Страница 61 от 98 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1459

Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,571
    #901

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от krasim666
    Някой знае ли дали кабел DVI-HDMI ще може може да паддържа 3Д (nvidia 8600gt-toshiba tl-838)?
    Не. Само през HDMI - HDMI кабел версия 1.4 поддържа 3Д.

  2.  
     
  3. pci
    pci е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    123
    #902

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Прегледах го и аз теста,като собственик на 46TL838 мога да кажа че на едно 90% отговоря на истината,малко повече от колкото трябва го хвалят според мен.......но си е добро телевизорче.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    325
    #903

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    В този руският сайт го пише че го има този модел ,но техният има буква R накрая сигурно щото е за *****.
    "REGZA link (CEC) --Да " за този модел пише,но днес като го гледах отпред не пише REGZA на панела на телевизора дето е изложен ,а е същият като на руският сайт само една буква R е разликата.Гледах го отзад ,но не видях да пише ARC, а пък в спецификацията трябва всичките входови да са такива.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #904

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Темата е за субтитрите на български език.За Коледа си закупих телевизор Toshiba REGZA40LV833 и не мога да увелича тези субтитри и немога.Пиша тези редове с надеждата опитен потребител да ми помогне.Уеднаквих имената на 2та файла субтитри и видео фаил,конвертирах ги към UTF-8 със програмата Subtitle Edit 3.2 и резултата отново е същия шрифта на субтитрите не е променен.Забравих да спомена ,че преди това съм ги увеличил.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #905

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от paro360
    Темата е за субтитрите на български език.За Коледа си закупих телевизор Toshiba REGZA40LV833 и не мога да увелича тези субтитри и немога.Пиша тези редове с надеждата опитен потребител да ми помогне.Уеднаквих имената на 2та файла субтитри и видео фаил,конвертирах ги към UTF-8 със програмата Subtitle Edit 3.2 и резултата отново е същия шрифта на субтитрите не е променен.Забравих да спомена ,че преди това съм ги увеличил.
    Кодовата таблица в телевизора е фиксирана.Можеш само да направиш всички букви да са главни,за по-добра четливост.
    Напоследък се появиха ДВД плеъри,на които може да се увеличава размера на шрифта,явно имат заложени повече кодови таблици.Дано направят в някой от ъпдейтите и на телевизорите такава възможност.Софтуерно е елементарно,свързано е с малко повече заета памет на ТВ-то.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #906

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Благодаря ви за бързия отговор.

  8.  
     
  9. bdm
    bdm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    6
    #907

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Не. Само през HDMI - HDMI кабел версия 1.4 поддържа 3Д.
    Сори за тъпия въпрос, но да разбирам ли, че с преходник DVI - HDMI на картата и HDMI - HDMI кабел версия 1.4 пак не става?


  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    47
    #908

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от bdm
    Сори за тъпия въпрос но, да разбирам ли, че с преходник DVI - HDMI на картата и HDMI - HDMI кабел версия 1.4 пак не става?
    Без никакви преходници, само директно HDMI-HDMI и то версия 1.4

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #909

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Не е нужно кабела да е задължително версия 1.4 за да прекараш 3д.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    13
    #910

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    добър вечер пак съм аз с тъпите субтитри от флаш за ЛСД тошиба. та значи обръщам ги в прословутото UTF-8 разширение и досега се получи само на един единствен филм. всички други който съм свалила продължават да ми излизат на маймуница. ако може някой да ме светне какво да правя, ама да ми обясни като за малоумни. предварително благодаря.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #911

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от boy123
    Кодовата таблица в телевизора е фиксирана.Можеш само да направиш всички букви да са главни,за по-добра четливост.
    Напоследък се появиха ДВД плеъри,на които може да се увеличава размера на шрифта,явно имат заложени повече кодови таблици.Дано направят в някой от ъпдейтите и на телевизорите такава възможност.Софтуерно е елементарно,свързано е с малко повече заета памет на ТВ-то.
    Само не разбрах какво общо има размера с кодовата таблица?????

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #912

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от naki4ka
    добър вечер пак съм аз с тъпите субтитри от флаш за ЛСД тошиба. та значи обръщам ги в прословутото UTF-8 разширение и досега се получи само на един единствен филм. всички други който съм свалила продължават да ми излизат на маймуница. ако може някой да ме светне какво да правя, ама да ми обясни като за малоумни. предварително благодаря.
    Дай ми линк за филм+субтитрите да видим, дали на мен ще ми излезнат маймунки.
    Нещо не правиш както трябва...при мен няма филм със субтитри, които да ми изкарва, точки или охльови...всичко си е както трябва!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    13
    #913

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Дай ми линк за филм+субтитрите да видим, дали на мен ще ми излезнат маймунки.
    Нещо не правиш както трябва...при мен няма филм със субтитри, които да ми изкарва, точки или охльови...всичко си е както трябва!
    ето http://bt.wrzru.com/details.php?id=62787.
    аз правя така. като сваля филма и субтитрите, правя ги с едно и също име. отварям на компа да видя как са и като видя маймунките почвам - отварям с Notepаd-File-save as- променям на UTF-8- save- yes.
    после пак отварям филма и всичко е ок. хвърлям на флаш проверявам как тръгват и там - ок. пускам на ТВ-то и хоп точки и запетайки. ако пробвам да мина субтитрите през Subtitle Edit ми изписва - непознат вид субтитри или нещо от сорта. ако нещо не правя както трябва кажи моля те, че направо в чудо съм се видяла

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    54
    #914

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    На мене пък изобщо не ми излизат субтитри(всичко правя, описано на първата страница), вече си мисля че е от флашката ми - https://www.office1.bg/%D0%A2%D0%B5%...129000066.html
    Ако може някой да ми прати субтитрите които ги е правил и са му тръгнали.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    13
    #915

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от pa6kyl
    На мене пък изобщо не ми излизат субтитри(всичко правя, описано на първата страница), вече си мисля че е от флашката ми - https://www.office1.bg/%D0%A2%D0%B5%...129000066.html
    Ако може някой да ми прати субтитрите които ги е правил и са му тръгнали.
    ами то и аз взех това да си мисля, но надали. пробвах с две различни флашки и проблема си стой. по вероятно е да не правя нещо както трябва или там торент тракерите от които свалям филмите със субтитри нещо да не са подходящи. знам ли вече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 98 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе