Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 61

Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #31

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Пиша го в секи пост, говорим за гледане на филми 4к от диск или флашка.На теб това ти беше единия проблем.
    По мрежа ти бях писал че 4к. филми не могат да се гледат, могат да се гледат само малките фаилове.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    16
    #32

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Здравей колега.
    От 4 месеца имам същия тв и съм много доволен , гледам без мф.
    Ти сигурен ли си че тв за половината пари ще изкара същата картина?
    Аз лично съм убеден че няма да има същата картина, от личен опит при приятели ти казвам. За мрежата съм съгласен, като мине 80 мб и почва да накъсва от време на време. 4к филм от торент е мисия невъзможна.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #33

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    ... след като обнових до Андроид 8 ....
    Колега,заслужава ли си обновяването,защото аз още не съм и се страхувам,да не са орязали неща с които съм свикнал? ТВ-то е 55XE8577.
    P.S. Прочетох темата за Орео-то и засега ще се въздържа от "...подобрено мултимедийно изживяване..." с 8-цата.
    P.S.2 - Часовника на сайта е с 2 часа назад (това за модераторите).
    Този пост е редактиран от boy123; 10-02-19 в 09:46.

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #34

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Всичко е по добро от 7, единствено стоковия плеар са го орязали откъм четене на формати, но аз не го ползвам.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #35

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Аз също гледам с изкл моушън, но режим филм как трябва да е?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #36

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Цитат Първоначално публикувано от boy123 Виж публикацията
    P.S.2 - Часовника на сайта е с 2 часа назад (това за модераторите).
    Проблема е при теб. В началната страница на форума търсиш "Форумни действия" - "Общи настройки" и настройваш часовата зона според мястото, на което се намираш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    98
    #37

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Защо си втълпяваш че като са ти включени тези "подобрители", тв. чак тогава ти е 2000лв.
    За да ти е коректно изкл. Motionflow трябва когато отвориш примерно стоковия плеар при андроид 7 се натискаше бутона HOME мисля и като се отворят настройките отгоре трябва да пише Приложение(видео) и тогава изкл. Motionflow иначе ако просто влезеш в настр. от някой начален екран примерно HDMI2 ще изкл. движението само за него.

    Motionflow задължително трябва да е изкл. за да не ти сече 4к филмите от диск.
    Аз го бях забравил вкл. след като обнових до Андроид 8 и затова ти бях писал че филма Hunter Kiler 4k да не го сваляш защото при мен сече и няма да коректна пробата с него, сега изкл. Motionflow и филма заспа.
    Дали пък не си дръпнал другата версия на филма???

    Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #38

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    На теб случвало ли ти се е ?

    Защото ако е така, някакви други сили трябва да са се намесили без да можеш да разбереш.
    Този пост е редактиран от sony 1; 11-02-19 в 11:16.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #39

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    За да изключиш Motionflow- при Андроид 8, отваряш плеара с който ще гледаш 4к филма натискаш бутона Action Menu горе вляво се показва меню натискаш Картина и оттам нататък изключваш Motionflow
    възможността да действа Motionflow при плейване от Коди съвсем съм я пропуснал!
    изключих (действията са същите и при Андроид 7) подобрителя но подобрението беше минимално - все пак тясното място си остава комуникацията с мрежата

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #40

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Става въпрос за гледане на 4к филм от флашка през Коди както и през стоковия плеар.
    При вкл. Motionflow при мен сече много, изкл. ли го филма заспива.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #41

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    имаме различни ТВ-та
    а и на мен ми е пО присърце да си ползвам NAS-a за съхранение и теглене на филми
    ако може да се шерва диска от телевизора и NAS-a като си изтегли филма да го тъпче в шернатия диск може да е добро решение но май е невъзможно

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #42

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Здравейте, най-после се доредих и аз до UHD филм. Свалих Avengers-а на една флашка, но ми се изчака чакането да го кача на флашка. Това е друг въпрос де, с моята хипер-бавна връзка и скорост на прехвърляне Като го пуснах - вървеше си съвсем нормално, не насичаше, проверих му всички видове настройки на ТВ-то - всичко си беше нормално. Гледах го само по 1-2 минути на различни части от филма, не съм го гледал целия. Може би ако гледам по-дълго време без прекъсване - ще усетя проблеми, не знам.

    Причината да го гледам толкова малко време е чисто субективна - тия плеъри, които използвах - вградения и Коди - са пълна скръб, специално в частта със субтитрите. Това е направо абсурдно. Чудя се какво толкова хората залитат по това Коди, ама сигурно е индивидуално до човека и възприятията му. Иначе откъм картина и звук - няма проблеми, върви си, картината е хубава. Като се изключи HDR-а картината става отврат, в никакъв случай не е нормална. В някоя тема бях чел, че филм с ХДР ако се гледа с изключен такъв - си изглежда като нормален филм без ХДР. Може и да бъркам, да не съм разбрал правилно, но ако авторът там е имал това предвид - определено бърка. Ще потърся темата.

    Та така, аз ще си гледам филмите както винаги - с компютърен плеър, в който имам пълна свобода откъм настройки.

    Пробвах да пусна филм по мрежата, но не можах да се справя с пускането на SMB 1.0 и го оставих, за да не о*ера компа. После ще пробвам да погледам повече от филма и ще пиша дали има насичане. Наясно съм, че моделът ми е друг, но мисля, че този, който е обект на темата, трябва да се справя не по-лошо от моя.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #43

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    И какво им е на субтитрите на коди? Има си субтитри поне от 5места да теглиш, има синхронизация. Ако пускаш от сървър на компа, даже не ти трябва там да имаш свалени субтитри, а коди ще си ги намери.

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #44

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    ogi28b


    Eто как да си настроиш SMB мрежата
    https://www.youtube.com/watch?v=2dsihEx68u0
    Този пост е редактиран от sony 1; 23-02-19 в 13:59.

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #45

    Отговор: Sony 49XF8577 4к видео може ли да върви плавно или имам проблем

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Здравейте, най-после се доредих и аз до UHD филм. Свалих Avengers-а на една флашка, но ми се изчака чакането да го кача на флашка. Това е друг въпрос де, с моята хипер-бавна връзка и скорост на прехвърляне Като го пуснах - вървеше си съвсем нормално, не насичаше, проверих му всички видове настройки на ТВ-то - всичко си беше нормално. Гледах го само по 1-2 минути на различни части от филма, не съм го гледал целия. Може би ако гледам по-дълго време без прекъсване - ще усетя проблеми, не знам.

    Причината да го гледам толкова малко време е чисто субективна - тия плеъри, които използвах - вградения и Коди - са пълна скръб, специално в частта със субтитрите. Това е направо абсурдно. Чудя се какво толкова хората залитат по това Коди, ама сигурно е индивидуално до човека и възприятията му. Иначе откъм картина и звук - няма проблеми, върви си, картината е хубава. Като се изключи HDR-а картината става отврат, в никакъв случай не е нормална. В някоя тема бях чел, че филм с ХДР ако се гледа с изключен такъв - си изглежда като нормален филм без ХДР. Може и да бъркам, да не съм разбрал правилно, но ако авторът там е имал това предвид - определено бърка. Ще потърся темата.

    Та така, аз ще си гледам филмите както винаги - с компютърен плеър, в който имам пълна свобода откъм настройки.

    Пробвах да пусна филм по мрежата, но не можах да се справя с пускането на SMB 1.0 и го оставих, за да не о*ера компа. После ще пробвам да погледам повече от филма и ще пиша дали има насичане. Наясно съм, че моделът ми е друг, но мисля, че този, който е обект на темата, трябва да се справя не по-лошо от моя.
    За пореден път се оплакваш от субтитрите на KODI,които всъщност са едни от най-добрите изобщо!
    Ако не можеш да си ги настроиш както ти харесват е отделен въпрос...ако не ти харесва KODI като плеяр,има поне още 5 други!...не може за едно и също нещо да пишеш по 10 пъти ,и всички тук,да умуваме,защо еди какво си не ти харесва!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за SONY 49XF8577
    От lesen във форум Sony телевизори
    Отговори: 40
    Последно: 02-10-19, 16:24
  2. Проблем с плейване на видео Sony VAIO
    От AC_From_Hell във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 03-01-16, 17:00
  3. Дали може да имам проблем с Sony PS3 от USА ?
    От startus във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 5
    Последно: 20-04-11, 18:06
  4. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 17:29
  5. проблем с видео камера SONY
    От ixtlan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-07, 15:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе