Страница 88 от 98 ПърваПърва ... 38788687888990 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,306 до 1,320 от общо 1459

Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    45
    #1306

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Сканирай и тогава няма да те пита . Преди това избери държава Германия .
    Благодаря ти! Нещата се оправиха!

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329981000[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от mecha
    Отново имам питане и дано някой ми отговори този път.тошибата ми е 40 рл 838 г.На обикновен кабелен оператор съм.хващам 236 канала.16 нд.Досега бях на страна германия.но там немога да си подредя каналите в мой ред.постоянно се наместват в начален вид,начело с немските.Преди малко смених германия с финландия и намирам същия брой канали но в друг ред.подредих 3 канала да видя дали ще стане но след 10 мин отново се разместиха до начален вид.та това мога ли да го оправя някак,бъг ли е или при всички е така.и на коя държава да остана при положение че всичко е едно и също,дори на финландия ми ссканира на пълно сканиране за 5 мин,а на германия около 20 мин.благодаря предварително.
    Някъде в инструкциите на тлевизора имаше указание как да си направиш списък с любими канали. Ако ги наредиш там, мисля че ще си стоят подредени.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329981233[/time]_________________________________________________

    За информация:
    5 год. гаранция
    http://kkservice.bg/bg/TV-Toshiba-product-register.php
    Вече няма 5 годишна гаранция...или за момента поне.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #1307

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    За нищо на света няма да си ъпдейтвам софтуера на Тошиба-та, след като в момента си работи безпроблемно.
    Освен да стане по-зле положението при ъпдейт, че и след него друго няма, какво да стане.
    Сакън ако не съм с най-новия ъпдейт и няма да мога да се изфукам във форума.
    Ъпдейт оправдавам само в случай, че са направени много сериозни промени, които ще подобрят работата на телевизора...честно казано, обаче не веждам как това ще стане.
    Повечето ъпдейти са с козметични промени, така че аз такава глупост няма да направя.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    51
    #1308

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    За нищо на света няма да си ъпдейтвам софтуера на Тошиба-та, след като в момента си работи безпроблемно.
    Освен да стане по-зле положението при ъпдейт, че и след него друго няма, какво да стане.
    Сакън ако не съм с най-новия ъпдейт и няма да мога да се изфукам във форума.
    Ъпдейт оправдавам само в случай, че са направени много сериозни промени, които ще подобрят работата на телевизора...честно казано, обаче не веждам как това ще стане.
    Повечето ъпдейти са с козметични промени, така че аз такава глупост няма да направя.
    Колко години си се занимавал със софтуер, че си тръгнал да обесняваш как един фърмуер ъпдейт е козметичен и е глупост? Къде точно видя козметика във фърмуера, кое е променено само като козметика? Как смееш да твърдиш нещо подобно без да си изровил фиксовете за този ъпдейт? Кой ти е казал, че компания що-годе сериозна и държаща на клиентите си би пуснала нещо по калпаво от предишното (не че не се случва но в рамките на седмица се пуска още един ъпдейт/фикс). И изобщо знаеш ли какво е фърмуер ъпдейт и какво е козметичен ъпдейт? Или съдиш само по уиндоус ъпдейтите? Като не искаш не си ъпдейтвай и уиндовса то така и така и ХР от 2001 ва работи като със СП3, тогава за какво са ти всичките ъпдейтс? Или пък си върл фен не близу и съдиш местната заблудена фирма, че е еталон за ъпдейтс?
    И за накрая, без да си запознат със същноста на един такъв ъпдейт или промяна не се изказвай критично, да не си пробвал случайно да доунгрейднеш и си видял, че не е позволен? Без да си го пробвал, как може да кажеш, че връщане няма? Риск от ъпдейта е по добра работа на машината ви и при спиране на тока да го брикнете. Но аз лично никъде не видях, гаранция да не покрива ъпдейт, особено ако се прави през ЛАН от самия телевизор, моя си казва има ъпдейт искаш ли да го кача. Демек - производителя се е погрижил и е казал това е в гаранцията, автоматизирано е. Ако правите ръчки през флаш и т.н сами си носите отговорност.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    227
    #1309

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от exciter101
    Благодаря ти! Нещата се оправиха!

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329981000[/time]_________________________________________________
    Някъде в инструкциите на тлевизора имаше указание как да си направиш списък с любими канали. Ако ги наредиш там, мисля че ще си стоят подредени.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329981180[/time]_________________________________________________

    За информация:
    5 год. гаранция
    http://kkservice.bg/bg/TV-Toshiba-product-register.php
    Вече няма 5 годишна гаранция...или за момента поне.
    да има такава опция за избор но само мога да си ги отсея от останалите.направил съм го имам 50 канала отделени но пак си запазват реда от общото меню.немогат да се разместват.затова искам от главния лист да си подредя там 20 канала итолкоз.ама никой не ми казва как да го оправя.въобще може ли и с какво.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    51
    #1310

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от mecha
    да има такава опция за избор но само мога да си ги отсея от останалите.направил съм го имам 50 канала отделени но пак си запазват реда от общото меню.немогат да се разместват.затова искам от главния лист да си подредя там 20 канала итолкоз.ама никой не ми казва как да го оправя.въобще може ли и с какво.
    Колега изключен ли ти е там channel update on stand by i dynamic scan изключи ги и няма да ти ги ъпдейтва

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    227
    #1311

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    колега аз съм с българско меню и незнам май нямам такива опции.жъзможно ли е.сега ще мина на англииски да ги потърся.къде трябва да са тези опции....
    да сега минах и на английско меню но моя тл838 няма такива опции.или аз не ги намирам.прерових цялото меню.ако някой може да помага..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    47
    #1312

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    angelКолеги днес четох в немския форум, че 3Д-то бачка при гледане от флашка на TL838/868 в v6.4.0F.1 и пробвах.
    Наистина работи
    Пробвах и през мрежовия плеър, но от там не бачка. Да се надяваме скоро и там да го пуснат.

    http://www.hifi-forum.de/index.php?a...e&forum_id=148

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    45
    #1313

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от isich
    angelКолеги днес четох в немския форум, че 3Д-то бачка при гледане от флашка на TL838/868 в v6.4.0F.1 и пробвах.
    Наистина работи
    Пробвах и през мрежовия плеър, но от там не бачка. Да се надяваме скоро и там да го пуснат.

    http://www.hifi-forum.de/index.php?a...e&forum_id=148
    Благодаря за информацията! Като казващ,че работи имаш пред вид че тв-то само разпознава 3D съдържание или че ти го указваш с бутона от дистанционното?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    47
    #1314

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от exciter101
    http://www.hifi-forum.de/index.php?a...e&forum_id=148
    Благодаря за информацията! Като казващ,че работи имаш пред вид че тв-то само разпознава 3D съдържание или че ти го указваш с бутона от дистанционното?
    с бутона от дистанционното

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #1315

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Net TV™
    За сега поддържа връзка само със следните сайтове:
    VUDU, You Tube, Pandora, Facebook, Twitter, Picasa и TOSHIBA Places

    Функцията You Tube се появява в менюто когато се смени държавата на Германия.

    Всичко съм направил по инструкцията, всички регистрации, акаунти и глупости, телевизора ме намира като потребител, но при опит да вляза във фейсбук излиза съобщение - "error send e-mail to...".
    Когато пише, че ви е изпратило емейл за фейсбука трябва до 5 мин да цъкнете на линка в емейла иначе не става, изтича времето на действие на линка.
    1) Регистрирате се в Тошиба плейсис с емейл адреса с който сте се регистрирал във Фейсбук
    2) Атачвате успешно в тв-то този акаунт
    3) Отивате на Manage my account и избирате facebook, казва ви да си видите пощата
    4) Предварително се логвате в Фейсбук
    5) До 5 мин трябва да копирате и заредите Link my Facebook account with Toshiba Places от е-пощата в същия браузер с който сте се логнали в facebook
    6) Трябва да разрешите на Toshiba Places application да има достъп до профила във Фейсбук
    7) Давате ОК на тв-то трябва да върже без грешка facebook

    Не знам колеги дали някой е успял да ползва ТВ си като Web browser с Toshiba42sl833.......
    Но аз успях и искам да ви обясня как....

    Влизате си в Youtube.....
    Давате стандартен изглед
    Логвате се
    Кликвате на google+
    Отвяря се browser на който пише че имате стара версия
    Кликвате на "научи повече"
    И сте в Gooogle
    А от тук може да си ходите кадето искате:Facebook, Gmail......

    Приятно сърфиране

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    19
    #1316

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Това за кой модел Тошиба е братле.Чудя се дали моят RL ще го може

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #1317

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Аз мисля че всеки ТВ с Youtube който има Standart view...... Аз пробвах по тези полски методи.... не стана , а по метода на "ала милен" върви супер. Сърфира си като на моделите със отворен браузър. Само да имаше начин за клавиатура ........

    Имам и въпрос моя ТВ ме пита за update но аз вече му направих. Как да спра тази проверка .... понеже като му дам ако уж има нов.... казва че няма.....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #1318

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от pastir
    Колко години си се занимавал със софтуер, че си тръгнал да обесняваш как един фърмуер ъпдейт е козметичен и е глупост? Къде точно видя козметика във фърмуера, кое е променено само като козметика? Как смееш да твърдиш нещо подобно без да си изровил фиксовете за този ъпдейт? Кой ти е казал, че компания що-годе сериозна и държаща на клиентите си би пуснала нещо по калпаво от предишното (не че не се случва но в рамките на седмица се пуска още един ъпдейт/фикс). И изобщо знаеш ли какво е фърмуер ъпдейт и какво е козметичен ъпдейт? Или съдиш само по уиндоус ъпдейтите? Като не искаш не си ъпдейтвай и уиндовса то така и така и ХР от 2001 ва работи като със СП3, тогава за какво са ти всичките ъпдейтс? Или пък си върл фен не близу и съдиш местната заблудена фирма, че е еталон за ъпдейтс?
    И за накрая, без да си запознат със същноста на един такъв ъпдейт или промяна не се изказвай критично, да не си пробвал случайно да доунгрейднеш и си видял, че не е позволен? Без да си го пробвал, как може да кажеш, че връщане няма? Риск от ъпдейта е по добра работа на машината ви и при спиране на тока да го брикнете. Но аз лично никъде не видях, гаранция да не покрива ъпдейт, особено ако се прави през ЛАН от самия телевизор, моя си казва има ъпдейт искаш ли да го кача. Демек - производителя се е погрижил и е казал това е в гаранцията, автоматизирано е. Ако правите ръчки през флаш и т.н сами си носите отговорност.
    Значи моята Тошибка в момента си работи безпроблемно!
    Ти, как ще ме убедиш, че имам нужда от ъпдейт?
    Едно нещо работи ли перфектно - не се пипа!
    Аз съм на този принцип.Иначе разсъждаваш правилно и по принцип би трябвало така да бъде, както си описал в поста си, но практически си прав в много редки случаи. Питай ги повечето хора тук, които са си ъпдейтнали Тошибките дали виждат някаква промяна след ъпдейта. Аз не съм против ъпдейтите!
    Одобрявам ъпдейт само ако са направени много сериозни подобрения и наистина ще променят работата и поведението на ТВ-то.Ако примерно направят ъпдейт, който ще оптимизира работата на хардуера и ще намали енерго-консумацията на ТВ-то - добре.Или пък сложат нови кодеци и подобрят визуализирането на субтитрите - и аз ще го ъпдейтна. Та моя съвет бе ъпдейт да не се прави за келишлък, фукане или за експеримент.Първо нека се види последния ъпдейт, какви промени носи и тогава всеки да си решава дали има нужда от този ъпдейт или не.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    1
    #1319

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Здравейте! Искам да Ви задам един въпрос свързан с 3D, преди няколко месеца си купих Toshiba 40TL838 ,а понеже на лаптопа нямам HDMI вход ще може ли примерно с кабел HDMI 1.4 да свържа таблет с телевизора и да може да се възпроизведе нормално 3D?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    51
    #1320

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Значи моята Тошибка в момента си работи безпроблемно!
    Ти, как ще ме убедиш, че имам нужда от ъпдейт?
    Едно нещо работи ли перфектно - не се пипа!
    Аз съм на този принцип.Иначе разсъждаваш правилно и по принцип би трябвало така да бъде, както си описал в поста си, но практически си прав в много редки случаи. Питай ги повечето хора тук, които са си ъпдейтнали Тошибките дали виждат някаква промяна след ъпдейта. Аз не съм против ъпдейтите!
    Одобрявам ъпдейт само ако са направени много сериозни подобрения и наистина ще променят работата и поведението на ТВ-то.Ако примерно направят ъпдейт, който ще оптимизира работата на хардуера и ще намали енерго-консумацията на ТВ-то - добре.Или пък сложат нови кодеци и подобрят визуализирането на субтитрите - и аз ще го ъпдейтна. Та моя съвет бе ъпдейт да не се прави за келишлък, фукане или за експеримент.Първо нека се види последния ъпдейт, какви промени носи и тогава всеки да си решава дали има нужда от този ъпдейт или не.
    Абсолютно съм съгласен, че ако човек не знае какво точно прави и не е убеден, че има нужда да не го прави за келешлък или хвалба. та после да пита как да ревърс ... Но специално за РЛ и ТЛ оптимизацията е точно в енергопестенето. Отделно може да се видят точно какви са промените, да се споменат и така всеки да прецени заслужава ли си. Аз лично ъпдейтнах и едни бъгове бяха фикснати а други се появиха, но това е друга тема.

    А някой дали си има на идея как може да се подкара клавиатура на тошиба или мишън импосибъл?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 88 от 98 ПърваПърва ... 38788687888990 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе