Страница 25 от 35 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 511
Like Tree72Одобрявам

Коди, настройки и добавки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #361

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Благодаря на всички ви за съдействието и полезната информация! Клипчето от тубата, което сподели @sony 1 беше повече от достатъчно. Успях да шерна нужните папки. Важно беше и тикчето в "Windows Features" на контрол панела за Windows 10 с какъвто съм аз. KODI "напълни" библиотеката с наличните ми филми. Само един сериал не ми излезе, но съм сигурен, че е въпрос до настройки. Всичко добре, обаче продължава да насича при двата UHD филма, които се опитвам да гледам. Ето и релийзите, ако има значение:

    https://zamunda.net/banan?id=538058&hit=1&t=movie


    https://zamunda.net/banan?id=588095&hit=1&t=movie

    И двата са по около 50GB и най-доброто качество в което съм ги намерил. Просто през около 30сек спира и започва да се запълва процента на буфериране в кръгче и няма гледане. Ползвам и DLNA сървър чрез Serviio. Видях, че KODI вижда и него, тъй че опитах през KODI и със сървъра, но резултата е същия. Въпросните два филма си забиват след няколко секунди, но вместо да се пълни 100%-ова графика, излиза съобщение в горния десен ъгъл, че връзката е прекалено бавна. Същото съм го пробвал и PLEX и техния медиен сървър и същата работа. Там нищо не излиза, а просто спира, като на пауза, и продължава след няколко секунда. Всичко останало до FHD /1080p/ върви нормално и няма проблем, но с големите 4К релийзи не се получават нещата. А защо ми тоя 4К HDR телевизор като не мога да му ползвам възможностите... В KODI фен форума също повдигнах темата, но за директното сваляне от тракерите, чрез добавките. Споделиха, че не препоръчват да се гледат филми по-големи от 15GB, защото по-тежките рядко вървят плавно. Вече се отчаях и започнах да обмислям закупуване на външен хард. Някои във форума споделят, че гледат с лекота такива големи файлове... Аз удрям само на камък до сега.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #362

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    И това какво ти говори?
    Връзката ти е бавна някъде по веригата и създава буфериране при големи файлове..
    Напиши какъв е пътят на файла докато стигне до телевизора.

  4. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #363

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    И това какво ти говори?
    Връзката ти е бавна някъде по веригата и създава буфериране при големи файлове..
    Напиши какъв е пътят на файла докато стигне до телевизора.
    Връзката м/у телевизора и рутера е по LAN кабел, а връзката м/у лаптопа и рутера е по Wi-Fi. Лаптопа ми няма LAN порт. Скоростта на download на интернета ми е 75Mbps. Смятам, че е напълно достатъчно за какъвто и да е 4K контент. UHD HDR си гледам през Netflix без абсолютно никакъв проблем.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #364

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    А с какъв Video Player ги гледаш филмите?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #365

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    връзката м/у лаптопа и рутера е по Wi-Fi.
    Най-вероятно изоставаш тук - лаптопа, рутера или връзката помежду им. Прегледай и напиши точния модел на устройствата ти, за да пробваме да разберем какво не е наред. Може връзката между мрежовата карта на лаптопа и рутера да не е стабилна и да пада скоростта.

    Иначе - добави му и ЛАН-порт на лаптопа. Не е най-красивото, но със сигурност е по-евтино и по-бързо от външен хард.

    https://www.google.com/search?q=lan+...w=1600&bih=789

    По-горе си писал "за какво ти е тоя 4К телевизор...." - ами и аз така - чудя се моя за какво ми е, като в крайна сметка си гледам само 720 и 1080 филми, предимно първите. По-бързо сваляне, по-малко натоварване на хардуера, заема по-малко място, по-бърза скорост в мрежата, по-гладко и безпроблемно гледане. А картината е почти незабележимо по-лоша, даже изобщо не се вглеждам в детайлите, за да видя на някой актьор порите по лицето и пъпките по носа на 4К. Достатъчно чист и ясен е образът дори и на 720п. Накрая - мога да си позволя да оставя филма за по-дълго време на диска, като така го връщам по-дълго време. Всичко това води и до по-голям брой сийдъри на торент, което за по-стари е от значение.

    Искам да ти кажа - не бързай да правиш инвестиции в устройства, преди да си напълно сигурен, че искаш да гледаш само и единствено 4К филми по всяко време.
    sapiora одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #366

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Тази безжична връзка е проблемът. А какъв е рутерът?
    Между другото, UHD HDR на Netflix е много под 50GB. Не можеш да го използваш за сравнение. Достатъчно е само да погледнеш 2160p Netflix Rip-oвете по торент тракерите. 12-15GB са.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #367

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Така и не разбрах що за изпълнение е тоя филм Joker.2019.UHD.BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC.REMUX-JATO , при мен насича навсякъде Windows 10Pro 64bit ,PotPlayer 64 bit ,windows 10 Player както и на телевизора през сървъра ,единствено тръгна без субовете на сървъра чрез FX Player-a
    Този пост е редактиран от Compare; 25-02-20 в 21:08.

  10. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #368

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Най-вероятно изоставаш тук - лаптопа, рутера или връзката помежду им. Прегледай и напиши точния модел на устройствата ти, за да пробваме да разберем какво не е наред. Може връзката между мрежовата карта на лаптопа и рутера да не е стабилна и да пада скоростта.

    Иначе - добави му и ЛАН-порт на лаптопа. Не е най-красивото, но със сигурност е по-евтино и по-бързо от външен хард.

    https://www.google.com/search?q=lan+...w=1600&bih=789

    По-горе си писал "за какво ти е тоя 4К телевизор...." - ами и аз така - чудя се моя за какво ми е, като в крайна сметка си гледам само 720 и 1080 филми, предимно първите. По-бързо сваляне, по-малко натоварване на хардуера, заема по-малко място, по-бърза скорост в мрежата, по-гладко и безпроблемно гледане. А картината е почти незабележимо по-лоша, даже изобщо не се вглеждам в детайлите, за да видя на някой актьор порите по лицето и пъпките по носа на 4К. Достатъчно чист и ясен е образът дори и на 720п. Накрая - мога да си позволя да оставя филма за по-дълго време на диска, като така го връщам по-дълго време. Всичко това води и до по-голям брой сийдъри на торент, което за по-стари е от значение.

    Искам да ти кажа - не бързай да правиш инвестиции в устройства, преди да си напълно сигурен, че искаш да гледаш само и единствено 4К филми по всяко време.
    Рутера ми е Technicolor Modem 7200. Това ми сложиха от А1, когато прекарах интернет и телевизия преди 2 месеца. Лаптопа ми е ASUS VivoBook X512D. Бюджетен модел е, но пък е съвсем новичък. Взех си го преди няколко месеца. Не знам как да проверя каква максимална скорост може да достигне при такъв тип пренос на данни, който се опитвам да направя - Wi-Fi от лаптопа до рутера и LAN от рутера до телевизора. Иначе достигам около 60 Mbps по Wi-Fi, когато свалям. Не съм съм сигурен, че това е критерий. Мисля си, че и по-висока скорост би трябвало да е постижима. По повод LAN преходника от USB - интересен вариант е, но не бих купувал нещо подобно само за пробата. Може и да няма резултат. Ако намеря от някъде да тествам, ще споделя резултата, а и кабели не ми се опъват допълнителни. Иначе за гледането на филми в по-ниска резолюция... Имаш право като цяло! Реално като се отпуснеш да гледаш нещо и в един момент се потапяш в съдържането и качеството спира да ти прави впечатление. Скоро дори гледах филм по SD телевизия с трагично качество. Първите 5-10мин ме дразнеше, после свикнах и си го догледах с кеф. Просто ми се искаше да се насладя на най-доброто качество, което мрежата предлага.

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Тази безжична връзка е проблемът. А какъв е рутерът?
    Между другото, UHD HDR на Netflix е много под 50GB. Не можеш да го използваш за сравнение. Достатъчно е само да погледнеш 2160p Netflix Rip-oвете по торент тракерите. 12-15GB са.
    Това е интересна информация, която не знаех. А аз си мислех, че Netflix-а е топа на топа, като качество. Или, може би, доброто качество на източника не се измерва само в големина на файла...

    Цитат Първоначално публикувано от Compare Виж публикацията
    Така и не разбрах що за изпълнение е тоя филм Joker.2019.UHD.BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC.REMUX-JATO , при мен насича навсякъде Windows 10Pro 64bit ,PotPlayer 64 bit ,windows 10 Player както и на телевизора през сървъра ,единствено тръгна без субовете на сървъра чрез FX Player-a
    Другия релийз на "Матрицата", който споделих върви по същия начин при мен. Не съм тествал с други, но пък не е зле да пробвам. Иначе на лаптопа и на мен ми забива. Там ползвам KM Player.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #369

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Рутера ми е Technicolor Modem 7200.

    Това е интересна информация, която не знаех. А аз си мислех, че Netflix-а е топа на топа, като качество. Или, може би, доброто качество на източника не се измерва само в големина на файла...
    Рутерът ти просто издъхва по време на трансфера. Ако искаш да прехвърляш такава голяма информация като 50ГБ файл със задоволителна скорост, за да не ти буферира, ще трябва да се замислиш над смяната му. Намери от някой приятел по-сносен рутер преди това и виж дали ще ти реши проблема.

    Колкото до качеството, най-добро е то при 4k Blu-Ray дисковете. Нетфликс е назад, но само ако правиш директно сравнение или знаеш какво да търсиш като компресия на картината.

    Големината на файла е показателна, но не винаги. Един и същи филм енкоднат от Блурей диск в H264 MKV файл ще е значително по-голям от същия диск енкоднат с H265 в MKV файл, но разлика в качеството няма да намериш. Просто H265 енкодинга е по-модерен и по-ефикасен.

    При Коди, проблемът ти е при мрежовия трансфер на файла между лаптопа и телевизора. 95% съм сигурен.
    При Plex, проблемът може да идва и от характеристиките на лаптопа, но най-вероятно пак е с трансфера.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #370

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    не си взимай за проба рутер за да не си разбутваш мрежата, а гигабитов суич

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #371

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Реално като се отпуснеш да гледаш нещо и в един момент се потапяш в съдържането и качеството спира да ти прави впечатление.
    A! Точно това исках да кажа, но не можах така живописно като теб. Ако пуснеш някоя допотопна резолюция 480п - няма как да не видиш разлика, но 720п и е напълно задоволително качество и наистина - гледаш си филма спокойно, виждаш добро качество, което в разгара на хубав филм изобщо забравяш дали е 720 или 1080п. Понякога може да се случи 1080 да се вижда по-зле от 720, зависи от компресията на релийза. По принцип, при еднакви други условия като резолюция, използвано кодиране, обем на звуковите потоци и т. н., по-големият обем значи повече налична информация и от там следва да има по-високо качество, но примерът на колегата е добър - с по-стар енкодер ще имаш по-голям обем, но това няма да значи по-високо качество.

    Пусни си от ютюб един клип с резолюция UHD, спри го на пауза и разгледай подробно детайлите в картината, на 3-4 отделни кадъра. После си пусни същия клип, същите 3-4 кадъра, но на 1080p и пак разгледай подробно детайлите. Така ще можеш сравнително бързо и лесно да направиш извод доколко си заслужава разликата в резолюциите. Канала NATURE RELAXATION има добри клипове за целта.

    В никакъв случай не искам да ти налагам мнението ми и усещанията ми за качество на картина, защото моите и твоите очи са различни, но ако аз бях на твое място и след като вече знам как изглеждат филмите на 4К - изобщо нямаше да се занимавам да купувам нов хардуер. Щях да си гледам 1080p и да си свиркам. Вече като си купя някой поне 65" ОЛЕД, тогава бих помислил за по-добър хардуер цялостно, който да поеме безпроблемно 4К филмите.

    Успех

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #372

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    не си взимай за проба рутер за да не си разбутваш мрежата, а гигабитов суич
    Аз подозирам, че процесорът на рутера кляка, заради големия обем на информацията, която трябва да мине през него. Суич няма да реши този проблем, защото трафикът пак ще ходи до рутера. А и той не иска да пуска кабели до телевизора. Трябва да се пробва с друг рутер

    За теста може да се направи и вътрешна мрежа. Не е нужно да има интернет, щом може да е чак толкова голям проблем. Не знам как работят устройствата на А1. Все ми се струва обаче, че би трябвало да могат да работят в bridged mode, за да се избегнат проблеми, когато клиентите им пожелаят да имат функционална домашна мрежа.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #373

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    аз останах с впечатление, че автора иска да си пуска 4к през локалната мрежа и затова предложих суича
    мога да споделя че и аз имам проблеми с 4к през локалната мрежа, нищо че ми е гигабитова - като изследвах проблема слабото звено в случая се оказа 100мБ мрежова карта на телевизора. според мен трябва да се работи в в това направление - замяна на вградената лан карта с външна гигабитова
    не съм пробвал как ще е с 4к филм на външен хард, който е закачен на USB3 порта защото не искам да се разправям с такава хамалогия - имам 2 NAS-а и всичко свалям и си държа на тях.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #374

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Преди да започнем да дискутираме имам въпросче ?
    Колко от вас смъкнаха поне един от дадените филми в https://zamunda.net/ ( Пример https://zamunda.net/banan?id=588095&hit=1&t=movie ) и да пробва на машините си то било през NAS Server ,TV, PC Kodi...
    Аз пробвах филма https://zamunda.net/banan?id=588095&hit=1&t=movie и не можах да го докарам да върви без проблеми със субтитри на нито една машина .
    От какво може да се получава това липсата на Кодеци,Слаба ми е машината,интернет слаб ,Рутер ... или какво мислите по въпроса?
    Искрено се радвам да изкажат мнение хора който са го смъкнали филма и са тествали на няколко си машини като NAS Server ,TV, PC Kodi...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    аз останах с впечатление, че автора иска да си пуска 4к през локалната мрежа и затова предложих суича
    мога да споделя че и аз имам проблеми с 4к през локалната мрежа, нищо че ми е гигабитова - като изследвах проблема слабото звено в случая се оказа 100мБ мрежова карта на телевизора. според мен трябва да се работи в в това направление - замяна на вградената лан карта с външна гигабитова
    не съм пробвал как ще е с 4к филм на външен хард, който е закачен на USB3 порта защото не искам да се разправям с такава хамалогия - имам 2 NAS-а и всичко свалям и си държа на тях.
    NAS Sever ми спести и на мен доста хамалогия ,като излишни клавиатури ,мишки ,излишни прехвърляне на филми и данни спестих си и събирането на клавиатури и мишки след и по време на филм .Като заспивах пред телевизора намирах клавиатурата на земята често а мишката търсех по 5мин под възглавници по пода къде ли не .Да не влизаме в подробности.

    NAS Sever

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #375

    Отговор: Коди, настройки и добавки

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    аз останах с впечатление, че автора иска да си пуска 4к през локалната мрежа и затова предложих суича
    мога да споделя че и аз имам проблеми с 4к през локалната мрежа, нищо че ми е гигабитова - като изследвах проблема слабото звено в случая се оказа 100мБ мрежова карта на телевизора. според мен трябва да се работи в в това направление - замяна на вградената лан карта с външна гигабитова
    не съм пробвал как ще е с 4к филм на външен хард, който е закачен на USB3 порта защото не искам да се разправям с такава хамалогия - имам 2 NAS-а и всичко свалям и си държа на тях.
    Точно така е. Аз се заблудих по някаква причина, че дори и при наличието на суич, информацията ще минава през рутера. Тя ще минава де, но само ако устройствата не са закачени към същия суич.
    Суичът пак не е вариант обаче, защото той не иска да пуска кабели от лаптопа, а иска да ползва безжична мрежа.

    Според мен 100mbit са напълно достатъчни за гледане на 4К филм по локална мрежа.

    Аз продължавам да смятам, че проблемът е в скоростта на рутера. Изпитвал съм го на собствен гръб при смяна на доставчици. А също и при по-натоварена мрежа, дори и без да е изпълнен капацитета на трансфер. Рутерът просто се затормозяваше да обработи информацията и филмите буферираха.

    Буфериране се получава и заради SMB протокола понякога (след ъпдейт на Уиндоус), но при мен проблемът се решава с рестартиране на компютъра, та най-вероятно не е това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 35 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Има ли смисъл от Андроид ТВ с Коди
    От orlincho във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 31-08-19, 11:56
  2. Настройки на Grundig P 37- 071
    От cipollini във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-11, 16:34
  3. Продавам: Хранителни добавки
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-04-10, 02:11
  4. Startup настройки
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 17-05-09, 10:27
  5. Настройки на TV-OUT
    От Niko-6 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-06, 22:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе