нас ...т.е. поддържа доста клиенти в локалната (utorrent, deluge, transmission ...)
    Има и рутракер търсачка, т.е примерни разглеждаш някой файл (локален, в замунда, в елементум, рутракер ... без значение, с десен бутон и търси в рутракер и още ...

    Ето линк към репо, където го има, на Virserg Repository
    https://kodi-addons.club/addon/repository.virserg/

    Този пост е редактиран от tolostoi; 01-03-20 в 20:06.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #386

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от TUISTERa Виж публикацията
    Иначе би трябвало скоростта през вифи да е по-добра от тази през лан кабел -поне 150 мегабита срещу 100 на лан, но другите рутери биха могли да я сведат до под 30 мегабита дори
    150 мегабита не е ли общата постижима сокрост и в двете посоки, с включен и "служебният" трафик, докато при жична карта на full duplex 100 мегабитa е скоростта само в едната посока (докато сваляш със 100 мегабита, можеш и да качваш с толкова в същото време)? Така съм го запомнил от предишния рутер, Линксис 54 ВРТ - 54-мегабитов, но максималната скорост винаги е била около половината (25-26 мегабита), независимо в коя посока.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #387

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    не знам , 131 ми е на даун , 145 на ъп. Сега е вечер и може мрежата да е натоварена, иначе трябва да е 150 / 150.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #388

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Така за теста и за сравнение реших да пробвам и аз с използване на безжична мрежа, но само от рутера до телевизора. Положението е доста зле, при това с не чак толкова голям филм - 31 ГБ, 1080п., 113 мин. Това е на 2.4 ГХц през 1 стена, и около 3 метра разстояние. Връзката:

    компютър -> кабел -> китайски суич (гигабитов) -> кабел -> кит. рутер MI Router 3; от рутера -> по WiFi към телевизора. Плеър - КОДИ.

    Пълни буфера доста по-бавно отколкото с кабела и гледам около 15-20 секунди, след това спира за 5-6 секунди буфериране и така постоянно. Същият филм, но ако всички устройства са свързани по кабел - върви идеално, без прекъсване нито за секунда.

    Същият филм, само че с такава връзка: компютър -> кабел -> суич -> кабел -> рутер -> WiFi -> лаптоп -> ХДМИ -> телевизор - също върви гладко и безпроблемно. В лаптопа е 150-мегабитова картата.

    При този тест проблеми имаше само при използване на вградената безжична карта на телевизора. По кабелна мрежа - без забележки. На 5 Гхц не съм пробвал.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #389

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    150 мегабита не е ли общата постижима сокрост и в двете посоки, с включен и "служебният" трафик, докато при жична карта на full duplex 100 мегабитa е скоростта само в едната посока (докато сваляш със 100 мегабита, можеш и да качваш с толкова в същото време)? Така съм го запомнил от предишния рутер, Линксис 54 ВРТ - 54-мегабитов, но максималната скорост винаги е била около половината (25-26 мегабита), независимо в коя посока.
    Това е за draft-N стандарта, който е орязаната версия на N, от доста време насам драфт-н устройства не се предлагат(не че не може да си купиш де) ,но това не значи . че не си с такава карта или такъв рутер.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #390

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Има ли вариант през коди или друг плейър да подкарам DTS HD звук на телевизор Sony xf 9005? Пробвам, през коди, но като включа транскодера и насича звука.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 35 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Има ли смисъл от Андроид ТВ с Коди
    От orlincho във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 31-08-19, 11:56
  2. Настройки на Grundig P 37- 071
    От cipollini във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-11, 16:34
  3. Продавам: Хранителни добавки
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-04-10, 02:11
  4. Startup настройки
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 17-05-09, 10:27
  5. Настройки на TV-OUT
    От Niko-6 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-06, 22:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе