Страница 58 от 98 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 1459

Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    47
    #856

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от diablooooo
    да но моя е 100 hz as one large vertical desktop(vertical span) това ли трябва да отбележа за да стане на тв-то
    не става пробвах го
    вързал си монитора и тв-то - затова ти дава да си разпънеш десктопа.
    махни тв-то, като си на монитора намали резолюцията и сложи ниска вертикална честота, после тури тв-то.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #857

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от isich
    вързал си монитора и тв-то - затова ти дава да си разпънеш десктопа.
    махни тв-то, като си на монитора намали резолюцията и сложи ниска вертикална честота, после тури тв-то.
    вързано е само с видеото а дори да я намаля няма да има ефект тъй като монитора на пс-то е резолуция 1440 на 900 а новия тв е 1920 на 1080
    P.S. както казах тв-то приема сигнала от компа но до някаъде и после край имам чувството ,че имам нужда от някой допълнителен драйвер

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #858

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Остави го това VGA ,не се занимавай с глупости ,защо ти е аналогова връзка при наличие на цифрова такава ? И първо погледни в упътването каква е максималната резолюция ,която приема ТВ през VGA /99% не е 1080р/ -много малко са моделите ,които поддържат 1080р VGA .

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    325
    #859

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2



    " zkm " - ти направо ме разби с този коментар.Утре или вдругиден вече бях решил да взема 40инчовия,но с този коментар направо взе да ме разубеждаваш.Някой който си го е взел 40 инчовия да даде мнение как е телевизора ,а и който разбира да дава компетентно мнение или да се насочвам към друг модел и марка.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #860

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Здравейте!
    Имам проблем с DLNA връзката, когато пусна нещо с по-голяма резолюция (720p и нагоре) започва да сече и не може да се гледа нормално. Телевизора е TOSHIBA 42RL833G.
    Благодаря предварително!

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #861

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Остави го това VGA ,не се занимавай с глупости ,защо ти е аналогова връзка при наличие на цифрова такава ? И първо погледни в упътването каква е максималната резолюция ,която приема ТВ през VGA /99% не е 1080р/ -много малко са моделите ,които поддържат 1080р VGA .
    дано не се повтарям,че нета се е...ва май значи аз пробвах и този вариант купих букса преходник DVI към VGA и вързах кабела към него и тв-то също и пак се получи същия проблем който го описах в първата ми статия

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #862

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    DVI към HDMI ти трябва -нали за това казвам да използваш цифровите връзки.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #863

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Добре svetlio1 разбирам те напълно даже и го мислех преди 3 часа дали да го закупя този кабел но мисълта ми е защо след като на ТВ-то имам такъв вход немога да го ползвам това ми беше въпроса ...благодаря ти все пак
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325710073[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    DVI към HDMI ти трябва -нали за това казвам да използваш цифровите връзки.
    Тъй като не съм ползвал HDMI кабел до сега през него излиза ли звук или трябва отделен кабел ?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #864

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Да по HDMI имаш звук ,но по DVI в повечето случаи -не .За това паралелно си свързваш и един кабел за звука /3.5 мм аудио жак/ ,но пак трябва да провериш как е положението с твоята видеокарта .

  12. Banned
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    37
    #865

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от zkm
    Отчитам грешка, че купих 32TL838:
    звук - лош
    картина - лоша
    настройка и промяна на канали - лоша
    тунер - слабо чувствителен или не знам какъв е проблема...
    дистанционно - абсолютно не е потребителско
    при тази ситуация въобще не ми се занимава с DLNA , WiFi и т.н., само си губя времето
    Toshibata забива т.е. не излиза от менюта , бавно работи. Имам и други lcd (по-стари), но чак толкова проблеми не съм виждал .
    Казвам го само за инфо без препоръка!!
    Предполагам при теб има някакъв проблем аз го имам това ТВ от 10 дена и мога да кажа:
    1. звук - перфектен
    2. картина перфектна
    3.тунер - перфектен (като в момента ползвам аналогова ефирна ТВ)
    По отношение на забавянето в менютата наистина го има ,но само в тези за Wifi-то ,което мисля е нормално.
    По отношение на потребителското дистанционно е въпрос на вкус и на навик.
    За мен ТВ - то за този ценови клас е отлично , но вкус приятел няма

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    13
    #866

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Здравейте, нова съм тук и четох доста по темета, ама нали съм си жена нещата не са ми от най-ясните, та ще попитам направо.

    Купих си ЛСД тошиба 32EL834G, в магазина изрично попитах няколко пъти дали чете субтитри на български от флаш. Беше ми обяснено като на малоумна "да г-жо чете", да ама не. Свалих няколко филма, но субтитри никакви. излизат разни точки и запетайки но нищо повече.старият ми самсунг имаше един бутон туулс на дистанционното от който се настройваха, но този няма нищо подобно.
    та въпроса ми е този модел по принцип ли не поддържа български субтитри от флаш или аз нещо не мага да направя настройките.

    предварително благодаря за отговора

  14.  
     
  15. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #867

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    bgeorgiev ,Явно се има пред вид смяната на цифровите канали , които по принцип се сменят по-бавно. Обаче когато се ползва САМодул с карта на оператора , забавянето зависи и от кодировката . Аз имам две карти на Близуу едната е с пълен достъп до всички програми и тя ми бави повече особено на HD , другата си сменя доста бързо като я сложа в същия телевизор.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    47
    #868

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Да по HDMI имаш звук ,но по DVI в повечето случаи -не .За това паралелно си свързваш и един кабел за звука /3.5 мм аудио жак/ ,но пак трябва да провериш как е положението с твоята видеокарта .
    И аз имам един въпрос точно по тази схема съм вързал PC към TV, DVi-HDMI преходник + стерео жак 3.5 всичко е ОК, но още не съм подкарал 3D-то, когато използвам преходник DVI-HDMI, ще мога ли да подкарам 3D или задължително връзката трябва да е HDMI-HDMI? Благодаря?

    @naki4ka
    Погледни на първа страница на темата под секция - Media Player, е обяснено всичко подробно, при мен всичко е ОК, след като се запознах с инструкциите

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    13
    #869

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от serpentiny
    @naki4ka
    Погледни на първа страница на темата под секция - Media Player, е обяснено всичко подробно, при мен всичко е ОК, след като се запознах с инструкциите
    това го четох и препрочитах и като се знам колко съм на "ти" с техниката стигнах до извода, че по-бързо ще пуснат хубав филм по БТВ-то отколкото аз да я извърша цялата тази процедура . затова си и позволих да пиша, не знам защо си мислех, че ТВ-то като е производство 2011 год./ако не са ме метнали и за това разбира се/ субтитрите ща са му най-малкия проблем.

    благодаря за отговора.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #870

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от pa6kyl
    Здравейте и за много години, преди няколко седмици закупих този ТВ http://www.technomarket.bg/products/...shiba-40wl753g и
    1.Немога да подкарам от USB-to субтитрите(направех всичко както пишеше на 1-та страница в този раздел)
    2.Това "wlm 10U2 wireless" немога да го подкарам(правя всичко по книжката му) и
    3.Тези чинчове отзаде някои невадят звук само 1 от снимката изкарва много слаб звук, а на 2 няма никой(да кажа, че слагам тонколонки и на мястото на SUB слагам сублуфер с вграден усилвател)
    1. Зависи от поставеният в модела хардуер и софтуер. Тошиба в това отношение е пълен бърдак...
    2. Два модела са всеки е пхрадназначен за отделна група модели телевизори.
    3. Търси AUDIO OUT. За субуфъра Светлъо вече ти писа.

    Цитат Първоначално публикувано от explod
    Здравейте!
    Имам проблем с DLNA връзката, когато пусна нещо с по-голяма резолюция (720p и нагоре) започва да сече и не може да се гледа нормално. Телевизора е TOSHIBA 42RL833G.
    Благодаря предварително!
    Това зависи от инсталираният DLNA сървър на компа. Пробвай с друг.

    Цитат Първоначално публикувано от diablooooo
    дано не се повтарям,че нета се е...ва май значи аз пробвах и този вариант купих букса преходник DVI към VGA и вързах кабела към него и тв-то също и пак се получи същия проблем който го описах в първата ми статия
    DVI към HDMI !!! + за звука кабел 3.5 мм аудио жак-3.5 мм аудио жак
    За VGA към VGA - задължително си прочени инструкциите на телевизора за поддържани видеоформати през VGA.

    Цитат Първоначално публикувано от zkm
    Отчитам грешка, че купих 32TL838:
    звук - лош
    картина - лоша
    настройка и промяна на канали - лоша
    тунер - слабо чувствителен или не знам какъв е проблема...
    дистанционно - абсолютно не е потребителско
    при тази ситуация въобще не ми се занимава с DLNA , WiFi и т.н., само си губя времето
    Toshibata забива т.е. не излиза от менюта , бавно работи. Имам и други lcd (по-стари), но чак толкова проблеми не съм виждал .
    Казвам го само за инфо без препоръка!!
    Не случайно не е сред препоръчваните модели....SL, UL, VL, YL, WL
    Направи му ъпдейт на фирмуера-може да се оправят някои бъгове.

    Цитат Първоначално публикувано от naki4ka
    Здравейте, нова съм тук и четох доста по темета, ама нали съм си жена нещата не са ми от най-ясните, та ще попитам направо.
    Купих си ЛСД тошиба 32EL834G, в магазина изрично попитах няколко пъти дали чете субтитри на български от флаш. Беше ми обяснено като на малоумна "да г-жо чете", да ама не. Свалих няколко филма, но субтитри никакви. излизат разни точки и запетайки но нищо повече.старият ми самсунг имаше един бутон туулс на дистанционното от който се настройваха, но този няма нищо подобно.
    та въпроса ми е този модел по принцип ли не поддържа български субтитри от флаш или аз нещо не мага да направя настройките.
    предварително благодаря за отговора
    Винаги преди да купите даден препоръчан от консултантите модел, тествайте на място в магазина с ваша флашка или преносим хард диск.
    Явно описанието тук https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg487797 - или не важи за някои модели като вашият....или не правите нещо както трябва.

    Цитат Първоначално публикувано от tndrrr
    Здравейте !
    Ще помоля някой, който е запознат с модела 42HL833G, ако може да ми пише на ЛС, за да му задам няколко въпроса.
    Благодаря предварително !
    Дай въпросите си тук.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 58 от 98 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе