Страница 52 от 108 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 1619
Like Tree308Одобрявам

SONY телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #766

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    в списъка със съвместими модели, забелязах нов елемент в моделният код - буква Т
    KD-85X85TJ - KD-85X85J

    KD-75X85TJ - този не се продава в България/Европа а само в страните от СНГ
    KD-75X85J този не се продава в СНГ, но се продава в Европа
    Вероятно буквата Т обозначава някакви специфични софтуерни разлики за региона на СНГ. Там наскоро приеха закон, задължаващ производителите на телефони и телевизори да инсталират списък с руски приложения.
    https://www.sony.ru/electronics/supp...specifications
    https://www.sony.bg/electronics/supp...specifications

    85TJ - Motionflow™ XR 1000
    85J - Motionflow™ XR 800/960Hz

    ако някой открие други разлики - да пише.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #767

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)


  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #768

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    https://twitter.com/Robert_Zohn/stat...605342208?s=19

    Не е сигурно, че китайският вариант е като европейският. До момента съм открил една разлика - паметта.








    делта Е от 2,70.
    DCI P3 покритие от 85,53%.
    Яркост от около 1095 в SDR и 1213 HDR 60 зони (това е за 65 инча)


    https://www.homecinema-fr.com/forum/...tml#p180712999


    https://www.youtube.com/watch?v=Gn2oT1LR7vc
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-07-21 в 23:45.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #769

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Тези картинки нищо не значат за мен , щото мога да снимам един и същи модел с различни настройки и много ясно - ще се вижда различно

  6. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #770

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Тези картинки нищо не значат за мен , щото мога да снимам един и същи модел с различни настройки и много ясно - ще се вижда различно
    Като не значат, трябва да слушаш повечко...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #771

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Това е ,като да си харесаш тонколони за хххх лева , чувайки ги как свирят в Ю-туб през слушалки за 16 лв / купени на промоция/.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #772

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    KEN завърши ревюто на X95J:
    https://www.bilibili.com/video/BV1uv411E7Ee
    Естествено черно 0,036cd/m2, ANSI контраст 2786: 1, с димиране 0,019cd/m2, ANSI контраст 5216: 1
    Фабрична dE скала грешки сиво 1.41-2.48, гама 4.56-5.56, триъгълник 1.1-1.8

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    53
    #773

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Лично обиден съм на Sony и повече няма да го каня да пием , толкова се надявах X95j да обърне нещата в правилната посока.. Добре че не го изчаках и взех х950h, доста ме боля тиквата да го мисля. Даже съжалявах че съм го взел като видях в нормална стая колко огромна е разликата от 1000 до 1500 нита.
    Слайдовете които се въртяха след януари не бяха ли официални на Sony където пишеше че х95j ще е с 1500 пикова яркост и доста повече зони от х950?
    Искаше ми се поне да се насоча към нещо 1500 нита+ и да го имам наум, но явно няма да е тази година - всички се изложиха, но за Sony и Panasonic очаквах поне малко да надградят миналогодишните, а те изглежда са по-зле в някои отношения.


    Единственото което може да се нарече някакво подобрение е тонмапинга.
    х950 ако отделя 5 минути да пипна менютата за конкретния филм преди да го пусна и прави магии дори и при нисък битрейт/много шум и отврат HDR10 пляснат отгоре в последния момент от студиото (дори се доближава до DV ако му подадеш нещо не толкова компресирано). Тоест щом x95j има още по-добър процесинг там ще му е силата. Но дефакто излиза че само с тонмапинга ще отделят X90J и X95J, иначе са един и същ телевизор.

    НО обработка, ъпсекйлинг и тонмапинг могат да се правят много по-добре и по-качествено извън телевизора, за това има пазар за видео процесори по 10к+ само за домашно кино.
    Разликата от обикновен компютър с каквато и да е видеокарта от последните 5-10 години дори и в сравнение с процесинга на сони (няма значение дали е тазгодишния) е огромна. Моят компютър например е на 11 години и прави чудеса Само видеото смених за 200 лв втора ръка да мога да мина на 4к.


    Накратко, ако тонмапинга е най-голямото предимство и оправдание на x950h и x90j да се смятат за добър избор и да струват колкото струват, не знам как ще ги пробутат.
    И хамериканците се научиха да ползват компютър или да си купуват nvidia shield и подобни.


    //Малко извън темата да помрънкам като човек отделил безбожно много време да избере нещо добро - няма добри телевизори.
    Ако не бях успял да подкарам Dolby Vision (наистина има разлика) през компютъра щях сигурно вече да заделям за q95na.
    Но ако студията не ги мързеше да отделят време за HDR10 вместо да дават пари на готово за DV, нямаше да има чак такава разлика, но с hdr10+ и hdmi 2.1 масово достъпни се надявам DV да умре най-после (само заобиколката с 8 битов сигнал ги избута напред, но декодерите са масово 12 бита вече..) и да най-после да се ползва отворен стандарт вместо помия в черна кутия.
    Заиграх се малко с hdr10+ и въпреки че моя X950 не го поддържа, по-добрият метадата стрийм мноого изравнява нещата с Dolby Vision, даже мисля да направя тема да покажа как можете сами лесно да променяте метадатата.
    Програмката се ползва доста лесно и се държи прилично до тук. Това+ малко хрома и лума мащабиране и вече гледам нещо коренно различно.
    Всички телевизори са буклуци и винаги с безброй компромиси колкото и пари да дадеш. Смешно и плачевно е таблети и телефони да имат по-добри характеристики от към пикова яркост, затъмнение, обем на цветовете и тн... Ще изчакам телевизорите да ги настигнат и тогава ще го мисля явно
    Този пост е редактиран от Neuromancer23; 22-07-21 в 10:25.
    DeepShadow, Firenze69 и Glen харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #774

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Ха-ха, "Смешно и плачевно е таблети и телефони да имат по-добри характеристики от към пикова яркост, затъмнение, обем на цветовете и тн..." !

    И при телефоните е за будали.
    Днес доста потествах екрана на S21Ultra с моите страри тухли S20+ и Mi 11.
    Meжду двата самсунга никаква разлика не винях. Обаче ги дават 1500 nits (peak) и 1200 nits (peak). В същото време китаецът за 800 лв ги размаза.Перфектни лица, докато при корейците прегарят

    Сони X серията е доста слаб модел. Не знам какво й търсите с "предусилватели" :D
    Този пост е редактиран от brotzki; 22-07-21 в 20:01.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #775

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Neuromancer23 Виж публикацията
    Единственото което може да се нарече някакво подобрение е тонмапинга.

    НО обработка, ъпсекйлинг и тонмапинг могат да се правят много по-добре и по-качествено извън телевизора, за това има пазар за видео процесори по 10к+ само за домашно кино.
    всеки производител на телевизори прилага свой алгоритъм за тонмапинг - няма стандарт. Самият тонмапинг изкривява картината - трябва да има нативни HDR камери с обхват 0-40000 нита, с поне 16 стъпки, и всичко заснето с Full RGB в 16 бита на цвят

    за външният процесинг си има това
    https://hdfury.com/
    https://www.avsforum.com/forums/video-processors.37/
    https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:22943

    Sony X95J TV Review Surprise & Disappointments from China! - възможни са регионални разлики в моделите

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #776

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)


    We compare the 55-inch Sony A90J vs the 65-inch A80J to see if picture quality trumps size.

    0:00 Sony 55A90J's picture quality vs 65A80J's size - which should you choose?
    0:27 Advantages of A90J's heatsink
    2:41 Image retention comparison
    3:12 Bright-room performance comparison
    3:34 Which Sony OLED has "EVO" panel?
    4:21 Difference in anti-glare coating
    6:56 Video processing including upscaling
    8:00 Colour accuracy
    8:22 Motion handling
    9:08 Input lag
    9:46 Near-black handling
    11:12 Uniformity (may be panel-specific)
    12:14 Sound quality
    13:17 Summary

    The samples used in this side-by-side comparison are the 55-inch BRAVIA A90J Master Series OLED (model number Sony XR-55A90J) and the 65-inch A80J (model number XR-65A80J) OLED TV.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #777

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте имам телевизор Sony 55A8, 55" (138.8 см), Smart Android, 4K Ultra HD, OLED и ме интересува как мога да разбера на коя дата е произведен и колко херца е оресняването на картината ? Благодаря предварително

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

  16. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #778
    Цитат Първоначално публикувано от Glen Виж публикацията
    Здравейте имам телевизор Sony 55A8, 55" (138.8 см), Smart Android, 4K Ultra HD, OLED и ме интересува как мога да разбера на коя дата е произведен и колко херца е оресняването на картината ? Благодаря предварително

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
    Отзад на телевизора има стикер на, който пише година и месец на производство (също така и на кашона). Опресняването го дават 100hz.
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/47c41e50

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #779

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Martin_vn Виж публикацията
    Отзад на телевизора има стикет на, който пише година и месец на производство (също така и на кашона).
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/47c41e50
    Днес го получих и не съм проверил , благодаря за инфото

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

  18. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #780
    Цитат Първоначално публикувано от Glen Виж публикацията
    Днес го получих и не съм проверил , благодаря за инфото

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
    Честито!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1213
    Последно: 21-04-24, 19:30
  2. LG телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 1035
    Последно: 21-04-24, 15:05
  3. Отговори: 117
    Последно: 11-06-21, 23:44
  4. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 06:21
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе