Страница 40 от 109 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 1621
Like Tree308Одобрявам

SONY телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #586

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Аз нямам проблеми с флашките. Купих си и ssd 1tb. 4к си плейва без ядове.
    TUISTERa и nevian харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    49
    #587

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Да споделя един доста досаден проблем,ползвам безжична клавиатура с usb донгъл в включен в usb 2.0 на тв когато включа на usb 3.0 флашка памет версия 3.0 клавиатурата спира да работи включена в другото usb 2.0.Ако включа памет версия 2.0 на usb 3.0 на тв- то клавиатурата си работи?
    Телевизора е хн9096

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #588
    Да споделя и аз
    Този пост е редактиран от todorneg; 14-03-21 в 22:41.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #589

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от tibuzdrev Виж публикацията
    Да споделя един доста досаден проблем,ползвам безжична клавиатура с usb донгъл в включен в usb 2.0 на тв когато включа на usb 3.0 флашка памет версия 3.0 клавиатурата спира да работи включена в другото usb 2.0.Ако включа памет версия 2.0 на usb 3.0 на тв- то клавиатурата си работи?
    Телевизора е хн9096
    Нямам този проблем на xh95. Оня ден ми дойде и ugreen хъб с 4 usb 3 порта. С ssd и флашка 3.0 + клавиатура трето устройство си работи. Външен хард в usb 3 и донгъла в usb 2 пак си работят.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    49
    #590

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Нямам този проблем на xh95. Оня ден ми дойде и ugreen хъб с 4 usb 3 порта. С ssd и флашка 3.0 + клавиатура трето устройство си работи. Външен хард в usb 3 и донгъла в usb 2 пак си работят.
    Може да е от самата клавиатура,с блутут клавиатура си работи.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #591

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    https://twitter.com/ericbeeckmans
    Sony A90J, 792 нита в 5% прозорец, 789 нита в 10% прозорец, 170 нита бяло на цял екран.
    #Sony #65A90J Custom picture preset. 800 nits in a 10% window, 170 nits full field white.


    Ерик потвърждава в своя акаунт в Twitter че замерванията му потвърждават около 1333 нита, но само за 3 секунди, яркостта след това пада до около 900 нита.
    And here's the #Sony #65A90J Vivid Preset. Yes, it hits 1350-ish nits, but only for about 3 secs then it drops to around 900 nits.
    https://twitter.com/ericbeeckmans/st...68716646449155
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-03-21 в 17:58.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #592

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Sony XR-55A90J
    https://uk.pcmag.com/tvs/132289/sony...ries-xr-55a90j

    Sony OLED A90J HDMI 2.1 is 48GBPS or 40GBPS? Full bandwidth 12bit 4:4:4 HDR?


    OLED XR-A90J
    1.Aluminum sheet lamination for heat radiation
    2.WRGB light emission for peak brightness



    Песнете си субтитрите и преводача на български(зъбното колело-субтитри-автоматичен превод-български)
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-03-21 в 22:02.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #593

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)


  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #594

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    https://www.avsforum.com/threads/202...#post-60581620
    https://www.avsforum.com/threads/202...#post-60582393
    https://www.avsforum.com/threads/202...#post-60584190
    In a nutshell:

    Xbox Series X/PS5 to a Samsung 75" QN90A HDMI 2.1 port running at 4k/120hz/HDR = No issues
    Xbox Series X/PS5 to a LG C9 77" HDMI 2.1 port running at 4k/120hz/HDR = No Issues
    Xbox Series X/PS5 to a Sony 65" A90J HDMI 2.1 port running at 4k/120hz/HDR = Banding/Gradient Issues
    Xbox Series X/PS5 to a Sony 65" A90J HDMI 2.1 port running at 4k/60hz/HDR = No Issues
    Xbox Series X/PS5 to a Sony 65" A90J HDMI 2.1 port running at 4k/120hz/No HDR = No Issue

    Sony VRR отложено за зимата 2021: Вярвате или не?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-03-21 в 20:20.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #595

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Sony XR-65A90J review
    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...2579/test.html
    От 2019 г. белите и червените субпиксели са станали по-големи, за да подобрят максималната яркост на панела, като същевременно поддържат цветната температура близо до 6500 К.
    и заявената "+ 20% ефективност на панела" вероятно отиде до пълната яркост на екрана. Някъде от 130-140, общата яркост се увеличи до 190-200.

    AVSforums от D-Nice:
    https://www.avsforum.com/threads/202...#post-60591913

    https://hdtvpolska.com/rozpakowujemy...macie-pytania/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-03-21 в 19:21.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    7
    #596

    Отговор: SONY телевизори 2020

    Цитат Първоначално публикувано от devilnevercry86 Виж публикацията
    И аз като теб (nikpik) бях пред труден избор кой точно телевизор да взема с цел ps4 pro HDR gaming. След много четене,сравняване на място в магазините се спрях на SONY XG9505 (x950g в Америка) 55 инчовата версия .

    Сега ще ти изброя плюсовете на телевизора след вече 6 месеца ползване
    1.Цветоподаването , особено в правилният режим (custom,expert 1) , е изключително близко до D65 стандарта и без нужда от професионална калибрация можеш да си сигурен,че си на 90% + в играта с акуратни цветове.

    2.Upscale-ингът е на изключително високо ниво, ако решиш да гледаш 720p/1080p филми или да играеш игри с тази резолюция ,тв-то се справя страхотно в това да показва чиста картина с минимални нива на шум. Има допълнителна опция (reality creation) за засилване на детайлите без много допълнително добавяне на sharpening артефакти

    3.Motion-ът е сигурно на едно от челните места при телевизорите като плавност, отделно ако решиш да използваш функцията за добавяне на допълнителни фреймове (motionflow), телевизорът добавя много малко артефакти спрямо конкуренти. МНОГО !!! важен момент е технологията X-motion clarity (clearness 1) ,която увеличава резолюцията на движенията почти четирикратно със загуба на осветеност около 60 нита,което е едно нищо,за това,което получаваш - сиреч ако гледаш спорт и играеш игри образът в движение ще е в пъти по-ясен)

    4.HDR-ът - имаш грубо 1200 нита ( +/- в зависимост от конкретната бройка), което покрива нуждите от 1000 нита,на които са мастерирани голяма част от филмите и игрите и можеш да си сигурен,че HDR съдържанието изглежда страхотно като за mid/high range LED VA телевизор.

    5.Android платформата - в предни години беше доста бъгава и мудна,но новият процесор си казва думата.Менютата са плавни, търпят на множество настройки за бърз достъп до важни неща и имаш свободата на андроид платформата за инсталиране на множество добавки и приложения

    6.GAME MODE работи страхотно - само 21 милисекунди инпут лаг, никаква загуба на качеството на картината спрямо другите пресети

    7.Ако решиш да го ползваш за PC монитор поддържа full 4:4:4 chroma ,1080p 120hz или 4к 60hz

    Ще обърна внимание и на най-голямата критика в световен мащаб към телевизора и това е blooming-ът. Факт е,че е в пъти по-видим от примерно конкурентни модели на Самсунг, но си има причина за това. Като се абстрахираме от лимитираният брой зони ,които допринасят за това, философията на Sony е да покажат максимално детайлност в сенките, вместо да настроят алгоритъма си така,че максимално да минимизират blooming-а, но тъмните места в картината да загубят всякакъв детайл.

    Освен това алгоритъмът на Sony цели когато има ярък обект на екрана,той да остане максимално ярък (разните там HDR благинки), докато примерно Samsung с целта си да няма blooming затъмняват ярките обекти.. та аз лично предпочитам акуратност и яркост пред много черно и тъмно,което пак е далеч от OLED,но това е друга тема...

    За малко да забравя - телевизорът е един от най-добрите когато става въпрос за color gradiation .Извинявам се за прекалено разтегнатия пост,но се надявам да съм бил полезен. Ако имаш още въпроси драскай
    Предполагам, че всичко това важи в пълна степен и за SONY XH9505 ?
    Да, малко след твоя пост беше казано, "хардуерно XG 95 и новата серия XH 95 са еднакви, разликата е само в говорителите", но все пак да попитам има ли някакви разлики между двете серии XG 95 и XH 95 ?
    Ще купувам 55 инчов 4К LED телевизор и в последните няколко дни изчетох темите за SONY, Samsung, LG, Panasonic и , макар да съм лаик, стигнах до някакво решение, трябва ми само още малко мнения като твоето

    Към този момент се колебая между SONY KD-55XH9505 и SAMSUNG QE-55Q90R QLED и въпросите ми са следните:

    1. Кой от двата да предпочета и защо, имайки предвид характеристиките, които така разбираемо е описал devilnevercry86 ?

    2. Кой от двата е за предпочитане според матриците, подсветките им, яркост, контраст и тем подобни ?

    3. На кой от двата един редови потребител по-лесно ще се справи с настройките на картината - цветово, а и каквото друго там има и трябва да се настрои след покупката ?

    4. Какво е положението при тези два модела относно наличието на светлинен сензор в телевизора и съответни фунции и режими в него, чрез които да си коригира картината автоматично при смяна на осветеността в помещението ? Цитирам прочетено в този форум за моделите 2020 година на Samsung: "Функция адаптивна картина - процесор Quantum 4K / 8K, отговорен за подобряването на изображението в реално време, автоматично ще коригира качеството на изображението и звука на звука спрямо преобладаващите условия в хола или друга стая, в която се намира телевизорът. Когато гледаме филма вечер с изключени светлини и включване на светлината, изображението ще запази детайли и подробности, например в тъмните части на изображението" - тази функция действа ли реално при SAMSUNG QE-55Q90R ? А има ли подобна такава вSONY KD-55XH9505 ?

    5. Дистанционното на SONY KD-55XH9505 какъв тип е - инфраред или радиочестотно (или както там се нарича) ? Тоест, трябва ли да го насочвам и дали "хваща" само до определени ъгли спрямо телевизора ?
    Благодаря предварително на всички отзовали се за отговори и съвети.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #597

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Дистанционното е с ir и bluetooth, ползваш без да насочваш, имаш и подсветка.
    Аз се спрях на xh95 щото Самсунга няма dts от филми на флашка. Картината за мен е перфектна, няма как да кажа кой е по добър в тва отношение щото Самсунг не съм го виждал.
    nevian и bjdbjd харесват това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #598

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-03-21 в 20:56.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #599

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте!
    Има ли някой ,който е със Sony 55XH9505 и да ползва А1 Explore Tv?
    Питам,защото при мен се появява следният проблем.При гледане на футбол без значение по коя телевизия ,около играчите се появява едно назъбване,нещо като ореол.Понякога е много забележимо,точно сега гледам по Канал 1 България с Италия и е направо дразнещо,друг път не чак толкова,но се вижда.Има ли възможност това да се премахне чрез някоя настройка на телевизора, или качеството ,което предлагат от А1 е причина за това?
    Сега пуснах БНТ3,където предават Португалия и Англия и тук е по-слабо забележимо,почти не се вижда.
    Този пост е редактиран от Росен; 28-03-21 в 22:34.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #600

    Отговор: SONY телевизори (инфо на първа страница)

    Мисля,че повредата ''не е във Вашия тв-р''.Аз съм на кабелната на A1,но и там има фрапиращи разминавания в предаванията на отделните мачове.
    И според мен в последно време се влощи положението.
    Последното може и да е субективно.
    nevian одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 109 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 1042
    Последно: Вчера, 21:05
  2. Samsung телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1214
    Последно: 26-04-24, 21:59
  3. Отговори: 117
    Последно: 11-06-21, 23:44
  4. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 06:21
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе