Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 61

Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #16

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    А защо не пробвате с настройки на режим "Професионално кино / Кино / Домашно кино" или там както се казва, и тоя МОЛШАНФЛОЛ да го изключите изобщо? Току виж картината станала такава, каквато идва от източника, без процесорът да я омазва. Първата ми работа на всеки модерен телевизор е да изключа всякакви видове подобрения на движението, на светлината, на примигването, автоматични настройки на яркостта и тем подобни, защото при някои сцени е просто отврат. Например на тъмна сцена подсветката намалява, за да се подчертае черното, но светват субтитрите и цялата картина светва с тях, защото подсветката няма локално затъмняване (на моите телевизори). Наистина мразя на филм, сниман с 24 кадъра в секунда да се появят 30 и повече кадри от "моушънфлоу"-а и да стане сапунена опера.

    Пробвайте наистина, поне за сравнение. Разбира се - трябва човек да може да разграничи кое насичане и размазване идва от обработката на картината и кое - от лоша връзка или неспосбност на телевизора да обработи изображението изобщо.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    98
    #17

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Аз също гледам с изключен моушън

    Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk

  4. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #18

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    И аз съм изключил всички подобрители.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #19

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    моушъна на офф ! инак автоматичната подсветка съм я оставил ,работи добре - денем е светло в стаята и той се осветява ,нощем се затъмнява - добре е реализирано

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    16
    #20

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Ами вживявам се защото , не е 700-800 лева , за тези пари можех два да взема .За това искам за парите си най доброто , иначе пробвах режимите на кино ,домашно кино и пак го има този момент ...Аз като изключа всички подобрители и екстри и все едно гледам обикновен телевизор , какъв е смисала да инвестираш повече пари , ако ще го настроиш като някой от по долен клас за половината му пари (точно с тези "подправки" се забелязва разликата с магазина) ,друг е въпроса как са реализирани , има интересна статия ...Излиза че на 100 херцов телевизор Sony ,не могат да реализират превключването на режимите и всичкото съдържание е на 60HZ ,отделно и SOC поддържа само 60hz,само на тунер може на 100, пълна подигравка е с клиентите ,
    май няма да избера повече тази марка за телевизори
    https://docs.google.com/document/d/1...KwE_zxbFUk/pub
    Този пост е редактиран от daniyan; 08-02-19 в 17:37.

  7. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #21

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Аз казвам да не се вживяваш, защото съм минал по този път, пък и не само аз. Всеки като вземе нов телевизор и някак преболедува, струва му се, че не е точно това, което е очаквал. Но минава време, човек свиква, намира начини и започва да му харесва. Та така...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #22

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    daniyan

    Както felipe
    казва е абсолютно е така.
    През първите два месеца когато го купих, бях готов да го продам.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #23

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    daniyan

    Когато си избирал ТВ ако си гледал какво може да прави и какво не още тогава си объркал и може да се сърдиш само на себе си. ТВ се избира заради качеството на картината съобразено с бюджета разбира се, фактически това е единственото и най-важно нещо за едно ТВ. Другите неща по принцип се броят за бонус и то ако ТВ там се справя добре което не е задължително да го прави.

    М/у другото моделът ти не е никак зле освен ако самата бройка не е с някакъв дефект де, и това че ти не успяваш да си настроиш картината както трябва (кой да е виновен). Няколко пъти ти казаха че "подобрителите" по-скоро развалят картината особено когато се съчетават и неправилно. Потърси някое ревю за твоят модел където има и настройки на картината + някакво обяснение и на базата на него чрез леки корекции от твоя страна ще стигнеш до истината.

    Що се отнася до това че не чете всичко и от всякъде и не както трябва ами така е, нали споменахме че това са бонуси и не са задължителни. Вземи си един мултимедиен плеър който отговаря на твоите изисквания и ще си щастлив. Забравяш че ТВ това не може онова не може това и т.н., просто използвай тая част от ТВ в която той е най-добър.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    16
    #24

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    ....
    Ами точно там е работата , супер много време избирах , колебаех се между него и Lg SK8500PLA(жената повече го хареса), и избрахме сонито защото е "уж" по-добър (и на картина ).Може и аз да имам лично по различни изисквания на картината (по ми допада да е по жива ), именно заради това търсех 100хц телевизор (а не псевдо), ревюта и като цяло толкова информация прочетох преди избора и след него ,отделно пробвах и с настройки и калибрации,отделно от това ако исках просто телевизор с хубава картина има и то за доста по малко пари (наполовина) и се предлагат такива които не са смарт , но поради това че исках всичко да е на едно място и да е опростено избрах този модел,за тв бокса почнах да си мисля още след като почна да ми прави лошо впечатление с бъговете и екстрите си , ето сега през плекс се мъча да гледам XXX на FullHD и пак от време на време прекъсва филма (не мога да разбера след като му давам да го плейва с оригинално качество защо го прекодира и влачи ).
    Истината е следната(за мене) , ако едно нещо е добро е добро,не свикваш с него , то просто е добро и не те разочарова!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    98
    #25

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Не ви знам какво ви засичат филмите.... На мен ми засичат само някои 4к филми но спиред мен е от релийза. Всичко друго фул хд ,дтс ...върви на пушка. Боднал съм един хард в рутера и от него си гледам филмите с арчоса. Мрежата пи кабел и няма грижи с нищо. А тия сапунени ефекти с Моушън са първото нещо което изключвам на всеки телевизор, че ми напомня на понеделнишкия театър по бнт преди 20 год.

    Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #26

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Цитат Първоначално публикувано от daniyan Виж публикацията
    Истината е следната(за мене) , ако едно нещо е добро е добро,не свикваш с него , то просто е добро и не те разочарова!
    за това гласувам с двете ръце
    относно подобрителите - те са важни САМО ако сигнала ти е кофти. при качествен сигнал само замазват картината, защото дори и на среден клас ТВ процесорната мощност не е достатъчна - трябва ти върхов клас
    за съжаление висок клас дисплей (разбирай телевизор) без екстри и на ниска цена НЯМА ! затова аз си купих наскоро един професионален 50' плазмен панел на панасоник втора ръка и ще си го ползвам с андроид бокс - но това решение е частен случай на проблема и не е универсално за всеки

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #27

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Цитат Първоначално публикувано от daniyan Виж публикацията
    Ако сте гледали филма xXx.Return.of.Xander.Cage.2017.UHD.BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC.REMUX-FraMeSToR (аз все още не съм , ама тествах с друг хард и върви) , като се катери в началото на около 10 минута картината на лицето страшно грозно се размазва , после като скача от нея и почва да се пързаля надолу , пак като пияно се вижда ,доста размазано (настройките са : Режим на картината -Стандартен,Движение:Motionflow-Реално Кино,пробвах стандарт,плавен май е най добре ама пак е замазано , Режим филм-силно) , как е най подходящо да се настрои за максимално ясна картина при статични кадри и при бързи движения ?
    Щом ти е включен Motionflow- разбира се че ще секът филмите от дискове и флашки.

    За да изключиш Motionflow- при Андроид 8, отваряш плеара с който ще гледаш 4к филма натискаш бутона Action Menu горе вляво се показва меню натискаш Картина и оттам нататък изключваш Motionflow

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    16
    #28

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Щом ти е включен Motionflow- разбира се че ще секът филмите от дискове и флашки.

    За да изключиш Motionflow- при Андроид 8, отваряш плеара с който ще гледаш 4к филма натискаш бутона Action Menu горе вляво се показва меню натискаш Картина и оттам нататък изключваш Motionflow
    Не съм ъпдейтвал т.е. с Андроид 7.0 съм и не мисля да .. вчера пробвах да пусна филм същия xXx.Return.of.Xander.Cage
    самоче FullHD и като съм на плавен (MF) ми допада най много ,пробвах да спра абсолютно всичко и все едно гледам за 300 лева телевизор...

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #29

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Защо си втълпяваш че като са ти включени тези "подобрители", тв. чак тогава ти е 2000лв.
    За да ти е коректно изкл. Motionflow трябва когато отвориш примерно стоковия плеар при андроид 7 се натискаше бутона HOME мисля и като се отворят настройките отгоре трябва да пише Приложение(видео) и тогава изкл. Motionflow иначе ако просто влезеш в настр. от някой начален екран примерно HDMI2 ще изкл. движението само за него.

    Motionflow задължително трябва да е изкл. за да не ти сече 4к филмите от диск.
    Аз го бях забравил вкл. след като обнових до Андроид 8 и затова ти бях писал че филма Hunter Kiler 4k да не го сваляш защото при мен сече и няма да коректна пробата с него, сега изкл. Motionflow и филма заспа.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    16
    #30

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Защо си втълпяваш че като са ти включени тези "подобрители", тв. чак тогава ти е 2000лв.
    За да ти е коректно изкл. Motionflow трябва когато отвориш примерно стоковия плеар при андроид 7 се натискаше бутона HOME мисля и като се отворят настройките отгоре трябва да пише Приложение(видео) и тогава изкл. Motionflow иначе ако просто влезеш в настр. от някой начален екран примерно HDMI2 ще изкл. движението само за него.

    Motionflow задължително трябва да е изкл. за да не ти сече 4к филмите от диск.
    Аз го бях забравил вкл. след като обнових до Андроид 8 и затова ти бях писал че филма Hunter Kiler 4k да не го сваляш защото при мен сече и няма да коректна пробата с него, сега изкл. Motionflow и филма заспа.
    Може би имам по-други възприятия ,но ми допада така наречения Опера ефект (кадрите и хората с движения са по живи ) , отделно като спра подобрителите яснотата и детайлноста на филма намалява(за HD коментирам в момента) и не си втълпявам , и жената го потвърждава , спра ли абсолютно всички подобрители , ми изгледжа като най-обикновен телевизор, знам как да спра MF-a , а пък за късането на 4K филми , не иска да изпадам в спор , но ако си следите локалната мрежа (говорим стриимване по лан) , на моменти минава и превишава 80mbps , и тога се получава накъсване заради което роптая , че не са сложили по добри мрежови чипове и реализация.И отделно от това пробвах с друг нов хард (по-бърз) който нямаше проблеми с него , само дето идеята беше да се стриим-ва от компютъра , не да прехвърлям дискове,филми и т.н.!
    PS:Ти от къде и какво пускаш филмите , че ти накъсва с пуснат MF?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за SONY 49XF8577
    От lesen във форум Sony телевизори
    Отговори: 40
    Последно: 02-10-19, 16:24
  2. Проблем с плейване на видео Sony VAIO
    От AC_From_Hell във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 03-01-16, 17:00
  3. Дали може да имам проблем с Sony PS3 от USА ?
    От startus във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 5
    Последно: 20-04-11, 18:06
  4. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 17:29
  5. проблем с видео камера SONY
    От ixtlan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-07, 15:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе